Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

@asda μήπως ζεσταίνεται το μωρό στο αυτοκίνητο? Αν της κρεμάσεις κανένα παιχνιδάκι να το χαζεύει? Πιπίλα παίρνει? Εμένα μια φορά που έκλαιγε ασταμάτητα, ήθελε ο καημένος να ρευτεί. Γενικά πάντως δεν είναι και το καλύτερό τους το αυτοκίνητο. Κι εμένα που γενικά κάθεται ήσυχος, μπορεί αν κουραστεί, να κλαψουρίσει.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, asda είπε:

Κορίτσια τι κανετε; πήγαμε σήμερα παιδίατρο. 6850 η μπουμπού. Έβαλα από περιέργεια τις μετρήσεις στο my children.gr (αυτο δεν είχες προτείνει @KNecky?) Και στην περίμετρο κεφαλιού είναι πάνω από την ανώτερη.. τι φαση;; και καλά μου φαινόταν ότι ήταν μεγάλο το κεφάλι της. Μάλλον γι'αυτό όταν τους λέω είναι 3 μηνών μου λένε δεν της φαίνεται.. Επίσης το θέμα με το αυτοκίνητο και το κλάμα δεν λέει να βελτιωθεί.. Η διαδρομή μέχρι την παιδίατρο είναι 25 λεπτα(χωρίς κινηση) και στο πήγαινε μετά από 10 λεπτά ασταμάτητο κλάματος την πήρε ο ύπνος. Στο γύρνα δεν σταμάτησε να κλαίει ποτέ. Κανει ρε κορίτσια να κλαίει τοσο; όσες φορές έχουμε σταματήσει στην άκρη να την πάρω λίγο αγκαλιά όταν την ξαναωαζω είναι τα ίδια και χειρότερα.. αλλά δεν νιώθει εγκατάλειψη έτσι που κλαίει; και γενικά είναι ήσυχη ρε γμτ και η καημένη μόνο τοτς κλαίει και είναι τότε που δεν μπορώ να κάνω τπτ. Και μέσα σε όλα αυτά έχω και τη μεγάλη κόρη που δεν μπορεί να το διαχειριστεί και κλαίει και αυτή επειδή κλαίει το μωρό και μου λέει "δεν την ακούτε που κλαιει; θα σκάσει το παιδί ".. 

Και εμενα έκλαιγε στο καθισματακι του αυτοκινήτου και όταν το άλλαξα πριν λίγο καιρό είναι κυρία! Κατάλαβα ότι το προηγούμενο την στενευε κάπως, το καινούριο είναι λίγο διαφορετικό και την έχει πιο όρθια ας το πω...φαντάσου ότι την πήραμε έτσι , με το καθισματακι για φαγητό και δεν έβγαλε μιλιά! Μήπως λοιπον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, asda είπε:

Κορίτσια τι κανετε; πήγαμε σήμερα παιδίατρο. 6850 η μπουμπού. Έβαλα από περιέργεια τις μετρήσεις στο my children.gr (αυτο δεν είχες προτείνει @KNecky?) Και στην περίμετρο κεφαλιού είναι πάνω από την ανώτερη.. τι φαση;; και καλά μου φαινόταν ότι ήταν μεγάλο το κεφάλι της. Μάλλον γι'αυτό όταν τους λέω είναι 3 μηνών μου λένε δεν της φαίνεται.. Επίσης το θέμα με το αυτοκίνητο και το κλάμα δεν λέει να βελτιωθεί.. Η διαδρομή μέχρι την παιδίατρο είναι 25 λεπτα(χωρίς κινηση) και στο πήγαινε μετά από 10 λεπτά ασταμάτητο κλάματος την πήρε ο ύπνος. Στο γύρνα δεν σταμάτησε να κλαίει ποτέ. Κανει ρε κορίτσια να κλαίει τοσο; όσες φορές έχουμε σταματήσει στην άκρη να την πάρω λίγο αγκαλιά όταν την ξαναωαζω είναι τα ίδια και χειρότερα.. αλλά δεν νιώθει εγκατάλειψη έτσι που κλαίει; και γενικά είναι ήσυχη ρε γμτ και η καημένη μόνο τοτς κλαίει και είναι τότε που δεν μπορώ να κάνω τπτ. Και μέσα σε όλα αυτά έχω και τη μεγάλη κόρη που δεν μπορεί να το διαχειριστεί και κλαίει και αυτή επειδή κλαίει το μωρό και μου λέει "δεν την ακούτε που κλαιει; θα σκάσει το παιδί ".. 

Κι η δικια μου κλαιει. Εχει τυχει μεχρι μιση ωρα ασταματητα στη διαδρομη. Γενικα ομως η δικια μου ειναι κλαψιαρα. Οποτε δεν ξερω αν ειμαι αντιστοιχη περιπτωση.. Δηλαδη και μεσα στη μερα οτι μα οτι και να της φταιει αρχιζει γκρινια που σε λιγα λεπτα κλιμακωνεται σε εντονο κλαμα, με αναφιλητα, δακρυα ποταμι, στριγγλιες, κοκκινισμα κλπ. Ησυχαζει μονο στην αγκαλια μου η στο βυζι. Σε κανεναν αλλο. Τις προαλλες ειχα παει για εξετασεις, εγινε το σωσε...εκλαιγε επι 1 ωρα. Απο το πολυ κλαμα κοιμηθηκε στην αγκαλια του αντρα μου και ξυπνησε μετα απο ενα τεταρτο και ξεκινησε παλι κλαμα ωσπου να ερθω... Μου λετε τι ειναι τουτο;;;;; Οι πιο εμπειρες ξερετε τι να κανω; Εντωμεταξυ οταν ειμαι μαζι, αμεσως ασχολουμαι, ποτε δεν την αφηνω. Ειτε αγκαλια και της μιλαω κι ηρεμει. Ειτε στο βυζι κι ηρεμει... Αλλα τουλαχιστον τον αντρα μου δεν θα πρεπε να τον δεχεται; Φοβαμαι μην ειναι ετσι κι οταν ξεκινησω δουλεια...τι θα γινει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@asda μήπως ζεσταίνεται το μωρό στο αυτοκίνητο? Αν της κρεμάσεις κανένα παιχνιδάκι να το χαζεύει? Πιπίλα παίρνει? Εμένα μια φορά που έκλαιγε ασταμάτητα, ήθελε ο καημένος να ρευτεί. Γενικά πάντως δεν είναι και το καλύτερό τους το αυτοκίνητο. Κι εμένα που γενικά κάθεται ήσυχος, μπορεί αν κουραστεί, να κλαψουρίσει.

Μια φορά όντως ζεσταινοταν. Τις υπόλοιπες όχι. Ούτε πειναγε.. πιπίλα δεν παίρνει και παιχνιδάκια έχω κρεμάσει αλλά δεν τους δίνει σημασία.. Επίσης αυτό συμβαίνει με το που σταματήσουμε σε στοπ η φανάρι. Όταν το αυτοκίνητο κινείται μπορεί για 1-2 λεπτά να σταματήσει.. 

Just now, teta2 είπε:

Και εμενα έκλαιγε στο καθισματακι του αυτοκινήτου και όταν το άλλαξα πριν λίγο καιρό είναι κυρία! Κατάλαβα ότι το προηγούμενο την στενευε κάπως, το καινούριο είναι λίγο διαφορετικό και την έχει πιο όρθια ας το πω...φαντάσου ότι την πήραμε έτσι , με το καθισματακι για φαγητό και δεν έβγαλε μιλιά! Μήπως λοιπον

Πήρες άλλο κάθισμα αυτοκινήτου για να μην κλαίει; εγω δεν έχω αυτή τη δυνατότητα νομίζω. Το μόνο που μπορώ να δοκιμάσω είναι να την βάλω σε πορτ μπεμπέ από καρότσι 3 σε ένα. Αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν επιτρέπεται να μεταφέρεις έτσι μωρό από θέμα ασφάλειας. Ίσως το δοκιμάσω για να δω αν όντως φταίει το καθισματακι. Αλλά η πρώτη μου κόρη μια χαρα την έβγαλε σε αυτο μέχρι 9 μηνών.. τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, asda είπε:

Κορίτσια τι κανετε; πήγαμε σήμερα παιδίατρο. 6850 η μπουμπού. Έβαλα από περιέργεια τις μετρήσεις στο my children.gr (αυτο δεν είχες προτείνει @KNecky?) Και στην περίμετρο κεφαλιού είναι πάνω από την ανώτερη.. τι φαση;; και καλά μου φαινόταν ότι ήταν μεγάλο το κεφάλι της. Μάλλον γι'αυτό όταν τους λέω είναι 3 μηνών μου λένε δεν της φαίνεται.. Επίσης το θέμα με το αυτοκίνητο και το κλάμα δεν λέει να βελτιωθεί.. Η διαδρομή μέχρι την παιδίατρο είναι 25 λεπτα(χωρίς κινηση) και στο πήγαινε μετά από 10 λεπτά ασταμάτητο κλάματος την πήρε ο ύπνος. Στο γύρνα δεν σταμάτησε να κλαίει ποτέ. Κανει ρε κορίτσια να κλαίει τοσο; όσες φορές έχουμε σταματήσει στην άκρη να την πάρω λίγο αγκαλιά όταν την ξαναωαζω είναι τα ίδια και χειρότερα.. αλλά δεν νιώθει εγκατάλειψη έτσι που κλαίει; και γενικά είναι ήσυχη ρε γμτ και η καημένη μόνο τοτς κλαίει και είναι τότε που δεν μπορώ να κάνω τπτ. Και μέσα σε όλα αυτά έχω και τη μεγάλη κόρη που δεν μπορεί να το διαχειριστεί και κλαίει και αυτή επειδή κλαίει το μωρό και μου λέει "δεν την ακούτε που κλαιει; θα σκάσει το παιδί ".. 

Τέλειο το βάρος! Περίμετρος κεφαλιού ε; Δεν έχω βάλει ποτέ τις μετρήσεις να δω καμπυλη, εσένα πόσο εχει; Θα τα δω  στο βιβλιάριο! Εμένα στο αυτοκίνητο συνήθως κοιμάται!Στα φανάρια ξυπνάει!Έλεος! Της αποσπω απλα την προσοχή με παιχνίδια ή της μιλάω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Κι η δικια μου κλαιει. Εχει τυχει μεχρι μιση ωρα ασταματητα στη διαδρομη. Γενικα ομως η δικια μου ειναι κλαψιαρα. Οποτε δεν ξερω αν ειμαι αντιστοιχη περιπτωση.. Δηλαδη και μεσα στη μερα οτι μα οτι και να της φταιει αρχιζει γκρινια που σε λιγα λεπτα κλιμακωνεται σε εντονο κλαμα, με αναφιλητα, δακρυα ποταμι, στριγγλιες, κοκκινισμα κλπ. Ησυχαζει μονο στην αγκαλια μου η στο βυζι. Σε κανεναν αλλο. Τις προαλλες ειχα παει για εξετασεις, εγινε το σωσε...εκλαιγε επι 1 ωρα. Απο το πολυ κλαμα κοιμηθηκε στην αγκαλια του αντρα μου και ξυπνησε μετα απο ενα τεταρτο και ξεκινησε παλι κλαμα ωσπου να ερθω... Μου λετε τι ειναι τουτο;;;;; Οι πιο εμπειρες ξερετε τι να κανω; Εντωμεταξυ οταν ειμαι μαζι, αμεσως ασχολουμαι, ποτε δεν την αφηνω. Ειτε αγκαλια και της μιλαω κι ηρεμει. Ειτε στο βυζι κι ηρεμει... Αλλα τουλαχιστον τον αντρα μου δεν θα πρεπε να τον δεχεται; Φοβαμαι μην ειναι ετσι κι οταν ξεκινησω δουλεια...τι θα γινει..

Όχι εμένα δεν είναι καθόλου κλαψιαρα. Κλαιει μόνο στο αυτοκίνητο και στο καρότσι. Αλλά όποιος και αν την πάρει ηρεμεί δεν έχει αυτό που λες με μένα συγκεκριμένα. Ίσως αν άφηνες καμία μπλούζα σου να σε μυριζει; είναι θέμα αυτο αλλά μάλλον έχει ανάγκη τη μανούλα του. Εμένα και η πρώτη όπως και αυτή κάθεται όπου την αφήνω γιατί λόγω μαθημάτων έχει χρειαστεί να λείψω. Είτε ο άντρας μου είτε η πεθερά μου είτε ο πατέρας μου την έχουν κρατήσει. Και με την πρώτη από 40 ημερών καθόταν από δω και από κει κάποιες ώρες. Επίσης μέχρι να ξεκινήσεις δουλειά θα είναι άλλο παιδί μην σε απασχολεί..

@Polly1 Χθες 3 μηνών και 11 ημερών ήταν 43 εκ. Η παιδίατρος βλέπω το έχει σημειώσει στο βιβλιάριο στις καμπύλες αλλά δεν μου το σχολίασε καν. Το είπα στη μάνα μου και γέλαγε. Μου λέει δεν ξερω για τα αλλα αλλά σε αυτο σίγουρα πήρε από το σόι μας.. στον αδερφό μου ξεχειλωνε τις μπλούζες στην λαιμοκοψη για να του τις φορεσει.. Και πετάγεται και ο άντρας μου "είδες πεθερά τι κόρη εκανα; θα πάρει και το όνομα σου θα πάρει και το κεφάλι σου, θα ανοίξουν και τα μάτια της να γίνουν γαλάζια και οταν κυκλοφορείτε μαζί θα σας περνάνε για δίδυμες"..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@asda το απολύτως φυσιολογικό που κάνουν όλα τα μωράκια, όταν το αυτοκίνητο κινείται είναι ήρεμα, και όταν ακινητοποιείται γκρινιάζουν. Μπορεί όντως να μην τη βολεύει το κάθισμα, φαντάσου εμείς βγάλαμε όλα τα μαξιλάρια, προστατευτικά κλπ και το αφήσαμε μόνο με το κανονικό κάλυμμα για να είναι πιο άνετος, και πάλι μου φαίνεται ότι στριμώχνεται πολύ και το κορμάκι του πολύ κυρτό. 

Σήμερα έκανε το δεύτερο εμβόλιο ο μπεμπούλης μας. 7700 ο μπέμπης, 41,5 περίμετρος κεφαλής και 65 ύψος. Μια χαρά τον βρήκε, έχει πολύ φουσκωμένα ούλα, έχει υγρό στους όρχεις οπότε πρέπει να το δούμε ως το έτος. Κορίτσια, εσείς που έχετε αγοράκια, σας είπαν τίποτα για υδροκήλη (υγρό στους όρχεις); Όταν τον βάζω στο γυμναστήριο, χτυπάει τα παιχνίδια με χέρια και πόδια, και προσπαθεί να γυρίσει από ανάσκελα μπρούμυτα, γυρίζει ο μισός για την ακρίβεια.

@Pagotoula γενικά μέσα στο σπίτι, τον κρατάς μόνο εσύ ή τον κρατάει και ο μπαμπάς; Είναι βέβαια και στο παιδί αλλά πιστεύω ότι αν τον κρατάει κάθε μέρα και λίγο παραπάνω ο μπαμπάς στην αγκαλιά του, θα συνηθίσει. Και μετά λίγο λίγο να τους αφήνεις μόνους, να μην είσαι στο οπτικό της πεδίο, στην αρχή 5' μετά 10' κλπ. Μια σκέψη κάνω. 

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Όχι εμένα δεν είναι καθόλου κλαψιαρα. Κλαιει μόνο στο αυτοκίνητο και στο καρότσι. Αλλά όποιος και αν την πάρει ηρεμεί δεν έχει αυτό που λες με μένα συγκεκριμένα. Ίσως αν άφηνες καμία μπλούζα σου να σε μυριζει; είναι θέμα αυτο αλλά μάλλον έχει ανάγκη τη μανούλα του. Εμένα και η πρώτη όπως και αυτή κάθεται όπου την αφήνω γιατί λόγω μαθημάτων έχει χρειαστεί να λείψω. Είτε ο άντρας μου είτε η πεθερά μου είτε ο πατέρας μου την έχουν κρατήσει. Και με την πρώτη από 40 ημερών καθόταν από δω και από κει κάποιες ώρες. Επίσης μέχρι να ξεκινήσεις δουλειά θα είναι άλλο παιδί μην σε απασχολεί..

@Polly1 Χθες 3 μηνών και 11 ημερών ήταν 43 εκ. Η παιδίατρος βλέπω το έχει σημειώσει στο βιβλιάριο στις καμπύλες αλλά δεν μου το σχολίασε καν. Το είπα στη μάνα μου και γέλαγε. Μου λέει δεν ξερω για τα αλλα αλλά σε αυτο σίγουρα πήρε από το σόι μας.. στον αδερφό μου ξεχειλωνε τις μπλούζες στην λαιμοκοψη για να του τις φορεσει.. Και πετάγεται και ο άντρας μου "είδες πεθερά τι κόρη εκανα; θα πάρει και το όνομα σου θα πάρει και το κεφάλι σου, θα ανοίξουν και τα μάτια της να γίνουν γαλάζια και οταν κυκλοφορείτε μαζί θα σας περνάνε για δίδυμες"..

 

Just now, Sweet_child είπε:

@asda το απολύτως φυσιολογικό που κάνουν όλα τα μωράκια, όταν το αυτοκίνητο κινείται είναι ήρεμα, και όταν ακινητοποιείται γκρινιάζουν. Μπορεί όντως να μην τη βολεύει το κάθισμα, φαντάσου εμείς βγάλαμε όλα τα μαξιλάρια, προστατευτικά κλπ και το αφήσαμε μόνο με το κανονικό κάλυμμα για να είναι πιο άνετος, και πάλι μου φαίνεται ότι στριμώχνεται πολύ και το κορμάκι του πολύ κυρτό. 

Σήμερα έκανε το δεύτερο εμβόλιο ο μπεμπούλης μας. 7700 ο μπέμπης, 41,5 περίμετρος κεφαλής και 65 ύψος. Μια χαρά τον βρήκε, έχει πολύ φουσκωμένα ούλα, έχει υγρό στους όρχεις οπότε πρέπει να το δούμε ως το έτος. Κορίτσια, εσείς που έχετε αγοράκια, σας είπαν τίποτα για υδροκήλη (υγρό στους όρχεις); Όταν τον βάζω στο γυμναστήριο, χτυπάει τα παιχνίδια με χέρια και πόδια, και προσπαθεί να γυρίσει από ανάσκελα μπρούμυτα, γυρίζει ο μισός για την ακρίβεια.

Βρε κορίτσια εμένα έχει 39.2 περίμετρο με 6 κιλά. Καμπύλες στα κανονικα μας πορτοκαλί από το τέλος. Καλά είναι; Ή παιδίατρος δε μου χει πει κατι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

 

Βρε κορίτσια εμένα έχει 39.2 περίμετρο με 6 κιλά. Καμπύλες στα κανονικα μας πορτοκαλί από το τέλος. Καλά είναι; Ή παιδίατρος δε μου χει πει κατι

Ναι βρε γιατι να μην ειναι καλα; το θέμα είναι να ακολουθεί τις καμπύλες του. Εμένα η κόρη μου η μεγάλη (Ίσως το χω ξαναπει) είχε πέσει και μια καμπύλη στο βάρος και συνέχισε αυτή. Πότε δεν μου είπε κάτι η παιδίατρος. Απλά σχολίασα για την περίμετρο κεφαλής γιατί μου έκανε εντύπωση να είναι εκτός.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Polly1 μην αγχώνεσαι, 3 μηνών η κόρη μου ήταν σχεδόν 6,5 κιλά, 63 ύψος και 40 περίμετρο κεφαλιού. Και τώρα είναι μια κούκλα 5,5 χρονών με νορμάλ κεφάλι (όχι να το παινευτώ, χαχαχα!). Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σημερα κορίτσια μας καναμε κ το πρωτο μας επίσημο μπανιο....μιλαμε τρελάθηκε η μικρη ...δεν ηθελε να βγιε....αγοράσαμε κ μαγιο φραουλα παρακλαω πολυ κ εχει κ μπικινι απο πανω....οχι τόπλες φωναζει ο μπαμπας μας...αχαχχαχαχαχα εμενα παλι στο αμαξι πεφτει σεκος...δεν ξυπνάει γαι κανενα λογο    .....τρελενεται ...ασε που ποια κοιμαται κ καθεται δτο αυγο ολη μερα....περναει ζαχαρι....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2020 at 12:56 AM, Alexandrath said:

Όλες είμαστε στα ίδια!!! Πατούσες, γόνατα μέση απίστευτος πόνος!! Καλά την πλάτη δεν την νιώθω καθόλου.. κ ενω όλη μέρα είναι μια χαρά απο τις 20:00 κ μετά τρέλα... κολικοί νύστα τρελό ντουέτο!!! 3-4 ώρες παλεύουμε... κ αφού ηρεμήσει κ λες κοιμόμαστε, μια ώρα μετά θυμάται οτι πεινάει :blink: 

 

28 minutes ago, Pagotoula said:

Κι η δικια μου κλαιει. Εχει τυχει μεχρι μιση ωρα ασταματητα στη διαδρομη. Γενικα ομως η δικια μου ειναι κλαψιαρα. Οποτε δεν ξερω αν ειμαι αντιστοιχη περιπτωση.. Δηλαδη και μεσα στη μερα οτι μα οτι και να της φταιει αρχιζει γκρινια που σε λιγα λεπτα κλιμακωνεται σε εντονο κλαμα, με αναφιλητα, δακρυα ποταμι, στριγγλιες, κοκκινισμα κλπ. Ησυχαζει μονο στην αγκαλια μου η στο βυζι. Σε κανεναν αλλο. Τις προαλλες ειχα παει για εξετασεις, εγινε το σωσε...εκλαιγε επι 1 ωρα. Απο το πολυ κλαμα κοιμηθηκε στην αγκαλια του αντρα μου και ξυπνησε μετα απο ενα τεταρτο και ξεκινησε παλι κλαμα ωσπου να ερθω... Μου λετε τι ειναι τουτο;;;;; Οι πιο εμπειρες ξερετε τι να κανω; Εντωμεταξυ οταν ειμαι μαζι, αμεσως ασχολουμαι, ποτε δεν την αφηνω. Ειτε αγκαλια και της μιλαω κι ηρεμει. Ειτε στο βυζι κι ηρεμει... Αλλα τουλαχιστον τον αντρα μου δεν θα πρεπε να τον δεχεται; Φοβαμαι μην ειναι ετσι κι οταν ξεκινησω δουλεια...τι θα γινει..

Χαχαχα πετάγομαι από μανουλες Μαϊου.... Το κλάμα της δικιάς μου δεν αντέχεται όχι για μία ώρα, αλλά ούτε για λεπτό... Όταν. Την ενοχλεί κάτι αμέσως κλαίει τόσο που κρατάει την αναπνοή της κ είναι ούτε δύο μηνών, μάλλον θα πάει για υψίφωνος..

Τον μπαμπά της τον καταλαβαίνει; Την φροντίζει παράλληλα με εσένα; Γράφω με το ένα χέρι κ θηλάζω αλλιώς θα σου έγραφα κ άλλα... Μια στάση πάντως που τά ηρεμει είναι όταν την κρατάμε στον πήχη κ η κοιλιά της ακουμπάει εκεί κ κρέμονται χέρια πόδια όρθιοι...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ο μπαμπας δουλευει μεχρι τις 7, οποτε απο κει κι επειτα ασχολειται μαζι της. Ειχαμε παει στο εξοχικο 7μερες κι ηταν ολη μερα κσι με κεινον και με τη μαμα μου κι η μαμα μου ερχεται γενικως μια ωρα τη μερα...αλλα και παλι δεν... πανω απο 20λεπτο δεν τους δεχεται. Να μην μιληδω για τριτους..πχ τον αδερφο μου  και τον μπαμπα μου τους βλεπει και βαζει τα κλαματα.... Οχι μονο δεν καθεται σε κανενα...αλλα κι απαξ κι αρχισει το κλαμα...μονο με με μενα ηρεμει... 

@Ntepaki22 δεν ξερω αν τον αναγνωριζει τον μπαμπα της..του γελαει οταν τον βλεπει..αλλα και παλι δεν τον γουσταρει πολλη ωρα.

@Sweet_child μου την αλλαξες φυλο!! :razz: ειπαμε εχει τα κιλα αγοριου...αλα ειναι κοριτσαρος!! χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Κοριτσια, ο μπαμπας δουλευει μεχρι τις 7, οποτε απο κει κι επειτα ασχολειται μαζι της. Ειχαμε παει στο εξοχικο 7μερες κι ηταν ολη μερα κσι με κεινον και με τη μαμα μου κι η μαμα μου ερχεται γενικως μια ωρα τη μερα...αλλα και παλι δεν... πανω απο 20λεπτο δεν τους δεχεται. Να μην μιληδω για τριτους..πχ τον αδερφο μου  και τον μπαμπα μου τους βλεπει και βαζει τα κλαματα.... Οχι μονο δεν καθεται σε κανενα...αλλα κι απαξ κι αρχισει το κλαμα...μονο με με μενα ηρεμει... 

@Ntepaki22 δεν ξερω αν τον αναγνωριζει τον μπαμπα της..του γελαει οταν τον βλεπει..αλλα και παλι δεν τον γουσταρει πολλη ωρα.

@Sweet_child μου την αλλαξες φυλο!! :razz: ειπαμε εχει τα κιλα αγοριου...αλα ειναι κοριτσαρος!! χαχαχα

Προσπάθησε να την αφήσεις λίγο χωρίς να είσαι στο οπτικό της πεδίο...με άλλα άτομα... Όπως τον αδερφό σου... Για λίγο χρόνο , μέρα θα συνηθίσει... Βέβαια είναι κ πόσο το έχουν κ με τα μωρά

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula πω πω, το ξέρω φίλη μου ότι έχεις κορίτσι, συγγνώμη, η δύναμη της συνήθειας, αφού και στο σπίτι καμιά φορά την κόρη την λέω "τον" και τον μπέμπη "την" έχω μπλέξει τα μπούτια μου!

  • Χαχα 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...