Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

κορίτσια ερωτηση μπορεί κ χαζη πμως δεν τα ξερω...τα υποαλλεργικα γαλατα πχ τις σειρας frisolac με τα υποαλλεργικα γαλατα τις σειράς novalac ειναι πανω κατω τα ιδια ...η διαφέρει η καθε εταιρία???? προτεινα στον παιδίατρο να αλλάξουμε μάρκα γιατι η frisolac την πηγε μην πω πως τηβ πηγε...( δαν απο αυτα που κάνουμε  εμεις κ λεγςμε πρίν) χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κορίτσια ερωτηση μπορεί κ χαζη πμως δεν τα ξερω...τα υποαλλεργικα γαλατα πχ τις σειρας frisolac με τα υποαλλεργικα γαλατα τις σειράς novalac ειναι πανω κατω τα ιδια ...η διαφέρει η καθε εταιρία???? προτεινα στον παιδίατρο να αλλάξουμε μάρκα γιατι η frisolac την πηγε μην πω πως τηβ πηγε...( δαν απο αυτα που κάνουμε  εμεις κ λεγςμε πρίν) χαχαχαχ

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά ρώτα τον γιατρό για αυτό που δίνω εγώ στη μπεμπα,  διαλύεται πολύ καλά και κακά της κάνει μια χαρά,  έχει ηρεμήσει η φουσκιτσα μου...s26 comfort λέγεται...Γράφει απ έξω ότι είναι για ήπια δυσκοιλιότητα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι υποαλλεργικο. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sweet_child said:

Κι εμείς λέγαμε για προφυλακτικά αλλά ο άντρας μου ντρεπόταν να πάρει από το σούπερ :lol: εγώ εννοείται ούτε κατά διάνοια !!! Θα του το πω όμως πάλι, μπας και...

Καλε παρτε απο ονλαιν φαρμακειο μαζι με τπτ για τα μικρα συμφερουν κ οι τιμες!! ;)

@asda για την πισινα που ρωτησες..μεσα στο σπιτι τον βαζω..απλωνω κατω μια πετσέτα κ παιζει, αυτος απέξω τ αμαξακια μεσα, βαζει μαγιο κ μονη δουλεια μετα το σφουγγαρισμα.  Φοβαμαι ν τον αφησω στο μπαλκονι τωρα να πω αληθεια κ εχει παραπανω ζεστή εκει αποτι μεσα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά ρώτα τον γιατρό για αυτό που δίνω εγώ στη μπεμπα,  διαλύεται πολύ καλά και κακά της κάνει μια χαρά,  έχει ηρεμήσει η φουσκιτσα μου...s26 comfort λέγεται...Γράφει απ έξω ότι είναι για ήπια δυσκοιλιότητα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι υποαλλεργικο. 

για κακα εμεις ασε χεζουμε 7 8 μφπρες την μερα .....αχχαχαχαχαχ ναο το χω στο νου μ το δικο σ...το χω σημειώσει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kathrin17 είπε:

Αυτο σχετικά με το θηλασμό έξω ήθελα να σας ρωτησω ρε κορίτσια.. Τι φοράτε όταν βγαίνετε ώστε να σας βολέψει να θηλασετε? Μέχρι τώρα φορουσα φανελάκι θηλασμού κ απέξω ανοιχτό πουκαμισο, έβαζα ένα σεντονακι στις ραντες.. Τώρα όμως με τη ζέστη δε γίνεται να φοράω ακόμη πουκαμισο όσο λεπτό κ ναναι.. Επίσης σκέτο το φανελάκι θηλασμού δε μ αρέσει φυσικά, φαίνονται τα κλιπς... Με την ποδια τι γίνεται?? Σηκώνεις την μπλουζα να υποθέσω? 

Εγώ φοράω συνήθως ένα μπλουζάκι με κουμπάκια μπροστά τύπου πόλο Ή πουκάμισα αμανικη πάλι με κουμπάκια. Μόνο αυτό. Με την πόδια θηλασμού δεν αλλάζει κάτι απλά την δενεις πάνω σου και έχει ένα άνοιγμα για να βλέπεις το μωρό. Δεν χρειάζεται δηλαδή να κρατάς σεντονακι πάνω του και δεν έχεις θέμα μην φυσήξει μην σου πέσει κλπ. Και επίσης το μωρό μου φαίνεται σαν να απομονώνεται κάπως και δεν του αποσπούν την προσοχή αλλά ερεθίσματα και συγκεντρώνεται στον θηλασμό.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο και σήμερα όλη μέρα κοιμάται..  λίγες ώρες ήταν ξύπνιος.  είναι φυσιολογικό; δεν έχει κάτι άλλο. 

 

12 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ερε κωλοφαρδία που την εχεις...εμενα κ στα 2 εμβόλιο στο πρωτο τις αφησε γκρινια η οποία συνεχίστηκε αλλα εφυγε πριν λιγο καιρό...κ στο δεύτερο μας αφησε καινουργιο κουσούρι ετσι τα λεω εγω ρην αυπνια ολημερίς....μιλαμε ολη μερα απο τις 7 το πρωι τσουτσουρο παιδι μ...ουτε 10λ δεν κοιμαται....τι παιδι βιολι ειναι αυτο αλλο πραμα σ λεω...αχχαχαχαχα ετυχως ομως 9 βράδυ με 7 πρωι τεζα η μικρη τερεζα..

Πολυ τυχερή είσαι όπως είπε και η Ραφαέλα! Εμένα στο 2ο Ή γκρίνια της δεν περιγραφοταν!! Απόλαυσέ το!!

16 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Νομιζω η @Sweet_child εννοουσε τα κοριτσια που χουν και πιο μεγαλα παιδακια...:-P χαχαχαχ γιατι οι υπολοιπες λιγο πολυ τα ιδια κανουμε. βυζι..λιγο παιχνιδι...βυζι...λιγο υπνος...βυζι...λιγο βολτα...βυζι...λιγο γκρινια... ααα!!και παλι βυζι!!!!:mrgreen:

 

Κατάλαβα βρε παγωτουλα μου τι εννοούσε απλα είπα να πω και τη δική μου εμπειρία γιατι τα ξαδέρφια μας είναι 5 και 2 ετών και πάλι παίζουν και με τη δικιά μου πολυ!!!

Just now, asda είπε:

Εγώ φοράω συνήθως ένα μπλουζάκι με κουμπάκια μπροστά τύπου πόλο Ή πουκάμισα αμανικη πάλι με κουμπάκια. Μόνο αυτό. Με την πόδια θηλασμού δεν αλλάζει κάτι απλά την δενεις πάνω σου και έχει ένα άνοιγμα για να βλέπεις το μωρό. Δεν χρειάζεται δηλαδή να κρατάς σεντονακι πάνω του και δεν έχεις θέμα μην φυσήξει μην σου πέσει κλπ. Και επίσης το μωρό μου φαίνεται σαν να απομονώνεται κάπως και δεν του αποσπούν την προσοχή αλλά ερεθίσματα και συγκεντρώνεται στον θηλασμό.

Από πού την πήρες αυτή την ποδια;;Ωραια ακούγεται, γιατί όταν δεν είμαστε σπίτι βλέπω πράγματι ότι αποσπάται εύκολα και δε θα φάει όσο στο σπιτι μας!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

@asda πόσο είναι η κορούλα σου; Τα πας περίφημα, δεν το συζητώ! Μπράβο σου, ιδίως για το μισή ώρα (μόνο) τηλεόραση! 

@Pagotoula σεξ μεταμεσονύχτιο αφού έχουν κοιμηθεί τα παιδιά με πρωτοβουλία του συζύγου έχουμε κάνει συνολικά καμιά δεκαριά φορές από τη γέννα :-P. Γενικά, ενώ θέλω, νυστάζω αλλά πονάω κιόλας.

Σε 2 μήνες γίνεται 4. Σ ευχαριστώ. Με την τηλεόραση το πήρα απόφαση γιατί σε κάποια φάση όταν πρωτοεκλεισε το σχολείο το χε σαν δεδομένο ότι θα ξυπνήσει και θα δει παιδικά. Και εμένα με βόλευε. Αλλά είδα τελικά ότι το έκοψε πιο εύκολα απ ο.τι περίμενα.. 

Just now, Polly1 είπε:

 

Πολυ τυχερή είσαι όπως είπε και η Ραφαέλα! Εμένα στο 2ο Ή γκρίνια της δεν περιγραφοταν!! Απόλαυσέ το!!

Κατάλαβα βρε παγωτουλα μου τι εννοούσε απλα είπα να πω και τη δική μου εμπειρία γιατι τα ξαδέρφια μας είναι 5 και 2 ετών και πάλι παίζουν και με τη δικιά μου πολυ!!!

Από πού την πήρες αυτή την ποδια;;Ωραια ακούγεται, γιατί όταν δεν είμαστε σπίτι βλέπω πράγματι ότι αποσπάται εύκολα και δε θα φάει όσο στο σπιτι μας!!

Χμμ δεν ξέρω γιατί μου την είχαν κάνει δώρο. Για κανε μια αναζήτηση στο ίντερνετ και αν δεν βγάλεις άκρη ρωτάω και σου λέω.. 

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...πως ειστε;;

Ρε κοριτσια θελω να συζητησουμε...απο σεχ....πως πατε;;;

τι να συζητησουμε.. δεν παμε..χαχαχχα εγω πέραν του ότι έχουμε την μεγάλη εδώ κερβερο, πονάω αρκετά κατά τις επαφές ακόμα οπότε δεν το επιδιώκω και πολύ. Προτιμώ την ησυχία μου προς το παρόν..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Έχει κάνει καμιά εξετασεις για βιταμινες Β12 και D; Μόλις παρέλαβα τις απαντήσεις, ειμαι μέσα στα όρια αλλα δεν ξέρω αν διαφοροποιούνται λόγω τοκετού και γαλουχιας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια! Έχει κάνει καμιά εξετασεις για βιταμινες Β12 και D; Μόλις παρέλαβα τις απαντήσεις, ειμαι μέσα στα όρια αλλα δεν ξέρω αν διαφοροποιούνται λόγω τοκετού και γαλουχιας. 

Αποσο ξερω δεν διαφοροποιουνται. Μονο εχε το νου σου στην D γτ ιδανικα θελουμε γυρω στο 50, κ λιγότερο απο 30 καλο να παιρνουμε συμπληρωμα. Βεβαια λογω εποχης αν καταφέρεις ν βγαινεις ενα τεταρτο την μερα στον ηλιο-οχι νταλα μεσημερι εννοείται- μπορεις να το ανεβασεις κ να εχεις αποθέματα κ για τον χειμωνα μαλιστα χωρις συμπληρωμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχει κάνει καμιά εξετασεις για βιταμινες Β12 και D; Μόλις παρέλαβα τις απαντήσεις, ειμαι μέσα στα όρια αλλα δεν ξέρω αν διαφοροποιούνται λόγω τοκετού και γαλουχιας. 

Δεν διαφοροποιουνται τα ορια. Εκανα το παγωτο σου!! τελειο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


την ποδια απο ιντερνετ κοριτσια εγω την πηρα κ ειναι κ πολυ δροσερη. Ναι @Troufaki για θηλασμο εξω κ δε φαινεται τπτ π θα σηκωδω μπλουζα. Κ γω για σεξ ουτε λογος! Αυτο το παιδι μ προχτες κ παραπροχτες 8ωρα παλι μετα απο καιρο, χτες 4ωρα κ σημερα 2ωρο 2ωρο κ 3ωρο...καθε νυχτα ειναι μια εκπληξη :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

την ποδια απο ιντερνετ κοριτσια εγω την πηρα κ ειναι κ πολυ δροσερη. Ναι @Troufaki για θηλασμο εξω κ δε φαινεται τπτ π θα σηκωδω μπλουζα. Κ γω για σεξ ουτε λογος! Αυτο το παιδι μ προχτες κ παραπροχτες 8ωρα παλι μετα απο καιρο, χτες 4ωρα κ σημερα 2ωρο 2ωρο κ 3ωρο...καθε νυχτα ειναι μια εκπληξη :-)

Πως παει το βαρος;; Τελικα το δεχτηκε το ξενο;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Αποσο ξερω δεν διαφοροποιουνται. Μονο εχε το νου σου στην D γτ ιδανικα θελουμε γυρω στο 50, κ λιγότερο απο 30 καλο να παιρνουμε συμπληρωμα. Βεβαια λογω εποχης αν καταφέρεις ν βγαινεις ενα τεταρτο την μερα στον ηλιο-οχι νταλα μεσημερι εννοείται- μπορεις να το ανεβασεις κ να εχεις αποθέματα κ για τον χειμωνα μαλιστα χωρις συμπληρωμα.

 

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν διαφοροποιουνται τα ορια. Εκανα το παγωτο σου!! τελειο!

Κορίτσια, ευχαριστώ!!!Εχω γυρω στο 34 και παίρνω ήδη συμπλήρωμα ασβεστίου που περιέχει και D.Θα πάρω γιατρό γιατι είμαι οριακά και  Παω για ηλιοθεραπεία!!!Αχ το έφτιαξες το παγωτό; Ωραίο είναι Ναι!!! Και όσο πιο ώριμες για πέταμα είναι οι μπανάνες τόσο πιο γευστικό γίνεται!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πως παει το βαρος;; Τελικα το δεχτηκε το ξενο;

Κοπελα μ οχι, δεν το πινει μετα το θηλασμο, πριν ναι αλλα σκοπος ειναι μετα κ οποτε δεν τ δινω. Μιλησα ξανα κ με τον παιδιατρο κ τ ειπα να παω να τον ζυγισουμε μια φορα κ ενδιαμεσα, για να νοικιασω ζυγαρια μ ειπε οχι, τωρα τι να πω...Σε συμβουλο ακομα δεν πηρα τηλ, μαζευω αποριες με τιις μερες να της ρωτησω ολα μαζι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...