Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

εντωμεταξυ περιττο να πω οτι ουτε κοιμισμενη καθεται η παμπονηρη. Μπορει να κοιμαται πανω μου του καλου καιρου και μολις την δωσω στον αντρα μου η στη μανα μου να παω τουαλετα η να φαω..το ματι γαριδα και κλαμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

εντωμεταξυ περιττο να πω οτι ουτε κοιμισμενη καθεται η παμπονηρη. Μπορει να κοιμαται πανω μου του καλου καιρου και μολις την δωσω στον αντρα μου η στη μανα μου...το ματι γαριδα και κλαμα...

Άντε μωρέ η ψυχούλα!! Θέλει μαμαδομυρωδια. Θύμισε μου μάρσιπο χρησιμοποιείς; αν ναι αν τον βάλει ο άντρας σου θα κάτσει;

εμένα πάλι όταν πάμε στην πεθερά μου κατευθείαν κουρνιαζει πάνω της και κοιμάται.. άλλο κι αυτό.. Αλλά γενικά μπορεί να την πάρει ο ύπνος και να κοιμηθεί σε όλους. Ακομα και στον μικρο μου αδερφο που δεν ξερει καλα καλα να πιανει μωρα και την κραταγε οπως να ναι. Αλλά με την πεθερά  μου είναι το στάνταρ.

Εν τω μεταξύ μου είπε η παιδίατρος σιγά σιγά να την πάω στο δωμάτιο με την μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Άντε μωρέ η ψυχούλα!! Θέλει μαμαδομυρωδια. Θύμισε μου μάρσιπο χρησιμοποιείς; αν ναι αν τον βάλει ο άντρας σου θα κάτσει;

εμένα πάλι όταν πάμε στην πεθερά μου κατευθείαν κουρνιαζει πάνω της και κοιμάται.. άλλο κι αυτό.. Αλλά γενικά μπορεί να την πάρει ο ύπνος και να κοιμηθεί σε όλους. Ακομα και στον μικρο μου αδερφο που δεν ξερει καλα καλα να πιανει μωρα και την κραταγε οπως να ναι. Αλλά με την πεθερά  μου είναι το στάνταρ.

Εν τω μεταξύ μου είπε η παιδίατρος σιγά σιγά να την πάω στο δωμάτιο με την μεγάλη.

Οταν την βαζει στο μαρσιπο στην αρχη κλαιει. Μετα αν αρχισει και κουνιεται, χοροπηδαει κι αυτη παραλληλα χαζευει κλπ, σταματαει και ξανακλαιει στο 20λεπτο περιπου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Οταν την βαζει στο μαρσιπο στην αρχη κλαιει. Μετα αν αρχισει και κουνιεται, χοροπηδαει κι αυτη παραλληλα χαζευει κλπ, σταματαει και ξανακλαιει στο 20λεπτο περιπου. 

Νομιζω μπορείς έτσι να την βάζει στο μάρσιπο και όταν είναι ήρεμη να της μιλάει συνέχεια. Καμία φορά οι μαμάδες το θεωρούμε αυτονόητο αλλά δεν είναι. Να συνηθίσει τη φωνή του κλπ και ίσως μετά και αγκαλιά στον μπαμπά να κάθεται πιο πολύ. Ή αν είναι στο γυμναστήριο πχ και παίζει σε στιγμές που θα είναι ήρεμη η μικρή να πηγαίνει να της δίνει ένα παιχνιδάκι να της μιλάει και τα σχετικά χωρίς να είσαι εσυ μπροστά. Δώσε τους χρόνο μόνοι τους να είναι και εκείνη την ώρα Κάνε εσύ κατι για σένα. Ένα μπάνιο τα νύχια σου κάτι. Και ίσως αν κλαίει μην πας εσύ μμκατευιειαν να την ηρεμήσεις αφού ξέρεις ότι αν την πάρεις αγκαλιά θα ησυχάσει. Δώσε λίγο χρόνο και την ευκαιρία στον μπαμπά να το προσπαθήσει. Χωρίς άγχος και χωρίς να την αφήσετε να πλανταξει στο κλάμα φυσικά..  κάτι τετοιο θα έκανα στη θεση σου νομίζω.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Νομιζω μπορείς έτσι να την βάζει στο μάρσιπο και όταν είναι ήρεμη να της μιλάει συνέχεια. Καμία φορά οι μαμάδες το θεωρούμε αυτονόητο αλλά δεν είναι. Να συνηθίσει τη φωνή του κλπ και ίσως μετά και αγκαλιά στον μπαμπά να κάθεται πιο πολύ. Ή αν είναι στο γυμναστήριο πχ και παίζει σε στιγμές που θα είναι ήρεμη η μικρή να πηγαίνει να της δίνει ένα παιχνιδάκι να της μιλάει και τα σχετικά χωρίς να είσαι εσυ μπροστά. Δώσε τους χρόνο μόνοι τους να είναι και εκείνη την ώρα Κάνε εσύ κατι για σένα. Ένα μπάνιο τα νύχια σου κάτι. Και ίσως αν κλαίει μην πας εσύ μμκατευιειαν να την ηρεμήσεις αφού ξέρεις ότι αν την πάρεις αγκαλιά θα ησυχάσει. Δώσε λίγο χρόνο και την ευκαιρία στον μπαμπά να το προσπαθήσει. Χωρίς άγχος και χωρίς να την αφήσετε να πλανταξει στο κλάμα φυσικά..  κάτι τετοιο θα έκανα στη θεση σου νομίζω.. 

θα το δοκιμασω οπως λες. να τους αφηνω περισσοτερο μονους... σε ευχαριστω παντως για τις συμβουλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σημερα κορίτσια μας καναμε κ το πρωτο μας επίσημο μπανιο....μιλαμε τρελάθηκε η μικρη ...δεν ηθελε να βγιε....αγοράσαμε κ μαγιο φραουλα παρακλαω πολυ κ εχει κ μπικινι απο πανω....οχι τόπλες φωναζει ο μπαμπας μας...αχαχχαχαχαχα εμενα παλι στο αμαξι πεφτει σεκος...δεν ξυπνάει γαι κανενα λογο    .....τρελενεται ...ασε που ποια κοιμαται κ καθεται δτο αυγο ολη μερα....περναει ζαχαρι....

Αααα, Καλή αρχη!!! Για πες μας καμιά παραλία καθαρή!!!Εγώ ακομη το σκέφτομαι για θάλασσα φετος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σημερα κορίτσια μας καναμε κ το πρωτο μας επίσημο μπανιο....μιλαμε τρελάθηκε η μικρη ...δεν ηθελε να βγιε....αγοράσαμε κ μαγιο φραουλα παρακλαω πολυ κ εχει κ μπικινι απο πανω....οχι τόπλες φωναζει ο μπαμπας μας...αχαχχαχαχαχα εμενα παλι στο αμαξι πεφτει σεκος...δεν ξυπνάει γαι κανενα λογο    .....τρελενεται ...ασε που ποια κοιμαται κ καθεται δτο αυγο ολη μερα....περναει ζαχαρι....

Άντε καλές βουτιές λοιπον!!! Χαχαχα Καλά ο μπαμπάς από τώρα φωνάζει για την κορη; θα περάσει καλά...

Καλό είναι να μην την αφήνεις παρά πολλή ώρα στο αυγό γενικά. Μια ωρίτσα μαξ πέραν της ώρας Δηλαδή που κάθεται στο αυτοκίνητο. Υπάρχουν σχετικά άρθρα αν θες να ενημερωθείς επί του θέματος. Και στο ριλαξ πχ να κάθεται δεν κάνει πολλή ώρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, asda είπε:

Μια φορά όντως ζεσταινοταν. Τις υπόλοιπες όχι. Ούτε πειναγε.. πιπίλα δεν παίρνει και παιχνιδάκια έχω κρεμάσει αλλά δεν τους δίνει σημασία.. Επίσης αυτό συμβαίνει με το που σταματήσουμε σε στοπ η φανάρι. Όταν το αυτοκίνητο κινείται μπορεί για 1-2 λεπτά να σταματήσει.. 

Πήρες άλλο κάθισμα αυτοκινήτου για να μην κλαίει; εγω δεν έχω αυτή τη δυνατότητα νομίζω. Το μόνο που μπορώ να δοκιμάσω είναι να την βάλω σε πορτ μπεμπέ από καρότσι 3 σε ένα. Αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν επιτρέπεται να μεταφέρεις έτσι μωρό από θέμα ασφάλειας. Ίσως το δοκιμάσω για να δω αν όντως φταίει το καθισματακι. Αλλά η πρώτη μου κόρη μια χαρα την έβγαλε σε αυτο μέχρι 9 μηνών.. τι να πω..

Όχι δεν το έκανα για αυτό, απλά έτυχε να μου δώσουν ένα καρότσι που είχε και το καθισματακι μαζί και είδα ότι ήταν πιο άνετο από αυτό που είχα, έκανα την αλλαγή και σταμάτησε να κλαίει! Κανονικά δεν πρέπει να την βάζεις σε Πορτ μπεμπέ στο αυτοκίνητο, κάνε όμως μια δοκιμή, αν δεν κλαίει σημαίνει ότι δεν βολεύεται στο κάθισμα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αααα, Καλή αρχη!!! Για πες μας καμιά παραλία καθαρή!!!Εγώ ακομη το σκέφτομαι για θάλασσα φετος

πολι μ εγω ειμαι απο ηπειρο μερια...εδω ολες καθαρές ειναι κ τέλεια νερα...

Just now, asda είπε:

Άντε καλές βουτιές λοιπον!!! Χαχαχα Καλά ο μπαμπάς από τώρα φωνάζει για την κορη; θα περάσει καλά...

Καλό είναι να μην την αφήνεις παρά πολλή ώρα στο αυγό γενικά. Μια ωρίτσα μαξ πέραν της ώρας Δηλαδή που κάθεται στο αυτοκίνητο. Υπάρχουν σχετικά άρθρα αν θες να ενημερωθείς επί του θέματος. Και στο ριλαξ πχ να κάθεται δεν κάνει πολλή ώρα..

ναι ε??? ο παιδίατρος μ ειπε δεν πειραζει ομως..θα το κοιταξω αυτο που λες κ ακουσω ρην συμβουλη σ...σε ευχαριστώ αγαπη πολυ....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2020 at 12:54 PM, Sweet_child said:

Καλημέρα κόρες.

@KNecky όπως τα λέγαμε, αδιαθέτησα στις 25/6 (4 μέρες αίμα πλημμύρα), από χθες το απόγευμα λοιπόν (5η μέρα περιόδου), ο μπέμπης δείχνει ότι δεν πίνει ικανοποιητικά, νευριάζει, αφήνει ξαναπιάνει το βυζί, και όταν τον σηκώνω κλαψουρίζει. Όμως ρεύεται κανονικά και σήμερα το πρωί ( @mpempaki1 )  η πάνα άθικτη από τα μεσάνυχτα ως τις 8 το πρωί αλλά μόλις τον τάισα έκανε πολλά τσίσα και κακά.

Δεν σας κρύβω ότι έχω μπει στον πειρασμό να αγοράσω γάλα αλλά θα αντισταθώ σθεναρά και θα το παλέψω 2-3 μέρες ακόμη. Αύριο έρχεται και η παιδίατρος για το δεύτερο εμβόλιο και θα της το πω. 

Παλεψε το καλη μου γιατι αξίζει πιστευω μολις τελειωσει η περιοδος μετα θα επανελθει. Αλλωστε κ μενα η μικρη καποιες μερες π μαι πιο κουρασμενη δείχνει μια δυσκολια στο στήθος αλλα βρεχει πανες κ μολις ειμαι πιο ξεκουραστη μια χαρα πινει παλι! ;)

20 hours ago, asda said:

Κορίτσια τι κανετε; πήγαμε σήμερα παιδίατρο. 6850 η μπουμπού. Έβαλα από περιέργεια τις μετρήσεις στο my children.gr (αυτο δεν είχες προτείνει @KNecky?) Και στην περίμετρο κεφαλιού είναι πάνω από την ανώτερη.. τι φαση;; και καλά μου φαινόταν ότι ήταν μεγάλο το κεφάλι της. Μάλλον γι'αυτό όταν τους λέω είναι 3 μηνών μου λένε δεν της φαίνεται.. Επίσης το θέμα με το αυτοκίνητο και το κλάμα δεν λέει να βελτιωθεί.. Η διαδρομή μέχρι την παιδίατρο είναι 25 λεπτα(χωρίς κινηση) και στο πήγαινε μετά από 10 λεπτά ασταμάτητο κλάματος την πήρε ο ύπνος. Στο γύρνα δεν σταμάτησε να κλαίει ποτέ. Κανει ρε κορίτσια να κλαίει τοσο; όσες φορές έχουμε σταματήσει στην άκρη να την πάρω λίγο αγκαλιά όταν την ξαναωαζω είναι τα ίδια και χειρότερα.. αλλά δεν νιώθει εγκατάλειψη έτσι που κλαίει; και γενικά είναι ήσυχη ρε γμτ και η καημένη μόνο τοτς κλαίει και είναι τότε που δεν μπορώ να κάνω τπτ. Και μέσα σε όλα αυτά έχω και τη μεγάλη κόρη που δεν μπορεί να το διαχειριστεί και κλαίει και αυτή επειδή κλαίει το μωρό και μου λέει "δεν την ακούτε που κλαιει; θα σκάσει το παιδί ".. 

Ναι αυτο είναι το σαιτ! Τα ιδια στο βαρος εκανε ο γιος μου καποια φαση κ μετα επεστρεψε στη αρχικη καμπυλη οποτε λογικο π δν ειπε κτ η παιδιατρος..θα δειξει με τον καιρο.

Κ μενα ετσι στο καθισμα κανει κ ξερεις πως ηρεμει?? Μονο αν είναι πισω μαζι τους ο μπαμπας κ της τραβα την προσοχη! Εμενα αν με δει σπαραζει να την παρω..στο φαναρι χαμουλης..

Επισης, επειδη το υλικο των καθισματων ειναι βλακωδως υπερβολικά μη φιλικο στο δερμα, δεν αναπνέει κ ιδρωνουν παρα πολυ. Ενα σεντόνι βοηθαει αλλα κ παλι σκανε πολυ μετα απο λιγο τα καημένα..

Ποσο συγκινητικό αυτο που λεει η μεγαλη οταν κλαιει στο αμαξι η μικρη..κλαψ... :(

8 hours ago, Pagotoula said:

Κι η δικια μου κλαιει. Εχει τυχει μεχρι μιση ωρα ασταματητα στη διαδρομη. Γενικα ομως η δικια μου ειναι κλαψιαρα. Οποτε δεν ξερω αν ειμαι αντιστοιχη περιπτωση.. Δηλαδη και μεσα στη μερα οτι μα οτι και να της φταιει αρχιζει γκρινια που σε λιγα λεπτα κλιμακωνεται σε εντονο κλαμα, με αναφιλητα, δακρυα ποταμι, στριγγλιες, κοκκινισμα κλπ. Ησυχαζει μονο στην αγκαλια μου η στο βυζι. Σε κανεναν αλλο. Τις προαλλες ειχα παει για εξετασεις, εγινε το σωσε...εκλαιγε επι 1 ωρα. Απο το πολυ κλαμα κοιμηθηκε στην αγκαλια του αντρα μου και ξυπνησε μετα απο ενα τεταρτο και ξεκινησε παλι κλαμα ωσπου να ερθω... Μου λετε τι ειναι τουτο;;;;; Οι πιο εμπειρες ξερετε τι να κανω; Εντωμεταξυ οταν ειμαι μαζι, αμεσως ασχολουμαι, ποτε δεν την αφηνω. Ειτε αγκαλια και της μιλαω κι ηρεμει. Ειτε στο βυζι κι ηρεμει... Αλλα τουλαχιστον τον αντρα μου δεν θα πρεπε να τον δεχεται; Φοβαμαι μην ειναι ετσι κι οταν ξεκινησω δουλεια...τι θα γινει..

Ετσι ακριβως ηταν ο μικρος. Αφου ειχα τοσο πλ.φοβηθει μην σκασει στο κλαμα π κουρεύτηκα οταν πηγε 10μηνων σκεψου! Ειναι φαση κ ειναι πολυ νινακι ακομα σιγα σιγα με οσα σου προτιναν κ οσο μεγαλωνει κ αποκτα ενδιαφερον για τον κοσμο γύρω της θα ηρεμήσει η κατασταση. Παλι θα σε ζηταει γ παρηγορια αλλα με πολυ πιο ηπιο τροπο κ θα αποδεχτει κ αλλα ατομα! Δωσε της χρόνο κ θα αλλαξει σγρ αυτο.

7 hours ago, Polly1 said:

 

Βρε κορίτσια εμένα έχει 39.2 περίμετρο με 6 κιλά. Καμπύλες στα κανονικα μας πορτοκαλί από το τέλος. Καλά είναι; Ή παιδίατρος δε μου χει πει κατι

Παιδι μου εμεις εχουμε ορτικια αστεες τις αλλες!! :P Κ το δικο μου ορτυκι στην τελευταια μετρηση ηταν 60εκ υψος κιολας στους 4 μήνες. Δεν ανησυχουν οι παιδιατροι γτ εχουμε πολυ μελλον στην αναπτυξη κ μεγαλη ποικιλία στο ποτε καθε παιδι θ παρει παραπανω υψος κ βαρος κ περιμετρο κεφαλιου. Μια χαρα είναι τα μπουμπουκια μην σκας καθολου!

  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου αδιαθετησα και εγω πανω στους 3 μηνες παρολο που θηλαζω αποκλειστικα. Δε συζηταω τι γινεται εχω λερωσει τα παντα τετοια ροη δεν ειχα ποτε. Και η χαζη πεταξα τις σερβιετες λοχειας που ειχα αγορασει για το μαιευτηριο. Αλλαγη στο γαλα δεν ειδα, τουλαχιστον δεν δυσανασχετει η μπεμπα οποτε φανταζομαι δε μειωθηκε. 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εφω τους πρώτους 2 μήνες π έβγαζα γάλα δν ειχα περίοδο .μολις τ έκοψα μετα απο ενα μήνα αδιαθέτησα .24 Μαΐου .κ τωρα μου ήρθε προχτες 30 τ μήνα .επισης ποτε δν ειχα πολυ αίμα κ τωρα εχω πολυ ΡΟΗ .λερωνω σεντόνια .αλλα τ χειρότερο ειναι ότι το Σάββατο ειναι π γάμος .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εφω τους πρώτους 2 μήνες π έβγαζα γάλα δν ειχα περίοδο .μολις τ έκοψα μετα απο ενα μήνα αδιαθέτησα .24 Μαΐου .κ τωρα μου ήρθε προχτες 30 τ μήνα .επισης ποτε δν ειχα πολυ αίμα κ τωρα εχω πολυ ΡΟΗ .λερωνω σεντόνια .αλλα τ χειρότερο ειναι ότι το Σάββατο ειναι π γάμος .

εγω εχω να δω αιμα εδω κ 2 μηνες....πουθενα περιοδος λεμε...περνει τον κατηφορο σας λεω....αν κ θα θελα μπας κ ξεμπουκωσω αλλ δεν το βλεπω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εφω τους πρώτους 2 μήνες π έβγαζα γάλα δν ειχα περίοδο .μολις τ έκοψα μετα απο ενα μήνα αδιαθέτησα .24 Μαΐου .κ τωρα μου ήρθε προχτες 30 τ μήνα .επισης ποτε δν ειχα πολυ αίμα κ τωρα εχω πολυ ΡΟΗ .λερωνω σεντόνια .αλλα τ χειρότερο ειναι ότι το Σάββατο ειναι π γάμος .

Μεχρι το Σάββατο θασαι στην 5η μέρα τι στο καλό δε θα'χεις τόση ροή.. Ή σου κρατάει κ το αίμα πολλες μέρες?? 

Εγώ μ αρέσει που έχω παρει τις σερβιέτες που φορουσα κ πριν κ τωρα ακουω πολλες κοπέλες ότι η ροή μετά τη γεννά είναι πιο αυξημένη.. Η αδερφη μου μου'πε ειδικά τις πρωτες 2-3μερες φοράει σερβιέτες ακράτειας, οι άλλες δν την καλύπτουν.. Μετά το 2ο παιδι της προεκυψε αυτό  όμως

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω εχω να δω αιμα εδω κ 2 μηνες....πουθενα περιοδος λεμε...περνει τον κατηφορο σας λεω....αν κ θα θελα μπας κ ξεμπουκωσω αλλ δεν το βλεπω 

Δεν έχεις αδιαθετησει καθόλου ή μεσολάβησε 1περιοδος? Δε λένε ότι επηρεάζει ο θηλασμός?? Εσυ που δε θηλαζεις πως κ δεν έχεις κανονικά περιοδο? Η τλκ ρόλο παιζει ο οργανισμός κάθε γυναίκας κ ο τοκετός της κ οχι ο θηλασμός???? 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Μεχρι το Σάββατο θασαι στην 5η μέρα τι στο καλό δε θα'χεις τόση ροή.. Ή σου κρατάει κ το αίμα πολλες μέρες?? 

Εγώ μ αρέσει που έχω παρει τις σερβιέτες που φορουσα κ πριν κ τωρα ακουω πολλες κοπέλες ότι η ροή μετά τη γεννά είναι πιο αυξημένη.. Η αδερφη μου μου'πε ειδικά τις πρωτες 2-3μερες φοράει σερβιέτες ακράτειας, οι άλλες δν την καλύπτουν.. Μετά το 2ο παιδι της προεκυψε αυτό  όμως

Δεν έχεις αδιαθετησει καθόλου ή μεσολάβησε 1περιοδος? 

αδιαθετησα για 2 ολοκληρες μερες καλε με καφε...προοδος σ λεω....μπαινω σε αμμηνοπαυση αγαπη μ εγω...γιαυτό...θα θελα ομως να ερθει μια καλη πριμ μ κοπει τλειως....που ναι λεμε??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...