Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 είπε:

Γιατί δεν το μετράει;;;; εμένα πάντα 5 με 7λ τρώει.. υπερβολικό μου φαίνεται 

Βλεπεις;; καθε παιδακι εχει αλλους ρυθμους. Γι αυτο λεω στη δικια μου, δεν το μετραει, γιατι χαζοτρωει πολλη ωρα..δηλαδη μια πινει, μια πιπιλαει, μια χαζευει. Το δικο σου μωρακι προφανως κι οντως πινει αποδοτικα στα 5 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια με μεγαλύτερα παιδιά @KNecky @asda όποια άλλη κοπέλα ξεχνάω, πώς περνάνε τη μέρα τους τα παιδάκια σας;

Ελπίζω να ξαναπάμε στη θάλασσα το ΣΚ, είχαμε περάσει πολύ ωραία την προηγούμενη φορά. Τον μικρό ούτε εγώ τον έβαλα στη θάλασσα. Διακοπές φέτος προβλέπονται μόνο στο χωριό καταγωγής του ανδρός, δυστυχώς. Φοβάμαι να πάω σε ξενοδοχείο. Αν πήγαινα, όμως, θα επέλεγα μόνο all inclusive. 

Κατά τα άλλα, έχω βαρεθεί την κλεισούρα, με ενοχλεί η ζέστη και από κάπου χάνω διάθεση αυτόν τον καιρό, λόγω διαφόρων θεμάτων. 

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Κορίτσια με μεγαλύτερα παιδιά @KNecky @asda όποια άλλη κοπέλα ξεχνάω, πώς περνάνε τη μέρα τους τα παιδάκια σας;

Ελπίζω να ξαναπάμε στη θάλασσα το ΣΚ, είχαμε περάσει πολύ ωραία την προηγούμενη φορά. Τον μικρό ούτε εγώ τον έβαλα στη θάλασσα. Διακοπές φέτος προβλέπονται μόνο στο χωριό καταγωγής του ανδρός, δυστυχώς. Φοβάμαι να πάω σε ξενοδοχείο. Αν πήγαινα, όμως, θα επέλεγα μόνο all inclusive. 

Κατά τα άλλα, έχω βαρεθεί την κλεισούρα, με ενοχλεί η ζέστη και από κάπου χάνω διάθεση αυτόν τον καιρό, λόγω διαφόρων θεμάτων. 

 

Βόλτες εδώ τριγύρω.Ευτυχως έχουμε απλά εδω και πράσινο.Επισκέψεις Επίσης σε ξαδέρφια.Της αρέσει ο κόσμος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Βόλτες εδώ τριγύρω.Ευτυχως έχουμε απλά εδω και πράσινο.Επισκέψεις Επίσης σε ξαδέρφια.Της αρέσει ο κόσμος! 

Νομιζω η @Sweet_child εννοουσε τα κοριτσια που χουν και πιο μεγαλα παιδακια...:-P χαχαχαχ γιατι οι υπολοιπες λιγο πολυ τα ιδια κανουμε. βυζι..λιγο παιχνιδι...βυζι...λιγο υπνος...βυζι...λιγο βολτα...βυζι...λιγο γκρινια... ααα!!και παλι βυζι!!!!:mrgreen:

 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Polly1 είπε:

Μου είπε ότι από 3 μηνών επιτρέπεται υπό προϋποθέσεις! Δηλαδή Όχι 11:30-6 Και οπωσδήποτε σε θάλασσα πιστοποιημένα καθαρή και όχι με αέρα. Κι εμείς δεν ξέρουμε τι να κάνουμε με διακοπες φέτος! Μας πέφτει και το εξοχικό μακριά. Έλεγα κάτι σε all inclusive.Εχετε κάνει ποτέ; Βολεύει με παιδί; Αξίζει; Αλλά και πάλι μεγάλο ξενοδοχείο, πολύς κόσμος, κλιματισμός...Δεν ξέρω!!

Δεν έχω πάει ποτέ. Περίμενα να μεγαλώσει λίγο η κόρη για να εκμεταλλευτώ την φύλαξη παιδιών και τις δραστηριότητες γενικά. Φέτος όμως ίσως το απέφευγα λόγω κορονοιου εκτός αν πάτε κάπου τώρα πριν έρθουν πολλοί τουρίστες.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Κορίτσια με μεγαλύτερα παιδιά @KNecky @asda όποια άλλη κοπέλα ξεχνάω, πώς περνάνε τη μέρα τους τα παιδάκια σας;

Ελπίζω να ξαναπάμε στη θάλασσα το ΣΚ, είχαμε περάσει πολύ ωραία την προηγούμενη φορά. Τον μικρό ούτε εγώ τον έβαλα στη θάλασσα. Διακοπές φέτος προβλέπονται μόνο στο χωριό καταγωγής του ανδρός, δυστυχώς. Φοβάμαι να πάω σε ξενοδοχείο. Αν πήγαινα, όμως, θα επέλεγα μόνο all inclusive. 

Κατά τα άλλα, έχω βαρεθεί την κλεισούρα, με ενοχλεί η ζέστη και από κάπου χάνω διάθεση αυτόν τον καιρό, λόγω διαφόρων θεμάτων. 

 

Λοιπόν εμείς έχουμε το εξής "πρόγραμμα". Το πρωί πάμε συνήθως κούνιες για καμία ώρα. Αν έχω μπελαλιδικο φαγητο πάμε μέχρι το φούρνο πχ και σπίτι. Όσο μαγειρεύω μαγειρεύει στην κουζίνα της Ή οποία βρίσκεται μονίμως στην κουζίνα μας οπότε είμαστε μαζί. Αν βαριέται είτε γεμίζω μια λεκάνη με νερό μεσα στο νεροχυτη και της βάζω κάτι ψαράκια να ψαρευει Ή βάζω μέσα χρωματιστά καπάκια και της δίνω μια κουτάλα και της ζητάω να ψαρεύει συγκεκριμένο χρώμα τη φορα(τα κόκκινα είναι χταπόδια, τα μπλε φάλαινες κοκ). Επίσης πολύ συχνά μαγειρεύουμε μαζί αν το επιτρέπει το φαγητό της ημέρας. Α και της αρέσουν παιχνίδια με φασόλια φακές και τέτοια. Όσο γίνεται το φαγητό αν το επιτρέπει η μικρή μπορεί να κάνουμε κάποια χειροτεχνία. Αν όχι, ακούει αφηγήσεις παραμυθιών και κοιτάει παράλληλα τις εικόνες στο βιβλίο.(έχει φάει κόλλημα με αυτα). Μετά το μεσημεριανό έχει την επιλογή να δει μισή ώρα τηλεόραση πριν παει ατο δωμάτιό της. Εκει Ή θα παίξει μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι της Ή θα κοιμηθεί.. παντως ειναι ωρα που ο ακθενας ειναι στο δωματιο του. Το απόγευμα ζωγραφική Ή επιτραπέζια συνήθως. Αν δεν πάμε βόλτα όπως σήμερα και χθες λόγω ζέστης και δικής μου βαρεμάρας θα κάνει κάτι με τον πατέρας της μετά τη δουλειά. Πότισμα τα λουλούδια, κάποιο "μαστορεμα", ή θα φυτεψουν κατι στο  κηπο και θα ασχοληθουν λιγο με αυτο και παιχνιδι στην πυλωτή. Αυτή την περίοδο κάπως έτσι απασχολείται. Βέβαια αν θυμάμαι καλά εσένα είναι πιο μεγάλη οπότε δεν ξέρω αν κάτι από αυτά ταιριάζει.. για πες κι εσύ να πάρω ιδέες..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Λοιπόν εμείς έχουμε το εξής "πρόγραμμα". Το πρωί πάμε συνήθως κούνιες για καμία ώρα. Αν έχω μπελαλιδικο φαγητο πάμε μέχρι το φούρνο πχ και σπίτι. Όσο μαγειρεύω μαγειρεύει στην κουζίνα της Ή οποία βρίσκεται μονίμως στην κουζίνα μας οπότε είμαστε μαζί. Αν βαριέται είτε γεμίζω μια λεκάνη με νερό μεσα στο νεροχυτη και της βάζω κάτι ψαράκια να ψαρευει Ή βάζω μέσα χρωματιστά καπάκια και της δίνω μια κουτάλα και της ζητάω να ψαρεύει συγκεκριμένο χρώμα τη φορα(τα κόκκινα είναι χταπόδια, τα μπλε φάλαινες κοκ). Επίσης πολύ συχνά μαγειρεύουμε μαζί αν το επιτρέπει το φαγητό της ημέρας. Α και της αρέσουν παιχνίδια με φασόλια φακές και τέτοια. Όσο γίνεται το φαγητό αν το επιτρέπει η μικρή μπορεί να κάνουμε κάποια χειροτεχνία. Αν όχι, ακούει αφηγήσεις παραμυθιών και κοιτάει παράλληλα τις εικόνες στο βιβλίο.(έχει φάει κόλλημα με αυτα). Μετά το μεσημεριανό έχει την επιλογή να δει μισή ώρα τηλεόραση πριν παει ατο δωμάτιό της. Εκει Ή θα παίξει μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι της Ή θα κοιμηθεί.. παντως ειναι ωρα που ο ακθενας ειναι στο δωματιο του. Το απόγευμα ζωγραφική Ή επιτραπέζια συνήθως. Αν δεν πάμε βόλτα όπως σήμερα και χθες λόγω ζέστης και δικής μου βαρεμάρας θα κάνει κάτι με τον πατέρας της μετά τη δουλειά. Πότισμα τα λουλούδια, κάποιο "μαστορεμα", ή θα φυτεψουν κατι στο  κηπο και θα ασχοληθουν λιγο με αυτο και παιχνιδι στην πυλωτή. Αυτή την περίοδο κάπως έτσι απασχολείται. Βέβαια αν θυμάμαι καλά εσένα είναι πιο μεγάλη οπότε δεν ξέρω αν κάτι από αυτά ταιριάζει.. για πες κι εσύ να πάρω ιδέες..

εμενα παντως πολυ μου αρεσαν οσα ειπες...ευγε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, asda said:

Κι εγώ εγώ σκεφτόμουν αλλά μούτρα κόψε τα φτερά η παιδίατρος.. μουωειπε μέχρι 5, 5μιση μηνών καθόλου.. οπότε τι κανω; να την παίρνω στην παραλία και να την δροσιά στο ντουζ; ταλαιπωρία μου φαίνεται. Δηλαδή αμφιταλαντευομαι και για τις διακοπές γενικά φέτος.. έχω όμως και τη μεγάλη που δεν γίνεται να μείνει σπιτι όλο το καλοκαίρι.. εσένα η παιδίατρος τι σου ειπε;

Με τα δυο καθισματακια χωράει να κάτσει πίσω; εμάς δεν γίνεται.. σεντονακια έχω Ναι. Και στο καρότσι και στο αυτοκίνητο. Μάλλον είναι η ηλικία. Θα δοκιμάσω και άλλο καρεκλάκι και βλέπουμε..άλλα λέω που να πάμε διακοπές έτσι όπως κάνει.. Ούτε μπάνια στη θάλασσα μπορεί, κλαίει και στο αυτοκίνητο.. χαμός.. 

Ναι παρολο π ναι μικρο το αμαξι μας χωραει ευτυχώς γτ ειναι μεγαλα τα καθισματα πισω του αυτοκινητου. Παντως νομιζω με τον καιρο θα βελτιωθει. Αν κ θυμαμαι τον γιο μου καπου στους 10 μηνες εκλαιγε σε ολο το δρομο που γυρνουσαμε απο θαλασσα κ δν ξαναπηγαμε...

1 hour ago, Sweet_child said:

Κορίτσια με μεγαλύτερα παιδιά @KNecky @asda όποια άλλη κοπέλα ξεχνάω, πώς περνάνε τη μέρα τους τα παιδάκια σας;

Ελπίζω να ξαναπάμε στη θάλασσα το ΣΚ, είχαμε περάσει πολύ ωραία την προηγούμενη φορά. Τον μικρό ούτε εγώ τον έβαλα στη θάλασσα. Διακοπές φέτος προβλέπονται μόνο στο χωριό καταγωγής του ανδρός, δυστυχώς. Φοβάμαι να πάω σε ξενοδοχείο. Αν πήγαινα, όμως, θα επέλεγα μόνο all inclusive. 

Κατά τα άλλα, έχω βαρεθεί την κλεισούρα, με ενοχλεί η ζέστη και από κάπου χάνω διάθεση αυτόν τον καιρό, λόγω διαφόρων θεμάτων. 

 

Κ μας για χωριο μας βλεπω. Κ αν...ε δυο παιδιά ποσο να προλαβουμε ξεκουραση..μονο αν ερθει αλλος μαζι γ βοηθεια. Περσυ πηγαμε με τ πεθερικα μου κ ενώ δεν τ περιμενα ηταν πολυ ωραια κ ενιωσα ηρεμία μετα απο πολυ καιρο. Φυσικα ειχα ατομα να κοιτανε τον μικρο κ ειχα χρονο να ηρεμισω αλλιως δν θ την παλευα. Γτ προσωπικα δεν μαρεσει καθόλου να πρέπει να προσαρμοσω την ρουτινα μας σε νεο περιβαλλον που έχει τελείως διαφορετικες εγκαταστασεις  συνθηκες κλπ .

Just now, asda said:

Λοιπόν εμείς έχουμε το εξής "πρόγραμμα". Το πρωί πάμε συνήθως κούνιες για καμία ώρα. Αν έχω μπελαλιδικο φαγητο πάμε μέχρι το φούρνο πχ και σπίτι. Όσο μαγειρεύω μαγειρεύει στην κουζίνα της Ή οποία βρίσκεται μονίμως στην κουζίνα μας οπότε είμαστε μαζί. Αν βαριέται είτε γεμίζω μια λεκάνη με νερό μεσα στο νεροχυτη και της βάζω κάτι ψαράκια να ψαρευει Ή βάζω μέσα χρωματιστά καπάκια και της δίνω μια κουτάλα και της ζητάω να ψαρεύει συγκεκριμένο χρώμα τη φορα(τα κόκκινα είναι χταπόδια, τα μπλε φάλαινες κοκ). Επίσης πολύ συχνά μαγειρεύουμε μαζί αν το επιτρέπει το φαγητό της ημέρας. Α και της αρέσουν παιχνίδια με φασόλια φακές και τέτοια. Όσο γίνεται το φαγητό αν το επιτρέπει η μικρή μπορεί να κάνουμε κάποια χειροτεχνία. Αν όχι, ακούει αφηγήσεις παραμυθιών και κοιτάει παράλληλα τις εικόνες στο βιβλίο.(έχει φάει κόλλημα με αυτα). Μετά το μεσημεριανό έχει την επιλογή να δει μισή ώρα τηλεόραση πριν παει ατο δωμάτιό της. Εκει Ή θα παίξει μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι της Ή θα κοιμηθεί.. παντως ειναι ωρα που ο ακθενας ειναι στο δωματιο του. Το απόγευμα ζωγραφική Ή επιτραπέζια συνήθως. Αν δεν πάμε βόλτα όπως σήμερα και χθες λόγω ζέστης και δικής μου βαρεμάρας θα κάνει κάτι με τον πατέρας της μετά τη δουλειά. Πότισμα τα λουλούδια, κάποιο "μαστορεμα", ή θα φυτεψουν κατι στο  κηπο και θα ασχοληθουν λιγο με αυτο και παιχνιδι στην πυλωτή. Αυτή την περίοδο κάπως έτσι απασχολείται. Βέβαια αν θυμάμαι καλά εσένα είναι πιο μεγάλη οπότε δεν ξέρω αν κάτι από αυτά ταιριάζει.. για πες κι εσύ να πάρω ιδέες..

Πωπωω εντάξει σου βγαζω το καπελο!!! Εγω δεν τα βγάζω τοσο καλα περα με τον μικρό κ πολλες φορες δν ξέρω πως να τον απασχολησω.. μου εδωσες ιδεες ευχαριστω! :)

Εμεις ξυπναμε οταν αποφασισουν τα μικρα, κυριως ο μεγαλος. Οποτε ξεκιναμε φτιαχνοντας μαζι πρωινο ενω η μικρη ή κοιμαται ή ειναι στην κούνια με μομπιλο. Μετα το πρωινο θ ηθελα να παμε κουνιες αλλα ειλικρινα ποτε ως τωρα δν το κατάφερα να τολμισω. :P  Οποτε ή διαβάζουμε βιβλια ή παιζουμε με τα παιχνιδια ή ζωγραφίζουμε ή παίζει μονος..εχουμε μια πισινουλα κ του βαζω νερακι 2 δακτυλα  κ βαζει τα αμαξακια του μεσα  κ το χαιρεται. Εν τω μεταξυ θηλαζω την μικρή ενδιαμεσα συνεχως αυτες τις μερες με την ζεστη κ ολες οι δουλειες μενουν μισες. Μετα μαγειρευουμε μαζι συνηθως κ μεις  εκτος αν ειναι κατι που δεν μπορει να βοηθησει κ του ζηταω βοηθεια του στυλ να βάλουμε τα πραγματα απο το πλυντήριο πιατων στα ντουλαπια κ κανει τα ασφαλη πλαστικα. Μετα παει για υπνο αφου φάει σνακ. Το απογευμα τρωμε ολοι μαζι με τον μπαμπα κ αναλαμβανει εκείνος δραση.. παιζουν με τα παιχνιδια καποιες φορες παιζουν στον Η/Υ ή βάζουμε βιντεακι. Το βραδυ παλι βιβλια πριν πεσουμε υπνο! Του λείπει το εξω πολυ κ το ΣΚ το κάνουμε παραπανω αλλα καθημερινες κουτουλαω δν μπορω δυστυχως.. :(

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο και σήμερα όλη μέρα κοιμάται..  λίγες ώρες ήταν ξύπνιος.  είναι φυσιολογικό; δεν έχει κάτι άλλο. 

ερε κωλοφαρδία που την εχεις...εμενα κ στα 2 εμβόλιο στο πρωτο τις αφησε γκρινια η οποία συνεχίστηκε αλλα εφυγε πριν λιγο καιρό...κ στο δεύτερο μας αφησε καινουργιο κουσούρι ετσι τα λεω εγω ρην αυπνια ολημερίς....μιλαμε ολη μερα απο τις 7 το πρωι τσουτσουρο παιδι μ...ουτε 10λ δεν κοιμαται....τι παιδι βιολι ειναι αυτο αλλο πραμα σ λεω...αχχαχαχαχα ετυχως ομως 9 βράδυ με 7 πρωι τεζα η μικρη τερεζα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

Ναι παρολο π ναι μικρο το αμαξι μας χωραει ευτυχώς γτ ειναι μεγαλα τα καθισματα πισω του αυτοκινητου. Παντως νομιζω με τον καιρο θα βελτιωθει. Αν κ θυμαμαι τον γιο μου καπου στους 10 μηνες εκλαιγε σε ολο το δρομο που γυρνουσαμε απο θαλασσα κ δν ξαναπηγαμε...

Κ μας για χωριο μας βλεπω. Κ αν...ε δυο παιδιά ποσο να προλαβουμε ξεκουραση..μονο αν ερθει αλλος μαζι γ βοηθεια. Περσυ πηγαμε με τ πεθερικα μου κ ενώ δεν τ περιμενα ηταν πολυ ωραια κ ενιωσα ηρεμία μετα απο πολυ καιρο. Φυσικα ειχα ατομα να κοιτανε τον μικρο κ ειχα χρονο να ηρεμισω αλλιως δν θ την παλευα. Γτ προσωπικα δεν μαρεσει καθόλου να πρέπει να προσαρμοσω την ρουτινα μας σε νεο περιβαλλον που έχει τελείως διαφορετικες εγκαταστασεις  συνθηκες κλπ .

Πωπωω εντάξει σου βγαζω το καπελο!!! Εγω δεν τα βγάζω τοσο καλα περα με τον μικρό κ πολλες φορες δν ξέρω πως να τον απασχολησω.. μου εδωσες ιδεες ευχαριστω! :)

Εμεις ξυπναμε οταν αποφασισουν τα μικρα, κυριως ο μεγαλος. Οποτε ξεκιναμε φτιαχνοντας μαζι πρωινο ενω η μικρη ή κοιμαται ή ειναι στην κούνια με μομπιλο. Μετα το πρωινο θ ηθελα να παμε κουνιες αλλα ειλικρινα ποτε ως τωρα δν το κατάφερα να τολμισω. :P  Οποτε ή διαβάζουμε βιβλια ή παιζουμε με τα παιχνιδια ή ζωγραφίζουμε ή παίζει μονος..εχουμε μια πισινουλα κ του βαζω νερακι 2 δακτυλα  κ βαζει τα αμαξακια του μεσα  κ το χαιρεται. Εν τω μεταξυ θηλαζω την μικρή ενδιαμεσα συνεχως αυτες τις μερες με την ζεστη κ ολες οι δουλειες μενουν μισες. Μετα μαγειρευουμε μαζι συνηθως κ μεις  εκτος αν ειναι κατι που δεν μπορει να βοηθησει κ του ζηταω βοηθεια του στυλ να βάλουμε τα πραγματα απο το πλυντήριο πιατων στα ντουλαπια κ κανει τα ασφαλη πλαστικα. Μετα παει για υπνο αφου φάει σνακ. Το απογευμα τρωμε ολοι μαζι με τον μπαμπα κ αναλαμβανει εκείνος δραση.. παιζουν με τα παιχνιδια καποιες φορες παιζουν στον Η/Υ ή βάζουμε βιντεακι. Το βραδυ παλι βιβλια πριν πεσουμε υπνο! Του λείπει το εξω πολυ κ το ΣΚ το κάνουμε παραπανω αλλα καθημερινες κουτουλαω δν μπορω δυστυχως.. :(

 

10 μηνες;; μη μου λες τέτοια!!! Θα κλάψω.. 

Επίσης σε καταλαβαίνω απόλυτα. Με την αϋπνία στην κόρη μου την πρώτη δεν μπορούσα ούτε τον εαυτό μου να φροντίσω καλά καλά. Θυμάμαι πως το καθημερινό μαγείρεμα μου φαινόταν Γολγοθάς. Με ένα μωρό πολυ απαιτητικό και με την εικόνα της τέλειας μαμάς-συζύγου που είχα στο μυαλό μου ένιωθα ότι δεν μπορούσα να ανταπεξελθω. Και η έλλειψη ύπνου με επηρέαζε πολύ αρνητικά. Και στην όρεξη μου και σε όλα..  τώρα κοιμάμαι 8ωρα σερί οπότε είναι εντελώς διαφορετικά όλα. Και είναι και ήσυχο το μωρό. Και η μεγάλη πολύ συνεργασιμη. Τις προάλλες της έμαθα πως να μου φτιάχνει καφέ. Της βγάζω όλα τα υλικά στο  πάγκο και έχει μάθει να βάζει κάψουλες κλπ. Εγώ κάθομαι στο σαλόνι και παίζουμε καφετέρια. Μου φέρνει πρώτα νερό, μου παίρνει παραγγελία και μετά πάει και φτιάχνει τον καφέ. Φυσικά στην αρχή τα εχυνε όλα και ήταν πιο πολύς κόπος για μένα να καθαρίσω. Αλλά βλέπω ότι το χαίρεται. Και λέω γιατί οχι; της παίρνει και κανένα μισάωρο Ή όλη διαδικασία. Αν ήμουν κουρασμενη πχ δεν θα έμπαινα καν σε τέτοια διαδικασία. Θα ήθελα τον καφέ μου και να μην μου μιλάει κανείς. Οπότε είναι αλλά τα δεδομένα μην συγκρίνεις..

Την πισίνα την έχεις στο μπαλκονι; με το μαγιό τον βάζεις μεσα όταν την γεμίζεις λιγο; δεν την έχω κατεβάσει ακόμα εγώ αλλά το σκέφτομαι. Μια φορά την γεμίσαμε στην ταράτσα όμως που και με τα δύο τώρα μόνη μου δεν μπορώ. 

Just now, mpempaki1 είπε:

χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο και σήμερα όλη μέρα κοιμάται..  λίγες ώρες ήταν ξύπνιος.  είναι φυσιολογικό; δεν έχει κάτι άλλο. 

Πιστεύω πως Ναι είναι νορμάλ Ή μπορεί και να έτυχε.. μην ανησυχείς. Δες και αύριο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...πως ειστε;;

Ρε κοριτσια θελω να συζητησουμε...απο σεχ....πως πατε;;;

καλημερα παγωτακι μας.....

εγω κανω παντως κανονικακ ολα οκ...( κανω κ ελεύθερα τρομάρα μ κιολας κ αν γκαστρωθω θαωμαι για γκινες να ξερετε...αχαχαχαχαχαχχα ....παντως θελω ενα 2ο παιδι πολύ παρα πολυ αλλα δυστηχως δεν θα μπορεσω ποτε μ ....( λεω να ξαναξεκινησω σιγα σιγα τηκ διαδικασια υιοθεσίας που χα κανει )το ιδιο ειναι παιδι μ θα ναι κ αυτο...

βαζω το μωρο στο αλλο το δωματιο με απορροφητηρα στο αυτι της κ κανω...ουτε να διανοηθώ να με ακουσει η να με δει η να κοιμαται διπλα...αππαπαππαπα 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

εγω το ρωταω κυριως απο αποψη χρονου κι αυπνιας, ειδικα οσες θηλαζουν και ποσο μαλλον και το βραδυ.. εγω πχ μπορει να θελω ολη μερα κι ερχεται το βραδυ 11 που κοιμαται η μπεμπα και ξερω οτι κατα τις 2 θα ξυπνησει...εντωμεταξυ θελω να φαω, να κανω μπανιο, ισως να συμμαζεψω και κανα δυο αντικειμενα που θα ναι το σπιτι χαλι....παει 12...οταν ξερω λοιπον οτι σε 2 ωρες θα ξυπνησω (και γενικα οτι θα κοιμηθω μααααξ 5 ωρες κι αυτες σπαστες) εχω τοσο αναγκη να πεσω ξερη και να εκμεταλλευτω και το δευτερολεπτο υπνου.....γι αυτο αναρωτιεμαι μηπως κατι κανω λαθος...οσο για μες στη μερα καποια μεσημερια που η μικρη κοιμαται καμια ωρα, ο αντρας μου δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

εγω το ρωταω κυριως απο αποψη χρονου κι αυπνιας, ειδικα οσες θηλαζουν και ποσο μαλλον και το βραδυ.. εγω πχ μπορει να θελω ολη μερα κι ερχεται το βραδυ 11 που κοιμαται η μπεμπα και ξερω οτι κατα τις 2 θα ξυπνησει...εντωμεταξυ θελω να φαω, να κανω μπανιο, ισως να συμμαζεψω και κανα δυο αντικειμενα που θα ναι το σπιτι χαλι....παει 12...οταν ξερω λοιπον οτι σε 2 ωρες θα ξυπνησω (και γενικα οτι θα κοιμηθω μααααξ 5 ωρες κι αυτες σπαστες) εχω τοσο αναγκη να πεσω ξερη και να εκμεταλλευτω και το δευτερολεπτο υπνου.....γι αυτο αναρωτιεμαι μηπως κατι κανω λαθος...οσο για μες στη μερα καποια μεσημερια που η μικρη κοιμαται καμια ωρα, ο αντρας μου δουλευει...

ε δεν σε θέλει μανα μ...αχχαχαχαχα πλακα κανω...να κανεις οπως νιώθεις αγαπη εσυ...

κοριτσια εχω κεγω ερωτηση αν κ νωρις ειπα να το πω...για να ενηνερωνομαι....

κρεμες χωρις λακτοζη κ γλουτένη υπρχουν??? τι φαι αυτο το παιδι μ σε μισο μηνα??? 

ο γιατρός ειπε οτι μες στην βδομαδα θα κανουμε μια δοκιμη να δουμε αν εφυγε η αλλεργεια μας με το frisolac ha...αν οχι θα παρει το ειδικο εως τον πρωτο χρονο σιγουρα...

αυτη την αλλαγη ΝΑ Μ ΠΑΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ....

κοριτσια εχω κεγω ερωτηση αν κ νωρις ειπα να το πω...για να ενηνερωνομαι....

κρεμες χωρις λακτοζη κ γλουτένη υπρχουν??? τι φαι αυτο το παιδι μ σε μισο μηνα??? 

ο γιατρός ειπε οτι μες στην βδομαδα θα κανουμε μια δοκιμη να δουμε αν εφυγε η αλλεργεια μας με το frisolac ha...αν οχι θα παρει το ειδικο εως τον πρωτο χρονο σιγουρα...

αυτη την αλλαγη ΝΑ Μ ΠΑΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...