Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα παγωτακι μας.....

εγω κανω παντως κανονικακ ολα οκ...( κανω κ ελεύθερα τρομάρα μ κιολας κ αν γκαστρωθω θαωμαι για γκινες να ξερετε...αχαχαχαχαχαχχα ....παντως θελω ενα 2ο παιδι πολύ παρα πολυ αλλα δυστηχως δεν θα μπορεσω ποτε μ ....( λεω να ξαναξεκινησω σιγα σιγα τηκ διαδικασια υιοθεσίας που χα κανει )το ιδιο ειναι παιδι μ θα ναι κ αυτο...

βαζω το μωρο στο αλλο το δωματιο με απορροφητηρα στο αυτι της κ κανω...ουτε να διανοηθώ να με ακουσει η να με δει η να κοιμαται διπλα...αππαπαππαπα 

 

Γτ μαρη κ τι θα καταλάβει από ότι ακουσει ή δει??... Χαχαχα.. Πλάκα κάνω έτσι είναι.. Μια φορά την είχαμε στο δωμάτιο στη γωνια κ δν ευχαριστηθηκαμε γτ είχαμε την έννοια της.. Ασε που κ αυτή παρολο που κοιμόταν μουγκριζε κ λεω λες να χουν ένστικτο ότι κάτι συμβαίνει?? Χαχαχα

 

Just now, Pagotoula είπε:

εγω το ρωταω κυριως απο αποψη χρονου κι αυπνιας, ειδικα οσες θηλαζουν και ποσο μαλλον και το βραδυ.. εγω πχ μπορει να θελω ολη μερα κι ερχεται το βραδυ 11 που κοιμαται η μπεμπα και ξερω οτι κατα τις 2 θα ξυπνησει...εντωμεταξυ θελω να φαω, να κανω μπανιο, ισως να συμμαζεψω και κανα δυο αντικειμενα που θα ναι το σπιτι χαλι....παει 12...οταν ξερω λοιπον οτι σε 2 ωρες θα ξυπνησω (και γενικα οτι θα κοιμηθω μααααξ 5 ωρες κι αυτες σπαστες) εχω τοσο αναγκη να πεσω ξερη και να εκμεταλλευτω και το δευτερολεπτο υπνου.....γι αυτο αναρωτιεμαι μηπως κατι κανω λαθος...οσο για μες στη μερα καποια μεσημερια που η μικρη κοιμαται καμια ωρα, ο αντρας μου δουλευει...

Είναι πολυ δυσκολο έτσι όπως τα λες.. Κ μας όταν ξυπνουσε τη νυχτα η μικρή δν είχα όρεξη κ δν είχε γίνει ποτε.. Με τι ψυχολογία να κάνεις όταν μετράς τα λεπτά να ξεκουραστείς..??Τώρα πια που κοιμάται η μπεμπα 11-8 έχουμε κάνει αλλά κ παλι Κοπιαζει πολυ για να με πεισει ο άντρας, αφου στις 11 που κοιμάται θέλω κ γω να κοιμηθώ επί τόπου.. 

  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια εσεις π εχετε μεγαλυτερα παιδακια ωραια, μας δινετε να παιρνουμε ιδεες πως να περναμε την ωρα μας κ μεις στο μελλον!  Θυμηστε μ ποσο ειναι τα τα μεγαλα παιδακια σας @KNecky

Αντε καλα μπανακια σε οσες αρχισατε! Ουτ εμεις δεν παμε φετος με τετοια κουραση συν ολα τ αλλα.

Πολυ ζεστη, μονο στο πλαι θηλαζω για να μην ακουμπιομαστε πολυ!

Χτες χρησιμοποιησα κ ποδια θηλασμου!πολυ με βολεψε @asda π την ειχες αναφερει αν θυμαμαι καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Κοριτσια εσεις π εχετε μεγαλυτερα παιδακια ωραια, μας δινετε να παιρνουμε ιδεες πως να περναμε την ωρα μας κ μεις στο μελλον!  Θυμηστε μ ποσο ειναι τα τα μεγαλα παιδακια σας @KNecky

Αντε καλα μπανακια σε οσες αρχισατε! Ουτ εμεις δεν παμε φετος με τετοια κουραση συν ολα τ αλλα.

Πολυ ζεστη, μονο στο πλαι θηλαζω για να μην ακουμπιομαστε πολυ!

Χτες χρησιμοποιησα κ ποδια θηλασμου!πολυ με βολεψε @asda π την ειχες αναφερει αν θυμαμαι καλα!

Αυτο σχετικά με το θηλασμό έξω ήθελα να σας ρωτησω ρε κορίτσια.. Τι φοράτε όταν βγαίνετε ώστε να σας βολέψει να θηλασετε? Μέχρι τώρα φορουσα φανελάκι θηλασμού κ απέξω ανοιχτό πουκαμισο, έβαζα ένα σεντονακι στις ραντες.. Τώρα όμως με τη ζέστη δε γίνεται να φοράω ακόμη πουκαμισο όσο λεπτό κ ναναι.. Επίσης σκέτο το φανελάκι θηλασμού δε μ αρέσει φυσικά, φαίνονται τα κλιπς... Με την ποδια τι γίνεται?? Σηκώνεις την μπλουζα να υποθέσω? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

@asda πόσο είναι η κορούλα σου; Τα πας περίφημα, δεν το συζητώ! Μπράβο σου, ιδίως για το μισή ώρα (μόνο) τηλεόραση! 

@Pagotoula σεξ μεταμεσονύχτιο αφού έχουν κοιμηθεί τα παιδιά με πρωτοβουλία του συζύγου έχουμε κάνει συνολικά καμιά δεκαριά φορές από τη γέννα :-P. Γενικά, ενώ θέλω, νυστάζω αλλά πονάω κιόλας.

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...πως ειστε;;

Ρε κοριτσια θελω να συζητησουμε...απο σεχ....πως πατε;;;

Καλημέρα....Ούτε κατά διάνοια....καμια αγκαλιά και αυτή στα γρήγορα...Εγώ τις περισσότερες ώρες είμαι αγκαλιά με τη μπεμπα,  να βάλει τον κωλο της κάτω και να κοιμηθεί σαν κάτι άγια παιδιά που βλέπω,  δεν υπάρχει...μονο στην αγκαλιά μου κοιμάται...Πώς να κάνουμε,  δεν υπάρχει περίπτωση...εμένα το μυαλό μου είναι συνέχεια στο παιδί...άμα δεν φταίξει το πρόγραμμα της να κοιμάται ξερή το βράδυ να μην έχω την έννοια ότι τώρα θα ξυπνήσει...Δεν υπάρχει περίπτωση....

Είμαστε σαν τα νεογέννητα ακόμα,  τρώει κάθε τρεις ώρες πλέον και το βράδυ ξυπνάει μια φορά κατά τις 5 για φαγητό,  αφού το τελευταίο γεύμα είναι στις 12...ευτυχως κοιμάται το βράδυ...Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως το βράδυ κοιμάται ήσυχη στο πορτ μπεμπέ και τη μέρα Δεν μπορεί με τίποτα....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

@asda πόσο είναι η κορούλα σου; Τα πας περίφημα, δεν το συζητώ! Μπράβο σου, ιδίως για το μισή ώρα (μόνο) τηλεόραση! 

@Pagotoula σεξ μεταμεσονύχτιο αφού έχουν κοιμηθεί τα παιδιά με πρωτοβουλία του συζύγου έχουμε κάνει συνολικά καμιά δεκαριά φορές από τη γέννα :-P. Γενικά, ενώ θέλω, νυστάζω αλλά πονάω κιόλας.

Κ γω πονουσα τις 2πρωτες φορές που προσπαθησαμε κ σκέφτηκα να χρησιμοποιήσουμε προφυλακτικο κ για ασφάλεια φυσικά, μην προκυψει τπτ (είχαμε θέμα στο σπέρμα οποτε όπως είπε κ η @Rafaelatarzan θα'μαστε για το Γκίνες αν μείνω έγκυος φυσιολογικά) :P κ απ'την άλλη τα προφ έχουν καποιο λιπαντικο οπότε είναι ευκολότερη ή με λιγότερο πονο η "διαδικασία"

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κ γω πονουσα τις 2πρωτες φορές που προσπαθησαμε κ σκέφτηκα να χρησιμοποιήσουμε προφυλακτικο κ για ασφάλεια φυσικά, μην προκυψει τπτ (είχαμε θέμα στο σπέρμα οποτε όπως είπε κ η @Rafaelatarzan θα'μαστε για το Γκίνες αν μείνω έγκυος φυσιολογικά) :P κ απ'την άλλη τα προφ έχουν καποιο λιπαντικο οπότε είναι ευκολότερη ή με λιγότερο πονο η "διαδικασία"

Κι εμείς λέγαμε για προφυλακτικά αλλά ο άντρας μου ντρεπόταν να πάρει από το σούπερ :lol: εγώ εννοείται ούτε κατά διάνοια !!! Θα του το πω όμως πάλι, μπας και...


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Ούτε κατά διάνοια....καμια αγκαλιά και αυτή στα γρήγορα...Εγώ τις περισσότερες ώρες είμαι αγκαλιά με τη μπεμπα,  να βάλει τον κωλο της κάτω και να κοιμηθεί σαν κάτι άγια παιδιά που βλέπω,  δεν υπάρχει...μονο στην αγκαλιά μου κοιμάται...Πώς να κάνουμε,  δεν υπάρχει περίπτωση...εμένα το μυαλό μου είναι συνέχεια στο παιδί...άμα δεν φταίξει το πρόγραμμα της να κοιμάται ξερή το βράδυ να μην έχω την έννοια ότι τώρα θα ξυπνήσει...Δεν υπάρχει περίπτωση....

Είμαστε σαν τα νεογέννητα ακόμα,  τρώει κάθε τρεις ώρες πλέον και το βράδυ ξυπνάει μια φορά κατά τις 5 για φαγητό,  αφού το τελευταίο γεύμα είναι στις 12...ευτυχως κοιμάται το βράδυ...Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως το βράδυ κοιμάται ήσυχη στο πορτ μπεμπέ και τη μέρα Δεν μπορεί με τίποτα....

Αυτο με το πορτ μπεμπε το κάνει κ η δικιά μου.. Όλο το βράδυ ξερη κ την ημέρα δε θέλει με τπτ.. Μόνο αν τη βάλω ήδη κοιμισμένη κ οχι παντα.. Πιστευω τη μέρα θέλουν να βλέπουν κ να χαζευουν γυρω γυρω γι αυτό δν το θέλουν.. Μια μέρα η δικιά μου είχε πολλη νυστα κ παρολο που την έβαλα πορτ μπεμπε κ την κουνουσα, δν εκλεινε τα μάτια με τπτ κ είχε νευρα μάλιστα.. Με το που την έβαλα στο αυγό κ την κούνησα κοιμήθηκε αμεσως

Just now, Sweet_child είπε:

Κι εμείς λέγαμε για προφυλακτικά αλλά ο άντρας μου ντρεπόταν να πάρει από το σούπερ :lol: εγώ εννοείται ούτε κατά διάνοια !!! Θα του το πω όμως πάλι, μπας και...

Γτ ντρέπεστε μωρε? Ίσα ίσα φαίνεται ότι είστε υπευθυνοι άνθρωποι.. Κ γω ντρεπόμουν στην αρχή αλλά μετά φαντάσου τα ψωνίζαμε στο σουπερ μαρκετ με τα υπολοιπα ψώνια του μήνα κ ήμασταν κ οι 2μαζι!! Μπορείς να δοκιμάσεις baby oil τότε.. Βάζεις ελάχιστο εξωτερικα γυρω γυρω απ'τον κόλπο.. Το χε πει γυναικολόγος σε γυναίκα που ήταν στην κλιμακτήριο, κ μεις κάπως έτσι είμαστε λόγω των εναλλαγων στις ορμόνες, έχουμε ξηροτητα του κολπου


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Κοριτσια εσεις π εχετε μεγαλυτερα παιδακια ωραια, μας δινετε να παιρνουμε ιδεες πως να περναμε την ωρα μας κ μεις στο μελλον!  Θυμηστε μ ποσο ειναι τα τα μεγαλα παιδακια σας @KNecky

Αντε καλα μπανακια σε οσες αρχισατε! Ουτ εμεις δεν παμε φετος με τετοια κουραση συν ολα τ αλλα.

Πολυ ζεστη, μονο στο πλαι θηλαζω για να μην ακουμπιομαστε πολυ!

Χτες χρησιμοποιησα κ ποδια θηλασμου!πολυ με βολεψε @asda π την ειχες αναφερει αν θυμαμαι καλα!

 

Just now, Kathrin17 είπε:

Αυτο σχετικά με το θηλασμό έξω ήθελα να σας ρωτησω ρε κορίτσια.. Τι φοράτε όταν βγαίνετε ώστε να σας βολέψει να θηλασετε? Μέχρι τώρα φορουσα φανελάκι θηλασμού κ απέξω ανοιχτό πουκαμισο, έβαζα ένα σεντονακι στις ραντες.. Τώρα όμως με τη ζέστη δε γίνεται να φοράω ακόμη πουκαμισο όσο λεπτό κ ναναι.. Επίσης σκέτο το φανελάκι θηλασμού δε μ αρέσει φυσικά, φαίνονται τα κλιπς... Με την ποδια τι γίνεται?? Σηκώνεις την μπλουζα να υποθέσω? 

Εγω φοραω κανονικα μπλουζα και τη σηκωνω... κι απο πανω ριχνω πολυ λεπτο σεντονακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Γτ μαρη κ τι θα καταλάβει από ότι ακουσει ή δει??... Χαχαχα.. Πλάκα κάνω έτσι είναι.. Μια φορά την είχαμε στο δωμάτιο στη γωνια κ δν ευχαριστηθηκαμε γτ είχαμε την έννοια της.. Ασε που κ αυτή παρολο που κοιμόταν μουγκριζε κ λεω λες να χουν ένστικτο ότι κάτι συμβαίνει?? Χαχαχα

 

Είναι πολυ δυσκολο έτσι όπως τα λες.. Κ μας όταν ξυπνουσε τη νυχτα η μικρή δν είχα όρεξη κ δν είχε γίνει ποτε.. Με τι ψυχολογία να κάνεις όταν μετράς τα λεπτά να ξεκουραστείς..??Τώρα πια που κοιμάται η μπεμπα 11-8 έχουμε κάνει αλλά κ παλι Κοπιαζει πολυ για να με πεισει ο άντρας, αφου στις 11 που κοιμάται θέλω κ γω να κοιμηθώ επί τόπου.. 

τι λες χριστιαννη μ να μιλησει κ να μ πει αρε μάννα υσηχια δνε είχατε με τον πατερα μ τοτε .....κ ενα αδερφη δεν μ κανατε....τζάμπα το κανατε κ ξυπναγατε κ μενα,???

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, asda said:

10 μηνες;; μη μου λες τέτοια!!! Θα κλάψω.. 

Επίσης σε καταλαβαίνω απόλυτα. Με την αϋπνία στην κόρη μου την πρώτη δεν μπορούσα ούτε τον εαυτό μου να φροντίσω καλά καλά. Θυμάμαι πως το καθημερινό μαγείρεμα μου φαινόταν Γολγοθάς. Με ένα μωρό πολυ απαιτητικό και με την εικόνα της τέλειας μαμάς-συζύγου που είχα στο μυαλό μου ένιωθα ότι δεν μπορούσα να ανταπεξελθω. Και η έλλειψη ύπνου με επηρέαζε πολύ αρνητικά. Και στην όρεξη μου και σε όλα..  τώρα κοιμάμαι 8ωρα σερί οπότε είναι εντελώς διαφορετικά όλα. Και είναι και ήσυχο το μωρό. Και η μεγάλη πολύ συνεργασιμη. Τις προάλλες της έμαθα πως να μου φτιάχνει καφέ. Της βγάζω όλα τα υλικά στο  πάγκο και έχει μάθει να βάζει κάψουλες κλπ. Εγώ κάθομαι στο σαλόνι και παίζουμε καφετέρια. Μου φέρνει πρώτα νερό, μου παίρνει παραγγελία και μετά πάει και φτιάχνει τον καφέ. Φυσικά στην αρχή τα εχυνε όλα και ήταν πιο πολύς κόπος για μένα να καθαρίσω. Αλλά βλέπω ότι το χαίρεται. Και λέω γιατί οχι; της παίρνει και κανένα μισάωρο Ή όλη διαδικασία. Αν ήμουν κουρασμενη πχ δεν θα έμπαινα καν σε τέτοια διαδικασία. Θα ήθελα τον καφέ μου και να μην μου μιλάει κανείς. Οπότε είναι αλλά τα δεδομένα μην συγκρίνεις..

Την πισίνα την έχεις στο μπαλκονι; με το μαγιό τον βάζεις μεσα όταν την γεμίζεις λιγο; δεν την έχω κατεβάσει ακόμα εγώ αλλά το σκέφτομαι. Μια φορά την γεμίσαμε στην ταράτσα όμως που και με τα δύο τώρα μόνη μου δεν μπορώ. 

Πιστεύω πως Ναι είναι νορμάλ Ή μπορεί και να έτυχε.. μην ανησυχείς. Δες και αύριο.

Καλημερα! Εχεις δικιο κ γω συμπληρωνω σπαστο υπνο πανω κατω 6ωρες κ δν παλευω.. πρεπει σιγα σιγα να του δώσω του μικρου τετοια να κανει οπως η κορη σου κ ας μαζευουμε μετα δν πειρ;ζει. Υπευθυνοτητα θ μαθει

Just now, Pagotoula said:

εγω το ρωταω κυριως απο αποψη χρονου κι αυπνιας, ειδικα οσες θηλαζουν και ποσο μαλλον και το βραδυ.. εγω πχ μπορει να θελω ολη μερα κι ερχεται το βραδυ 11 που κοιμαται η μπεμπα και ξερω οτι κατα τις 2 θα ξυπνησει...εντωμεταξυ θελω να φαω, να κανω μπανιο, ισως να συμμαζεψω και κανα δυο αντικειμενα που θα ναι το σπιτι χαλι....παει 12...οταν ξερω λοιπον οτι σε 2 ωρες θα ξυπνησω (και γενικα οτι θα κοιμηθω μααααξ 5 ωρες κι αυτες σπαστες) εχω τοσο αναγκη να πεσω ξερη και να εκμεταλλευτω και το δευτερολεπτο υπνου.....γι αυτο αναρωτιεμαι μηπως κατι κανω λαθος...οσο για μες στη μερα καποια μεσημερια που η μικρη κοιμαται καμια ωρα, ο αντρας μου δουλευει...

Οπως λες κ γω..αλλα συνειδητοποιησα πως ξυπναω πιο ξεκουραστη οταν δεν καθομαι να σκεφτω ποσες ωρες μου μενουν γ ύπνο!

Just now, Rafaelatarzan said:

ε δεν σε θέλει μανα μ...αχχαχαχαχα πλακα κανω...να κανεις οπως νιώθεις αγαπη εσυ...

κοριτσια εχω κεγω ερωτηση αν κ νωρις ειπα να το πω...για να ενηνερωνομαι....

κρεμες χωρις λακτοζη κ γλουτένη υπρχουν??? τι φαι αυτο το παιδι μ σε μισο μηνα??? 

ο γιατρός ειπε οτι μες στην βδομαδα θα κανουμε μια δοκιμη να δουμε αν εφυγε η αλλεργεια μας με το frisolac ha...αν οχι θα παρει το ειδικο εως τον πρωτο χρονο σιγουρα...

αυτη την αλλαγη ΝΑ Μ ΠΑΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ....

κοριτσια εχω κεγω ερωτηση αν κ νωρις ειπα να το πω...για να ενηνερωνομαι....

κρεμες χωρις λακτοζη κ γλουτένη υπρχουν??? τι φαι αυτο το παιδι μ σε μισο μηνα??? 

ο γιατρός ειπε οτι μες στην βδομαδα θα κανουμε μια δοκιμη να δουμε αν εφυγε η αλλεργεια μας με το frisolac ha...αν οχι θα παρει το ειδικο εως τον πρωτο χρονο σιγουρα...

αυτη την αλλαγη ΝΑ Μ ΠΑΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ....

Δεν χρει;ζεται το παιδι σκονες κρεμες καλέ!! Ωραιοτατα φρουτα, λαχανικα κ κρεατακι αλεσμενα να φαει θα τα παει τελεια μην ανησυχεις! ;)

Just now, souzanna7 said:

Κοριτσια εσεις π εχετε μεγαλυτερα παιδακια ωραια, μας δινετε να παιρνουμε ιδεες πως να περναμε την ωρα μας κ μεις στο μελλον!  Θυμηστε μ ποσο ειναι τα τα μεγαλα παιδακια σας @KNecky

Αντε καλα μπανακια σε οσες αρχισατε! Ουτ εμεις δεν παμε φετος με τετοια κουραση συν ολα τ αλλα.

Πολυ ζεστη, μονο στο πλαι θηλαζω για να μην ακουμπιομαστε πολυ!

Χτες χρησιμοποιησα κ ποδια θηλασμου!πολυ με βολεψε @asda π την ειχες αναφερει αν θυμαμαι καλα!

Ο δικος μου κοντευει 3ων.

Just now, Kathrin17 said:

Αυτο σχετικά με το θηλασμό έξω ήθελα να σας ρωτησω ρε κορίτσια.. Τι φοράτε όταν βγαίνετε ώστε να σας βολέψει να θηλασετε? Μέχρι τώρα φορουσα φανελάκι θηλασμού κ απέξω ανοιχτό πουκαμισο, έβαζα ένα σεντονακι στις ραντες.. Τώρα όμως με τη ζέστη δε γίνεται να φοράω ακόμη πουκαμισο όσο λεπτό κ ναναι.. Επίσης σκέτο το φανελάκι θηλασμού δε μ αρέσει φυσικά, φαίνονται τα κλιπς... Με την ποδια τι γίνεται?? Σηκώνεις την μπλουζα να υποθέσω? 

Πλεον βαζω οτι ρουχο θα εβαζα ετσι κ αλλιως κ με ενα σεντονακι το στηριζω απο την μια ραντα στην αλλη κ σηκωνω ή κατεβαζω μπλουζα. Με βολευει απλα η μικρη αρχισε να πιανει κ τραβαει τ σεντονι γτ την ενοχλει :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Εχεις δικιο κ γω συμπληρωνω σπαστο υπνο πανω κατω 6ωρες κ δν παλευω.. πρεπει σιγα σιγα να του δώσω του μικρου τετοια να κανει οπως η κορη σου κ ας μαζευουμε μετα δν πειρ;ζει. Υπευθυνοτητα θ μαθει

Οπως λες κ γω..αλλα συνειδητοποιησα πως ξυπναω πιο ξεκουραστη οταν δεν καθομαι να σκεφτω ποσες ωρες μου μενουν γ ύπνο!

Δεν χρει;ζεται το παιδι σκονες κρεμες καλέ!! Ωραιοτατα φρουτα, λαχανικα κ κρεατακι αλεσμενα να φαει θα τα παει τελεια μην ανησυχεις! ;)

Ο δικος μου κοντευει 3ων.

Πλεον βαζω οτι ρουχο θα εβαζα ετσι κ αλλιως κ με ενα σεντονακι το στηριζω απο την μια ραντα στην αλλη κ σηκωνω ή κατεβαζω μπλουζα. Με βολευει απλα η μικρη αρχισε να πιανει κ τραβαει τ σεντονι γτ την ενοχλει :P

τέλεια τοτε αγαπη ..σε ευχαριστω πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

εγω το ρωταω κυριως απο αποψη χρονου κι αυπνιας, ειδικα οσες θηλαζουν και ποσο μαλλον και το βραδυ.. εγω πχ μπορει να θελω ολη μερα κι ερχεται το βραδυ 11 που κοιμαται η μπεμπα και ξερω οτι κατα τις 2 θα ξυπνησει...εντωμεταξυ θελω να φαω, να κανω μπανιο, ισως να συμμαζεψω και κανα δυο αντικειμενα που θα ναι το σπιτι χαλι....παει 12...οταν ξερω λοιπον οτι σε 2 ωρες θα ξυπνησω (και γενικα οτι θα κοιμηθω μααααξ 5 ωρες κι αυτες σπαστες) εχω τοσο αναγκη να πεσω ξερη και να εκμεταλλευτω και το δευτερολεπτο υπνου.....γι αυτο αναρωτιεμαι μηπως κατι κανω λαθος...οσο για μες στη μερα καποια μεσημερια που η μικρη κοιμαται καμια ωρα, ο αντρας μου δουλευει...

Έτσι και εγω.. έχω ολη μέρα τον μικρό πάνω μου και το βράδυ που κοιμάται κατά τις 11 μόνο κουράγιο για σεξ δεν έχω!! Μέχρι να συμμαζέψω να κάνω κανένα ντουζ περνάει η ώρα και εννοείται πέφτω ξερή!! Εμένα δεν ξυπνάει βέβαια το βράδυ.. κατευθείαν στις 6 το πρωί αλλά βρε κορίτσια πιο πολύ θέλω να κοιμηθώ πάρα να κάνω σεξ! Και γενικά δεν έχω τρελή όρεξη.. ενώ πριν μείνω έγκυος το είχαμε πολύ καλά το άθλημα! Όλα τα χρόνια που είμαστε μαζί και δεν είναι και λίγα..πρώτη φορά να κάνουμε τόσο σπάνια!! 

Just now, Ξένη είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως το βράδυ κοιμάται ήσυχη στο πορτ μπεμπέ και τη μέρα Δεν μπορεί με τίποτα....

Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου! Τον παιρνει ο ύπνος πάνω μου και αν κάνω να τον αφήσω ξυπνάει! Και αρχίζει γκρίνια γιατί θέλει να κοιμηθεί και θέλει πάνω μου! Το βράδυ όμως ξεραίνεται στο λίκνο μέχρι το πρωί!! Εχουνε ξεχωρίσει για τα καλά τη μέρα με τη νύχτα τα παιδιά μας!! Το καλό είναι ότι έχει αρχίσει να κάθετε στο ριλαξ και μόνος του και παίζει με τα παιχνίδια που κρέμονται! Για λίγο βέβαια όσο να μαγειρέψω κανένα φαγητό..πάλι καλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Έτσι και εγω.. έχω ολη μέρα τον μικρό πάνω μου και το βράδυ που κοιμάται κατά τις 11 μόνο κουράγιο για σεξ δεν έχω!! Μέχρι να συμμαζέψω να κάνω κανένα ντουζ περνάει η ώρα και εννοείται πέφτω ξερή!! Εμένα δεν ξυπνάει βέβαια το βράδυ.. κατευθείαν στις 6 το πρωί αλλά βρε κορίτσια πιο πολύ θέλω να κοιμηθώ πάρα να κάνω σεξ! Και γενικά δεν έχω τρελή όρεξη.. ενώ πριν μείνω έγκυος το είχαμε πολύ καλά το άθλημα! Όλα τα χρόνια που είμαστε μαζί και δεν είναι και λίγα..πρώτη φορά να κάνουμε τόσο σπάνια!! 

Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου! Τον παιρνει ο ύπνος πάνω μου και αν κάνω να τον αφήσω ξυπνάει! Και αρχίζει γκρίνια γιατί θέλει να κοιμηθεί και θέλει πάνω μου! Το βράδυ όμως ξεραίνεται στο λίκνο μέχρι το πρωί!! Εχουνε ξεχωρίσει για τα καλά τη μέρα με τη νύχτα τα παιδιά μας!! Το καλό είναι ότι έχει αρχίσει να κάθετε στο ριλαξ και μόνος του και παίζει με τα παιχνίδια που κρέμονται! Για λίγο βέβαια όσο να μαγειρέψω κανένα φαγητό..πάλι καλά!

Εμένα δεν παίζει με παιχνίδια...Μόνο κάθεται και τα κοιτάζει...ισως να φτάσει ότι δεν είναι ξύπνια για να κάτσει στο ρηλαξ και να εξασκηθεί...θέλει να κοιμάται όλη μέρα..αν πω ότι θα την κρατήσω λίγο πριν το μεσημέρι η πριν το βράδυ για να κοιμηθεί με όρεξη μετά....εεεε αυτό ήταν....θα μας ακούσει όλη η γειτονιά μέχρι να την πάρει ο ύπνος γιατί θα την έχω ξαγρυπνησει...μου έλεγαν όλοι στο χωριό μην το κοιμιζεις για να κοιμηθεί με όρεξη μετά,  μέχρι που είδαν ότι θέλει να κοιμάται μονίμως.....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε θηλαζετε εξω τι εννοειτε σε καφετερια; Εγω μονο στο αυτοκινητο θηλαζω οπου δε με νοιαζει τι θα φανει. Δηλαδη οπου παμε καθομαστε λιγο πριν στο αυτοκινητο και θηλαζω για να ειμαι σιγουρη οτι μετα δε θα γκρινιαξει. 
Σεξ εμεις καναμε πιο πολυ στην αρχη και οσο περναει ο καιρος πιο λιγο. Με παρακαλαει ο αντρας αλλα δεν εχω κουραγιο. Και δε θελω να μου πιανει και το στηθος επειδη στο μυαλο μου ειναι πλεον για το φαγητο του μωρου μονο. Ειμαι πολυ κουρασμενη για να εχω ορεξη. Το κακο ειναι οτι οσο περναει ο καιρος παρολο που κοιμαται καλυτερα το μωρο εγω ειμαι πιο κουρασμενη. Ειναι και αυτη η ζεστη που δε βοηθαει. Τωρα ειδικα που εχω και περιοδο ειμαι κομματια. Με το που μπαινει ο αντρας μου σπιτι απο τη δουλεια του τη δινω και παω στο κρεβατι. 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...