Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

Μην με βρίσκετε. Θέλω να ρωτήσω κατι ακομα. 1) τις (πρόωρες) συσπασεις χωρίς πονο πως τις καταλαβαίνουμε; ρωταω γιατί έκανα χλιαρό ντουζ και τώρα μόλις ξάπλωσα νιώθω από κάτω στ κόλπο σαν μικρά χτυπήματακια..κάτι τέτοιο... έχω τρομάξει αρκετά.και το ραντεβού μου αργεί ακομα

και εγώ το έχω. Φοβόμουν μήπως είναι ο τραχηλος και χτες στην β επιπέδου  ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Ο τραχηλος μου ήταν μια χαρά πάνω από 3.5. Μπορεί να είναι και το μωρό  αν και σε εμενα τα πόδια του είναι προς τα επανω.Παντως με καθησυχασε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 said:

και εγώ το έχω. Φοβόμουν μήπως είναι ο τραχηλος και χτες στην β επιπέδου  ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Ο τραχηλος μου ήταν μια χαρά πάνω από 3.5. Μπορεί να είναι και το μωρό  αν και σε εμενα τα πόδια του είναι προς τα επανω.Παντως με καθησυχασε..

Σε αυτη την ηλικια δν εχουν στανταρ θεση ακομα κ εχουν ακομα χωρο για τουμπες οποτε μπορει να ηταν το μωρο αφου δν ανησυχει κ ο γιατρός. Ασε που μπορεί να ήταν..κουτουλιες!! :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Φιλενια συγχαρητηρια!!εφυγε το αγχος εεε?? Με τοσες γυναικες ο αντρας σου στα οπα οπα θα τον εχετε!!χαχα

(Σου εβγαλα τα ?? )

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3             ??

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2019 at 3:12 ΜΜ, katerinakk είπε:

Έχω ακούσει πως όταν κάνεις την καμπύλη μετά ζαλιζεσαι λογω της απότομης "γλυκας"ισχυει; εγω αργω ακομα αλλά με αγχώνει αρκετά. Έχω υπόταση και χαμηλό αιματοκρίτη και νιώθω πως την έχω σιγουρακι την ζαλη

Δεν ειναι στανταρ. Μπορει να εχεις ζαλες, αλλες της παιρνει ο υπνος, αλλες δεν μπορουν να φυγουν. Γιαυτο συνηθως σου λενε καποιος πρεπει να ειναι μαζι σου. Εμενα κ στο πρωτο κ σημερα που την εκανα για δευτερολεπτα τα εβλεπα λιγο θολα. Τιποτα αλλα περα απο αυτο κ την αηδια που ενιωσα. Κραταει περιπου 2.30 ωρες ολη η διαδικασια.

On 21/11/2019 at 3:03 ΠΜ, katerinakk είπε:

Μην με βρίσκετε. Θέλω να ρωτήσω κατι ακομα. 1) τις (πρόωρες) συσπασεις χωρίς πονο πως τις καταλαβαίνουμε; ρωταω γιατί έκανα χλιαρό ντουζ και τώρα μόλις ξάπλωσα νιώθω από κάτω στ κόλπο σαν μικρά χτυπήματακια..κάτι τέτοιο... έχω τρομάξει αρκετά.και το ραντεβού μου αργεί ακομα

Εχω ειχα τον προηγουμενο μηνα. Βεβαια πονουσα κι ολας κ ακομα ποναω κ ειχα πονους απο κατω. Ξεκουραση κ εαν επιμενουν στο γιατρο. Εγω ετυχε να με ξανα πιασουν οταν  πηγα για εξεταση κ μου το ειπε εκεινη την ωρα. Η μητρα ειχε κανει κατι σαν καρουμπαλακι. Οποτε μου ειπε ξεκουραση. Αυτη την φορα που πηγα, ηταν ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, eleniart είπε:

Δεν ειναι στανταρ. Μπορει να εχεις ζαλες, αλλες της παιρνει ο υπνος, αλλες δεν μπορουν να φυγουν. Γιαυτο συνηθως σου λενε καποιος πρεπει να ειναι μαζι σου. Εμενα κ στο πρωτο κ σημερα που την εκανα για δευτερολεπτα τα εβλεπα λιγο θολα. Τιποτα αλλα περα απο αυτο κ την αηδια που ενιωσα. Κραταει περιπου 2.30 ωρες ολη η διαδικασια.

Εχω ειχα τον προηγουμενο μηνα. Βεβαια πονουσα κι ολας κ ακομα ποναω κ ειχα πονους απο κατω. Ξεκουραση κ εαν επιμενουν στο γιατρο. Εγω ετυχε να με ξανα πιασουν οταν  πηγα για εξεταση κ μου το ειπε εκεινη την ωρα. Η μητρα ειχε κανει κατι σαν καρουμπαλακι. Οποτε μου ειπε ξεκουραση. Αυτη την φορα που πηγα, ηταν ολα καλα.

και εγω εχω το καρουμπαλακι..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου!

Σήμερα πήγαμε σε άλλο γιατρό..παρακαλώ για αρχή να φύγουν τα ερωτηματικά..έχουμε κοριτσάκιιι!!

Επίσης λόγω που κάνει και β επιπέδου ξεκίνησε να βλέπει κάποια πράγματα.. μας είπε σε γενικές γραμμές καλά αλλά θέλει να δει κάποια ακόμη..μάλλον η πητ θα είναι διαφορετική λόγω που το είδε μεγάλο το μωρό ειδικά σε σχέση με την ημερομηνία αυτή που θα έπρεπε να ήταν μικρότερο..

Εσείς αλήθεια πόσων εβδομάδων είστε και πόσα γραμ είναι το μπεμπέ; Με βάση τη μέρα που έγινε η μέτρηση πάντα..

Εμένα 21+5 και το βρήκε 480 γρ

Αυτό που τον προβλημάτισε είναι με βάση την αυχενική και όχι την ημερομηνία της περιόδου.

  • Μου αρέσει 2

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nackt said:

Λοιπόν κορίτσια μου!

Σήμερα πήγαμε σε άλλο γιατρό..παρακαλώ για αρχή να φύγουν τα ερωτηματικά..έχουμε κοριτσάκιιι!!

Επίσης λόγω που κάνει και β επιπέδου ξεκίνησε να βλέπει κάποια πράγματα.. μας είπε σε γενικές γραμμές καλά αλλά θέλει να δει κάποια ακόμη..μάλλον η πητ θα είναι διαφορετική λόγω που το είδε μεγάλο το μωρό ειδικά σε σχέση με την ημερομηνία αυτή που θα έπρεπε να ήταν μικρότερο..

Εσείς αλήθεια πόσων εβδομάδων είστε και πόσα γραμ είναι το μπεμπέ; Με βάση τη μέρα που έγινε η μέτρηση πάντα..

Εμένα 21+5 και το βρήκε 480 γρ

Αυτό που τον προβλημάτισε είναι με βάση την αυχενική και όχι την ημερομηνία της περιόδου.

Καλημερα! Ολα να πανε κατευχην με το κοριτσακι σου!!

Εμας η β επιπεδου εδειξε 490γρ στη 23+1 εβδομαδες. Καμμια φορα υπολογιζεται λαθος παντως η πητ δεν ειναι απιθανο. Εμενα στη Γερμανια στο πρωτο υπολογιστηκε λαθος κατα 2 βδομαδες κ συμφωνα με την παλια πητ ηταν σαν να γεννησα στις 42 εβδομαδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2019 at 4:17 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

@Φιλενια συγχαρητηρια!!εφυγε το αγχος εεε?? Με τοσες γυναικες ο αντρας σου στα οπα οπα θα τον εχετε!!χαχα

(Σου εβγαλα τα ?? )

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3             ??

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

Κοριτσάκι κι εγω!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

 

@Pagotoula που εισαι?ελπιζουμε ολα να ειναι καλα!!!σε χασαμε...

μονο εσυ μας εμεινες με ??

 

@Nackt τι εννοεις τον προβληματισε με βαση την αυχενικη?δηλ τι σκεφτεται ο ιδιος??

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

 

@Pagotoula που εισαι?ελπιζουμε ολα να ειναι καλα!!!σε χασαμε...

μονο εσυ μας εμεινες με ??

 

@Nackt τι εννοεις τον προβληματισε με βαση την αυχενικη?δηλ τι σκεφτεται ο ιδιος??

Η τερ ήταν 23/06 με βάση αυτό Πητ είχα 29/03 στην αυχενική όμως βρήκαν το μωρό μια εβδομάδα μικρότερο με βάση τις μετρήσεις και γι αυτό είχα Πητ 4/04 και τώρα αντί για μικρότερο βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερο...


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nackt είπε:

Η τερ ήταν 23/06 με βάση αυτό Πητ είχα 29/03 στην αυχενική όμως βρήκαν το μωρό μια εβδομάδα μικρότερο με βάση τις μετρήσεις και γι αυτό είχα Πητ 4/04 και τώρα αντί για μικρότερο βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερο...

Δε σας προβληματιζει κατι για την υγεια του μωρου να υποθεσω??απλα ειναι μυστηριο εεε??? Λες η μπουμπου σου να φορτσαρε στην αναπτυξη κ να σας βγει ψηλο μοντελο απτην κοιλια σου?? Σου ξανα αλλαξε πητ??

Μηπως τα μηχανηματα των γιατρων χρειαζονται τσεκσρισμα??

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

 

@Pagotoula που εισαι?ελπιζουμε ολα να ειναι καλα!!!σε χασαμε...

μονο εσυ μας εμεινες με ??

Τι να κανω που ο γιατρός μου είναι κάθετος ότι μέχρι την β επιπέδου, δεν βάζει τελεία και παύλα δίπλα στο φύλο...:roll: Οπότε αναμένω....:mad:

 Καλά σε γενικές γραμμές αγάπη μου, τρέχω λίγο με το οικογ θέμα που σας είπα και με παίρνει που και που από κάτω.. Μπαίνω συχνά και διαβάζω όοοοσα γράφετε όμως.

Εκανα και το αντιγριπικό εμβόλιο πριν 10 μέρες κι όλα καλά, ήθελα να σας πω. Ούτε μετά μου έκανε συνάχι ή πυρετό.. Και δεν πονάει και καθόλου. Οι αντιπηκτικές 1000 φορές χειρότερες... :razz:

Just now, Nackt είπε:

Η τερ ήταν 23/06 με βάση αυτό Πητ είχα 29/03 στην αυχενική όμως βρήκαν το μωρό μια εβδομάδα μικρότερο με βάση τις μετρήσεις και γι αυτό είχα Πητ 4/04 και τώρα αντί για μικρότερο βγαίνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερο...

Και τι το κακό έχει αυτό; πολλά μωράκια σε κάποια φάση έχουν πιο προχωρήμενη ανάπτυξη ή πιο αργή, χωρίς να σημαίνει κάτι κακό. Αν όλα τα άλλα είναι οκ, γιατί να προβληματίζεστε; Πρώτη φορά το ακούω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , eleniart είπε:

και του σου ειπε ο γιατρος?

τίποτα απολύτως. μια μερα που είχα πάει μου λέει ότι εκείνη την ώρα ήταν σ εκείνο το σημείο το κεφάλακι και μου λέει ίσως να είναι και αυτό λόγω των κιλών μου. 46κιλα...... μου λέει δεν βλέπω κάτι παράξενο. θα δούμε τώρα στην β τι θα μου πει η γιατρός.. Αλλά δεν το εχω τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...