Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Kathrin17 είπε:

@asda μου καλημερα!!πως εισαι?

Θυμαμαι την α επιπεδου την καναμε στον Αναγνωστοπουλου κ οι 2!! Τωρα στη β επιπ πηγες στον ιδιο? Σου εδωσαν οδηγιες οπως στην α? Εχω αυριο ραντεβου αλλα δε με εχουν παρει..

Καλημέρα!! Καλά είμαι εσυ; Ναι την έκανα πάλι εκεί. Οι οδηγίες είναι οι ίδιες με την Αυχενική. Όχι καφέ χυμό πορτοκάλι και γλυκό εκείνη τη μέρα και μια σοκολάτα 70γρ μισή ώρα πριν την εξέταση. Όχι κρέμες και λάδια στην κοιλιά. Επίσης γίνεται και διακολπικη εξέταση αλλά οι σεξουαλικές επαφές δεν την επηρεάζουν (το ρώτησα). Όλα καλά να πάνε! Περιμένουμε νέα σου αύριο! Επίσης είναι πολύ σχολαστικός μην αγχωθείς αν κάνει ώρα να δει κάτι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Καλημέρα!! Καλά είμαι εσυ; Ναι την έκανα πάλι εκεί. Οι οδηγίες είναι οι ίδιες με την Αυχενική. Όχι καφέ χυμό πορτοκάλι και γλυκό εκείνη τη μέρα και μια σοκολάτα 70γρ μισή ώρα πριν την εξέταση. Όχι κρέμες και λάδια στην κοιλιά. Επίσης γίνεται και διακολπικη εξέταση αλλά οι σεξουαλικές επαφές δεν την επηρεάζουν (το ρώτησα). Όλα καλά να πάνε! Περιμένουμε νέα σου αύριο! Επίσης είναι πολύ σχολαστικός μην αγχωθείς αν κάνει ώρα να δει κάτι..

Μακαρι να ειναι ολα καλα..κ στην α επιπ μου αρεσε που ηταν σχολαστικος κ χορτασα να βλεπω τη μπουμπου μου..περιμενω πως κ πως να τη δω αυριο αρκετη ωρα κ φυσικα να ακουσω οτι ειναι ολα καλα..ευχαριστω πολυ για την ενημερωση..φιλια πολλα σε σενα κ πιο πολλα στην κοιλιτσα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Εγώ έχω 4 Ιούλιου...αλλά είναι Τρίτη καισαρική οπότε πάμε για τέλη ιουνίου.τωρα είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών όλα καλά προς το παρόν.κ εγώ τώρα μια απ' τα ίδια περιμένω να κάνω κ την αυχενική κ μετά θα πάρω μια βαθιά ανάσα.εσυ? πόσο είσαι τώρα?

Τυπικά είσαι μανούλα Ιουλίου, άρα παίζεις σε δύο ομαδούλες :). Εγώ είμαι σήμερα 6 εβδ.+2 ημερ. και το επόμενο ραντεβού για υπέρηχο το έχω 20/12.Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα εξετάσεων αίματος που γίνονται πάντα στο 1ο ραντεβού.Δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα και τον παρβοιό.Ευτυχώς έχω στον κυτταρομεγαλοϊό κι έκανα και το εμβόλιο της γρίπης πριν ένα μήνα.Είμαι ανήσυχη γενικά, λόγω της άσχημης εμπειρίας αλλά ευτυχώς ο άνδρας μου, μου υπενθυμίζει ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και αυτή δεν έχει σχέση με την ατυχία που είχαμε στην προηγούμενη.

Απο συμπτώματα πως είσαι; Έχω πολύ πρησμένο στήθος, κοιλιά και λίγο ευαίσθητο στομάχι με τάσεις παλινδρόμησης.Ευτυχώς δεν έχω εμετούς.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Arabella είπε:

Τυπικά είσαι μανούλα Ιουλίου, άρα παίζεις σε δύο ομαδούλες :). Εγώ είμαι σήμερα 6 εβδ.+2 ημερ. και το επόμενο ραντεβού για υπέρηχο το έχω 20/12.Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα εξετάσεων αίματος που γίνονται πάντα στο 1ο ραντεβού.Δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα και τον παρβοιό.Ευτυχώς έχω στον κυτταρομεγαλοϊό κι έκανα και το εμβόλιο της γρίπης πριν ένα μήνα.Είμαι ανήσυχη γενικά, λόγω της άσχημης εμπειρίας αλλά ευτυχώς ο άνδρας μου, μου υπενθυμίζει ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και αυτή δεν έχει σχέση με την ατυχία που είχαμε στην προηγούμενη.

Απο συμπτώματα πως είσαι; Έχω πολύ πρησμένο στήθος, κοιλιά και λίγο ευαίσθητο στομάχι με τάσεις παλινδρόμησης.Ευτυχώς δεν έχω εμετούς.

Τυπικά ναι αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να πιάσω Ιούλιο.εμένα η εξετάσεις μου καλές κ εγώ δεν έχω αντισώματα κ στον μεγαλοκυτταροϊο επίσης.. εν τω μεταξύ περίεργο που δεν έχω για τοξόπλασμα όταν ήμουν μικρή ήμουν με μια γάτα παραμασχαλα....έχω πολύ ναυτία είχα κ εμετούς αλλά όχι πολλούς κάτι που δεν είχα στις άλλες εγκυμοσύνες μου είναι πρωτόγνωρη τόση ναυτία.. πολύ πόνο το βυζί άσε άσε πρησμένο πολύ (εγώ κ η Πάμελα σου λέω)κ δεν μπορώ να φάω ότι θέλω αναγουλιαζω πολύ:sad:στο γιατρό θα πάω μεταξύ 10 -15 Δεκεμβρίου για να δούμε χεράκια ποδαράκια κ αυχενική με το καλό μεταξύ Χριστούγεννα κ πρωτοχρονιάς.ελπιζω να πάνε όλα καλά να ηρεμήσω κ εγώ γιατί μετά από τέτοιες περιπέτειες πάντα έχεις άγχος.εχεις αλλά παιδιά?ή πρώτη εγκυμοσύνη είναι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είχα καιρό να γράψω!! Εγω προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο το δυνατόν πιο Πολύ!! Δυστυχώς ο τράχηλος είναι οριακος, παίρνω πιο πολύ μαγνήσιο, ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί περιδεση!! Να ρωτήσω, αιματολογικές και ούρων κανετε κάθε μηνα;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είχα καιρό να γράψω!! Εγω προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο το δυνατόν πιο Πολύ!! Δυστυχώς ο τράχηλος είναι οριακος, παίρνω πιο πολύ μαγνήσιο, ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί περιδεση!! Να ρωτήσω, αιματολογικές και ούρων κανετε κάθε μηνα;;

Γεια σου κορίτσι μου!! Ναι γενική αίματος κ ούρων κάθε μήνα... η περιδεση μέχρι ποτε επιτρέπεται; Η μάλλον προτείνεται δεν ξέρω πως να το θέσω.. απλα έχω την αίσθηση οτι γίνεται έως μια συγκεκριμένη εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είχα καιρό να γράψω!! Εγω προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο το δυνατόν πιο Πολύ!! Δυστυχώς ο τράχηλος είναι οριακος, παίρνω πιο πολύ μαγνήσιο, ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί περιδεση!! Να ρωτήσω, αιματολογικές και ούρων κανετε κάθε μηνα;;

κορίτσι μου τι είναι η περιδεση; για τον τράχηλο έχεις κάποια συμπτώματα ή το είδαν σε κάποιο υπέρηχο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Τυπικά ναι αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να πιάσω Ιούλιο.εμένα η εξετάσεις μου καλές κ εγώ δεν έχω αντισώματα κ στον μεγαλοκυτταροϊο επίσης.. εν τω μεταξύ περίεργο που δεν έχω για τοξόπλασμα όταν ήμουν μικρή ήμουν με μια γάτα παραμασχαλα....έχω πολύ ναυτία είχα κ εμετούς αλλά όχι πολλούς κάτι που δεν είχα στις άλλες εγκυμοσύνες μου είναι πρωτόγνωρη τόση ναυτία.. πολύ πόνο το βυζί άσε άσε πρησμένο πολύ (εγώ κ η Πάμελα σου λέω)κ δεν μπορώ να φάω ότι θέλω αναγουλιαζω πολύ:sad:στο γιατρό θα πάω μεταξύ 10 -15 Δεκεμβρίου για να δούμε χεράκια ποδαράκια κ αυχενική με το καλό μεταξύ Χριστούγεννα κ πρωτοχρονιάς.ελπιζω να πάνε όλα καλά να ηρεμήσω κ εγώ γιατί μετά από τέτοιες περιπέτειες πάντα έχεις άγχος.εχεις αλλά παιδιά?ή πρώτη εγκυμοσύνη είναι?

Έχω ένα αγοράκι 3+ και αυτή είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη μετά την παλίνδρομη .Κι εγώ σαν την Πάμελα νιώθω και πολύ φοβάμαι ότι μετά τη γέννα θα την ξεπεράσω :D, καθότι θα θηλάσω.Κι εγώ ήμουν με μια γάτα στο χέρι όταν ήμουν μικρή αλλά δεν νόσησα ποτέ και όντως είναι παράξενο. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά στις επερχόμενες εξετάσεις.Εγώ θα βάλω την αυχενική αρχές Γενάρη που θα είμαι 11+ (στην 12η εβδομάδα).Μου είπε ο γιατρός μου οτι αυτή η εβδομάδα είναι ιδανική για την εξέταση.Σκέφτομαι να κάνω και τη ΝΙPT λόγω ηλικίας, είμαι 35.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είχα καιρό να γράψω!! Εγω προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο το δυνατόν πιο Πολύ!! Δυστυχώς ο τράχηλος είναι οριακος, παίρνω πιο πολύ μαγνήσιο, ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί περιδεση!! Να ρωτήσω, αιματολογικές και ούρων κανετε κάθε μηνα;;

Να ακολοθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου κι όλα θα πάνε καλά. Προγεστερόνη σου έδωσε; Αιματολογικές, καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού κάνω κάθε 3 με 4 εβδομάδες. Κι αποδείχτηκε ότι χρειάζονται, στην περίπτωσή μου τουλάχιστον, μιας και στην τελευταία καλλιέργεια ούρων μου βρήκαν μικρόβιο (χωρίς να έχω κανένα σύμπτωμα και γενικά προσέχω πολύ τους κανόνες υγιεινής κι ούτε επαφές έχω). Κατά συνέπεια παίρνω αντιβίωση, συν δυο διαφορετικά υπόθετα, 1 για αποστειρωση του κόλπου και 1 για εξισορροπηση του ph να μην κάνω μύκητες. Κι αυτά για να αποφύγουμε τα χειρότερα. Οπότε καλό είναι να προφυλαγόμαστε όσο μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!! Ναι γενική αίματος κ ούρων κάθε μήνα... η περιδεση μέχρι ποτε επιτρέπεται; Η μάλλον προτείνεται δεν ξέρω πως να το θέσω.. απλα έχω την αίσθηση οτι γίνεται έως μια συγκεκριμένη εβδομάδα 

Η προληπτική γίνεται ως τη 13η, η έκτακτη και αργότερα, τωρα υπάρχει και η επιλογή της περιδεσης με πεσσο και όχι με ραμμα!Ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί! 

Just now, katerinakk είπε:

κορίτσι μου τι είναι η περιδεση; για τον τράχηλο έχεις κάποια συμπτώματα ή το είδαν σε κάποιο υπέρηχο

Ναι,καναμε μέτρηση μήκους τραχήλου ενδοκολπικα και βγήκε πιο κοντός από το αναμενόμενο.

Περιδεση είναι επέμβαση που γίνεται για να συγκρατήσει τον τράχηλο ως τον τοκετό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...