Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, katerinakk είπε:

διακολπικα;  ωχ αυτό δεν το ηξερα... όλη η εξέταση γίνεται ετσι; χαχχαχα τέλειος.. εγωω Δυστυχώς θα παω μονη μου δεν κατάφερε να πάρει άδεια ο άντρας μου. σε ευχαριστώ πολύ και εγω

Ξεκίνησε με κοιλιακό υπέρηχο και μετά τελείωσε με διακολπικό, ώστε να ελέγξει μήκος τραχήλου, πλακούντα (τουλάχιστον στον δικό μου που είναι επιχείλιος) και από ότι έβλεπα έκανε κι άλλες μετρήσεις, απλά εκείνη την ώρα τον ρωτούσα διάφορα και δεν θυμάμαι αν μου εξήγησε τι άλλο τσέκαρε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Ξεκίνησε με κοιλιακό υπέρηχο και μετά τελείωσε με διακολπικό, ώστε να ελέγξει μήκος τραχήλου, πλακούντα (τουλάχιστον στον δικό μου που είναι επιχείλιος) και από ότι έβλεπα έκανε κι άλλες μετρήσεις, απλά εκείνη την ώρα τον ρωτούσα διάφορα και δεν θυμάμαι αν μου εξήγησε τι άλλο τσέκαρε... 

εντάξει κορίτσι μου. μετά την β μόνο ξ καμπύλη σακχάρου μένει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Από μεγάλες εξετάσεις μένει και το ντομπλερ που γίνεται 32η εβδομάδα.

τι ακριβώς είναι Αυτή; το ντομπλερ; είναι αυτή που βλέπουν την καρδιά του μωρου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

τι ακριβώς είναι Αυτή; το ντομπλερ; είναι αυτή που βλέπουν την καρδιά του μωρου;

Καλημέρα. Ελέγχουν την αιμάτωση και την ανάπτυξη του εμβρύου, καθώς και τον βαθμό γήρανσης του πλακούντα και κρίνεται το αν χρειάζεται να πάρουν το μωρό νωρίτερα από την πητ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!

Με το καλο κ οι υπολοιπες να πανε για β επιπεδου κ καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ στα αλλα 2 κοριτσια μας με τα καινουρια νινακια!! :)

Πως πατε?? Ακομα πρεπει να ειμαστε σε φαση με πολυ ενεργεια κ ηρεμια απο αρνητικα συμπτώματα οι πιο πολλες ελπιζω! Εγω περα απο ενα τράβηγμα στο πλαι χαμηλα στη κοιλια που επαθα επειδη πηγα να πιασω τον μικρό που σκονταψε ειμαι καλα. Αλλα δυστυχως οπότε κουραζομαι απο τοτε με χτυπαει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα. Ελέγχουν την αιμάτωση και την ανάπτυξη του εμβρύου, καθώς και τον βαθμό γήρανσης του πλακούντα και κρίνεται το αν χρειάζεται να πάρουν το μωρό νωρίτερα από την πητ.

αγχωθηκα ήδη..

Καλημέρα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

αγχωθηκα ήδη..

Καλημέρα

 

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, γιατί σε αυτή την φάση (μετά την 34η εβδομάδα) τα μωράκια είναι πλέον βιώσιμα κι εκτός κοιλίτσας κι αν έχουν και κατάλληλο βάρος δεν μπαίνουν καν στην Μενν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, γιατί σε αυτή την φάση (μετά την 34η εβδομάδα) τα μωράκια είναι πλέον βιώσιμα κι εκτός κοιλίτσας κι αν έχουν και κατάλληλο βάρος δεν μπαίνουν καν στην Μενν.

ααα πάλι καλά. Δεν έχω και πολύ ιδεα και αγχώνομαι με όλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

Όλα να είναι ευλογημένα σου εύχομαι! με το καλο να την κρατήσετε αγκαλιά σας.  εγώ την Παρασκευή έχω την β και έχω φοβερό άγχος. πόση ώρα κράτησε η εξεταση; 

Κατερινακι μου κ γω την παρασκευη εχω τη β επιπεδου κ ανυμοπομωνω να δω τη μπουμπουκα μου!!ελπιζω να εινσι ολα καλα!καλα αποτελεσματα κ σε σενα!!

11 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Να σαι καλά κούκλα μου. Το ίδιο και για σένα! Να μάστε καλά και να χαρούμε τα υγιέστατα τελειόμηνα μωράκια μας..!! Κράτησε γύρω στα 45 με 50 λεπτά. Αρκετά περισσότερο από την αυχενική. Και κράτησε περισσότερο και το κομμάτι του διακολπικού υπερήχου. Το μωρό το βλέπεις πολύ πιο καθαρά και σε πολλές 3d φωτογραφίες. Έχει πολύ πλάκα!! Όλα θα πάνε τέλεια την Παρασκευή, θα δεις το μωράκι σου πολύ πολύ αληθινό και ζωντανό!

Ααα και όσο για το άγχος, κι εγώ είχα απίστευτο... Αλλά μόλις ξεκίνησε η εξέταση, χαλάρωσα και αποφάσισα να το απολαύσω.. Άσε που είχα και το τρολ τον άντρα μου να λέει πως το μωρό έχει πάρει τη μυτόγκα του και θα ναι σαν αυτόν χωρίς μούσι....:-P

Χαχα..κ μενα ο αντρας μου ξεχωριζει στη μυτη..χαχα..του ειπα προτιμω να στα παρει ολα αλλα οχι τη μυτη..θα κλαιω..χαχα..

Για τον πλακουντα υπαρχει ελπιδα να ανεβει καθολου?σου ειπε ο ντοκ?

Ετοιμο το κοριτσακι σου χωρις ??

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κατερινακι μου κ γω την παρασκευη εχω τη β επιπεδου κ ανυμοπομωνω να δω τη μπουμπουκα μου!!ελπιζω να εινσι ολα καλα!καλα αποτελεσματα κ σε σενα!!

Χαχα..κ μενα ο αντρας μου ξεχωριζει στη μυτη..χαχα..του ειπα προτιμω να στα παρει ολα αλλα οχι τη μυτη..θα κλαιω..χαχα..

Για τον πλακουντα υπαρχει ελπιδα να ανεβει καθολου?σου ειπε ο ντοκ?

Ετοιμο το κοριτσακι σου χωρις ??

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

Δεν έχει μετακινηθεί καθόλου προς το παρόν, είναι εντελώς στο στόμιο του τραχήλου, αλλά θα τον δούμε πλέον στο ντομπλερ. Γενικά μου είπε κι αυτός τα ίδια, όχι κούραση, βάρη, σεξ, περπάτημα, σκάλες. Και στενή παρακολούθηση από το γιατρό μου για την αντίσταση στις μητριαίες και να κλείσω και ραντεβού ξανά με τον αιματολόγο μου να μου γράψει κάτι συγκεκριμένες εξειδικευμένες εξετάσεις και να κρίνει πόσο μας παίρνει να αυξήσουμε την αντιπηκτική αγωγή. Κατά τα άλλα η τελευταία καλλιέργεια ούρων μου βγάλε μικρόβιο αν και δεν είχα κανένα σύμπτωμα και ξεκίνησα αντιβίωση, γιατί μου είπε ότι είναι επικινδύνο να φέρει κράμπες και πόνους στην πυελική χωρα...:(

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα κοριτσι κ μακάρι να πανε ολα καλα με τον πλακουντα κ τις φλεβες!!

Just now, Pagotoula said:

Δεν έχει μετακινηθεί καθόλου προς το παρόν, είναι εντελώς στο στόμιο του τραχήλου, αλλά θα τον δούμε πλέον στο ντομπλερ. Γενικά μου είπε κι αυτός τα ίδια, όχι κούραση, βάρη, σεξ, περπάτημα, σκάλες. Και στενή παρακολούθηση από το γιατρό μου για την αντίσταση στις μητριαίες και να κλείσω και ραντεβού ξανά με τον αιματολόγο μου να μου γράψει κάτι συγκεκριμένες εξειδικευμένες εξετάσεις και να κρίνει πόσο μας παίρνει να αυξήσουμε την αντιπηκτική αγωγή. Κατά τα άλλα η τελευταία καλλιέργεια ούρων μου βγάλε μικρόβιο αν και δεν είχα κανένα σύμπτωμα και ξεκίνησα αντιβίωση, γιατί μου είπε ότι είναι επικινδύνο να φέρει κράμπες και πόνους στην πυελική χωρα...:(

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Περαστικα κοριτσι κ μακάρι να πανε ολα καλα με τον πλακουντα κ τις φλεβες!!

 

συγνωμη για το θάρρος. αυτό για τις μητριαιες τι ειναι; περαστικά και όλα να πάνε τελεια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

συγνωμη για το θάρρος. αυτό για τις μητριαιες τι ειναι; περαστικά και όλα να πάνε τελεια. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Είναι οι αρτηρίες που τροφοδοτούν με αίμα την μήτρα, άρα και το μωράκι και στην περίπτωση μου παρουσιάζουν αντίσταση, δηλαδή δυσκολεύουν το αίμα να περάσει, για αυτό και παίρνω σαλοσπίρ και αντιπηκτικές ενέσεις, για να βοηθάμε το αίμα να ρέει πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...