Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, katerinakk said:

κορίτσια ν ρωτήσω κάτι; οι εβδομάδες κυησης σε ποιον μήνα αντιστοιχούν; ακόμα δεν τα ξέρω καλά

Αν γραψεις στο google σε ποια βδομαδα ειμαι σου βγαζει σαιτ που δειχνουν την αντιστοιχιση ακριβως.

Just now, teta2 said:

Καλησπέρα! εγώ έχω μεγάλο θέμα με το στομάχι! δεν μπορώ να χωνεψω με τίποτα! !αν τυχόν   ξαπλωσω μετά το φαγητό ξυπνάω και κανω εμετό.  Αυτό που με ενοχλεί όμως και θα ήθελα τη γνώμη σας είναι το εξης: νιώθω ένα μουδιασμα ακριβώς κάτω από το στηθος   στη δεξιά πλευρά κυρίως μετά το φαγητό.  Το μωρό αποκλείεται να είναι τόσο ψηλά,  σίγουρα  είναι το στομαχι εκεί. Ο γιατρός   μου είπε αν συνεχίσει ότι πρέπει να πάρω μαγνήσιο. .Έχει συμβεί σε καμία;;

Πωπω ρε συ μακαρι να περασει με το μαγνησιο!! ..δν φτανω στον εμετο ουτε εχω μουδιασμα στ στομαχι οποτε δεν ξερω... Για μαγνησιο ξεκινησα γτ παθαινα κραμπες στα ποδια τη νυχτα ξαφνικα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι σε όσες εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Μου είπαν ότι θα χρειαστεί να κλείσουμε ραντεβού με γιατρό του ικα, 2μιση με 3 μηνες πριν την πητ και να παμε εκει με την β επιπέδου για να μας δώσει τα χαρτιά που δίνουμε στον εργοδότη για να πάρουμε την άδεια τοκετού. Ιδού τα ερωτήματα:

α) Ξέρετε σε ποιον αριθμό κλείνουμε το ραντεβού και πόσο περίπου καιρό πριν πρέπει να καλέσουμε

β) Η β επιπέδου πρέπει να ναι από νοσοκομείο ή από τον ιδιώτη που μας την εκανε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Κορίτσια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι σε όσες εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Μου είπαν ότι θα χρειαστεί να κλείσουμε ραντεβού με γιατρό του ικα, 2μιση με 3 μηνες πριν την πητ και να παμε εκει με την β επιπέδου για να μας δώσει τα χαρτιά που δίνουμε στον εργοδότη για να πάρουμε την άδεια τοκετού. Ιδού τα ερωτήματα:

α) Ξέρετε σε ποιον αριθμό κλείνουμε το ραντεβού και πόσο περίπου καιρό πριν πρέπει να καλέσουμε

β) Η β επιπέδου πρέπει να ναι από νοσοκομείο ή από τον ιδιώτη που μας την εκανε;

Λοιπον αποσο ξερω παμε μολις μπουμε στον 7ο κ μετα..δλδ μετα την 27η εβδομάδα, στο ικα.

Α) κλεινουμε ραντεβού στο κοντινοτερο στον τοπο κατοικιας μας κεντρο προστασιας μητερας κ παιδιου (νομιζω πεδυ τα λενε) σε γυναικολογο. Μπορεις κ μεσω του erantevou του ΙΚΑ αν κ ειναι αρκετα δυσχρηστο σαιτ πιστευω. Επισης στα   14884, 1490014784.

Β) δεν υπαρχει θεμα να ειναι απο ιδιωτη, εγω με τετοια πηγα κ την προηγούμενη φορα.

Δεν εδωσε κ πολλη σημασια ο γιατρος την αλλη φορα κ σ 5 λεπτα ειχα φυγει. Μόνο σ ποια βδομαδα ειμαι κ πως με λενε ρωτησε.

Επεξεργάστηκαν by KNecky
προσθηκη αριθμου
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Melody90 είπε:

Τέλεια κορίτσι!!!! χάρηκα πολύ!άντε με το καλό όλες μας!!! είδες?όλα καλά να πάνε από δω κ πέρα!

@Melody90  σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά αυτή τη φορά.Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ στις 21/7.Θέλω να περάσει το 1ο τρίμηνο για να μπορέσω να χαλαρώσω λίγο.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@Melody90  σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά αυτή τη φορά.Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ στις 21/7.Θέλω να περάσει το 1ο τρίμηνο για να μπορέσω να χαλαρώσω λίγο.

Εγώ έχω 4 Ιούλιου...αλλά είναι Τρίτη καισαρική οπότε πάμε για τέλη ιουνίου.τωρα είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών όλα καλά προς το παρόν.κ εγώ τώρα μια απ' τα ίδια περιμένω να κάνω κ την αυχενική κ μετά θα πάρω μια βαθιά ανάσα.εσυ? πόσο είσαι τώρα?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@asda μου καλημερα!!πως εισαι?

Θυμαμαι την α επιπεδου την καναμε στον Αναγνωστοπουλου κ οι 2!! Τωρα στη β επιπ πηγες στον ιδιο? Σου εδωσαν οδηγιες οπως στην α? Εχω αυριο ραντεβου αλλα δε με εχουν παρει..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Λοιπόν είμαι 21+3, έχω πάρει 9 κιλά & έχω φτάσει αισίως τα 69, η κοιλιά μου έγινε κοιλάρα γιατί όλα τα κιλά τα έχω πάρει εκεί και στο στήθος που έχει γίνει σαν δυο πεπονάκια, ενώ είχα πάντα μικρό στήθος! Τις προάλλες που πήγα στο γιατρό, τον υπέρηχο μου τον έβαζε μεταξύ άλλων και πάνω από τον αφαλό. Τον ρώτησα αν φτάνει μέχρι εκεί το μωρό και μου λέει ναι. Και πράγματι αισθάνομαι κλωτσίτσες πιο πάνω από το ύψος του αφαλού, σχεδόν στο κέντρο του στομαχιού. Προφανώς λόγω μεγάλης κοιλιάς το στομάχι έχει φτάσει σαγόνι! Και που αναπνέω παχαίνω βρε κορίτσια στις εγκυμοσύνες, και δεν φταίει που άνευ εγκυμοσύνης είμαι κανονική προς αδύνατη γιατί βλέπω ότι κάποιες από εσάς ήσασταν και παραμένετε μινιόν!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα! Λοιπόν είμαι 21+3, έχω πάρει 9 κιλά & έχω φτάσει αισίως τα 69, η κοιλιά μου έγινε κοιλάρα γιατί όλα τα κιλά τα έχω πάρει εκεί και στο στήθος που έχει γίνει σαν δυο πεπονάκια, ενώ είχα πάντα μικρό στήθος! Τις προάλλες που πήγα στο γιατρό, τον υπέρηχο μου τον έβαζε μεταξύ άλλων και πάνω από τον αφαλό. Τον ρώτησα αν φτάνει μέχρι εκεί το μωρό και μου λέει ναι. Και πράγματι αισθάνομαι κλωτσίτσες πιο πάνω από το ύψος του αφαλού, σχεδόν στο κέντρο του στομαχιού. Προφανώς λόγω μεγάλης κοιλιάς το στομάχι έχει φτάσει σαγόνι! Και που αναπνέω παχαίνω βρε κορίτσια στις εγκυμοσύνες, και δεν φταίει που άνευ εγκυμοσύνης είμαι κανονική προς αδύνατη γιατί βλέπω ότι κάποιες από εσάς ήσασταν και παραμένετε μινιόν!

Καλημερα!! Κουραγιο ρε συ κ ελπιζω να μην χειροτερεψει. Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη πως ησουν με το στομαχι?? Εγω παιρνω ευκολα στο τριτο τριμηνο κιλα ασχετως μεγεθους κοιλιας κ προσπαθω να κρατησω τα κιλα χαμηλα πιο πριν γιατι 8-9ο μηνα χανω τη μπαλα, ανασα κ κιλο που λεει ο λογος! Σκεψου κανεις δεν πιστευε πως ήμουν στο μηνα μου λογω κοιλιας αλλα εγω που με εβλεπα ξερω πως μπουτια κ στηθος γινονται διπλάσια απο πριν. Ειναι αναλογα το σωμα δν μπορουμε να κανουμε κ πολλα νομιζω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα!! Κουραγιο ρε συ κ ελπιζω να μην χειροτερεψει. Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη πως ησουν με το στομαχι?? Εγω παιρνω ευκολα στο τριτο τριμηνο κιλα ασχετως μεγεθους κοιλιας κ προσπαθω να κρατησω τα κιλα χαμηλα πιο πριν γιατι 8-9ο μηνα χανω τη μπαλα, ανασα κ κιλο που λεει ο λογος! Σκεψου κανεις δεν πιστευε πως ήμουν στο μηνα μου λογω κοιλιας αλλα εγω που με εβλεπα ξερω πως μπουτια κ στηθος γινονται διπλάσια απο πριν. Ειναι αναλογα το σωμα δν μπορουμε να κανουμε κ πολλα νομιζω..

εγώ είμαι 20 κ 5 και μετά βίας πήρα 5 κιλά και φοβάμαι μην τα χάσω.. θέλω να πάρω 10 συνολικά. οχι παραπάνω. αν και 20 να έπαιρνα έχω χώρο χαχα. ξεκίνησα 42 κιλά.....  

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk said:

εγώ είμαι 20 κ 5 και μετά βίας πήρα 5 κιλά και φοβάμαι μην τα χάσω.. θέλω να πάρω 10 συνολικά. οχι παραπάνω. αν και 20 να έπαιρνα έχω χώρο χαχα. ξεκίνησα 42 κιλά.....  

Προς το τελος της εγκυμοσυνης υπαρχει μεγαλη κατακράτηση υγρων οποτε αν βγεις κ λιγο εξω απο αυτο που περιμενεις μην ανησυχεις! :)

Να ναι καλα τα μωρακια μας κ μεις προσεκτικες κ ολα καλα!! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

Προς το τελος της εγκυμοσυνης υπαρχει μεγαλη κατακράτηση υγρων οποτε αν βγεις κ λιγο εξω απο αυτο που περιμενεις μην ανησυχεις! :)

Να ναι καλα τα μωρακια μας κ μεις προσεκτικες κ ολα καλα!! ;)

Αυτό ακριβώς. Υγεία πάνω από όλα

 β επιπεδου αύριο και το άγχος στο κόκκινο!! Δεν θα περάσουν οι ώρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι σε όσες εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Μου είπαν ότι θα χρειαστεί να κλείσουμε ραντεβού με γιατρό του ικα, 2μιση με 3 μηνες πριν την πητ και να παμε εκει με την β επιπέδου για να μας δώσει τα χαρτιά που δίνουμε στον εργοδότη για να πάρουμε την άδεια τοκετού. Ιδού τα ερωτήματα:

α) Ξέρετε σε ποιον αριθμό κλείνουμε το ραντεβού και πόσο περίπου καιρό πριν πρέπει να καλέσουμε

β) Η β επιπέδου πρέπει να ναι από νοσοκομείο ή από τον ιδιώτη που μας την εκανε;

Καλημερα. Λοιπον στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα παει στο ''πρωην ικα'' (δεν ξερω πως λεγοταν κ πως λεγεταο κ ρωτησα. Μου ειπαν μπορω να το κανω ειτε στο νοσοκομειο, ειτε σε ιδιωτη γιατρο που ειναι συμβεβλημενος. Εκλεισα ραντεβου σε ιδιωτη γιατρο που ηταν συμβεβλημένος με την ασφαλεια μου μια εβδομαδα πριν σταματησω απο την δουλεια. Δεν χρειαστηκε β' επιπεδου, το μονο που με ρωτησε σε ποια εβδομαδα ειμαι κ ποτε εχω ημερομηνια για τα χαρτια. Αλλα θυμαμαι μου τονισε οτι πρεπει να παω μια εβδομαδα πριν. Τωρα εαν αλλαξε κατι τρια χρονια μετα, δεν ξερω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

το πόσα κιλά παίρνουμε παιζει ρολο και για τα κιλά του παιδιού; εγω απο αρχές του μήνα έχω πάρει μισο κιλο μόνο.. άρα δεν έχει πάρει ούτε ο μπέμπης μου; αγχώνομαι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk said:

το πόσα κιλά παίρνουμε παιζει ρολο και για τα κιλά του παιδιού; εγω απο αρχές του μήνα έχω πάρει μισο κιλο μόνο.. άρα δεν έχει πάρει ούτε ο μπέμπης μου; αγχώνομαι 

Να μην αγχωνεσαι καθολου τους πρωτους μηνες εχασα 4 κιλα λογω εμετων...τωρα σε λιγες μερες μπαινω στον 5ο κ ειμαι στα κιλα μου , αλλα οσο να ναι νιωθω πιο βαρια γιατι η κοιλιτσα εχει πρηστει.. 17μιση βδομαδων ειμαι τωρα... επανηλθα στα κιλα μου, γτ εχω τρελαθει στα γλυκα... κοριτσακι ειναι αυτο χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Να μην αγχωνεσαι καθολου τους πρωτους μηνες εχασα 4 κιλα λογω εμετων...τωρα σε λιγες μερες μπαινω στον 5ο κ ειμαι στα κιλα μου , αλλα οσο να ναι νιωθω πιο βαρια γιατι η κοιλιτσα εχει πρηστει.. 17μιση βδομαδων ειμαι τωρα... επανηλθα στα κιλα μου, γτ εχω τρελαθει στα γλυκα... κοριτσακι ειναι αυτο χαχαχα

με το καλο κοριτσάκι μου. όλα ευλογημένα!! χαχαχα τέλεια. να είναι γερή η μπουμπού σου. με το καλο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...