Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Είναι οι αρτηρίες που τροφοδοτούν με αίμα την μήτρα, άρα και το μωράκι και στην περίπτωση μου παρουσιάζουν αντίσταση, δηλαδή δυσκολεύουν το αίμα να περάσει, για αυτό και παίρνω σαλοσπίρ και αντιπηκτικές ενέσεις, για να βοηθάμε το αίμα να ρέει πιο εύκολα.

αα κατάλαβα. και αυτό σε ΠΟΙΑ εξέταση το βρήκατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι να κάνουν β επιπέδου!

Να σας ρωτήσω, με τα στομαχικά σας πώς πάτε; Εγώ δεν μπορώ να πω ότι συνήλθα ποτέ 100%. Κάποιες μέρες με πιάνει κάτι σαν ανακατωσούρα και καούρα, και άλλες φορές είμαι μια χαρά. Για να μην πω κάποια βράδια που ξαπλώνω και νομίζω ότι θα πεθάνω, το στομάχι έχει φτάσει στο πηγούνι και δεν μπορώ να ανασάνω. Και αυτό συμβαίνει ακόμη κι αν το τελευταίο γεύμα μου ήταν πχ στις 20.00 (γάλα με δημητριακά). 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Γεια σας κορίτσια! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι να κάνουν β επιπέδου!

Να σας ρωτήσω, με τα στομαχικά σας πώς πάτε; Εγώ δεν μπορώ να πω ότι συνήλθα ποτέ 100%. Κάποιες μέρες με πιάνει κάτι σαν ανακατωσούρα και καούρα, και άλλες φορές είμαι μια χαρά. Για να μην πω κάποια βράδια που ξαπλώνω και νομίζω ότι θα πεθάνω, το στομάχι έχει φτάσει στο πηγούνι και δεν μπορώ να ανασάνω. Και αυτό συμβαίνει ακόμη κι αν το τελευταίο γεύμα μου ήταν πχ στις 20.00 (γάλα με δημητριακά). 

Κ γω εχω κατι αναλογο τελευταια κ υπαρχουν μερες π μπορεί ν φαω μονο τ μεσημερι κ να νιωθω καλα το βραδυ. Αλλες μερες π τρωω στις 7 για βραδυ ειμαι καλα μεχρι π ξαπλωνω κ ερχονται τοτε αναγουλα κ καουρα μαζι. Μαλλον αρχισε ν ανεβαινει ψηλα τ στομαχι μας. Δν το ειχα αυτο στις προηγουμενες εγκυμοσύνες πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι να κάνουν β επιπέδου!

Να σας ρωτήσω, με τα στομαχικά σας πώς πάτε; Εγώ δεν μπορώ να πω ότι συνήλθα ποτέ 100%. Κάποιες μέρες με πιάνει κάτι σαν ανακατωσούρα και καούρα, και άλλες φορές είμαι μια χαρά. Για να μην πω κάποια βράδια που ξαπλώνω και νομίζω ότι θα πεθάνω, το στομάχι έχει φτάσει στο πηγούνι και δεν μπορώ να ανασάνω. Και αυτό συμβαίνει ακόμη κι αν το τελευταίο γεύμα μου ήταν πχ στις 20.00 (γάλα με δημητριακά). 

Ευχαριστούμε πολύ.

σε ΠΟΙΑ εβδομάδα είσαι; εγω μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα αλλά τώρα στη 20η αν φάω καυτερα ( τα λατρεύω όπως επίσης και πατατακια barbeque) με πιανει καουρα και μπορεί να κρατήσει και 2 μερες. αν έχεις καουρες δοκίμασε να πιεις 1 ποτήρι γάλα κρυο "γρηγορα"

με το καλο το μωράκι σας

Link to comment
Share on other sites

@KNecky @Sweet_child έχουν μεγαλώσει τόσο οι κοιλίτσες σας και πιέζουν το στομάχι μήπως;;; Παίζει ρόλο πόσο μεγάλη είναι κι η κοιλίτσα σε αυτό το συναίσθημα. Εμένα ακόμα η μήτρα πχ είναι 2 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό από ότι μου είπε ο εμβρυογενετιστής χτες, οπότε δεν με πιέζει. Γενικά είναι χαμηλά ακόμη το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@KNecky @Sweet_child έχουν μεγαλώσει τόσο οι κοιλίτσες σας και πιέζουν το στομάχι μήπως;;; Παίζει ρόλο πόσο μεγάλη είναι κι η κοιλίτσα σε αυτό το συναίσθημα. Εμένα ακόμα η μήτρα πχ είναι 2 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό από ότι μου είπε ο εμβρυογενετιστής χτες, οπότε δεν με πιέζει. Γενικά είναι χαμηλά ακόμη το μωράκι.

σε ΠΟΙΑ εβδομάδα είσαι; συγνωμη για τις ερωτήσεις απλά από εμπειρίες συμπτώματα κλπ άλλων θέλω να μάθω κάποια πράγματα που ίσως συναντήσω και εγω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

σε ΠΟΙΑ εβδομάδα είσαι; συγνωμη για τις ερωτήσεις απλά από εμπειρίες συμπτώματα κλπ άλλων θέλω να μάθω κάποια πράγματα που ίσως συναντήσω και εγω 

22η

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

@KNecky @Sweet_child έχουν μεγαλώσει τόσο οι κοιλίτσες σας και πιέζουν το στομάχι μήπως;;; Παίζει ρόλο πόσο μεγάλη είναι κι η κοιλίτσα σε αυτό το συναίσθημα. Εμένα ακόμα η μήτρα πχ είναι 2 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό από ότι μου είπε ο εμβρυογενετιστής χτες, οπότε δεν με πιέζει. Γενικά είναι χαμηλά ακόμη το μωράκι.

Δεν ξερω ρε συ..ειναι ακριβώς στον αφαλό ακομα κ ειμαι στην 25η κ εγω δεν νιωθω καθολου πιεση πιο πανω αλλα εχω καουρες τ βράδυ σχεδον καθε μερα. Τι ν πω ισως ειναι ορμονικο.. γενικα ακομα δεν φαινεται πολυ η κοιλια μου..μαλλον νομιζουν οτι παχυνα παρα ότι ειμαι εγκυος!! :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/11/2019 at 3:04 ΜΜ, Arabella είπε:

Μανούλες Μαρτίου γειά σας!Σήμερα είχα τον πρώτο υπέρηχο.Όλα πήγαν σούπερ.Είδαμε το εμβρυάκι μας και την καρδούλα του να πάλεται.Είμαι τόσο χαρούμενη!Όλα είναι τελείως φυσιολογικά μου είπε ο γιατρός.Μου έφυγε ένα βάρος αλλά δεν σας κρύβω ότι μέχρι να περάσει το 1ο τρίμηνο θα έχω άγχος.Η εμπειρία μιας αποβολής είναι κάτι που καμία γυναίκα δεν το ξεχνά.Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.Πολλές ευχές σε όλες σας :x

Τέλεια κορίτσι!!!! χάρηκα πολύ!άντε με το καλό όλες μας!!! είδες?όλα καλά να πάνε από δω κ πέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Δεν ξερω ρε συ..ειναι ακριβώς στον αφαλό ακομα κ ειμαι στην 25η κ εγω δεν νιωθω καθολου πιεση πιο πανω αλλα εχω καουρες τ βράδυ σχεδον καθε μερα. Τι ν πω ισως ειναι ορμονικο.. γενικα ακομα δεν φαινεται πολυ η κοιλια μου..μαλλον νομιζουν οτι παχυνα παρα ότι ειμαι εγκυος!! :razz:

Χαχαχαχ.. κι εμένα μια από τα ίδια. Φαντάσου ακόμα και στη δουλειά μου που με βλέπουν κάθε μέρα, δεν το έχουν καταλάβει (πέραν όσων το έχω πει). Σήμερα το είπα σε δύο συναδέλφους και νόμιζαν ότι τους κάνω πλάκα, όταν τους είπα κι ότι εκλεισα τον 5ο....ακόμα χειρότερα... πολύ γέλιο... Καλά να μάστε και τα κιλά είναι το τελευταίο. Ρώτα και το γιατρό για τις καούρες πάντως. Μήπως χρειάζεται να αποφεύγεις κάποιες τροφές ή να πάρεις κάτι να σε βοηθήσει. Γιατί είναι νωρίς ακόμα, κρίμα να μην μπορείς να τρως... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Χαχαχαχ.. κι εμένα μια από τα ίδια. Φαντάσου ακόμα και στη δουλειά μου που με βλέπουν κάθε μέρα, δεν το έχουν καταλάβει (πέραν όσων το έχω πει). Σήμερα το είπα σε δύο συναδέλφους και νόμιζαν ότι τους κάνω πλάκα, όταν τους είπα κι ότι εκλεισα τον 5ο....ακόμα χειρότερα... πολύ γέλιο... Καλά να μάστε και τα κιλά είναι το τελευταίο. Ρώτα και το γιατρό για τις καούρες πάντως. Μήπως χρειάζεται να αποφεύγεις κάποιες τροφές ή να πάρεις κάτι να σε βοηθήσει. Γιατί είναι νωρίς ακόμα, κρίμα να μην μπορείς να τρως... 

Χαχαχα ρε συ σε καταλαβαινω απολυτα!! Κ μενα παθαινουν πλακα οσοι λεω σε τι μήνα ειμαι κ οι υπολοιποι μαλλον νομίζουν πως απέκτησα κοιλίτσα.. θα πάθουν σοκ μολις μαθουν πως θα φυγω γ αδεια τοκετου νομιζω! :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Χαχαχα ρε συ σε καταλαβαινω απολυτα!! Κ μενα παθαινουν πλακα οσοι λεω σε τι μήνα ειμαι κ οι υπολοιποι μαλλον νομίζουν πως απέκτησα κοιλίτσα.. θα πάθουν σοκ μολις μαθουν πως θα φυγω γ αδεια τοκετου νομιζω! :P

κορίτσια ν ρωτήσω κάτι; οι εβδομάδες κυησης σε ποιον μήνα αντιστοιχούν; ακόμα δεν τα ξέρω καλά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι να κάνουν β επιπέδου!

Να σας ρωτήσω, με τα στομαχικά σας πώς πάτε; Εγώ δεν μπορώ να πω ότι συνήλθα ποτέ 100%. Κάποιες μέρες με πιάνει κάτι σαν ανακατωσούρα και καούρα, και άλλες φορές είμαι μια χαρά. Για να μην πω κάποια βράδια που ξαπλώνω και νομίζω ότι θα πεθάνω, το στομάχι έχει φτάσει στο πηγούνι και δεν μπορώ να ανασάνω. Και αυτό συμβαίνει ακόμη κι αν το τελευταίο γεύμα μου ήταν πχ στις 20.00 (γάλα με δημητριακά). 

Καλησπέρα! εγώ έχω μεγάλο θέμα με το στομάχι! δεν μπορώ να χωνεψω με τίποτα! !αν τυχόν   ξαπλωσω μετά το φαγητό ξυπνάω και κανω εμετό.  Αυτό που με ενοχλεί όμως και θα ήθελα τη γνώμη σας είναι το εξης: νιώθω ένα μουδιασμα ακριβώς κάτω από το στηθος   στη δεξιά πλευρά κυρίως μετά το φαγητό.  Το μωρό αποκλείεται να είναι τόσο ψηλά,  σίγουρα  είναι το στομαχι εκεί. Ο γιατρός   μου είπε αν συνεχίσει ότι πρέπει να πάρω μαγνήσιο. .Έχει συμβεί σε καμία;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...