Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια οι αντιπηκτικές δεν κόβονται σε όλες τις περιπτώσεις. Υπάρχουν γυναίκες που τις κάνουν μέχρι και την ημέρα του τοκετού και συνεχίζουν και μετά καθημερινά για κάποιο καιρό. Θυμάμαι και μια κοπέλα από το φόρουμ που το έχει πει πολλές φορές, την @island1 Kαλύτερα ρωτήστε τον γιατρό σας, μην είστε τόσο σίγουρες ότι θα σας την κόψει, είναι ανάλογα την περίπτωση. Εξάλλου οι ενέσεις έχουν 24ώρη κάλυψη. Αυτό που κόβουν κάποιο καιρό πριν είναι το σαλοσπίρ που έχει κάλυψη μεγάλης διάρκειας. Και πάλι όμως δεν είναι ότι κινδυνεύεις να πεθάνεις αν πάρεις σαλοσπίρ. Εγώ έχω φίλη που γέννησε εκτάκτως στον 8ο με καισαρική και δεν πρόλαβε να κόψει τίποτα κι όλα πήγαν καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμένα ξέρετε ποιος είναι ο τρόμος μου; Μην έχω έκτακτο τοκετό κ είναι κοντά στην ώρα που έχω κανει αντιπηκτικη ένεση (όπως την έπαθε η Χατζιδου) κ δεν μου επιτρέπεται να κάνω επισκληρίδειο! Ποιες άλλες κάνετε αντιπηκτικες; 

Εντάξει παλεύοντας οι πόνοι της γέννας και χωρίς επισκληριδιο ..... μην αγχώνεσαι καθόλου ..... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Συγγνώμη, ξέρει καμιά και για ποιο λόγο δεν κάνουν επισκληρίδιο στο δημόσιο;

Δηλαδή στα ιδιωτικά πώς την κάνουν και στην κτ και στον φτ;; 

Στο δημόσιο τι τους δυσκολεύει; Αφού είναι μια μέθοδος που απλοποιεί και τις δύο διαδικασίες τοκετού.

Γιατί δεν μπορούν όλοι οι αναισθησιολογοι να κάνουν επισκληριδιος δυστυχώς..επίσης σε πολλά δημόσια κάνουν ραχιαία κ όχι επισκληριδιος.....

Τώρα ως αναφορά τις αντιπηκτικής που με έκανες tag..εγώ έκανα από την αρχή του κύκλου που έμεινα έγκυος( πριν το μάθω ουσιαστικά ( θα έκανα εξωσωματική έως κ 9 βδομάδες μετά ( κ τη μέρα της γέννας) γιατί έχω ανριφωσφολιπιδικο σύνδρομο ( αυτοάνοση θρομβοφιλια)κ αυτό έκρινε η αιματολογος. Υπεύθυνος για τα αιματολογικά είναι ο αιματολογος όχι ο γυναικολογος

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Γιατί δεν μπορούν όλοι οι αναισθησιολογοι να κάνουν επισκληριδιος δυστυχώς..επίσης σε πολλά δημόσια κάνουν ραχιαία κ όχι επισκληριδιος.....

Τώρα ως αναφορά τις αντιπηκτικής που με έκανες tag..εγώ έκανα από την αρχή του κύκλου που έμεινα έγκυος( πριν το μάθω ουσιαστικά ( θα έκανα εξωσωματική έως κ 9 βδομάδες μετά ( κ τη μέρα της γέννας) γιατί έχω ανριφωσφολιπιδικο σύνδρομο ( αυτοάνοση θρομβοφιλια)κ αυτό έκρινε η αιματολογος. Υπεύθυνος για τα αιματολογικά είναι ο αιματολογος όχι ο γυναικολογος

@island1 Συμφωνώ μαζί σου για τις ενέσεις τον λογο τον έχει μόνο ο αιματολογος σε καμια περιπτωση οτι και να σας πει ο γυναικολόγος σε αυτό το θέμα δεν το κάνετε εννοείται δεν μπορεί να ξέρει μόνο ο αιματολογος είναι αρμόδιος για τις ενέσεις

πρίν από 22 λεπτά , Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμένα ξέρετε ποιος είναι ο τρόμος μου; Μην έχω έκτακτο τοκετό κ είναι κοντά στην ώρα που έχω κανει αντιπηκτικη ένεση (όπως την έπαθε η Χατζιδου) κ δεν μου επιτρέπεται να κάνω επισκληρίδειο! Ποιες άλλες κάνετε αντιπηκτικες; 

Εκανα αντηπικτικες και μια μέρα πριν γεννησω φυσικά και δεν επιτρέπεται επισκληριδιος όταν λαμβανεις ενέσεις αυτό πρεπει να το ξέρεις και να το συζητήσεις με έναν αιματολογο αν θες να κανεις επισκληριδιο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ααα ναι??ετσι της συνεβη??εγω κανω αντιπηκτικες αλλα θα πω στη μπεμπουλα μου οτι δεν αρεσουν στην μαμα τα εκτακτα κ ξαφνικα!χαχα

Δεν το εχω κουβεντιασει εκτενως με το γιατρο μου αλλα μου ειπε οτι θα εχουμε το νου μας για τα σημαδια οτι πλησιαζει ο τοκετος κ αν ειναι ετσι δε θα κανω την ινοχεπ..

Η αιματολογος μου ειπε δε νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχω κ μαλιστα μου ειπε σιγα 1ο παιδι μην το κανεις σε χρονο dt απο οταν σε πιασουν τα πρωτα πονακια..σιγουρα θα περασει καποιο διαστημα κ θασαι οκ με την ενεση..

Βεβαια ολα αυτα ειναι σχετικα κ κουβεντες θεωρω καθησυχαστικες των γιατρων γτ ειναι νωρις..οταν φτασει ωρα κ εχουν τα δεδομενα μπροστα τους ξερουν τι θα κανουν..

Εγω δεν το σκεφτομαι κ δε με αγχωνει προς το παρον..ειμαι αισιοδοξη οτι ολα θαρθουν βολικα!!

Διάβαζα οτι θέλει ένα 12ωρο διάστημα σίγουρα για να κανεις την επισκληρίδειο... δεν γεννάω φυσιολογικά χωρίς για κανενα λογο! Χαχαχ... κ εγω να σου πω την αλήθεια παρότι ήταν κάπως δυσοίωνες οι προβλέψεις της εγκυμοσύνης μου κ ξεκίνησα κ με αποκολλησαρες μέχρι τωρα δόξα τω θεω δεν έχω καταλάβει εγκυμοσύνη, νιώθω πολύ τυχερή κ πιστεύω όλα θα πάνε κατευχην κ προγραμματισμένα! 

6 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κορίτσια οι αντιπηκτικές δεν κόβονται σε όλες τις περιπτώσεις. Υπάρχουν γυναίκες που τις κάνουν μέχρι και την ημέρα του τοκετού και συνεχίζουν και μετά καθημερινά για κάποιο καιρό. Θυμάμαι και μια κοπέλα από το φόρουμ που το έχει πει πολλές φορές, την @island1 Kαλύτερα ρωτήστε τον γιατρό σας, μην είστε τόσο σίγουρες ότι θα σας την κόψει, είναι ανάλογα την περίπτωση. Εξάλλου οι ενέσεις έχουν 24ώρη κάλυψη. Αυτό που κόβουν κάποιο καιρό πριν είναι το σαλοσπίρ που έχει κάλυψη μεγάλης διάρκειας. Και πάλι όμως δεν είναι ότι κινδυνεύεις να πεθάνεις αν πάρεις σαλοσπίρ. Εγώ έχω φίλη που γέννησε εκτάκτως στον 8ο με καισαρική και δεν πρόλαβε να κόψει τίποτα κι όλα πήγαν καλά. 

Εννοείται πως δεν κόβονται οι αντιπηκτικες κ εγω θα της κάνω μέχρι κ να σαραντισω, απλώς ξέρω οτι αν κανεις πχ την αντιπηκτική σου τωρα κ σου σπάσουν τα νερά πρέπει να περάσει κάποιο συγκεκριμένο όριο στο οποίο επιτρέπεται η επισκληρίδειος... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Penny... είπε:

@island1 Συμφωνώ μαζί σου για τις ενέσεις τον λογο τον έχει μόνο ο αιματολογος σε καμια περιπτωση οτι και να σας πει ο γυναικολόγος σε αυτό το θέμα δεν το κάνετε εννοείται δεν μπορεί να ξέρει μόνο ο αιματολογος είναι αρμόδιος για τις ενέσεις

Εκανα αντηπικτικες και μια μέρα πριν γεννησω φυσικά και δεν επιτρέπεται επισκληριδιος όταν λαμβανεις ενέσεις αυτό πρεπει να το ξέρεις και να το συζητήσεις με έναν αιματολογο αν θες να κανεις επισκληριδιο

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....φυσιολογικός τοκετός γίνεται κανονικότητα κ με αντιπηκτική.Εαν μια έγκυος μετά από τροχαίο πχ χρειαστεί τι θα κάνει..εγώ έκανα κανονικά κ τη μέρα που γέννησα αφού δεν ήξερα ποτέ θα γεννήσω..υπήρχαν οδηγίες αιματολογου...με τη λογική σου θα έπρεπε όλες οι γυναίκες με θρομβοφιλια να γεννούν με κ.τομη...τιποτα δεν παθαίνεις...την ένεση τη μεταφέρουν έτσι κι αλλιώς σε πρωινές ώρες τον τελευταίο μήνα...στατιστικά οι περισσότεροι τοκετοί ξεκινούν βράδυ..ακόμα κ πρωί όμως ενημερώνεις κ λαμβάνουν τα μέτρα τους...για αυτό είπα ότι υπεύθυνος είναι ο αιματολογος...μιλάω πάντα για όσες έχουν θέμα..για τις " προληπτικές" δεν έχω άποψη ..η δική μου αιματολογος ήταν κάθετη στις προληπτικες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....φυσιολογικός τοκετός γίνεται κανονικότητα κ με αντιπηκτική.Εαν μια έγκυος μετά από τροχαίο πχ χρειαστεί τι θα κάνει..εγώ έκανα κανονικά κ τη μέρα που γέννησα αφού δεν ήξερα ποτέ θα γεννήσω..υπήρχαν οδηγίες αιματολογου...με τη λογική σου θα έπρεπε όλες οι γυναίκες με θρομβοφιλια να γεννούν με κ.τομη...τιποτα δεν παθαίνεις...την ένεση τη μεταφέρουν έτσι κι αλλιώς σε πρωινές ώρες τον τελευταίο μήνα...στατιστικά οι περισσότεροι τοκετοί ξεκινούν βράδυ..ακόμα κ πρωί όμως ενημερώνεις κ λαμβάνουν τα μέτρα τους...για αυτό είπα ότι υπεύθυνος είναι ο αιματολογος...μιλάω πάντα για όσες έχουν θέμα..για τις " προληπτικές" δεν έχω άποψη ..η δική μου αιματολογος ήταν κάθετη στις προληπτικες

Μα δεν είπα ότι δεν επιτρέπεται φ.τ με ενέσεις φυσικά και επιτρέπεται αλλά εμένα η δικια μου αιματολογος ητανε κάθετη στην επισκληριδιο με αντιπηκτική λέω αυτό που μου έλεγε τώρα αν είμαι εγώ λάθος δεν το ξςρω διότι δεν είμαι γιατρός αλλά δεν μιλησα οτι κάποια γυναίκα δεν μπορεί να γεννήσει φυσιολογικά με ενέσεις διάβασε ξανά νησάκι τι Εχω γράψει η επισκληριδιος για να γίνει πρεπει να περάσει ενα 12 ωρο για να είσαι οκ μιλάω παντα για επισκληριδιο και Οχι για φυσιολογική γέννα με αντηπηκτικες 

Επεξεργάστηκαν by Penny...

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος....φυσιολογικός τοκετός γίνεται κανονικότητα κ με αντιπηκτική.Εαν μια έγκυος μετά από τροχαίο πχ χρειαστεί τι θα κάνει..εγώ έκανα κανονικά κ τη μέρα που γέννησα αφού δεν ήξερα ποτέ θα γεννήσω..υπήρχαν οδηγίες αιματολογου...με τη λογική σου θα έπρεπε όλες οι γυναίκες με θρομβοφιλια να γεννούν με κ.τομη...τιποτα δεν παθαίνεις...την ένεση τη μεταφέρουν έτσι κι αλλιώς σε πρωινές ώρες τον τελευταίο μήνα...στατιστικά οι περισσότεροι τοκετοί ξεκινούν βράδυ..ακόμα κ πρωί όμως ενημερώνεις κ λαμβάνουν τα μέτρα τους...για αυτό είπα ότι υπεύθυνος είναι ο αιματολογος...μιλάω πάντα για όσες έχουν θέμα..για τις " προληπτικές" δεν έχω άποψη ..η δική μου αιματολογος ήταν κάθετη στις προληπτικες

Αχ ανακουφιστηκα με οσα ειπες..ησουν κατατοπιστικη κ μπηκαν τα πραγματα στη θεση τους!!!

να σε ρωτησω...εσυ ειπες την μερα της γεννας ειχες κανει την αντιπηκτικη..γεννησες με φτ ή κτ? Αν γεννησες με φτ εκανες επισκληριδιο?αν ναι ειχε περασει αυτο το ελαχιστο 12ωρο που λενε??


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Μα δεν είπα ότι δεν επιτρέπεται φ.τ με ενέσεις φυσικά και επιτρέπεται αλλά εμένα η δικια μου αιματολογος ητανε κάθετη στην επισκληριδιο με αντιπηκτική λέω αυτό που μου έλεγε τώρα αν είμαι εγώ λάθος δεν το ξςρω διότι δεν είμαι γιατρός αλλά δεν μιλησα οτι κάποια γυναίκα δεν μπορεί να γεννήσει φυσιολογικά με ενέσεις διάβασε ξανά νησάκι τι Εχω γράψει η επισκληριδιος για να γίνει πρεπει να περάσει ενα 12 ωρο για να είσαι οκ μιλάω παντα για επισκληριδιο και Οχι για φυσιολογική γέννα με αντηπηκτικες 

Επισκληριδιος γίνεται κ στη φυσιολογική γεννά.εγω σε φυσιολογικό έκανα επισκληριδιο..πως θα ξέρεις πότε να μην την κάνεις; Θα πας προγραμματισμένα; Αυτό λέω...σε μια πρωτότοκο οι πιθανότητες να κρατήσει λιγότερο από 12 ώρες ο τοκετός είναι λίγες...όταν είναι οξύς τοκετός δεν προλαβαίνεις ούτε επισκληριδιο..αυτό λέω...εγώ το έζησα..συνδιαστηκαν μια χαρά.Ειχα εγγράφως οδηγίες κ τις ακολούθησαν 2 αιματολογοι της βαρδιας.Εσυ γεννήσεις φυσιολογικά; Πως ήξερε πότε να κόψει την ένεση; Λογικά σε πήγε με πρόγραμμα.

4 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Αχ ανακουφιστηκα με οσα ειπες..ησουν κατατοπιστικη κ μπηκαν τα πραγματα στη θεση τους!!!

να σε ρωτησω...εσυ ειπες την μερα της γεννας ειχες κανει την αντιπηκτικη..γεννησες με φτ ή κτ? Αν γεννησες με φτ εκανες επισκληριδιο?αν ναι ειχε περασει αυτο το ελαχιστο 12ωρο που λενε??

Σου στέλνω για να μην κάνω κατάχρηση του ποστ σας

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την επισκληρίδιο, δεν ήξερα ότι είναι αντένδειξη οι αντιπηκτική αγωγή.

Εγώ για παράδειγμα παίρνω σαλοσπίρ και θα το συνεχίσω μέχρι και την 36η εβδομάδα. Αν αρχίσει νωρίτερα ο τοκετός σημαίνει ότι θα μου αρνηθούν την επισκληρίδιο;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας παιδιά ξανά ήρθα με ευχάριστα νέα!ακούσαμε καρδούλα όλα καλά προς το παρόν ,είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων με το καλό γεννάω τέλη Ιουνίου...έχω πολύ ναυτία όλη μέρα σε σημείο που δεν μπορώ να φάω.δεν το είχα στα αγόρια μου αυτό.τουλαχιστον τόσο έντονα.εχει καμιά να μου προτείνει κάτι μπας κ σταματήσει?θέλω να παραγγείλω τώρα τα βραχιόλια ναυτίας τα δοκίμασε καμία?

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Γεια σας παιδιά ξανά ήρθα με ευχάριστα νέα!ακούσαμε καρδούλα όλα καλά προς το παρόν ,είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων με το καλό γεννάω τέλη Ιουνίου...έχω πολύ ναυτία όλη μέρα σε σημείο που δεν μπορώ να φάω.δεν το είχα στα αγόρια μου αυτό.τουλαχιστον τόσο έντονα.εχει καμιά να μου προτείνει κάτι μπας κ σταματήσει?θέλω να παραγγείλω τώρα τα βραχιόλια ναυτίας τα δοκίμασε καμία?

χαίρομαι  πάρα πολύ  που επεστρεψεςς. !!!!Δυστυχώς  με τις ναυτιες δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα μόνο υπομονή.  εγώ δοκίμασα να πάρω και χάπια αλλά δεν είδα καμία διαφορά.  αναγκαστικά έτρωγα μόνο φρυγανιες και καμια μπανάνα όσο διάστημα κράτησαν.  Βοηθάει  να τρως   αμυλο και υδατάνθρακες.  Επίσης προς το τέλος κατάλαβα ότι με βοηθαει πολυ το τσάι μέντας  ...Είναι δύσκολο αυτό το διάστημα πάντως  χρειάζεται  πολύ υπομονή! !

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

χαίρομαι  πάρα πολύ  που επεστρεψεςς. !!!!Δυστυχώς  με τις ναυτιες δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα μόνο υπομονή.  εγώ δοκίμασα να πάρω και χάπια αλλά δεν είδα καμία διαφορά.  αναγκαστικά έτρωγα μόνο φρυγανιες και καμια μπανάνα όσο διάστημα κράτησαν.  Βοηθάει  να τρως   αμυλο και υδατάνθρακες.  Επίσης προς το τέλος κατάλαβα ότι με βοηθαει πολυ το τσάι μέντας  ...Είναι δύσκολο αυτό το διάστημα πάντως  χρειάζεται  πολύ υπομονή! !

Τσάι μέντας ε?? θα το δοκιμάσω! Τι να σου πω ότι πήρα ένα υπόθετο για τη ναυτία και έγινα τρις χειρότερα ζαλίζομουν τόσο άσχημα ήμουνα λες και είχα πιει τρία τέσσερα ποτήρια κρασί άρχισα να μιλάω περίεργα και κοιμήθηκα τέσσερις πέντε ώρες συνεχόμενα δεν το ξαναπαίρνω ούτε για αστείο.και εγώ αυτά συνέχεια κάτι κρακεράκια κουλούρι με σουσάμι χαμομήλι δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο αγγουράκι και ντομάτα με τραβάει να φάω ως εκεί δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο. Είναι πρωτόγνωρο για μένα αυτό δεν το ξανά είχα ποτέ τόσο έντονα. Σαν πρωτάρα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Τσάι μέντας ε?? θα το δοκιμάσω! Τι να σου πω ότι πήρα ένα υπόθετο για τη ναυτία και έγινα τρις χειρότερα ζαλίζομουν τόσο άσχημα ήμουνα λες και είχα πιει τρία τέσσερα ποτήρια κρασί άρχισα να μιλάω περίεργα και κοιμήθηκα τέσσερις πέντε ώρες συνεχόμενα δεν το ξαναπαίρνω ούτε για αστείο.και εγώ αυτά συνέχεια κάτι κρακεράκια κουλούρι με σουσάμι χαμομήλι δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο αγγουράκι και ντομάτα με τραβάει να φάω ως εκεί δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο. Είναι πρωτόγνωρο για μένα αυτό δεν το ξανά είχα ποτέ τόσο έντονα. Σαν πρωτάρα κάνω.

ναι είναι πολύ άσχημο όλο αυτό!  δεν θελω να σε  τρομαξω αλλά  σε εμένα αυτό χειροτερεψε στους 3 μηνες  και έκανα  συνέχεια  εμετό  χωρίς να έχω φάει τπτ! Μετά τους 4 μήνες καλυτερεψε η κατάσταση. ...σου εύχομαι  να ξεμπερδεψεις  νωρίτερα! !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

ναι είναι πολύ άσχημο όλο αυτό!  δεν θελω να σε  τρομαξω αλλά  σε εμένα αυτό χειροτερεψε στους 3 μηνες  και έκανα  συνέχεια  εμετό  χωρίς να έχω φάει τπτ! Μετά τους 4 μήνες καλυτερεψε η κατάσταση. ...σου εύχομαι  να ξεμπερδεψεις  νωρίτερα! !!

:wacko: τι λες τώρα....μονο τέτοια πράγματα μην παθω τη βάψαμε ποιος θα μου κοιτάει τα μωρά ειναι το θέμα όσο θα είμαι νοσοκομείο με ορούς.χαρα στο κουράγιο σου κορίτσι μου.ελπιζω τώρα να μην είσαι πια έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...