Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Murtw.st είπε:

Τωρα μπήκα 24... να σαι καλα κορίτσι μου κ εσένα σου εύχομαι όλα να πάνε Κατ ευχήν!! Κ εγω εντερικά γαμωτο ζορίζομαι ειδικά αν <<ξεχαστω>> κ το παραλείψω να πάω μια μερα μετά υποφέρω 

σε νιώθω!! και τα χάπια φταίνε... 

σε ευχαριστώ πολυυυ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Καλημέρα! Πολύ χαίρομαι για τα νέα σου! Κ εμείς στην ίδια φάση ειμαστε, έκανα β επιπέδου, χθες είχα κ το μηνιαίο ραντεβού, όλα καλα! Κ εγω έχω την καμπύλη αυτό το μήνα κ έχω ξενερώσει ήδη! Βέβαια επειδή είχα κανει κ μια καμπύλη της ώρας πριν κανα δίμηνο να σας πω την αλήθεια η γλυκόζη δεν ήταν τοσο εμετική όσο περίμενα! Απλα η αναμονή είναι βάσανο... σ ευχαριστώ για την εμπειρία σου για το rooming in  όσο περναει ο καιρός τοσο πιο σίγουρη ειμαι! Α επίσης ξέχασα να σας πω εμένα χθες ο μπέμπης είχε γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω κ εύχομαι Παναγία μου να μην γυρίσει πάλι! Εμένα λόγω της δικερου μήτρας έτσι κ αλλιώς δεν εχει περιθώρια για βόλτες εκει μέσα όποτε αν κ στο επόμενο μηνιαίο είναι προς τα κάτω μου δίνει πολλές ελπίδες για φυσιολογικό! 

Στη πρωτη εγκυμοσυνη που εκανα καμπυλη, παρολο βεβαια που το περιμενα χειροτερο απο αυτα που μου ελεγαν, παλι δεν μπορουσα το τοσο γλυκο. Δεν θα ξεχασω μεχρι τοτε ποτε δεν ειχα νιωσει το μωρο απο την δεξια πλευρα. Ε,μολις το ηπια με κλωτσουσε δεξια!!! Τι σοκ θα επαθε!!Βεβαια κ η αναμονη ειναι ενα θεμα. Εγω το ειχα κανει στο νοσοκομειο, γιατι εξω μου ζητουσαν αρκετα χρηματα, οποτε ειχα την δυνατοτητα να κοβω βολτες. Για το rooming δεν το μετανιωσα στιγμη!! Πραγματικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniart είπε:

Στη πρωτη εγκυμοσυνη που εκανα καμπυλη, παρολο βεβαια που το περιμενα χειροτερο απο αυτα που μου ελεγαν, παλι δεν μπορουσα το τοσο γλυκο. Δεν θα ξεχασω μεχρι τοτε ποτε δεν ειχα νιωσει το μωρο απο την δεξια πλευρα. Ε,μολις το ηπια με κλωτσουσε δεξια!!! Τι σοκ θα επαθε!!Βεβαια κ η αναμονη ειναι ενα θεμα. Εγω το ειχα κανει στο νοσοκομειο, γιατι εξω μου ζητουσαν αρκετα χρηματα, οποτε ειχα την δυνατοτητα να κοβω βολτες. Για το rooming δεν το μετανιωσα στιγμη!! Πραγματικα. 

Έχω ακούσει πως όταν κάνεις την καμπύλη μετά ζαλιζεσαι λογω της απότομης "γλυκας"ισχυει; εγω αργω ακομα αλλά με αγχώνει αρκετά. Έχω υπόταση και χαμηλό αιματοκρίτη και νιώθω πως την έχω σιγουρακι την ζαλη

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

Έχω ακούσει πως όταν κάνεις την καμπύλη μετά ζαλιζεσαι λογω της απότομης "γλυκας"ισχυει; εγω αργω ακομα αλλά με αγχώνει αρκετά. Έχω υπόταση και χαμηλό αιματοκρίτη και νιώθω πως την έχω σιγουρακι την ζαλη

Κ εγώ ξέρω πως γι αυτό δεν σε αφήνουν να φύγεις απο το μικροβιολογικό εκείνη την ώρα μόλις πάρεις την γλυκόζη. Κοίταξε εγω στην προηγούμενη καμπύλη μετά απο 1-2 ώρες έπαθα κάτι που το έχω πάθει 2 φορές στην εγκυμοσύνη, με έκοψε κρύος ιδρώτας δεν μπορούσα να σταθώ όρθια δεν ξέρω τι έπαθα... τωρα δεν ξέρω αν συνδέονται... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κ εγώ ξέρω πως γι αυτό δεν σε αφήνουν να φύγεις απο το μικροβιολογικό εκείνη την ώρα μόλις πάρεις την γλυκόζη. Κοίταξε εγω στην προηγούμενη καμπύλη μετά απο 1-2 ώρες έπαθα κάτι που το έχω πάθει 2 φορές στην εγκυμοσύνη, με έκοψε κρύος ιδρώτας δεν μπορούσα να σταθώ όρθια δεν ξέρω τι έπαθα... τωρα δεν ξέρω αν συνδέονται... 

είχες φύγει όταν σε έπιασαν αυτά; πως το αντιμετώπισες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleniart είπε:

Στη πρωτη εγκυμοσυνη που εκανα καμπυλη, παρολο βεβαια που το περιμενα χειροτερο απο αυτα που μου ελεγαν, παλι δεν μπορουσα το τοσο γλυκο. Δεν θα ξεχασω μεχρι τοτε ποτε δεν ειχα νιωσει το μωρο απο την δεξια πλευρα. Ε,μολις το ηπια με κλωτσουσε δεξια!!! Τι σοκ θα επαθε!!Βεβαια κ η αναμονη ειναι ενα θεμα. Εγω το ειχα κανει στο νοσοκομειο, γιατι εξω μου ζητουσαν αρκετα χρηματα, οποτε ειχα την δυνατοτητα να κοβω βολτες. Για το rooming δεν το μετανιωσα στιγμη!! Πραγματικα. 

Κ εγω μέχρι τωρα τον καταλαβαίνω απο αριστερά άντε κ κέντρο γύρω απο τον αφαλό! Δεξιά ποτε! Πωπω ναι θα κάνει ολόκληρο χορευτικό τωρα δεν το είχα σκεφτεί! Γιατι οταν

εκανα την πρώτη δεν τον είχα καταλάβει ακομα, κ έτσι δεν κατάλαβα αλλαγή στην κίνηση... 

Just now, katerinakk είπε:

είχες φύγει όταν σε έπιασαν αυτά; πως το αντιμετώπισες;

Ναι ευτυχώς είχα γυρίσει στν δουλειά μου κ εκατσα λίγο έφαγα κάτι αλμυρό ηπια λίγο νεράκι κ στανιαρα... δηλαδή μετά τν εξέταση σου προτείνω να έχεις κριτσίνια/κράκερ κτλ μαζί να φας κατευθείαν μόλις τελειώσεις με τις αιμοληψίες...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κ εγω μέχρι τωρα τον καταλαβαίνω απο αριστερά άντε κ κέντρο γύρω απο τον αφαλό! Δεξιά ποτε! Πωπω ναι θα κάνει ολόκληρο χορευτικό τωρα δεν το είχα σκεφτεί! Γιατι οταν

εκανα την πρώτη δεν τον είχα καταλάβει ακομα, κ έτσι δεν κατάλαβα αλλαγή στην κίνηση... 

Ναι ευτυχώς είχα γυρίσει στν δουλειά μου κ εκατσα λίγο έφαγα κάτι αλμυρό ηπια λίγο νεράκι κ στανιαρα... δηλαδή μετά τν εξέταση σου προτείνω να έχεις κριτσίνια/κράκερ κτλ μαζί να φας κατευθείαν μόλις τελειώσεις με τις αιμοληψίες...

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις απαντήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katerinakk είπε:

να κάνω βρε κορίτσια μια χαζή ερώτηση; μελομακάρονα κάνει να φάμε; 

Γιατι να μην κανει; Δεν υπάρχει κάτι ώμο, ψημένα είναι.. απλα με μετρο γιατι ο διαβήτης κύησης καραδοκεί!! Κ εγω έχω αρχίσει κ τα λιγουρευομαι αυτές τις μέρες 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!  σήμερα  έκανα    κ εγώ την β  επιπεδου και όλα ήταν τέλεια!  είχα ένα άγχος γιατί η αυχενικη   είχε βγει 4 και ο  γιατρός  μου είχε κάποιες επιφυλάξεις  σχετικά με την καρδιά του αλλά όλα ήταν  μια χαρά! περίμενα ότι θα έπαιρνα και το dvd  με την εξέταση  αλλά είχε μόνο φωτογραφίες ο φάκελος. . τελοσπαντων  είναι το τελευταίο  που με απασχολεί  τώρα.   Επόμενη  είναι τώρα η καμπύλη  ζαχαρου  και όπως διαβάζω είναι λίγο αηδιαστικη!  ! εύχομαι  καλά αποτελέσματα  και στις υπόλοιπες !!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Murtw.st είπε:

Γιατι να μην κανει; Δεν υπάρχει κάτι ώμο, ψημένα είναι.. απλα με μετρο γιατι ο διαβήτης κύησης καραδοκεί!! Κ εγω έχω αρχίσει κ τα λιγουρευομαι αυτές τις μέρες 

χαχα αστα ν Πάνε μου έφερε ο άντρας μου και λέω κάνει αραγε; αχ.. έχω και πολυκυστικες εγώ και έχω ακούσει πως είναι περισσότερες οι πιθανότητες..

Just now, teta2 είπε:

καλησπέρα!  σήμερα  έκανα    κ εγώ την β  επιπεδου και όλα ήταν τέλεια!  είχα ένα άγχος γιατί η αυχενικη   είχε βγει 4 και ο  γιατρός  μου είχε κάποιες επιφυλάξεις  σχετικά με την καρδιά του αλλά όλα ήταν  μια χαρά! περίμενα ότι θα έπαιρνα και το dvd  με την εξέταση  αλλά είχε μόνο φωτογραφίες ο φάκελος. . τελοσπαντων  είναι το τελευταίο  που με απασχολεί  τώρα.   Επόμενη  είναι τώρα η καμπύλη  ζαχαρου  και όπως διαβάζω είναι λίγο αηδιαστικη!  ! εύχομαι  καλά αποτελέσματα  και στις υπόλοιπες !!

Πολύ χάρηκα για τα καλά σου αποτελέσματα

 να είναι το παιδάκι σου γέρο και ευλογημένο

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσκετε. Θέλω να ρωτήσω κατι ακομα. 1) τις (πρόωρες) συσπασεις χωρίς πονο πως τις καταλαβαίνουμε; ρωταω γιατί έκανα χλιαρό ντουζ και τώρα μόλις ξάπλωσα νιώθω από κάτω στ κόλπο σαν μικρά χτυπήματακια..κάτι τέτοιο... έχω τρομάξει αρκετά.και το ραντεβού μου αργεί ακομα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, teta2 είπε:

καλησπέρα!  σήμερα  έκανα    κ εγώ την β  επιπεδου και όλα ήταν τέλεια!  είχα ένα άγχος γιατί η αυχενικη   είχε βγει 4 και ο  γιατρός  μου είχε κάποιες επιφυλάξεις  σχετικά με την καρδιά του αλλά όλα ήταν  μια χαρά! περίμενα ότι θα έπαιρνα και το dvd  με την εξέταση  αλλά είχε μόνο φωτογραφίες ο φάκελος. . τελοσπαντων  είναι το τελευταίο  που με απασχολεί  τώρα.   Επόμενη  είναι τώρα η καμπύλη  ζαχαρου  και όπως διαβάζω είναι λίγο αηδιαστικη!  ! εύχομαι  καλά αποτελέσματα  και στις υπόλοιπες !!

Συγχαρητήρια!!! Για μένα δεν τοσο αηδιαστική όσο κουραστική η αναμονή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, katerinakk said:

Μην με βρίσκετε. Θέλω να ρωτήσω κατι ακομα. 1) τις (πρόωρες) συσπασεις χωρίς πονο πως τις καταλαβαίνουμε; ρωταω γιατί έκανα χλιαρό ντουζ και τώρα μόλις ξάπλωσα νιώθω από κάτω στ κόλπο σαν μικρά χτυπήματακια..κάτι τέτοιο... έχω τρομάξει αρκετά.και το ραντεβού μου αργεί ακομα

Καλημερα!!

Ενιωσες πιεση ή πονο?? Γτ απλα χτυπηματακια μπορει να ναι κ κινησεις του μωρου προς τα κατω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Έκανα κι εγώ την  β επιπέδου χθες και ήταν Όλα Καλά! Μου έγραψε την καμπύλη ζαχαρου την οποία θα κάνω σε 2-3 βδομάδες. δεν θυμόμουνα ότι κάνουμε και καλλιέργεια κολπικου υγρού μαζί.. αν τω μεταξύ ρε κορίτσια η πίεση μου δεν τητην παλεύει. Κάθε φορά που πάω στο γιατρό είναι πάνω από 13 η μεγάλη. Και έλεγα θα είναι από το άγχος οπότε απέφευγα το πολύ αλάτι κλπ. Την περασμένη βδομάδα για 2 μέρες είχα υπόταση με λιποθυμικες τάσεις και πίεση το πολύ 9 η μεγάλη και 4.5 Η μικρή. Οπότε έτρωγα πιο αλμυρά γενικά. Χθες πάλι στο γιατρό η πίεση ήταν στο θεό. Δεν ξέρω τι να κανω και τι να τρώω πια.. έχει καμία τέτοια θεμα;

@katerinakk έχεις αποκλείσει να είναι κλωτσιές του μωρου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...