Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Τί κάνετε; Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; 

Εμείς είμαστε καλά, δόξα τω Θεώ! Πήγαμε την Τρίτη στο Παίδων και όλα δείχνουν τέλεια στις εξετάσεις! Τώρα θα πάμε ξανά τέλος Σεπτεμβρίου. 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τί κάνετε; Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; 

Εμείς είμαστε καλά, δόξα τω Θεώ! Πήγαμε την Τρίτη στο Παίδων και όλα δείχνουν τέλεια στις εξετάσεις! Τώρα θα πάμε ξανά τέλος Σεπτεμβρίου. 

μπράβο στο κορίτσι σ το δυνατό...συνεχίστε έννομενες κ όλα θα πάνε καλά...φιλακια πατουσια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αγαπη μ σε σκεφτόμουν...τι κανει το κοριτσι σ??? πως είναι???? 

Γλυκό μου κοριτσάκι!! Τί κάνετε; Διαβάζω τα νέα σας όποτε μπορώ στις μανούλες Μαρτίου, όπου ανήκω κι εγώ εγώ κανονικά!! 

Καλά είμαστε,δόξα τω Θεώ! Βέβαια περνάω τα άγχη μου ως πρωτάρα μαμά με διάφορα...Εσείς,όλα καλά;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Γλυκό μου κοριτσάκι!! Τί κάνετε; Διαβάζω τα νέα σας όποτε μπορώ στις μανούλες Μαρτίου, όπου ανήκω κι εγώ εγώ κανονικά!! 

Καλά είμαστε,δόξα τω Θεώ! Βέβαια περνάω τα άγχη μου ως πρωτάρα μαμά με διάφορα...Εσείς,όλα καλά;

μια χαρα ειμαστε κ μεις πλεον...περασαμε δοαφορα αλλα ολα καλα τωρα δοξα το θεο....

να έρθεις να μας μιλας κ οτι θες να βοηθάμε...εμενα τα κοριτσια με βοήθησαν πολυ ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Γλυκό μου κοριτσάκι!! Τί κάνετε; Διαβάζω τα νέα σας όποτε μπορώ στις μανούλες Μαρτίου, όπου ανήκω κι εγώ εγώ κανονικά!! 

Καλά είμαστε,δόξα τω Θεώ! Βέβαια περνάω τα άγχη μου ως πρωτάρα μαμά με διάφορα...Εσείς,όλα καλά;

Κοπέλα μου τι κάνεις; Πώς είναι το κοριτσάκι σου; Χαθήκαμε τελείως. Εύχομαι να είναι καλά το μικρακι σου. Όλες οι πρωταρες τα ίδια άγχη περνάμε, εσύ πέρασες και παραπάνω αλλά δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά.

Θα μεγάλωσε η κορακλα σου. Βρήκατε το ρυθμό σας;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γλυκά μου κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για την ενδιαφέρον σας! Είμαστε καλά, δόξα τω Θεώ! Κάθε μέρα την αγαπώ όλο και πιο πολύ! Νιώθω ότι θα σκάσω και θα ξεχειλίσει αγάπη από όλο μου το είναι! Δεν μπορώ να το περιγράψω... Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνετε!

Πώς πάνε με το βάρος τους τα μωράκια σας; Με τον ύπνο τους;

Πάτε βόλτες; Έχουμε βουτήξει πατουσάκια στην θάλασσα ή όχι ακόμα; Για βάφτιση πότε σκέφτεστε;

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Γλυκά μου κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για την ενδιαφέρον σας! Είμαστε καλά, δόξα τω Θεώ! Κάθε μέρα την αγαπώ όλο και πιο πολύ! Νιώθω ότι θα σκάσω και θα ξεχειλίσει αγάπη από όλο μου το είναι! Δεν μπορώ να το περιγράψω... Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνετε!

Πώς πάνε με το βάρος τους τα μωράκια σας; Με τον ύπνο τους;

Πάτε βόλτες; Έχουμε βουτήξει πατουσάκια στην θάλασσα ή όχι ακόμα; Για βάφτιση πότε σκέφτεστε;

Τι ωραία που τα περιγράφεις. Έτσι νοιώθουμε κι εμείς.. Το παλικαρακι μου είναι η ζωή μου.

Εμείς μόλις φτάσαμε τα 7 κιλά και είμαστε 63 εκατοστά. Δόξα τω Θεώ, όταν τον πρωτοπηρα στα χέρια μου φοβόμουν να το αγγίξω και τώρα τα μπουτακια μας έχουν βραχιολακια. Από ύπνο κοιμόμαστε λίγο μέσα στη μέρα και το βράδυ 7-9 ώρες.Για μπάνιο στη θάλασσα σας έχει πει κάτι ο γιατρος; Εγώ φοβάμαι ακόμα.

16 Αυγούστου εμείς θα βαφτίσουμε τον μικρό μας Ραφαήλ, τον έχω τάξει στον Άγιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@MarakiKakkin Καλημέρα και καλή εβδομάδα με υγεία!

Έτσι ακριβώς! Κι εμένα η κόρη μου είναι όλη μου η ζωή!

Μπράβο το παλικάρι σου!!! Θύμισέ μου πόσο είχε γεννηθεί.

Α ωραία!! Άμεσα η βάφτιση! Πόσο μηνών θα είναι τότε; Να τον φυλάει ο Άγιος για όλη του την ζωή! Κι εγώ σκέφτομαι για αρχές Οκτωβρίου βάφτιση. Πρέπει να αρχίσω να ρωτάω τις εκκλησίες αν έχουν διαθέσιμη μέρα και ώρα.Να το πω και στην κουμπάρα μου. Και σιγά σιγά να ξεκινήσω ετοιμασίες μιας και θέλω να φτιάξω μπομπονιέρες και μαρτυρικά εγώ. 

Για θάλασσα, θα ρωτήσω τον παιδίατρο τέλος του μήνα που θα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο. 

Εμένα το πολύ να κοιμηθεί κάνα τετράωρο το βράδυ. Μακάρι να κοιμηθεί μεγαλώνοντας λίγο παραπάνω! Ας είναι γερή όμως και όπως θέλει!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alcedo είπε:

@MarakiKakkin Καλημέρα και καλή εβδομάδα με υγεία!

Έτσι ακριβώς! Κι εμένα η κόρη μου είναι όλη μου η ζωή!

Μπράβο το παλικάρι σου!!! Θύμισέ μου πόσο είχε γεννηθεί.

Α ωραία!! Άμεσα η βάφτιση! Πόσο μηνών θα είναι τότε; Να τον φυλάει ο Άγιος για όλη του την ζωή! Κι εγώ σκέφτομαι για αρχές Οκτωβρίου βάφτιση. Πρέπει να αρχίσω να ρωτάω τις εκκλησίες αν έχουν διαθέσιμη μέρα και ώρα.Να το πω και στην κουμπάρα μου. Και σιγά σιγά να ξεκινήσω ετοιμασίες μιας και θέλω να φτιάξω μπομπονιέρες και μαρτυρικά εγώ. 

Για θάλασσα, θα ρωτήσω τον παιδίατρο τέλος του μήνα που θα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο. 

Εμένα το πολύ να κοιμηθεί κάνα τετράωρο το βράδυ. Μακάρι να κοιμηθεί μεγαλώνοντας λίγο παραπάνω! Ας είναι γερή όμως και όπως θέλει!

Και μένα τώρα τελευταία κοιμάται τόσες ώρες. Μέχρι πριν δύο εβδομάδες έκανε τετράωρα. Γεννηθηκαμε 2560 στις 11 Μαρτίου.Στη βάφτιση λογικά θα είναι πέντε μηνών. Καλό κουράγιο για τη βάφτιση. Εμείς τα αφήσαμε στους ειδικούς αν και πολύ θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου τουλάχιστον τις μπομπονιέρες, αλλά δεν μου αφήνει ο μικρουλης ελεύθερο χρόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@MarakiKakkin  Με το καλό! Να είναι γερός και ευλογημένος σε όλη του την ζωή κι εσείς να τον καμαρώνετε!

Εμένα γεννήθηκε 2030 πρόωρα(35 +5) και τώρα κοντεύουμε 5 κιλά. Ύψος δεν θυμάμαι....:razz: Δόξα τω Θεώ, όλα πάνε καλά!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Γι'αυτό λέω να ξεκινήσω από τώρα, για να προλάβω.. Γιατί η κόρη με χρειάζεται αποκλειστικά:wub:


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

@mpempaki1 Γειά σου κορίτσι μου. Τον θηλάζεις τον μπέμπη σου; Εγώ την θηλάζω όποτε θελήσει. Στον θηλασμό δεν υπάρχει ωράριο. Μπορεί να θέλει μετά από 2 ώρες,μπορεί μετά από ένα τέταρτο. Οπότε ζητήσει προσφέρεις. Εσύ κάθε πότε του δίνεις;

  • Ευχαριστώ 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...