Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!!δε προλαβα να γραψω..γεννησα και εγω τον μπεμπακο μ 4,200 κιλα:-D29 Απριλιου γεννηθηκε φυσιολογικα με προκληση τοκετου το τερματισαμε!!τωρα ειμαστε σπιτακι και θηλαζω φουλ και συνεχεια..:) @NitsaElenitsa84 να ειναι παντα γερος και καλοτυχος ο μπεμπης σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Kellych είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!δε προλαβα να γραψω..γεννησα και εγω τον μπεμπακο μ 4,200 κιλα:-D29 Απριλιου γεννηθηκε φυσιολογικα με προκληση τοκετου το τερματισαμε!!τωρα ειμαστε σπιτακι και θηλαζω φουλ και συνεχεια..:) @NitsaElenitsa84 να ειναι παντα γερος και καλοτυχος ο μπεμπης σου!!

Ευχαριστούμε! Επίσης, να σας ζήσει το αντράκι σας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μανουλες Απριλίου τι κάνετε; Χαθήκαμε τελείως, τα μωράκια μας δεν αφήνουν χρόνο για τίποτα άλλο. Άλλαξαν οι ζωές μας. Ελπίζω να είστε όλες καλά.. @Alcedo χάρηκα πολύ για την μικρούλα σου, να το έχει ο Θεός γερό και σιδερένιο. Κι εσένα δυνατή και θαρραλέα, τα μωράκια μας μας χρειάζονται.

Πώς πάτε με τα μπεμπακια σας; Εμένα αν και πρωορο, σήμερα 10 εβδομάδων είμαστε 5.500 κιλά ενώ γεννήθηκε 2560. Δόξα τω Θεώ.

Μας ταλαιπωρούν οι κολικοί και η δυσκοιλιότητα; Εσάς τα μωράκια σας ενεργούνται συχνά; Εμένα κάθε 2-4 μέρες. Κάνουμε μεικτή διατροφή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Μανουλες Απριλίου τι κάνετε; Χαθήκαμε τελείως, τα μωράκια μας δεν αφήνουν χρόνο για τίποτα άλλο. Άλλαξαν οι ζωές μας. Ελπίζω να είστε όλες καλά.. @Alcedo χάρηκα πολύ για την μικρούλα σου, να το έχει ο Θεός γερό και σιδερένιο. Κι εσένα δυνατή και θαρραλέα, τα μωράκια μας μας χρειάζονται.

Πώς πάτε με τα μπεμπακια σας; Εμένα αν και πρωορο, σήμερα 10 εβδομάδων είμαστε 5.500 κιλά ενώ γεννήθηκε 2560. Δόξα τω Θεώ.

Μας ταλαιπωρούν οι κολικοί και η δυσκοιλιότητα; Εσάς τα μωράκια σας ενεργούνται συχνά; Εμένα κάθε 2-4 μέρες. Κάνουμε μεικτή διατροφή.

Καλημέρα.  πω πω σουπερ είστε από κιλαα.  μπράβο σας. εμείς καλα πολύ ήσυχος. όσο για τις κενωσεις..  Ενώ ηταβ κάθε μέρα χθες ήταν η 3η μέρα χωρίς .. του έδωσα χαμομήλι και ενεργηθηκε πολυυυ αλλά διάρροια.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλημέρα.  πω πω σουπερ είστε από κιλαα.  μπράβο σας. εμείς καλα πολύ ήσυχος. όσο για τις κενωσεις..  Ενώ ηταβ κάθε μέρα χθες ήταν η 3η μέρα χωρίς .. του έδωσα χαμομήλι και ενεργηθηκε πολυυυ αλλά διάρροια.  

Λογικά για να δώσω χαμομήλι πρέπει να ρωτήσω την παιδίατρο μας. Άσε σφίγγεται και κοκκινίζει, βασανίζεται το μικρό μου. Το έδωσες σκέτο ή με φόρμουλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Λογικά για να δώσω χαμομήλι πρέπει να ρωτήσω την παιδίατρο μας. Άσε σφίγγεται και κοκκινίζει, βασανίζεται το μικρό μου. Το έδωσες σκέτο ή με φόρμουλα;

Ναι πρπει να την ρωτήσεις καλύτερα.  ηπιε πολύ λίγο και όντως έκανε δουλειά.  μετά όμως τα βγάζει κανονικά έτσι; οχι νερουλα π.χ Η με βλέμμα. σκέτο το έδωσα

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι πρπει να την ρωτήσεις καλύτερα.  ηπιε πολύ λίγο και όντως έκανε δουλειά.  μετά όμως τα βγάζει κανονικά έτσι; οχι νερουλα π.χ Η με βλέμμα. σκέτο το έδωσα

Θα την ρωτήσω μήπως και μας πει να του δώσουμε. Είναι κρίμα να βασανίζονται τα καημένα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Θα την ρωτήσω μήπως και μας πει να του δώσουμε. Είναι κρίμα να βασανίζονται τα καημένα.

Ναι κορίτσι μου πες της. εμένα πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ μου είπαν πως είναι μικρούλης.. Ίσως να έχουν και δίκαιο εγ τις εμπιστεύομαι.  αλλά αφού ειπε η γιατρός το έδωσα..  (ηπιε 40 το πρωί και 20 το απόγευμα)και όντως επιασε.  αλλιώς θα παγιδευοταν κιαλλο.  τώρα περιμένω να δω αν αύριο κάνει τίποτα.. σήμερα δεν νομίζω να κάνει αλλα.. εσυ κορίτσι μου θηλαζεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι κορίτσι μου πες της. εμένα πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ μου είπαν πως είναι μικρούλης.. Ίσως να έχουν και δίκαιο εγ τις εμπιστεύομαι.  αλλά αφού ειπε η γιατρός το έδωσα..  (ηπιε 40 το πρωί και 20 το απόγευμα)και όντως επιασε.  αλλιώς θα παγιδευοταν κιαλλο.  τώρα περιμένω να δω αν αύριο κάνει τίποτα.. σήμερα δεν νομίζω να κάνει αλλα.. εσυ κορίτσι μου θηλαζεις;

Θηλάζω αλλά όχι αποκλειστικά. Του έδωσαν ξένο στο μαιευτήριο γιατί τις πρώτες μέρες δεν μου τον έφεραν, ήταν πρωορο και το είχαν στην μενν. Το μωρό όμως συνήθισε και δεν του φτάνει το δικό μου, αδειάζει το στήθος γρήγορα και ζητάει κι άλλο, κλαίει και αναγκαστικά του δίνω συμπλήρωμα. Προσπαθώ να τον βάζω συνέχεια μήπως αυξηθεί το γάλα μου και τον θηλάζω αποκλειστικά, έχω τσακίσει και τις μπύρες, χωρίς αλκοόλ αλλά δεν βλέπω διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Θηλάζω αλλά όχι αποκλειστικά. Του έδωσαν ξένο στο μαιευτήριο γιατί τις πρώτες μέρες δεν μου τον έφεραν, ήταν πρωορο και το είχαν στην μενν. Το μωρό όμως συνήθισε και δεν του φτάνει το δικό μου, αδειάζει το στήθος γρήγορα και ζητάει κι άλλο, κλαίει και αναγκαστικά του δίνω συμπλήρωμα. Προσπαθώ να τον βάζω συνέχεια μήπως αυξηθεί το γάλα μου και τον θηλάζω αποκλειστικά, έχω τσακίσει και τις μπύρες, χωρίς αλκοόλ αλλά δεν βλέπω διαφορά.

Πολύ νερό να πίνεις. να κάνεις και μαλάξεις.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/5/2020 at 12:58 ΠΜ, Alcedo είπε:

@Rafaelatarzan Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλά είναι η μπέμπα,δόξα τω Θεώ! Βρίσκουμε τους ρυθμούς μας! Εσείς τί κάνετε

Alcedo μου τι κάνεις? Πως είναι η κοριτσάρα σου?? Βρήκατε τους ρυθμούς σας ,είναι όλα καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez Καλησπέρα κορίτσι μου! Τί κάνετε εσείς;

Εμείς καλά,δόξα τω Θεώ. Εγώ το παλεύω και η μπέμπα μας δείχνει μια χαρά! Θηλάζουμε αποκλειστικά,κάτι που δεν περίμενα μιας και πέρασε πολλά και δεν την είχα στο στήθος.

Αύριο πάμε στο Παίδων για την εξέταση...Έχω τρομερή αγωνία....... Μακάρι Παναγία μου να είναι όλα καλά!

 

 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

@Renez Καλησπέρα κορίτσι μου! Τί κάνετε εσείς;

Εμείς καλά,δόξα τω Θεώ. Εγώ το παλεύω και η μπέμπα μας δείχνει μια χαρά! Θηλάζουμε αποκλειστικά,κάτι που δεν περίμενα μιας και πέρασε πολλά και δεν την είχα στο στήθος.

Αύριο πάμε στο Παίδων για την εξέταση...Έχω τρομερή αγωνία....... Μακάρι Παναγία μου να είναι όλα καλά!

 

 

Φυσικά κ θηλάζει!! Της είχες λείψει τόσο που το μόνο που χρειάζεται τώρα είναι κάθε "δικαιολογία" για να βρίσκεται συνεχώς στην αγκαλιά σου μάτια μου!!

Έχεις κ παλι όλη μου τη θετική σκέψη για τη κοράκλα σου αν κ μας έχει αποδείξει πόσο μαχητρια είναι!! Να θυμάσαι όσο μπορείς να είσαι ήρεμη κ όχι αγχωμενη για να μην της το μεταφέρεις άθελά σου! Μη ξεχνάς πως εσύ κ ο άντρας σου βέβαια,είστε η δύναμη της!!

Εγώ δόξα το Θεό μια χαρά είμαι,ο μπέμπης μου στη κοιλίτσα δε με έχει τυραννισει με κάποιο "περιεργο" σύμπτωμα κ ανυπομονώ να τον δω στη Β επιπέδου την ερχόμενη εβδομάδα να βεβαιωθεί ξανά πως είναι εντάξει το αντράκι μου..μέχρι τότε αρκουμαι να τον νιώθω μέσα μου :x

Έννοειται περιμένω να μας πεις πόσο τέλεια πήγαν όλα αύριο,ε?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα γλυκά σου λόγια!! 

Αύριο,πρώτα Ο Θεός θα σου πω τα νέα μας!

Με το καλό να κάνεις την β επιπέδου και να δεις τον μπεμπάκο σου γερό και δυνατό!! 

Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια για μια καλή εβδομάδα!! Φιλιά πολλά

 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...