Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Είμαι έγκυος;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Και εγώ προηγούμενη περίοδο είχα 5/8 και επαφές πολλές και στις γόνιμες μέρες αλλά και πριν και μετά,  έκανα δύο τεστ προχθές,  ήταν αρνητικά,  τώρα περιμένω την Δευτέρα που είναι να αδιαθετησω. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σε ολες τις υποψηφιες μανουλες και σε αυτες που προσπαθουν ...ειμαι νεα στο foroum και αυτο γιατι θα ηθελα να αναφερω και εγω την δικη μου ερωτηση.. ειχα περιοδο στις 25/8 με τον αντρα μου ηρθαμε σε επαφη μετα την περιοδο που τελειωσε στις 31/8- παρολα αυτα βασει του ημερολογιου περιοδου που εχω κρατησει ειχαμε ολοκληρωμενη επαφη την ημερα τησ ωορηξιας που μου "υπενθυμισε"το ημερολογιο..η επομενη περιοδος ειναι στις 25-26/9 αλλα ειναι φυσιολογικο να εχω πρησμενο στηθος,καποιες ανακατωσουρες? Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ανυπομονω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasia123 είπε:

Γεια σε ολες τις υποψηφιες μανουλες και σε αυτες που προσπαθουν ...ειμαι νεα στο foroum και αυτο γιατι θα ηθελα να αναφερω και εγω την δικη μου ερωτηση.. ειχα περιοδο στις 25/8 με τον αντρα μου ηρθαμε σε επαφη μετα την περιοδο που τελειωσε στις 31/8- παρολα αυτα βασει του ημερολογιου περιοδου που εχω κρατησει ειχαμε ολοκληρωμενη επαφη την ημερα τησ ωορηξιας που μου "υπενθυμισε"το ημερολογιο..η επομενη περιοδος ειναι στις 25-26/9 αλλα ειναι φυσιολογικο να εχω πρησμενο στηθος,καποιες ανακατωσουρες? Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ανυπομονω...

Απ' τη στιγμή που ήρθες σε επαφή σε γόνιμες ημέρες εννοείται ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.. Βέβαια μην κοιτάς τόσο πολύ τα συμπτώματα γιατί πολλές φορές σε μπερδεύουν. Πολλές φορές είναι ίδια με της περιόδου και είναι αρκετά νωρίς νομίζω για συμπτώματα... Σ εύχομαι βέβαια να είσαι αφού προσπαθείτε κ το θέλετε

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ...μακαρι αν εχω λιγη αγωνια γιατι σε αλλη περιπτωση δεν ειχα αναγουλες πριν την περιοδο ...οποτε περιμενω μεχρι 25-26/9 αν θα αδιαθετησω..αχ αυτη η αγωνιααα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Vasia123 ! Nα σου προτείνω να κάνεις μία χοριακή γύρω στις 18-20 Σεπτεμβρίου; πρωτιστως για να σου φύγει το άγχος! αν είσαι έγκυος κάτι θα δείξει κι ας είναι νωρίς.. εγώ φαντάσου που έκανα εξετάσεις αίματος 4 ημέρες πριν την ημέρα που θα αδιαθετούσα, η χοριακή μου έδειξε 140 κ η γιατρός μου είπε πως λογικά ανέβασα δέκατα όχι από ασθένεια αλλά λόγω εγκυμοσύνης! ότι κ αν αποφασισεις πάντως σου εύχομαι να είσαι και να έχεις μία καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη, καθώς φαίνεται ότιι το θέλετε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα FRAULA... σε ευχαριστω που μου απαντησες..θα κανω μια χοριακη αλλα απ οτι διαβασα πρεπει να ειναι πανω απο 100 η τιμη της χοριακης?δεν ξερω καθολου για αυτο..

Link to comment
Share on other sites

@Vasia123Καλημέρα,φυσικά και υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης,εγώ πχ είχα πρησμενο στήθος που πονούσε πάρα πολύ μετά την ωορρηξία ( φυσικά δεν ισχυει για όλους το ιδιο)Για αναγουλες μου φαίνεται κάπως νωρίς για να είναι δείγμα εγκυμοσύνης.οταν λες ότι η χοριακη πρέπει να είναι πάνω από 100 τι εννοείς;Πρέπει να είναι πάνω από 100 για να δείξει αν  εννοείς αυτό δεν ισχύει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα..ναι... η αδελφη μου ηταν εγκυος και ειχε περιοδο κανονικα.. αχ μακαριι γιατι το θελω παρα πολυ....θα κανω μια χοριακη αλλα ειμαι και λιγακι ανυπομονη... 

Link to comment
Share on other sites

γλυκούλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! λίγο υπομονή κάνε ακόμα κ θα δεις! λοιπόν άκου, μία χοριακή που δείχνει πιθανότητα εγκυμοσύνης αν θυμάμαι καλά είναι από 5 έως 50. κάτω από 5 πολύ δύσκολα να είσαι. άνω του 50 πάλι είναι μια αρκετά καλή αρχή αρκεί να υπερδιπλασιάζεται ανα 48 ώρες! επομένως, αν δεις κάτι άνω του 50 επανέλαβε τη χοριακή μετά από 2 ημέρες για να αποκλείσεις την πιθανότητα να είναι εξωμητριος η κάτι άλλο άσχημο.... καλή εππιτυχία , ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και παλι πραγματικα οι συμβουλες που δινετε η μια στην αλλη ειναι πραγματικα πολυ καλες κ απο εκει καταλαβαινεις οτι υπαρχει ανθρωπια...θα κανω μια χοριακη γυρω στις 20/9 ...και θα σας πω...ΜΑΚΑΡΙ...σας ευχαριστω και παλι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ και παλι πραγματικα οι συμβουλες που δινετε η μια στην αλλη ειναι πραγματικα πολυ καλες κ απο εκει καταλαβαινεις οτι υπαρχει ανθρωπια...θα κανω μια χοριακη γυρω στις 20/9 ...και θα σας πω...ΜΑΚΑΡΙ...σας ευχαριστω και παλι..

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Εγώ την ψιλιαστηκα αμέσως από το στήθος μου(πονούσε πολύ κ ήταν τούμπανο) και την υπνηλία.... Αργότερα μου κοβόταν η ανάσα μου... Κ έπειτα ματωναν τα ούλα μου... Όλα αυτά πριν την χοριακη..... Μετά επιβεβαιωθηκα... Τώρα είμαι στον 6ο μήνα και σε λίγο καιρό θα έχω αγκαλιά τη μπουμπούκα μου!!! Κάνε μια χοριακη περίπου στις 20 του μήνα να σ φύγει το άγχος!!! Πόσο σε καταλαβαίνωω!!! Υπομονή λίγες ημέρες εμειναν!!!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια τεράστια χοριακη!! 

Link to comment
Share on other sites

Να την χαιρεσαιιι...αχ μακαρι ναι θα κανω 20/9μια χοριακη να δω τι γινεται...αλλα θελω να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο 15 μερες πριν την περιοδο να ειναι πρησμενο το στηθος και κατα την διαρκεια της μερας να νιωθω καποιες αναγουλες οι οποιες ειναι παροδικες?πιο πριν δεν τα ειχα..επισης κατα την επαφη εχω κατι πονακια  και κραταω την κοιλια μου κατα την επαφη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...