Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

γνώμη σας...


Recommended Posts

καλησπέρα σας κορίτσια σας έχω ζαλίσει λίγο συνέχεια γράφω και από κάτι τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας Ποια κρέμα ή λάδι ή λοσιόν χρησιμοποιείται για τις ραγάδες κατά κ μετά εγκυμοσύνης??? Ποια είναι η καλή μάρκα που σας έκανε δουλειά γ ν μην έχετε ραγάδες και για πόσο καιρό την βάζετε?? και γ πόσες φορές την ημερα??.... θα ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σας .. γτ εγώ  δεν ξέρω  από αυτά κ έχω αρχίσει ν αγνοφαινονται οι ραγάδες... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenatrela21 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια σας έχω ζαλίσει λίγο συνέχεια γράφω και από κάτι τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας Ποια κρέμα ή λάδι ή λοσιόν χρησιμοποιείται για τις ραγάδες κατά κ μετά εγκυμοσύνης??? Ποια είναι η καλή μάρκα που σας έκανε δουλειά γ ν μην έχετε ραγάδες και για πόσο καιρό την βάζετε?? και γ πόσες φορές την ημερα??.... θα ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σας .. γτ εγώ  δεν ξέρω  από αυτά κ έχω αρχίσει ν αγνοφαινονται οι ραγάδες... 

Καλησπέρα! Εγώ έβαζα bio oil αλλά όχι και πολύ τακτικά να σου πω την αλήθεια.το θέμα είναι αν μια γυναίκα έχει την τάση να κάνει ραγαδες θα κάνει ότι κι αν βάζει.ειναι ανάλογα με το δέρμα.εγω δεν είχα ούτε ίχνος ραγαδας σε όλη μου την εγκυμοσύνη και δεν πρόσεξα όπως σου είπα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenatrela21 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια σας έχω ζαλίσει λίγο συνέχεια γράφω και από κάτι τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας Ποια κρέμα ή λάδι ή λοσιόν χρησιμοποιείται για τις ραγάδες κατά κ μετά εγκυμοσύνης??? Ποια είναι η καλή μάρκα που σας έκανε δουλειά γ ν μην έχετε ραγάδες και για πόσο καιρό την βάζετε?? και γ πόσες φορές την ημερα??.... θα ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σας .. γτ εγώ  δεν ξέρω  από αυτά κ έχω αρχίσει ν αγνοφαινονται οι ραγάδες... 

Καλησπερα κοριτσι μου.Εγω στην εγκυμοσυνη μου εβαζα την prevenstria της frezyderm.Ειχε πολυ καλες κριτικες.Ξεκινησα στον 5ο μηνα (μεχρι τοτε δεν ειχα κοιλια)και εβαζα 2 φορες τη μερα.Γενικως εχω απο 20 χρονων ραγαδες σχεδον παντου(εχω ξηρο δερμα) και ημουν σιγουρη οτι θα γεμισω στην εγκυμοσυνη αλλα δεν εκανα καθολου καινουργιες.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Σε επομενη εγκυμοσυνη θα παρω την ιδια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenatrela21 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια σας έχω ζαλίσει λίγο συνέχεια γράφω και από κάτι τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας Ποια κρέμα ή λάδι ή λοσιόν χρησιμοποιείται για τις ραγάδες κατά κ μετά εγκυμοσύνης??? Ποια είναι η καλή μάρκα που σας έκανε δουλειά γ ν μην έχετε ραγάδες και για πόσο καιρό την βάζετε?? και γ πόσες φορές την ημερα??.... θα ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σας .. γτ εγώ  δεν ξέρω  από αυτά κ έχω αρχίσει ν αγνοφαινονται οι ραγάδες... 

Καλησπέρα,  εγώ όσο ήμουν έγκυος έβαζα σιμουλσιουμ και bio oil,έκανα ραγάδες και δυστυχώς δεν φεύγουν. Αφού γεννήσεις δοκίμασε την κελοσοφτ μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή,  εγώ δεν ασχολήθηκα μετά,  οι ραγάδες έμειναν Αλλά στο σημείο που είναι δεν φαίνονται ούτε με το μαγιό. Είναι ανάλογα το δέρμα,  εγώ από μικρή έκανα σε διάφορα σημεία,  να πίνεις νερό όσο μπορείς για να μην είσαι αφυδατωμενη και αν μπορείς να βάζεις δύο φορές την μέρα καλό θα σου κάνει, να βάζεις και πολύ χαμηλά στην κοιλιά,  εγώ π.χ. δεν έβαζα πολύ χαμηλά στην κοιλιά και όμως εκεί έκανα ραγάδες, τόσο μου έκοβε. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinoulitsa είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έβαζα bio oil αλλά όχι και πολύ τακτικά να σου πω την αλήθεια.το θέμα είναι αν μια γυναίκα έχει την τάση να κάνει ραγαδες θα κάνει ότι κι αν βάζει.ειναι ανάλογα με το δέρμα.εγω δεν είχα ούτε ίχνος ραγαδας σε όλη μου την εγκυμοσύνη και δεν πρόσεξα όπως σου είπα.

bio oil τ λάδι?? μια χαρά ήσουν από την τυχερή μπράβο σ ... 

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου.Εγω στην εγκυμοσυνη μου εβαζα την prevenstria της frezyderm.Ειχε πολυ καλες κριτικες.Ξεκινησα στον 5ο μηνα (μεχρι τοτε δεν ειχα κοιλια)και εβαζα 2 φορες τη μερα.Γενικως εχω απο 20 χρονων ραγαδες σχεδον παντου(εχω ξηρο δερμα) και ημουν σιγουρη οτι θα γεμισω στην εγκυμοσυνη αλλα δεν εκανα καθολου καινουργιες.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Σε επομενη εγκυμοσυνη θα παρω την ιδια.

να σαι καλά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σ ελπίζω ν μ κάνει κ εμένα δουλειά .. θα πάω ν την βρω σ κανένα φαρμακείο ή θα την παραγγείλω..

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα,  εγώ όσο ήμουν έγκυος έβαζα σιμουλσιουμ και bio oil,έκανα ραγάδες και δυστυχώς δεν φεύγουν. Αφού γεννήσεις δοκίμασε την κελοσοφτ μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή,  εγώ δεν ασχολήθηκα μετά,  οι ραγάδες έμειναν Αλλά στο σημείο που είναι δεν φαίνονται ούτε με το μαγιό. Είναι ανάλογα το δέρμα,  εγώ από μικρή έκανα σε διάφορα σημεία,  να πίνεις νερό όσο μπορείς για να μην είσαι αφυδατωμενη και αν μπορείς να βάζεις δύο φορές την μέρα καλό θα σου κάνει, να βάζεις και πολύ χαμηλά στην κοιλιά,  εγώ π.χ. δεν έβαζα πολύ χαμηλά στην κοιλιά και όμως εκεί έκανα ραγάδες, τόσο μου έκοβε. 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σ.. πίνω αρκετό νερό γ ν μην αφυδατωθω και κάνει καλό Τ νερό εγώ έχω ραγάδες στην κοιλιά άρχισαν λίγο ν φαίνονται και για αυτό έχω ακούσει κ γω ότι οι περισσότερες γυναίκες κατά κ μετά την εγκυμοσύνη βάζουν το λάδι bio oil ή κρέμα... λενε ότι κάνει δουλειά λέω ν τ δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγώ νομίζω είναι θέμα δέρματος...εγώ έβαζα αμυγδαλελαιο κ αυτό όχι σε μόνιμη βάση..απλά για να εντδατωνεται ηκοιλιά όσο τεντωνοταν προς τους τελευταίους μήνες δηλαδή...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenatrela21 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια σας έχω ζαλίσει λίγο συνέχεια γράφω και από κάτι τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας Ποια κρέμα ή λάδι ή λοσιόν χρησιμοποιείται για τις ραγάδες κατά κ μετά εγκυμοσύνης??? Ποια είναι η καλή μάρκα που σας έκανε δουλειά γ ν μην έχετε ραγάδες και για πόσο καιρό την βάζετε?? και γ πόσες φορές την ημερα??.... θα ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σας .. γτ εγώ  δεν ξέρω  από αυτά κ έχω αρχίσει ν αγνοφαινονται οι ραγάδες... 

Τίποτα δεν πιάνει. Έχω δοκιμάσει ξηρό λάδι και του bi oil και ένα άλλο δε θυμάμαι πώς λέγεται, έχω δοκιμάσει ειδική βαζελίνη, κεραλοιφη, βαλσαμολαδο, κρέμα τις φρεζιντερμ που είναι για ραγάδες, καθαρό τζελ αλόης, κάτι σπιτικές συνταγές που βρήκα στο ίντερνετ, ειδική διατροφή και το αποτέλεσμα ήταν μηδέν στο πηλίκο. Απλά όταν πλέον έγιναν άσπρες, δε φαινοντουσαν. 

Αν θες να κάνεις κάτι, όταν με το καλό γεννήσεις, βάλε κελοσοφτ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenatrela21 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια σας έχω ζαλίσει λίγο συνέχεια γράφω και από κάτι τώρα θα ήθελα την εμπειρία σας Ποια κρέμα ή λάδι ή λοσιόν χρησιμοποιείται για τις ραγάδες κατά κ μετά εγκυμοσύνης??? Ποια είναι η καλή μάρκα που σας έκανε δουλειά γ ν μην έχετε ραγάδες και για πόσο καιρό την βάζετε?? και γ πόσες φορές την ημερα??.... θα ήταν πολύ χρήσιμη η απάντηση σας .. γτ εγώ  δεν ξέρω  από αυτά κ έχω αρχίσει ν αγνοφαινονται οι ραγάδες... 

Δες τα ελαια από την εταιρεία anaplasis (αν έχεις facebook πάτα να δεις αποτελέσματα που βάζουν η και στο google πατά το θα σου εμφανίσει) είναι φυτικά όλα και κάνουν απίστευτη δουλειά τα έχω χρησιμοποιήσει!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαζα σιμουλσιουμ και παρόλο που έκανα τεράστια κοιλιά δεν έκανα ούτε μία ραγάδα, νομίζω πως είναι θέμα δέρματος και ελαστικότητας αυτού και όχι κρέμας.


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Tegan είπε:

Κ εγώ νομίζω είναι θέμα δέρματος...εγώ έβαζα αμυγδαλελαιο κ αυτό όχι σε μόνιμη βάση..απλά για να εντδατωνεται ηκοιλιά όσο τεντωνοταν προς τους τελευταίους μήνες δηλαδή...

 

Μια χαρά σε ευχαριστώπολύ για την απάντηση σ...

Just now, athinoulitsa είπε:

Ναι κορίτσι μου bio-oil το λάδι έβαζα.με το καλό το μωράκι σου!!

σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά... και Εσύ ότι επιθυμείς..

σας ευχαριστώ όλες σας κορίτσια που μ δώσατε την γνώμη σας θα δοκιμάσω να δω Ποια θα μ κάνει δουλειά και θα σας πω ... σας ευχαριστώ και πάλι όλες καλή σας μερααα..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...