Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καθεξιν αποβολές !!!!


Lolila

Recommended Posts

Γεια σας ,είμαι νέα στο φόρουμ αλλά όχι το ίδιο νέα στις αποβολές,είμαι 35 και έχω κάνει 3αποβολες στο διάστημα των 2τελευταιων ετών ,πλέον αισθάνομαι πως δεν θέλω καν να ξανά μείνω έγκυος,δεν θέλω να βιώσω άλλη μια αποβολή,δεν θέλω άλλη απογοήτευση.από την άλλη θέλω τόσο πολύ να αποκτήσω παιδιά!!θα ήθελα συμβουλές ,σε ποιο νοσοκομείο να πάω;Δημόσιο κατά προτίμηση,Έλενα,Αλεξάνδρας ,κάποιο άλλο;;θέλω έναν σταθερό γιατρό για να μου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις,και να με παρακολουθεί ώστε να μπορέσω να φτάσω μια εγκυμοσύνη στο τελος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lolila είπε:

Γεια σας ,είμαι νέα στο φόρουμ αλλά όχι το ίδιο νέα στις αποβολές,είμαι 35 και έχω κάνει 3αποβολες στο διάστημα των 2τελευταιων ετών ,πλέον αισθάνομαι πως δεν θέλω καν να ξανά μείνω έγκυος,δεν θέλω να βιώσω άλλη μια αποβολή,δεν θέλω άλλη απογοήτευση.από την άλλη θέλω τόσο πολύ να αποκτήσω παιδιά!!θα ήθελα συμβουλές ,σε ποιο νοσοκομείο να πάω;Δημόσιο κατά προτίμηση,Έλενα,Αλεξάνδρας ,κάποιο άλλο;;θέλω έναν σταθερό γιατρό για να μου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις,και να με παρακολουθεί ώστε να μπορέσω να φτάσω μια εγκυμοσύνη στο τελος

Καλημέρα κορίτσι μου..λυπάμαι ειλικρινά που τα ζήσεις αυτά...κ πολλές γυναίκες μη πω σχεδόν όλες έχουν βίωσει μια αποβολή..εγώ θαλεγα να δώσεις λίγο χρόνο Σιν εαυτό σου δε μπορώ να σ βοηθήσω από θέμα γιατρών καθότι δε ξέρω ,απλά θα σου πω να δώσεις λιγάκι χρόνο σε σένα να ηρεμήσεις κ να "γιατρευτεις" από το ψυχολογικό κομμάτι κ πίστεψέ Μ θα νιώσεις πάλι έτοιμη κ όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lolila είπε:

Γεια σας ,είμαι νέα στο φόρουμ αλλά όχι το ίδιο νέα στις αποβολές,είμαι 35 και έχω κάνει 3αποβολες στο διάστημα των 2τελευταιων ετών ,πλέον αισθάνομαι πως δεν θέλω καν να ξανά μείνω έγκυος,δεν θέλω να βιώσω άλλη μια αποβολή,δεν θέλω άλλη απογοήτευση.από την άλλη θέλω τόσο πολύ να αποκτήσω παιδιά!!θα ήθελα συμβουλές ,σε ποιο νοσοκομείο να πάω;Δημόσιο κατά προτίμηση,Έλενα,Αλεξάνδρας ,κάποιο άλλο;;θέλω έναν σταθερό γιατρό για να μου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις,και να με παρακολουθεί ώστε να μπορέσω να φτάσω μια εγκυμοσύνη στο τελος

Λυπάμαι ειλικρινά για όλα όσα έχεις περάσει...να σε ρωτήσω, σε ποια εβδομάδα απεβαλες? Και αν έχεις κάνει καθόλου εξετάσεις για θρομβοφιλια?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αποβολή ήρθε την 1μερα του 4 μήνα,οι άλλες 2 μεταξύ 7-8 εβδομάδας ,από την 5εβδομαδα όμως φαινόταν ότι η εξέλιξη δεν ήταν φυσιολογική και στις 2,μικρός σάκος ,μικρό έμβρυο,αυξημένα μεν επίπεδα  γόναδοτροπινης χωρίς όμως να διπλασιάζονται στο 24 ωρο.εκανα εξετασεις θρόμβοφιλίας,ένα σετ για αυτοάνοσα,καρυοτυπο ζεύγους,όχι όμως εμβρύου,όλα οκ ..περίπου..εκτός από τα ΝΚ κύτταρα που ήταν ελαφρώς αυξημένα,όποτε τώρα θέλω να κλείσω στο καθεξιν για να βρω έναν σταθερό γιατρό-ο γυναικολόγος μου έφυγε στο εξωτερικό -δεν γνωρίζω το εξής όμως,θα πρέπει εκτός από το καθεξιν να έχω και γυναικολόγο διαφορετικό,η αρκεί να με παρακολουθούν στο καθεξιν ;και σε ποιο θα μου προτεινατε;σκέφτομαι Αττικό,η Αλεξανδρας...η κάποιος έχει να προτείνει καποιο άλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για τις αποβολές. Πρέπει να είναι τρομερά δύσκολο να το διαχειριστείς όλο αυτο..

Να κάνω μια ερώτηση ο άνδρας σου έχει κάνει καρυότυπο; Γιατί αν υπάρχει κατακερματισμός του dna δεν μπορούν να προχωρήσουν οι κυήσεις και τις χάνεις στο πρώτο τρίμηνο.

Σας είπε κάποιος γιατρός τι μπορεί να φταίει;


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοπελα μου,σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι,ειμαι 34 χρονων προσπαθουμε 5 χρονια με τον συζυγο,και εχω 7 αποβολες.Θα σε βοηιησω με τις εξετασεις που καναμε γιατι εχουμε κανει σχεδον τα παντα.Αρχικα πηγα στην αιματολογο λευκου,οπου καναμε τα παντα ολα απο θρομβοφιλια,αυτοανοσα,νκ,καρυοτυπο ζευγους και κοιλιοκακη.Σε ενδοκρινολογο υπογονιμοτητας ειδαμε για σακχαρο θυρεοειδη,ορμονικες και υπερηχο στο λαιμο για θυρεοειδη.Εκανα σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση γιατι αφαιρεσαμε κυστη ενδομητριωσης.Εκανα  pcr ιστο περιοδου για ιους και μικροβια.Κολπικα και τραχηλικα υγρα.Ο συζυγος εκανε σπερμοδιαγραμμα,καλλιεργεια σπερματος αεροβια αναεροβια και για χλαμυδια μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα,κατακερματισμο dna σπερματος,fish σπερματος και υπερηχο ορχεων σε ανδρολογο.Δεν καναμε τα αντιπατρικα μονο.Ολα ειναι φυσιολογικα και οι γιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα στην περιπτωση μας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2019 at 1:33 ΠΜ, Lolila είπε:

Η πρώτη αποβολή ήρθε την 1μερα του 4 μήνα,οι άλλες 2 μεταξύ 7-8 εβδομάδας ,από την 5εβδομαδα όμως φαινόταν ότι η εξέλιξη δεν ήταν φυσιολογική και στις 2,μικρός σάκος ,μικρό έμβρυο,αυξημένα μεν επίπεδα  γόναδοτροπινης χωρίς όμως να διπλασιάζονται στο 24 ωρο.εκανα εξετασεις θρόμβοφιλίας,ένα σετ για αυτοάνοσα,καρυοτυπο ζεύγους,όχι όμως εμβρύου,όλα οκ ..περίπου..εκτός από τα ΝΚ κύτταρα που ήταν ελαφρώς αυξημένα,όποτε τώρα θέλω να κλείσω στο καθεξιν για να βρω έναν σταθερό γιατρό-ο γυναικολόγος μου έφυγε στο εξωτερικό -δεν γνωρίζω το εξής όμως,θα πρέπει εκτός από το καθεξιν να έχω και γυναικολόγο διαφορετικό,η αρκεί να με παρακολουθούν στο καθεξιν ;και σε ποιο θα μου προτεινατε;σκέφτομαι Αττικό,η Αλεξανδρας...η κάποιος έχει να προτείνει καποιο άλλο;;

Δεν ξέρω για Αττικό ή Αλεξάνδρας, γνωρίζω όμως πως στο Έλενα υπάρχει τμήμα καθ έξιν αποβολών και μάλιστα είναι πολύ καλό, κάνε ένα τηλέφωνο να κλείσεις ένα ραντεβού μήπως σε βοηθήσουν.

Εύχομαι σύντομα να βρείτε τον λόγο που συμβαίνουν και να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά.

Καλή δύναμη.


 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Καλησπερα κοπελα μου,σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι,ειμαι 34 χρονων προσπαθουμε 5 χρονια με τον συζυγο,και εχω 7 αποβολες.Θα σε βοηιησω με τις εξετασεις που καναμε γιατι εχουμε κανει σχεδον τα παντα.Αρχικα πηγα στην αιματολογο λευκου,οπου καναμε τα παντα ολα απο θρομβοφιλια,αυτοανοσα,νκ,καρυοτυπο ζευγους και κοιλιοκακη.Σε ενδοκρινολογο υπογονιμοτητας ειδαμε για σακχαρο θυρεοειδη,ορμονικες και υπερηχο στο λαιμο για θυρεοειδη.Εκανα σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση γιατι αφαιρεσαμε κυστη ενδομητριωσης.Εκανα  pcr ιστο περιοδου για ιους και μικροβια.Κολπικα και τραχηλικα υγρα.Ο συζυγος εκανε σπερμοδιαγραμμα,καλλιεργεια σπερματος αεροβια αναεροβια και για χλαμυδια μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα,κατακερματισμο dna σπερματος,fish σπερματος και υπερηχο ορχεων σε ανδρολογο.Δεν καναμε τα αντιπατρικα μονο.Ολα ειναι φυσιολογικα και οι γιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα στην περιπτωση μας...

Μήπως η λύση σου είναι ο προεμφυτευτικος;

On 9/9/2019 at 1:50 ΜΜ, Lolila είπε:

Γεια σας ,είμαι νέα στο φόρουμ αλλά όχι το ίδιο νέα στις αποβολές,είμαι 35 και έχω κάνει 3αποβολες στο διάστημα των 2τελευταιων ετών ,πλέον αισθάνομαι πως δεν θέλω καν να ξανά μείνω έγκυος,δεν θέλω να βιώσω άλλη μια αποβολή,δεν θέλω άλλη απογοήτευση.από την άλλη θέλω τόσο πολύ να αποκτήσω παιδιά!!θα ήθελα συμβουλές ,σε ποιο νοσοκομείο να πάω;Δημόσιο κατά προτίμηση,Έλενα,Αλεξάνδρας ,κάποιο άλλο;;θέλω έναν σταθερό γιατρό για να μου γράψει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις,και να με παρακολουθεί ώστε να μπορέσω να φτάσω μια εγκυμοσύνη στο τελος

Σε δημόσια το καλύτερο τμήμα καθεξιμ το έχει το Έλενα..έχει αρκετή αναμονή( τουλάχιστον το 2016 που πήγα) σε βάζει να ξανακάνεις πολλά από όσα έκανες για να γίνουν εκεί μέσα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Μήπως η λύση σου είναι ο προεμφυτευτικος;

Σε δημόσια το καλύτερο τμήμα καθεξιμ το έχει το Έλενα..έχει αρκετή αναμονή( τουλάχιστον το 2016 που πήγα) σε βάζει να ξανακάνεις πολλά από όσα έκανες για να γίνουν εκεί μέσα

 

Καναμε τον ιανουαριο.11 γονιμοποιηθηκαν,5 αριστες βλαστοκθστες και 1 μοριδιο μετριας ποιοτητας με θρυματισμο.Το μοριδιο φυσιολογικο οι βλαστοκυστες με τρισωμιες.Μου εδωσε το μοριδιο βιοχημικη αποβολη.Προχθες μιλησα με τον κυριο Τσιλιβακο επεμενε οτι κατι δεν του αρεσε στα νκ ενω ρα εκανα 2 φορες σε πολυ καλα διαγνωστικα κεντρα της θεσσαλονικης και η λευκου μια χαρα τα βρισκει.Με θελει να κατεβω 5 μερεςΑθηνα να κανω θεραπειες ποσα εξοδα ποσες εξετασεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...