Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Βρεφικος σταθμος


Agki*

Recommended Posts

Καλησπερα σας γονεις!Εχω εναν μικρο 1.5 χρονων και φετος καναμε αιτηση για βρεφικο επειδη δε ξεραμε εαν θα συνεχιζε να τον κραταει η μητερα μου.Εμεις προτιμαμε να καθησει σπιτι και ενω ολα ειχαν κανονιστει με τη γιαγια σημερα χτυπησε το τηλ απο τον σταθμο και αυριο τον περιμενουν.Το θεμα ειναι πως ειχαμε απορριφθει αλλα εμειναν κενες θεσεις και τωρα μας δεχονται.Δεν ημουν καθολου ποετοιμασμενη και δε ξερω τι να κανω.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω οποιον γονιο εχε παει το βρεφακι του σε δημοτικο σταθμο πως ηταν και πως ειναι τα ωραρια.Εγω πχ θα ηθελα να τον πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα.Γινεται?Και τα μωρακια σας πως αντιμετωπισαν ολη αυτη την αλλαγη?

Εχω αγχωθει γιατι τα ειχα ολα τακτοποιησει αλλα μπηκα τωρα σε δευτερες σκεψεις.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγκι μου με όλη την καλή διάθεση, να σου πω ότι ο σταθμός δεν είναι παιδότοπος ούτε πάρκινγκ μωρών. Δεν είναι για να πηγαίνεις ένα παιδάκι όποτε θέλει η γιαγιά να πάει λαϊκή, ούτε για να τον πηγαινοφερνετε όποτε βολεύει. Τα μωράκια εκεί πάνε από ανάγκη. Εργαζόμενοι γονείς χωρίς βοήθεια. Οπότε υπάρχει αυστηρό πρόγραμμα για να είναι όλα σε τάξη. Ένα μωράκι που πηγαίνει όποτε να ναι, ούτε θα προσαρμοστεί, ούτε θα του κάνει καλό αυτό το 'μια με τη γιαγιά μια εδω'. Σου το λέω εγώ που τα πηγα απο μηνων σε βρεφικο. 

Άσε λοιπόν τη θέση ελεύθερη σε κάποια μαμά που έχει πραγματική ανάγκη να πάει σε δημόσιο βρεφικό και κρατά τον σπίτι. Όταν αποφασίσετε ότι θα πάει το παιδί, πήγαινε τον μια και καλή, να μην μπερδεύεται και να μην το βλέπει σαν παιδική χαρά που σήμερα παμε αύριο βρέχει και δεν πάμε. Δεν θα προσαρμοστεί το παιδί και θα είναι κρίμα. 

  • Μου αρέσει 4

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

Αγκι μου με όλη την καλή διάθεση, να σου πω ότι ο σταθμός δεν είναι παιδότοπος ούτε πάρκινγκ μωρών. Δεν είναι για να πηγαίνεις ένα παιδάκι όποτε θέλει η γιαγιά να πάει λαϊκή, ούτε για να τον πηγαινοφερνετε όποτε βολεύει. Τα μωράκια εκεί πάνε από ανάγκη. Εργαζόμενοι γονείς χωρίς βοήθεια. Οπότε υπάρχει αυστηρό πρόγραμμα για να είναι όλα σε τάξη. Ένα μωράκι που πηγαίνει όποτε να ναι, ούτε θα προσαρμοστεί, ούτε θα του κάνει καλό αυτό το 'μια με τη γιαγιά μια εδω'. Σου το λέω εγώ που τα πηγα απο μηνων σε βρεφικο. 

Άσε λοιπόν τη θέση ελεύθερη σε κάποια μαμά που έχει πραγματική ανάγκη να πάει σε δημόσιο βρεφικό και κρατά τον σπίτι. Όταν αποφασίσετε ότι θα πάει το παιδί, πήγαινε τον μια και καλή, να μην μπερδεύεται και να μην το βλέπει σαν παιδική χαρά που σήμερα παμε αύριο βρέχει και δεν πάμε. Δεν θα προσαρμοστεί το παιδί και θα είναι κρίμα. 

Σευχαριστω για την απαντηση.Ο λογος που θελω να τον πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα ειναι πως τις αλλες 2 μενει στη γιαγια του γιατι ο αντρας μου φευγει 5:30 και εγ  7 απο το σπιτι.Η γιαγια δε μενει στην περιοχη μας και δε μπορει να τον πηγαινει.Εργαζομενη ειμαι και εγω για αυτο χρειαζομουν το σταθμο.Απλως τωρα που μας δεχτηκαν ειναι αργα γιατι ειχα ηδη διαμορφωσει το προγραμμα.επρεπε να ξερω που θα τον εχω.Να σαι καλα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...