Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

fede καλησπέρα..Σου στέλνω τις ευχές μου και λίγο αέρα γονιμότητας..φφφφφφ

ελπίζω να βοήθησα..

Πίστη πίστη είναι το μόνο που μας μένει..Κι εγώ έχω μια φίλη που προσπαθούσε 10 χρόνια..και όταν είπε φτάνει πέρασε η ηλικία για παιδιά...έμεινε έγκυος..εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα έχεις ονειρευτεί


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες και γω καινουρια εδω και ακομα ψαχνομαι. εχω δυο παιδακια. τον Κωνσταντίνο μου που ειναι 12 ετών, και την Νεφέλη μου που ειναι 7 μηνων. Ναι ναι !!! 12 χρονια διαφορα :cool:


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μενα ειναι πολυ δυσκολο γιατι οπως καταλαβαινεις ολα φτου και απο την αρχη. Βεβαια εχω να σου πω οτι αυτη την φορα ευχαριστιεμαι περισσοτερο τον ρολο μου ως μαμα. Θεωρω οτι ειμαι ποιο ηρεμη και ποιο υπευθυνη απο οτι ημουν στα 22 που εκανα τον Κωνσταντίνο.Η μεταξύ τους σχεση ειναι άριστη.Θεματα με ζηλια δεν εχουμε ευτυχως, αν και ειμαστε πολυ προσεκτικοι όλοι μας ως προς την συμπεριφορά μας.Βεβαιως επειδη ο μεγάλος ειναι λιγο εξω απο την εφηβεια , θελει να ασχολουμαστε και με τα δικα του προβληματα(παρτυ ρουχα κτλ). Οσο για μενα .....

απο την μια κρατω το μπιμπερο και απο την αλλη διαβαζω Ομηρου Οδυσσεια(παμε α γυμνασιου)!!!!!! Δεν με φτανουν 24 ωρες!!!!!!!!


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites

:P :p Αα!! Κάτια, τι όμορφο, ελπιδοφόρο, ροζούλι μήνυμα χαράς είνι' αυτό!!!! :P :p Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

:P :p 'Ηρθε σίγουρα μέχρι εδώ αεράκι γονιμότητας!!!

Καλώς σας βρήκα και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ μανουλα μου!!Αυτο που πρεπει να χεις καμια 10αρια χερια να τα προλαβαινεις ολα πολυ με αγχωνει :tongue:

Κι εγω συνεχεια σκεφτομαι οτι θελω να κανω δευτερο παιδακι αλλα δεν μπορω να αποφασισω την "ιδανικη¨διαφορα ηλικιας...

Μια λεω να μεγαλωσει ο γιος μου, να φτασει 5-6 να ναι αυτονομος, απ την αλλη λεω στα 2.5- 3 καλα ειναι να ξεπεταχτουν μαζι!

Ουτε που βγαζω ακρη με τις σκεψεις μου!χαχαχα :D

Οι υπολοιπες που ειστε βρε κοριτσια?:confused:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνεις την ιδανική διαφορα. Εσυ οποτε νοιωσεις ετοιμη, ξεκουραστη, και δυνατη( και να να χεις χορτασει υπνο βεβαια) βάλε μπρος και μην περιμενεις καθολου. Δηλαδη θελεις να μας μοιασεις......; που δεν λιγο παντρευουμε τον μεγάλο και θα τον παει γαμπρο η αδερφη του συνοδεια αλα καροτσαρια?????????


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ψάχνεις την ιδανική διαφορα. Εσυ οποτε νοιωσεις ετοιμη, ξεκουραστη, και δυνατη( και να να χεις χορτασει υπνο βεβαια) βάλε μπρος και μην περιμενεις καθολου. Δηλαδη θελεις να μας μοιασεις......; που δεν λιγο παντρευουμε τον μεγάλο και θα τον παει γαμπρο η αδερφη του συνοδεια αλα καροτσαρια?????????

Σμαρα μου συμφωνώ..Δεν υπάρχει ιδανική διαφορά...Παντού υπάρχουν τα υπέρ και τα κατά..Εγώ με την αδερφή μου έχουμε 1,5 χρόνο διαφορά..Από την μια λέει η μητέρα μου ότι ήταν καλά..Δεν πολυ καταλάβαινα εγώ,η μεγάλη,για να ζηλέψω.Γενικά μαζί μεγαλώσαμε,παίζαμε και ακόμα τις ίδιες παρέες έχουμε.Από την άλλη δύσκολα με 2 μωρά και χωρίς βοήθεια.

Μια φίλη μου γέννησε και αυτή τώρα με 11 χρόνια διαφορά.από την μια το μεγάλο ζηλεύει αλλά προσπαθεί και να βοηθήσει.Είναι εύκολα γιατί υποτίθεται ξεπετάχτηκε το μεγάλο και δεν θέλει τόση προσοχή,αλλά έχουν και τα διαβάσματα από την άλλη..Τι να πω είναι τόσοι παράγοντες,είναι και στους γονείς,είναι και στα παιδιά.Γερά παιδιά να είναι και όποτε δώσει ο θεός..Δεν θέλουν σκέψη αυτά τα πράματα


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχα smara!! Πολυ γελασα με το σχολιο σου!Ειναι κι αυτο το κατι διαφορετικο ρε παιδι μου!Γιατι οχι?χιχιιχ :D

Αυτο το οποτε δωσει ο Θεος Κατια, ναι μεν συμφωνω αλλα αν δεν θελησεις εσυ, δεν στο δινει...Σπανια...Τωρα αν θελησεις μπορει και ν αργησεις μπορει και οχι...Εγω στο γιο μου μια φορα προσπαθησαμε και εμεινα αμεσως!

Οποτε γι αυτο δε λεει ο συζηγος ας ξεκινησουμε προσπαθειες...

Γιατι πιστευει οτι ετσι θα γινει και στο δευτερο!Του ειπα βεβαια πως δεν ειναι απολυτο και μπορει να αργησουμε αλλα δεν το πιστευει!Τι να πω?

Θα ερθει και κεινη η στιγμη καποια στιγμη! :tongue:

Αληθεια κοριτσια...Σε ποια ηλικια επικοινωνεις κανονικα με το παιδι σου?

Ξερετε να εχετε ενα "κανονικο" διαλογο!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχα smara!! Πολυ γελασα με το σχολιο σου!Ειναι κι αυτο το κατι διαφορετικο ρε παιδι μου!Γιατι οχι?χιχιιχ :D

Αυτο το οποτε δωσει ο Θεος Κατια, ναι μεν συμφωνω αλλα αν δεν θελησεις εσυ, δεν στο δινει...Σπανια...Τωρα αν θελησεις μπορει και ν αργησεις μπορει και οχι...Εγω στο γιο μου μια φορα προσπαθησαμε και εμεινα αμεσως!

Οποτε γι αυτο δε λεει ο συζηγος ας ξεκινησουμε προσπαθειες...

Γιατι πιστευει οτι ετσι θα γινει και στο δευτερο!Του ειπα βεβαια πως δεν ειναι απολυτο και μπορει να αργησουμε αλλα δεν το πιστευει!Τι να πω?

Θα ερθει και κεινη η στιγμη καποια στιγμη! :tongue:

Αληθεια κοριτσια...Σε ποια ηλικια επικοινωνεις κανονικα με το παιδι σου?

Ξερετε να εχετε ενα "κανονικο" διαλογο!

Καλά σίγουρα..Συν Αθηνά και χείρα κείνει δεν λένε?

Στα 2 σίγουρα..Δεν ξέρω για νωρίτερα..Ο ανιψιός μου είναι 2,5 και συνενοούμαστε τέλεια..Σαν μεγάλοι άνθρωποι..Αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς από πότε..Κάθε παιδί βέβαια έχει τον ρυθμό του


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ,εγω ειμαι 41 και εχω ενα γιο 16 ενα γιο 13.5 και μια μικρουλα 2χρονων και 8 μηνων.μια χαρα η διαφορα ηλικιας,πιο πολυ δυσκολευτηκα στα πρωτα ενω στη μικρη και την εγκυμοσυνη ευχαριστηθηκα και το μωρο.με βοηθανε σε πολλα και ειμαι πολυ πιο ηρεμη και χαλαρη.αφου σκεφτομαι και για τεταρτο αλλα εχει αντιρρησεις ο αντρουλης μου.

φιλακια κοριτσια!!!


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites

καλός ηρθες στην παρεα μας soyla. Και 4ο παιδακι ε???? Ενα μονο θα σε ρωτησω: με τον υπνο τι σχεσεις εχεις? Γιατι και εμενα εχουν 12 χρονια διαφορα (η μπεμπα ειναι 7 μηνων) και μου λειπει το κρεβατι-χουζουρι-υπνος-ξεκουραση μου!!!!!!!!!!!!!!!!1


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...