Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!Διαβάζω εδώ και καιρό ιστορίες στο forum παίρνοντας κουράγιο απο άλλες κοπέλες, αλλά δεν τολμούσα να γράψω μέχρι τώρα..

Μετά απο 3 χρόνια άκαρπων προσπαθειών, απογοήτευσης, άπειρων εξετάσεων, μιας αποτυχημένης σπερματέγχυσης τον περασμένο μήνα και στο προγραμμα για εξωσωματική το Μάιο είδα χτες βράδυ τεστ θετικο τεστ εγκυμοσύνης!!:-P

Βέβαια ειμαι ακόμη συγκρατημένα αισιόδοξη μέχρι να παω για β χοριακή και υπερηχο αλλα ειναι η πρώτη φορα στη ζωή μου που βλέπω + !!

Θέλω να πω λοιπόν σε όσες κοπέλες προσπαθούν πολύ καιρό να μην χάνουν το κουράγιο τους...Ποτε δεν ξέρεις τι θα φέρει η κανούργια μέρα!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια κοπέλα μου.Σου αξίζουν τα καλύτερα και στα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.Να μας λες τα νέα σου.


16869.gif

Μην αργείς!!! Φέρε γερά μωρά στις φιλενάδες μου....1184493f5htrvu0ov.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια για τις ευχές σας!!!:D

Ελπίζω όλα να πάνε καλά καλά και για μένα για όσες άλλες κοπέλες προσπαθούν για παιδάκι και φυσικά για όλες τις μανούλες!!!

Για να δούμε αύριο με τη χοριακή...

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πολύ...Είδα σήμερα το πρωι καφε υγρα στο εσωρουχο και ο γιατρος μου έδωσε utrogestan και ειπε να παω για υπερηχο σε μια βδομαδα επειδη ειναι νωρίς, αλλα εγω φοβαμαι ότι δεν θα πανε καλα τα πραγματα...Ούτε δυο 24ωρα δεν κρατησε η χαρα μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΙΡΗ 33 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ! ΕΧΩ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ( Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΑΚΙ ΤΗΣ...) ΠΟΥ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ ΣΑ ΘΕΟ! ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙΚΗ...ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΕΣ...ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΘΥΜΩΝΩ ΜΕ ΕΝΑ ΝΑΖΙ ΤΗΣ ΤΑ ΞΕΧΝΩ ΟΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σου Ριρικα,συγχαρητηρια για το σπορακι σας και ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην!!Εγω δεν ξερω αν ειμαι εγκυος,που δεν νομιζω,αν και το θελω πολυ,αλλα εγω και εγω καφε υγρα και ξερω πως μπορει να ειναι σημαδι εγκυμοσυνης!!Θελω λοιπον να σε ρωτησω πως ειναι αυτα τα καφε υγρα που λες??Δηλαδη ειναι πολλα σε ροη,ειναι μονο καφε??Συγνωμη απλα αγωνιω και εγω!!


ycRWp3.pngwWc6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ριρικα,συγχαρητηρια για το σπορακι σας και ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην!!Εγω δεν ξερω αν ειμαι εγκυος,που δεν νομιζω,αν και το θελω πολυ,αλλα εγω και εγω καφε υγρα και ξερω πως μπορει να ειναι σημαδι εγκυμοσυνης!!Θελω λοιπον να σε ρωτησω πως ειναι αυτα τα καφε υγρα που λες??Δηλαδη ειναι πολλα σε ροη,ειναι μονο καφε??Συγνωμη απλα αγωνιω και εγω!!

Αχ βρε Ριρίκα μου συγχαρητήρια και εύχομαι να πάνε όλα καλά!Αν μπορείς πες μας πως είναι αυτά τα υγρά!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πολύ...Είδα σήμερα το πρωι καφε υγρα στο εσωρουχο και ο γιατρος μου έδωσε utrogestan και ειπε να παω για υπερηχο σε μια βδομαδα επειδη ειναι νωρίς, αλλα εγω φοβαμαι ότι δεν θα πανε καλα τα πραγματα...Ούτε δυο 24ωρα δεν κρατησε η χαρα μου..

Ξεκούραση ξεκούραση ξεκούραση!!!!Δεν κάνεις απότομες κινήσεις, δεν σηκώνεις βάρη δεν κουνάς γενικότερα...Μείνε ξάπλα και να σηκώνεσαι ήρεμα και όχι απότομα.Εγώ αν ήμουν έγκυος (μπορεί να είμαι κιόλα και να μην το ξέρω)αυτά θα έκανα!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαι Ιωάννα, είμαι 22 ετών περίπου :tongue: δεν είμαι μανούλα ακόμη και χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι εδώ γιατί με ενδιαφέρουν πολύ οι συζητήσεις των μαμάδων (και των μπαμπάδων :P )!

Έχω μπει από πολύ μικρή στον κόσμο σας λόγω του επαγγέλματος μου και νιώθω τόσο μα τόσο τυχερή!


440729zwjlrfs491.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα και από μένα.

Είμαι μαμά χ2, ενός αγοριού 7,5 ετών και ενός κοριτσιού 5 ετών

Εύχομαι μέσα από το φόρουμ να λύσω και εγώ πολλές απορίες μου όσο αφορά στο μεγάλωμα των παιδιών, στη διαπεδαγώγηση, στη διατροφή, στη ψυχολογία κ.α.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
geia sas eimai h elenh kai eimai sto prwto trimino ths egkymosynhs!!!!!!!!mou aresei poly h parea sas kai thn parakolouthw kairo..polu prin mathw gia thn egkymosynh mou kai xairomai pou egina melos ths kai gw!!!!!!!
καλησπέρα λενάκι..πρώτον επέτρεψε μου να σου ευχηθώ μια όμορφη και τελειώμενη εγκυμοσύνη.προσπάθησε να απολαύσεις τη κάθε στιγμή που πιστεύω ότι είναι μαγική...είμαι και εγώ βλέπεις καινούρια η μάλλον όχι,διαβάζω το φόρουμ από το 2009,(από τότε που άρχισα τις προσπάθειες για μωράκι δηλαδή)αλλα μόλις σήμερα πήρα το θάρρος να κάνω εγγραφη(είμαι και ντροπαλή βλέπεις) βρίσκομαι στη τέταρτη προσπάθεια εξωσωματικής και πλέον δεν τη παλεύω μονη μου.ψάχνω και εγώ για μια παρέα,να ανταλλάξουμε καμια κουβέντα,γιατί δεν σου κρύβω ότι ώρες ώρες νοιώθω ότι όπου να ναι θα μου στρίψει.αυτά από μένα,και συγγνώμη αν σε ζάλισα ..και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλώς ήρθατε!

Ελένη με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη γλυκιά μου!

Μαρακι...ειναι γούρικο απο όσο λένε και τα αλλα κορίτσια το φόρουμ!θα μεινεις σύντομα εγκυούλα θα το δεις!

Εναι πολυ καλα εδω και όντως υπάρχει υποστήριξη ...πολλές φορές λέμε πράγματα που θελουμε να βγάλουμε ο μέσα μας που δεν τα ξέρει κανείς!

Απο το πιο χαζο μέχρι το πιο σοβαρό!καλως ήρθατε!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...