Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καρκίνος όρχεως-Κιρσοκήλη


Giko08

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους! Θα σας πω και εγώ το θέμα μας...

Ο άντρας μου διαγνώστηκε με καρκίνο όρχεως,έγινε αφαίρεση και 3 κύκλοι χημειοθεραπείας.Εκρινε ένας όρχης και αυτός με κιρσοκήλη.Ουάν διαγνώστηκε με καρκίνο δεν υπήρχε σπέρμα ώστε να πάρουν για sperm bank.Προσπαθούμε ενα χρονο χωρίς αποτελεσμα οποτε κάπου εδώ μπαίνουμε σε βαθειά νερά! 

Εχρι κάποια/ος ανάλογη εμπειρία;

Εχετε κάποιον ουρολόγο-ανδρολογο σε Αθήνα να μας συστησετε; 

Κάθε γνώμη και εμπειρία θα ηταν πολύτιμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, είναι ευχάριστο το γεγονός ότι ο άντρας σου ξεπέρασε το πρόβλημα, εύχομαι μόνο ευχάριστα από εδώ και στο εξής.

Ουρολόγο δεν γνωρίζω, όμως γνωρίζω για τον κύριο Λυμπερόπουλο, ο οποίος ειδικεύεται στην ανδρική γονιμότητα, έχει εργαστήριο στους Αμπελόκηπους.

 

 


 
Link to comment
Share on other sites

Εργαστήριο οπωσδήποτε Λυμπερόπουλο και ουρολόγο τον Νταγκα Νικόλαο εκεί είχε πάει ο άνδρας μου..

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να μείνεις έγκυος. Πάρε γενικα και δεύτερη γνώμη. Μην μείνεις σε ένα γιατρό. Εμένα ο άνδρας αυτόν τον γιατρό τον εμπιστεύεται πολύ!  


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!! 

Ευτυχώς το ξεπερασαμε,όμως τώρα μας τρωει το άγχος του παιδιού και δυστυχώς δεν εχω κανέναν δικο μου για να μιλήσω.

Πάω στα τυφλά με οτι διαβάζω στο ίντερνετ!!!

Ουτε πως να ξεκινησω είμαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καλό είναι να πάει σε ένα ουρολόγο ο άντρας σου να κάνει ένα σπερματοδιαγραμμα και γενικα να δει αν χρειάζεται κατι. 

Μετά εσύ θα πρέπει να πας στο γυναικολογικό σου να κάνεις ορμονολογικο έλεγχο να δεις αν είναι όλα καλα.και γενικότερα να σε δει.

Μετά καλό είναι να προσπαθείτε να έχετε επαφές τις γόνιμες μέρες. Οπότε καλό είναι να πάρεις τεστ ωορρηξίας. Εγώ είχα πάρει τα hometest. 

Γενικα σπέρμα υπάρχει γιατί δεν έχω καταλάβει. Έχει γίνει σπερματοδιαγραμμα μετά τον καρκίνο;; Οι γιατροί σας έχουν δωσει το οκ για να προσπαθείτε για παιδάκι;


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Κοίτα καλό είναι να πάει σε ένα ουρολόγο ο άντρας σου να κάνει ένα σπερματοδιαγραμμα και γενικα να δει αν χρειάζεται κατι. 

Μετά εσύ θα πρέπει να πας στο γυναικολογικό σου να κάνεις ορμονολογικο έλεγχο να δεις αν είναι όλα καλα.και γενικότερα να σε δει.

Μετά καλό είναι να προσπαθείτε να έχετε επαφές τις γόνιμες μέρες. Οπότε καλό είναι να πάρεις τεστ ωορρηξίας. Εγώ είχα πάρει τα hometest. 

Γενικα σπέρμα υπάρχει γιατί δεν έχω καταλάβει. Έχει γίνει σπερματοδιαγραμμα μετά τον καρκίνο;; Οι γιατροί σας έχουν δωσει το οκ για να προσπαθείτε για παιδάκι;.

μετα τον καρκίνο,δεν μας είπε κανεις οτι θα ηταν καλό να κανει σπερματοδιαγραμμα...το μονο που μας ειπαν οτι απο την τριετία και μετα θα επανέλθει το σπέρμα...και η αλήθεια είναι οτι δεν σκεφτήκαμε και εμείς να κάνουμε γιατί δεν ήμασταν σε φαση για παιδάκι..Ελεύθερα,προσπαθούμε ενα χρονο χωρίς αποτέλεσμα.

Εγω εκανα γυναικολογικο έλεγχο και ηταν όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αφού προσπαθείτε ένα χρόνο ελεύθερα και δεν, πρέπει να αρχίσετε να το ψάχνετε. Εσύ καλό είναι να ξεκινήσεις να παίρνεις φολικό οξύ ένα χάπι την ημέρα καλό θα κάνει.και καμία άλλη πολυβιταμινη για την περίοδο που προσπαθείτε υπάρχει απο την σειρά pregnant care. 

Εε μετά καλό είναι όπως είπα να βρεις τις γόνιμες μέρες για να αυξηθούν οι πιθανότητες να γονιμοποιηθεί το ωάριο. Ο ανδρας σου σε ουρολόγο για να κάνει και αυτός έτσι αντίστοιχο έλεγχο. Καλό είναι να έχει στα χέρια του ένα σπερματοδιαγραμμα και για μένα και μια καλλιέργεια σπέρματος. Αν πάει στον Λυμπερόπουλο ακόμα καλύτερα. Είναι πανάκριβο εργαστήριο αλλά αξίζει για εμένα γιατί εκεί κοιτάνε το δείγμα με μικροσκοπιο και βγάζουν πιο ακριβή αποτελέσματα.. αφού είπαν οι γιατροί θα επανέλθει το σπέρμα έτσι θα είναι αλλά καλό είναι να ξέρετε την ποιότητα του σπέρματος.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχετε στα χέρια σας το μωράκι σας :) :)

 

 

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Κοίτα αφού προσπαθείτε ένα χρόνο ελεύθερα και δεν, πρέπει να αρχίσετε να το ψάχνετε. Εσύ καλό είναι να ξεκινήσεις να παίρνεις φολικό οξύ ένα χάπι την ημέρα καλό θα κάνει.και καμία άλλη πολυβιταμινη για την περίοδο που προσπαθείτε υπάρχει απο την σειρά pregnant care. 

Εε μετά καλό είναι όπως είπα να βρεις τις γόνιμες μέρες για να αυξηθούν οι πιθανότητες να γονιμοποιηθεί το ωάριο. Ο ανδρας σου σε ουρολόγο για να κάνει και αυτός έτσι αντίστοιχο έλεγχο. Καλό είναι να έχει στα χέρια του ένα σπερματοδιαγραμμα και για μένα και μια καλλιέργεια σπέρματος. Αν πάει στον Λυμπερόπουλο ακόμα καλύτερα. Είναι πανάκριβο εργαστήριο αλλά αξίζει για εμένα γιατί εκεί κοιτάνε το δείγμα με μικροσκοπιο και βγάζουν πιο ακριβή αποτελέσματα.. αφού είπαν οι γιατροί θα επανέλθει το σπέρμα έτσι θα είναι αλλά καλό είναι να ξέρετε την ποιότητα του σπέρματος.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχετε στα χέρια σας το μωράκι σας :) :)

 

 

 

Ξερεις ποσο χρεωνει ο Λυμπεροπουλος;;;

Διάβασα καπου

2 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Κοίτα αφού προσπαθείτε ένα χρόνο ελεύθερα και δεν, πρέπει να αρχίσετε να το ψάχνετε. Εσύ καλό είναι να ξεκινήσεις να παίρνεις φολικό οξύ ένα χάπι την ημέρα καλό θα κάνει.και καμία άλλη πολυβιταμινη για την περίοδο που προσπαθείτε υπάρχει απο την σειρά pregnant care. 

Εε μετά καλό είναι όπως είπα να βρεις τις γόνιμες μέρες για να αυξηθούν οι πιθανότητες να γονιμοποιηθεί το ωάριο. Ο ανδρας σου σε ουρολόγο για να κάνει και αυτός έτσι αντίστοιχο έλεγχο. Καλό είναι να έχει στα χέρια του ένα σπερματοδιαγραμμα και για μένα και μια καλλιέργεια σπέρματος. Αν πάει στον Λυμπερόπουλο ακόμα καλύτερα. Είναι πανάκριβο εργαστήριο αλλά αξίζει για εμένα γιατί εκεί κοιτάνε το δείγμα με μικροσκοπιο και βγάζουν πιο ακριβή αποτελέσματα.. αφού είπαν οι γιατροί θα επανέλθει το σπέρμα έτσι θα είναι αλλά καλό είναι να ξέρετε την ποιότητα του σπέρματος.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχετε στα χέρια σας το μωράκι σας :) :)

 

 

 

Ξέρεις ποσο παιρνει ο Λυμπερόπουλος;;;

Διάβασα κάπου οτι για την περιπτωση μας μιας και έχει κανει χημειοθεραπεία το καλυτερο θα ηταν μια βιοψία micro tese σε περιπτωση αζωοσπερμιας!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αζωασπερμια;

Πάρε ένα τηλ στον Λυμπερόπουλο να σου πει τιμές και γενικα θα σας δει ο ιδιος ότι εξέταση και να κάνεις και θα σου πει τι χρειάζεται.. ο ουρολόγος θα πει αν χρειάζεται κάτι άλλο. Επειδή τώρα εσείς είστε ειδική περίπτωση θα έλεγα να πάτε πρώτα ουρολόγο. 

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...