Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

μα φυσικά όλα θα πάνε καλά ! αντε 3 μήνες σου έμειναν...Πω πω πως περνάει ο καιρός ε; τι ωραία θα ειναι το πρώτο μωράκι της παρέας! 

κ το δικό μ θα ναι το 2ο μωράκι της παρέας σας....κ γω 36 βδομάδες θα γεννήσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Μπορεί να είναι ησυχουλης....Μια χαρά θα είναι,  έχω ακούσει πως αν κάποια γυναίκα έχει κοιλιά και πριν την εγκυμοσύνη απλά μετά θα αργήσει να νιώσει κινήσεις του, υπομονή σε έναν μήνα θα βλέπεις την κοιλιά σου να μετακινείται Χαχαχχα...Και εγώ έχω παραπάνω κιλά,τώρα ειμαι 96 κιλά και ύψος 1,76. Απλά τα έχω σε στήθος και μπούτια...Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω σουτιέν θηλασμού,  έχω ψάξει παντού...

καλε εσυ ειναι πανυψηλη... εγω ειμαι 110 πλεον αλλα 1.68 υψος...

σουτιεν θηλασμου; ξερεις κατι; υπαρχουν τοσες λεπτοεμερειες που δεν εχω σκεφτει που νομιζω θα τρεχω και δεν θα φτανω στο τελος. Τωρα ου θα μπουν εκπτωσεις νομιζω ειναι ιδανικα να βρουμε πραγματα - νομιζω οι εκπτωσεις ειναι μεχρι τελος Φεβρουαριου , και θα μπορουμε να αγορασουμε απο τα ακριβα καταστηματα πχ ΛΗΤΩ , αν εχει καλη εκπτωση. εκει δεν μπορει, σιγουρα θα εχει ρουχα για ολους τους σωματοτυπους... 

εχετε διαβασει κανενα βιβλιο για την προετοιμασια και γενικότερα για τα πρωτα 2 χρονια ζωης του μωρου ; 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ το δικό μ θα ναι το 2ο μωράκι της παρέας σας....κ γω 36 βδομάδες θα γεννήσω 

εσυ ποτε θα γεννησεις αγαπημενη μας;;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλε εσυ ειναι πανυψηλη... εγω ειμαι 110 πλεον αλλα 1.68 υψος...

σουτιεν θηλασμου; ξερεις κατι; υπαρχουν τοσες λεπτοεμερειες που δεν εχω σκεφτει που νομιζω θα τρεχω και δεν θα φτανω στο τελος. Τωρα ου θα μπουν εκπτωσεις νομιζω ειναι ιδανικα να βρουμε πραγματα - νομιζω οι εκπτωσεις ειναι μεχρι τελος Φεβρουαριου , και θα μπορουμε να αγορασουμε απο τα ακριβα καταστηματα πχ ΛΗΤΩ , αν εχει καλη εκπτωση. εκει δεν μπορει, σιγουρα θα εχει ρουχα για ολους τους σωματοτυπους... 

εχετε διαβασει κανενα βιβλιο για την προετοιμασια και γενικότερα για τα πρωτα 2 χρονια ζωης του μωρου ; 

εσυ ποτε θα γεννησεις αγαπημενη μας;;

εγω 14 απριλη μ ειπε ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλε εσυ ειναι πανυψηλη... εγω ειμαι 110 πλεον αλλα 1.68 υψος...

σουτιεν θηλασμου; ξερεις κατι; υπαρχουν τοσες λεπτοεμερειες που δεν εχω σκεφτει που νομιζω θα τρεχω και δεν θα φτανω στο τελος. Τωρα ου θα μπουν εκπτωσεις νομιζω ειναι ιδανικα να βρουμε πραγματα - νομιζω οι εκπτωσεις ειναι μεχρι τελος Φεβρουαριου , και θα μπορουμε να αγορασουμε απο τα ακριβα καταστηματα πχ ΛΗΤΩ , αν εχει καλη εκπτωση. εκει δεν μπορει, σιγουρα θα εχει ρουχα για ολους τους σωματοτυπους... 

εχετε διαβασει κανενα βιβλιο για την προετοιμασια και γενικότερα για τα πρωτα 2 χρονια ζωης του μωρου ; 

εσυ ποτε θα γεννησεις αγαπημενη μας;;

Εγώ εσώρουχα και πιτζάμες είχα πάρει από ένα άσχετο μαγαζί, είναι πολλά πράγματα αλλά για το μωρό θα φέρουν και πολλά δώρα,  εγώ τώρα θα πάρω δύο τρεις φορμουλες για κοριτσάκι, τα υπόλοιπα ότι είχα αγοράσει πέρυσι και ας είναι αγοριστικα αφού μέσα στο σπίτι Θα είμαστε τον πρώτο καιρό και μετά ότι μου λείπει θα πάω να το αγοράσω..μας πιανει και καλή εποχή εμάς,  θα γεννησουμε και μετά από έναν μήνα και λιγότερο θα έχει καλοκαιριάσει 

Εγώ βιβλία δεν έχω διαβάσει, νομίζω στην πράξη μαθαίνεις πολλά πράγματα,  έχω και ανθρώπους να με συμβουλεψουν,  λίγο τις πρώτες μέρες που φοβάμαι θα έχω την μαμά μου, είναι η καλύτερη δασκάλα,  έχει μεγαλώσει τόσα παιδιά και εγγόνια....το δικό μου θα είναι το 8ο εγγόνι..

Η καισαρική δεν με φοβίζει, ένα τίποτα είναι ειλικρινά....πάντα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά γιατί φοβόμουν τα χειρουργεία και την καισαρική και ήθελα να το νιώσω πως είναι να γεννας,  τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι να μου το δώσουν στα χέρια και ας γίνει με οποιονδήποτε τρόπο..

  • Μου αρέσει 5

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ εσώρουχα και πιτζάμες είχα πάρει από ένα άσχετο μαγαζί, είναι πολλά πράγματα αλλά για το μωρό θα φέρουν και πολλά δώρα,  εγώ τώρα θα πάρω δύο τρεις φορμουλες για κοριτσάκι, τα υπόλοιπα ότι είχα αγοράσει πέρυσι και ας είναι αγοριστικα αφού μέσα στο σπίτι Θα είμαστε τον πρώτο καιρό και μετά ότι μου λείπει θα πάω να το αγοράσω..μας πιανει και καλή εποχή εμάς,  θα γεννησουμε και μετά από έναν μήνα και λιγότερο θα έχει καλοκαιριάσει 

οντως θα εχουμε καλο καιρο... εγω απο τελος του μηνα θα αρχισω να μαζευω τα πραγματα που θα μου δωσουν, ωστε να δω αν μου λειπει κατι να αγορασω. ειναι παρα πολλα αυτα που εχω να παρω. Σιγουρα θα χρειαστω στρώματα για τις 2 κουνιες... μετά βλέπουμε. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

οντως θα εχουμε καλο καιρο... εγω απο τελος του μηνα θα αρχισω να μαζευω τα πραγματα που θα μου δωσουν, ωστε να δω αν μου λειπει κατι να αγορασω. ειναι παρα πολλα αυτα που εχω να παρω. Σιγουρα θα χρειαστω στρώματα για τις 2 κουνιες... μετά βλέπουμε. 

Εγώ για αρχή θα την βαλω στην καλαθουνα του καροτσιού και μετά το καλοκαιρακι θα κοιταξω για κούνια, μήπως πάμε και σε άλλο σπίτι με δύο υπνοδωμάτια γιατί τώρα έχουμε ένα..

Θα υπάρχουν και συγγενείς που είναι καλοθελητές για δώρα,  Κάνε την λίστα σου και μετά πες αυτά και αυτά χρειάζομαι....χαχαχχα


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ για αρχή θα την βαλω στην καλαθουνα του καροτσιού και μετά το καλοκαιρακι θα κοιταξω για κούνια, μήπως πάμε και σε άλλο σπίτι με δύο υπνοδωμάτια γιατί τώρα έχουμε ένα..

Θα υπάρχουν και συγγενείς που είναι καλοθελητές για δώρα,  Κάνε την λίστα σου και μετά πες αυτά και αυτά χρειάζομαι....χαχαχχα

εμενα θα μου δωσουν και λικνο μου ειπαν... εχω μεχρι τωρα, 2 κουνιες,2 παρκα, ενα σετ καροτσιου με 3 εξαρτηματα, θηλαστρο medella, αποστειρωτη, κουβερτακια. εχω επισης και αλλαξιερα και συρταριερα που παει σετ με την μια κουνια που θα μου δωσουν. Επισης στρατα (αν και δεν ξερω αν θα την χρησιμοποιησω) . Ε νομιζω εχω αρκετα για αρχη...χααχαχαχα

 

8ο εγγονι ε; μωρε μπραβο αντοχη η μαμα... εμενα η αδερφη μου εκανε την κορη της μικρη και η μαμα μου εγινε γιαγια στα 41. Τωρα που ειναι 64 την ξανακανω γιαγια και τα εχει ξεχασει λιγο... αλλα οπως και να εχει θα με βοηθαει ,οπως και η αδελφη μου :)


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

εμενα θα μου δωσουν και λικνο μου ειπαν... εχω μεχρι τωρα, 2 κουνιες,2 παρκα, ενα σετ καροτσιου με 3 εξαρτηματα, θηλαστρο medella, αποστειρωτη, κουβερτακια. εχω επισης και αλλαξιερα και συρταριερα που παει σετ με την μια κουνια που θα μου δωσουν. Επισης στρατα (αν και δεν ξερω αν θα την χρησιμοποιησω) . Ε νομιζω εχω αρκετα για αρχη...χααχαχαχα

 

8ο εγγονι ε; μωρε μπραβο αντοχη η μαμα... εμενα η αδερφη μου εκανε την κορη της μικρη και η μαμα μου εγινε γιαγια στα 41. Τωρα που ειναι 64 την ξανακανω γιαγια και τα εχει ξεχασει λιγο... αλλα οπως και να εχει θα με βοηθαει ,οπως και η αδελφη μου :)

Ουυυυ εσύ τα έχεις όλα....Μόνο ρούχα θα χρειαστείς...τα ακριβά πράγματα τα έχεις..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ουυυυ εσύ τα έχεις όλα....Μόνο ρούχα θα χρειαστείς...τα ακριβά πράγματα τα έχεις..

εγώ θα ήθελα να αγοράσω και ένα relax απο αυτά που κουνιούνται μόνα τους, αλλά μου είπαν ότι τα περισσότερα μωράκια  δεν τα βολεύονται γιατί ειναι πολύ χαμηλή η θέση που τοποθετούνται και είναι σαν να είναι ξαπλωμένα. 

 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

εγώ θα ήθελα να αγοράσω και ένα relax απο αυτά που κουνιούνται μόνα τους, αλλά μου είπαν ότι τα περισσότερα μωράκια  δεν τα βολεύονται γιατί ειναι πολύ χαμηλή η θέση που τοποθετούνται και είναι σαν να είναι ξαπλωμένα. 

 

 

Έχω δει ένα ρηλαξ που γίνεται και καρεκλα για φαγητό μετά...Και είναι ψηλά το μωρό.. Από κοντά δεν το έχω δει βέβαια.. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Έχω δει ένα ρηλαξ που γίνεται και καρεκλα για φαγητό μετά...Και είναι ψηλά το μωρό.. Από κοντά δεν το έχω δει βέβαια.. 

ααα για πες !!! ποιο ειναι ; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

εγώ θα ήθελα να αγοράσω και ένα relax απο αυτά που κουνιούνται μόνα τους, αλλά μου είπαν ότι τα περισσότερα μωράκια  δεν τα βολεύονται γιατί ειναι πολύ χαμηλή η θέση που τοποθετούνται και είναι σαν να είναι ξαπλωμένα. 

 

 

καλη χρονια κ απο μενα!!με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!

σουτιεν θηλασμου οσο περιεργο κ αν ακουγεται εχουν και τα jumbo....πολυ ανετα,βαμβακερα και οικονομικα...να παρετε σιγουρα 1 νουμερο μεγαλυτερο...και επιθεματα στηθους εχει εκει...

οσο για το relax ειχα ενα παλιο δανεικο της chicco το οποιο ειναι ετσι οπως το περιγραφεις και δεν το χρησιμοποιησα ποτε...το μωρο πεφτει ανετα και πηρα της fisher price με δονηση και πολυ σιγουρο....

αμα δεις και φωτο της chicco ειναι πιο φαρδια-πλατια και μπορει να κυλησει το μωρο ενω της αλλης μαρκας αγκαλιαζει το μωρακι...εχει κατι σαν γουρνα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

ααα για πες !!! ποιο ειναι ; 

Το ένα είναι της chicco που λέει 4 σε ένα και άλλο ένα είναι της hauck 3 σε1...Και άλλο ένα που έχω δει και είναι πολύ ωραίο αλλά πανάκριβο σε μια σελίδα kiddo.gr ένα ρηλαξ που κουνάει το μωρό και έχει και μουσική και μεγάλη βάση από κάτω,  δεν θυμάμαι καθόλου τι μάρκα ήταν.. 

Κάτσε να το ψάξω 

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

καλη χρονια κ απο μενα!!με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!

σουτιεν θηλασμου οσο περιεργο κ αν ακουγεται εχουν και τα jumbo....πολυ ανετα,βαμβακερα και οικονομικα...να παρετε σιγουρα 1 νουμερο μεγαλυτερο...και επιθεματα στηθους εχει εκει...

οσο για το relax ειχα ενα παλιο δανεικο της chicco το οποιο ειναι ετσι οπως το περιγραφεις και δεν το χρησιμοποιησα ποτε...το μωρο πεφτει ανετα και πηρα της fisher price με δονηση και πολυ σιγουρο....

αμα δεις και φωτο της chicco ειναι πιο φαρδια-πλατια και μπορει να κυλησει το μωρο ενω της αλλης μαρκας αγκαλιαζει το μωρακι...εχει κατι σαν γουρνα..

καλη χρονια!!! 

αυτο λες; https://www.bestprice.gr/item/2153180929/fisher-price-forhth-koynia-rainforest-friends-ccn92.html?qid=3m8VWjQXWp4_830f2&seq=3 

για σουτιεν λες jumbo ε;;; θα ριξω οπωσδηποτε μια ματια γιατι νομιζω θα με συμφερει


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...