Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , arous είπε:

 Το κολύμπι κάνει θαύματα για τη μέση παντως

Καλη χρονια,με το καλο το τριτο σου παιδακι.Μια που το μικρο σου ειναι 15 μηνων να σε ρωτησω κατι;Τον σηκωνεις;Γιατι ειναι μικρουλι.Ο δικος μου ειναι 22 μηνων και κατα διαστηματα με βοηθαει η μαμα μου.Οταν ειναι εδω μοιραζεται και το σηκωμα.Αυτες τις μερες λειπει και επειδη δεν εχω καποιον αλλο τον παιρνω παντου μαζι μου και τον σηκωνω αρκετα,τον κουβαλαω καποιες φορες.Ειναι 13 κιλα,ο γυναικολογος μου ειπε δεν υπαρχει θεμα αλλα οποιος με βλεπει μου λεει δεν κανει κι εγω νιωθω ασχημα αλλα τι να κανω...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Alexandrath σε Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...Αυτά κάνω κ εγώ αλλά έχω πολλά βράδυα που δεν κοιμάμαι λόγω του λαιμού κ του μπουκωματος...κάνω κ εισπνοές με ευκαλυπτο...τ να πω...Δεν την παλεύω είναι η αλήθεια...ευτυχώς ο μικρός μου όλη μέρα με κλωτσάει κ μου δίνει κουράγιο...

Καλή χρονιά να έχουμε...με υγεία πάνω απ όλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2019 at 5:20 ΜΜ, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...Καλή χρονιά σε όλους μας με τα πιο όμορφα πλάσματα στην αγκαλιά μας...

Ερώτηση...Τον πονόλαιμο κ την αρρώστια με τι την ξεπερνάτε;;; έχω από την Παρασκευή να κοιμηθώ.. Κ ο γιατρός μ είπε ούτε Ντεπόν...Δεν την παλεύω αλλοοοο

καλημέρα κοριτσια!!! καλη χρονια με τα μπουμπουκια μας αγκαλια !!!!

κοριτσι μου κι εγω ειμαι χαλια αρρωστη, πηγα σε παθολογο και σε συνεννοηση με τον γυναικολογο μου ειπε να παιρνω βιταμινη c, να κανω πλυσεις στην μυτη με ορο (εχω καταροη) και να παιρνω ντεπον. 

να πω την αληθεια τα ντεπον προσπαθω να τα αποφυγω αλλα οσο να πεις παιρνω. Δλδ απο την κυριακη που το εχω παθει αυτο, πηρα εχτες 2 γιατι με εχει καταβαλει πολυ. 

κατα τα αλλα ακομα το μωρο δεν το εχω ακουσει , ξεκινησαν οι φοβιες μηπως εχει παθει τπτ ...ανυπομονω να παω την Τριτη να το δω ... εσεις τι κανετε; 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Comet said:

Καλη χρονια,με το καλο το τριτο σου παιδακι.Μια που το μικρο σου ειναι 15 μηνων να σε ρωτησω κατι;Τον σηκωνεις;Γιατι ειναι μικρουλι.Ο δικος μου ειναι 22 μηνων και κατα διαστηματα με βοηθαει η μαμα μου.Οταν ειναι εδω μοιραζεται και το σηκωμα.Αυτες τις μερες λειπει και επειδη δεν εχω καποιον αλλο τον παιρνω παντου μαζι μου και τον σηκωνω αρκετα,τον κουβαλαω καποιες φορες.Ειναι 13 κιλα,ο γυναικολογος μου ειπε δεν υπαρχει θεμα αλλα οποιος με βλεπει μου λεει δεν κανει κι εγω νιωθω ασχημα αλλα τι να κανω...

καλημέρα! Εμένα ο γιος μου είναι σχεδόν 2,5 χρονών και είναι 14 κιλά. Δεν τον σγκώνω καθόλου. Του έχω εξηγήσει ότι η μαμά έχει μωρό στην κοιλιά και δεν μπορεί να τον σηκώνει. Τον σηκώνω λίγο μόνο για να μπει κα ινα βγει από το κάθισμα του αυτοκινήτου. Αλλιώς περπατάει ή καρότσι. Να προσέχεις :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια καλή χρονιά!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!Να γεννηθούν υγιεστατα!!!

Καλή χρονιά και σε σενα Ξένη. Με το καλο το μωρακι σου!!!

Πόσο εβδομάδων θα είσαι όταν θα γεννήσεις κορίτσι μου; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλή χρονιά και σε σενα Ξένη. Με το καλο το μωρακι σου!!!

Πόσο εβδομάδων θα είσαι όταν θα γεννήσεις κορίτσι μου; 

Θα έχω κλείσει την 35η εβδομάδα..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Θα έχω κλείσει την 35η εβδομάδα..

καλημέρα και πάλι,

αυτό θα το κάνετε λόγω της προηγούμενης κύησης; γιατι 35 εβδομάδων θα ειναι προωράκι, σωστά; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα και πάλι,

αυτό θα το κάνετε λόγω της προηγούμενης κύησης; γιατι 35 εβδομάδων θα ειναι προωράκι, σωστά; 

Ναι λόγω της προηγούμενης,  θα έχουμε κάνει τις ενέσεις που πρέπει και θα κοιτάξει και τα κιλά του και ντοπλερ την τελευταία εβδομάδα κάθε δύο μέρες μας είπε...πιστεύουμε ότι θα πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ναι λόγω της προηγούμενης,  θα έχουμε κάνει τις ενέσεις που πρέπει και θα κοιτάξει και τα κιλά του και ντοπλερ την τελευταία εβδομάδα κάθε δύο μέρες μας είπε...πιστεύουμε ότι θα πάνε όλα καλά!!

μα φυσικά όλα θα πάνε καλά ! αντε 3 μήνες σου έμειναν...Πω πω πως περνάει ο καιρός ε; τι ωραία θα ειναι το πρώτο μωράκι της παρέας! 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

μα φυσικά όλα θα πάνε καλά ! αντε 3 μήνες σου έμειναν...Πω πω πως περνάει ο καιρός ε; τι ωραία θα ειναι το πρώτο μωράκι της παρέας! 

Αρχίζω να μετράω μέρες αντίστροφα...Έχω πέσει σε διψήφιο αριθμό...Χαχαχχα. να περάσει ο καιρός να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά..

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια γιατί δεν το θυμάμαι καθόλου,  όταν ξαπλωνετε ανάσκελα έχετε πόνους?Εγώ νιώθω ένα βάρος και πόνο στην κοιλιά και αμέσως γυρίζω στο πλάι...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Αρχίζω να μετράω μέρες αντίστροφα...Έχω πέσει σε διψήφιο αριθμό...Χαχαχχα. να περάσει ο καιρός να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά..

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια γιατί δεν το θυμάμαι καθόλου,  όταν ξαπλωνετε ανάσκελα έχετε πόνους?Εγώ νιώθω ένα βάρος και πόνο στην κοιλιά και αμέσως γυρίζω στο πλάι...

κι εγω λιγο ποναω οταν ξαπλωνω ανασκελα , χαμηλα στην κοιλιά, σαν κατι να με πιέζει. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κι εγω λιγο ποναω οταν ξαπλωνω ανασκελα , χαμηλα στην κοιλιά, σαν κατι να με πιέζει. 

Και εγώ έτσι...σε λίγες μέρες ξεκινάμε όλες να κάνουμε και την β επιπέδου...

Να δούμε τα μωράκια μας...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Και εγώ έτσι...σε λίγες μέρες ξεκινάμε όλες να κάνουμε και την β επιπέδου...

Να δούμε τα μωράκια μας...

εγω εχω πολυ αγχος γιατι λογω κιλων δεν τον νιωθω ακομα και λεω μηπως τελικα εχει παθει τπτ...απο την αλλη λεω , αφου καναμε και την αμνιο και δεν μου βρηκε τπτ... δεν εχει καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια, γιατι να παθει; αντε να παω την τριτη να κανονισω την β επιπεδου , να τον δω κιολας να ηρεμησω... ειμαστε σχεδον μαζι, εγω ειμαι 21 και 1 .

επισης οταν επεσα και εκανα υπερηχογραφημα για να δω οτι ειναι ενταξει το μωρο, μου εβγαλε οτι ηταν 332 γραμμαρια και ημουν στην 19η εβδομαδα...νομιζω οτι θα μου βγει μεγαλος... χιχι 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

εγω εχω πολυ αγχος γιατι λογω κιλων δεν τον νιωθω ακομα και λεω μηπως τελικα εχει παθει τπτ...απο την αλλη λεω , αφου καναμε και την αμνιο και δεν μου βρηκε τπτ... δεν εχει καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια, γιατι να παθει; αντε να παω την τριτη να κανονισω την β επιπεδου , να τον δω κιολας να ηρεμησω... ειμαστε σχεδον μαζι, εγω ειμαι 21 και 1 .

επισης οταν επεσα και εκανα υπερηχογραφημα για να δω οτι ειναι ενταξει το μωρο, μου εβγαλε οτι ηταν 332 γραμμαρια και ημουν στην 19η εβδομαδα...νομιζω οτι θα μου βγει μεγαλος... χιχι 

Μπορεί να είναι ησυχουλης....Μια χαρά θα είναι,  έχω ακούσει πως αν κάποια γυναίκα έχει κοιλιά και πριν την εγκυμοσύνη απλά μετά θα αργήσει να νιώσει κινήσεις του, υπομονή σε έναν μήνα θα βλέπεις την κοιλιά σου να μετακινείται Χαχαχχα...Και εγώ έχω παραπάνω κιλά,τώρα ειμαι 96 κιλά και ύψος 1,76. Απλά τα έχω σε στήθος και μπούτια...Δεν υπάρχει περίπτωση να βρω σουτιέν θηλασμού,  έχω ψάξει παντού...

Ας περάσει η γέννα και μετά θα τα χάσουμε όλα...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...