Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Εγω τρωω για ολες :D αλλα με φοβιζει λιγο το μετα γιατι ετσι κ αλλιως ημουν παντα 70-77 κιλα μαξιμουμ (το υψος μ ειναι 1.72) κ πιστευω θα δυσκολευτω να τα χασω ...βεβαια ο μονος λογος που θελω να πεοσεχω ειναι το ζαχαρο αλλα απ τις γιορτες κ μετα εχω ξεφυγει :oops: ...δυσκολευεστε καθολου στον υπνο;;εγω δεν την παλευω πολυ!!!αφηστε που καθε μιση ωρα θελω κατουρημα!!ελεος!!:wacko:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ξερετε κανενα καλο κ οικονομικο site με βρεφικα ρουχαλακια;;γιατι ειμαι απο την περιοχη του Μεσολογγιου και εδω δεν εχουμε κ πληθωρα καταστηματων!!

Orchestra!!!! Σίγουρα για τον πρώτο καιρό θές πιο βαμβακερά ρουχαλάκια, αλλά για μετά είναι τέλεια!! Άμα βγάλεις κ την κάρτα μέλους τα παίρνεις πολυ πιο φθηνά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

 

Καλημέρα..πήρα από 3 μηνών κ πανω ...απο 0 έως 3 πήρα λίγα 

πρίν από 40 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα φιλη μου. εχω δει και ξετρελαθει με κατι ρούχα απο το pat pat. Ειναι καλης ποιοτητας; να το εμπιστευτώ και να παραγγείλω για το αντράκι μου;

Αναφορικά με το κάθισματακι θα δω και τα αλλά που έχουν να μου προσφέρουν κι αν βρω ένα μέχρι 25 κιλά θα στο πάρω να στο στείλω  :* 

Ναι να παρεις αγαοη εγω πήρα κ μ άρεσαν πολύ. ωραία ποιότητα κ οικονομοκα...παρε σ λεωωωω καλημεραααααααααα.

Ευχαριστώ για το κάθισμα κπιτα κ μ λες είσαι θεα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alexandrath είπε:

Orchestra!!!! Σίγουρα για τον πρώτο καιρό θές πιο βαμβακερά ρουχαλάκια, αλλά για μετά είναι τέλεια!! Άμα βγάλεις κ την κάρτα μέλους τα παίρνεις πολυ πιο φθηνά!!!

κι εμενα μου αρεσουν πολυ τα orchestra αλλα ειπα να μην βγαλω ακομα την καρτα γιατι ειναι πολυ νωρις. Θα την βγαλω Απριλη ωστε να την εχω μεχρι του χρονου τον Απριλη. 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα!!!! Γραφω μνμ και δεν τα εμφανιζει.... Αλλου τα στελνω αντι για εσας;;;;;; :-D

Κι εγω εχω βγαλει καρτα στα orchestra

Συμφερει κι εχει μου ωραια ρουχαλακια..!!! 

 

Ααααα και την καρτα την εβγαλα τον Δεκεμβρη για δυο χρονια γιατι την ειχε σε προσφορα (απο 55€ στα 40€)

Οποτε ψωνισα και στη βαπτιστηρα μου και μια χαρα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κοριτσιαααααα!!!! Γραφω μνμ και δεν τα εμφανιζει.... Αλλου τα στελνω αντι για εσας;;;;;; :-D

Κι εγω εχω βγαλει καρτα στα orchestra

Συμφερει κι εχει μου ωραια ρουχαλακια..!!! 

 

Ααααα και την καρτα την εβγαλα τον Δεκεμβρη για δυο χρονια γιατι την ειχε σε προσφορα (απο 55€ στα 40€)

Οποτε ψωνισα και στη βαπτιστηρα μου και μια χαρα!!!

Γενικα ομως η καρτα ειναι ετησια και κοστιζει 30€;;σωστα;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

γεια σας κορίτσια, 

εγώ πήρα 7 κιλά και παλεύω πολύ να μην ανέβει η ζυγαριά. Είμαι απο μόνη μου αρκετά παχιά και όλοι μου φωνάζουν σε σημείο να κλαίω καθημερινά. Μετράω το σάκχαρο κάθε μέρα το πρωί και 2 ώρες μετά το φαγητό . Ευτυχώς δεν ειναι ανεβασμένο. Το Σάββατο έχω την καμπύλη, ο Θεός μαζί μας. 

γενικότερα το δεύτερο τρίμηνο μου απο το πρώτο, ειναι πιο περίεργο ,δύσκολο και πιο φορτισμένο ενώ όλοι μου έλεγαν ότι το δεύτερο τρίμηνο ειναι το πιο ωραίο στην εγκυμοσύνη. 

Σήμερα μπήκα αισίως στην 25η εβδομάδα και μετράω περίπου 12 για να γεννήσω το μωρό μου.

Κορίτσια μου, αν χρειάζεται καμία αποστειρωτή για μπιμπερό να μου πει να της στείλω. Επίσης έχω και 2 καθισματάκια -αυγό σε περίπτωση που χρειάζεστε να στείλω. έχω μαζέψει πολλά και δεν ξέρω τι να τα κάνω

φιλιά πολλά 

Καλή μου είμαι κ εγώ 25 εβδομάδων σαν και σένα. Τι καλα! 
 

ενδιαφερομαι για τα πραγματάκια αυτά που λες. Που μένεις ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Γενικα ομως η καρτα ειναι ετησια και κοστιζει 30€;;σωστα;;;

@ZOIRITA20813 Κατα καιρούς βγάζει προσφορά την κάρτα 30€ για 2 χρόνια!! Όταν θα μου στείλει μήνυμα για την προσφορά θα σας πώ. 

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenikk είπε:

Καλή μου είμαι κ εγώ 25 εβδομάδων σαν και σένα. Τι καλα! 
 

ενδιαφερομαι για τα πραγματάκια αυτά που λες. Που μένεις ;

Στείλε μου μηνυματάκι να συνεννοηθούμε .  Εγώ μένω σε προάστιο του Πειραιά. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Εγώ πήγα στο γιατρό και όλα καλά! Ο μικρούλης μέσα σε 2 εβδομάδες πήρε 300 γραμμάρια :) 970 μου τον έβγαλε. φτάνουμε το κιλο :) Εγώ τη γλίτωσα την καμπύλη. Μου είπαν ότι έχω πάρει 5 κιλά μόνο και ο μικρός είναι φυσιολογικός και σε συνδυασμό με την ηλικία και το ιστορικό δεν χρειάζεται να την κάνω και στο δεύτερο παιδί. Για το θέμα με τον πλακούντα μου είπε να μην ανησυχώ. Οπότε δόξα το Θεό όλα καλά πάνε!

Καλό ΣΚ σε όλες!!:wub:

  • Μου αρέσει 5

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Εγώ πήγα στο γιατρό και όλα καλά! Ο μικρούλης μέσα σε 2 εβδομάδες πήρε 300 γραμμάρια :) 970 μου τον έβγαλε. φτάνουμε το κιλο :) Εγώ τη γλίτωσα την καμπύλη. Μου είπαν ότι έχω πάρει 5 κιλά μόνο και ο μικρός είναι φυσιολογικός και σε συνδυασμό με την ηλικία και το ιστορικό δεν χρειάζεται να την κάνω και στο δεύτερο παιδί. Για το θέμα με τον πλακούντα μου είπε να μην ανησυχώ. Οπότε δόξα το Θεό όλα καλά πάνε!

Καλό ΣΚ σε όλες!!:wub:

Μπραβο!!!Εγω ειχα κανει καμπυλη επειδη εχει κ ο μπαμπας μου λιγο ζαχαρο οποτε μαλλον το θεωρησε απαραιτητο ο γιατρος κ καλα εκανε γιστι ημουν στο οριο δυστυχως!!!Την Τεταρτη εχω ραντεβου!!Ανυπομονω κ εγω να δω ποσομεγαλωσε...ειμαι 25w2d τωρα!!!:wub:

Κοριτσια καλησπερα....εχω μια απορια κ θα ηθελα αν γνωριζετε να μου πειτε ...Στο ενα μου ματι εχω καταρρακτη (εκ γενετης) τον οποιο αντιληφθηκαμε σε μεγαλη σχετικα ηλικια κ δεν θεραπευεται πια αλλα μενει στασιμο(βλεπω 4/10)...επειδη εχω συνηθισει πια να ζω μ αυτο ολο ξεχναω να το αναφερω στον γιατρο!!!!!!Ξερω οτι οταν εχεις μεγαλη μυωπια επηρεαζει στην γεννα,κανεις καισαρικη για να μην πιεστεις νομιζω...λετε να ισχυει το ιδιο κ για το δικο μου προβλημα;;Σιγουρα θα ρωτησω λ τον γιατρο μου!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πείτε μου λίγο αν νιώθετε και εσείς το ίδιο....νοιώθω μερικές φορές οτι με κλωτσάει ψηλά,  κάτω από το στήθος,  πως γίνεται ενώ είναι το κεφάλι του ακόμα επάνω εγώ να νιώθω τις κλωτσιές επάνω?? Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ...Δεν νομίζω ότι γύρισε από τώρα με το κεφάλι κάτω. 

Αγχώνομαι υπερβολικά το ξέρω....ρωτάω συνέχεια χαζομάρες αλλά θέλω να παρατηρώ το οτιδήποτε γιατί δεν θα αντέξω να πάθει κάτι το μωρό μου..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πείτε μου λίγο αν νιώθετε και εσείς το ίδιο....νοιώθω μερικές φορές οτι με κλωτσάει ψηλά,  κάτω από το στήθος,  πως γίνεται ενώ είναι το κεφάλι του ακόμα επάνω εγώ να νιώθω τις κλωτσιές επάνω?? Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ...Δεν νομίζω ότι γύρισε από τώρα με το κεφάλι κάτω. 

Αγχώνομαι υπερβολικά το ξέρω....ρωτάω συνέχεια χαζομάρες αλλά θέλω να παρατηρώ το οτιδήποτε γιατί δεν θα αντέξω να πάθει κάτι το μωρό μου..

Το υψηλοτερο σημειο που το εχω νοιωσει ειναι στο σημειο του αφαλου μου...

  • Μου αρέσει 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πείτε μου λίγο αν νιώθετε και εσείς το ίδιο....νοιώθω μερικές φορές οτι με κλωτσάει ψηλά,  κάτω από το στήθος,  πως γίνεται ενώ είναι το κεφάλι του ακόμα επάνω εγώ να νιώθω τις κλωτσιές επάνω?? Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ...Δεν νομίζω ότι γύρισε από τώρα με το κεφάλι κάτω. 

Αγχώνομαι υπερβολικά το ξέρω....ρωτάω συνέχεια χαζομάρες αλλά θέλω να παρατηρώ το οτιδήποτε γιατί δεν θα αντέξω να πάθει κάτι το μωρό μου..

ακριβώς πριν μια ωρα Την ένιωσα κ γω ετσι..κ λέω καλε ρι γίνεται??? δςν νομίζω να είναι κάτι αγάπη. Αφού ρην ακούς ολα πανε καλα...

ρο μωράκι σ ήρθε για μείνει τίποτα δεν πάθει...

υγ.εμενα πάντως είναι μια με το κεφάλι πανω μια κάτω...πριν 10 μέρες κάτω ηταν κ τώρα προχτες υπέρηχο ηταν πανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Μπραβο!!!Εγω ειχα κανει καμπυλη επειδη εχει κ ο μπαμπας μου λιγο ζαχαρο οποτε μαλλον το θεωρησε απαραιτητο ο γιατρος κ καλα εκανε γιστι ημουν στο οριο δυστυχως!!!Την Τεταρτη εχω ραντεβου!!Ανυπομονω κ εγω να δω ποσομεγαλωσε...ειμαι 25w2d τωρα!!!:wub:

Κοριτσια καλησπερα....εχω μια απορια κ θα ηθελα αν γνωριζετε να μου πειτε ...Στο ενα μου ματι εχω καταρρακτη (εκ γενετης) τον οποιο αντιληφθηκαμε σε μεγαλη σχετικα ηλικια κ δεν θεραπευεται πια αλλα μενει στασιμο(βλεπω 4/10)...επειδη εχω συνηθισει πια να ζω μ αυτο ολο ξεχναω να το αναφερω στον γιατρο!!!!!!Ξερω οτι οταν εχεις μεγαλη μυωπια επηρεαζει στην γεννα,κανεις καισαρικη για να μην πιεστεις νομιζω...λετε να ισχυει το ιδιο κ για το δικο μου προβλημα;;Σιγουρα θα ρωτησω λ τον γιατρο μου!!!

Πρέπει να το αναφέρεις στον γιατρό σου, αν και πιστευω δεν θα σε βάλει για καισαρική αλλά μπορείς να το συζητήσεις μαζί του. 

Καμπύλη ζαχαρου θα κάνω και εγώ σε λίγες μέρες, έχει ο μπαμπάς μου, λέτε να έχω και εγώ ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...