Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλά είσαι μέσα στο μυαλό μου :) Δεν θέλει ο άντρας μου το Απόλλωνας και για το Ερμής μου λέει ότι θα τον κοροιδεύουν λόγω του μαγαζιού...άσε...όλο κάτι τέτοια επιχειρήματα χρησιμιποιεί. Έχω λίγο καιρό ακόμη μπας και συμφωνήσουμε :grin:

Χαχαχα...έχουν κάτι επιχειρήματα όμως που σκοτώνουν...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα!!! Την καλαθούνα την χρησιμοποιείς περίπου μέχρι 4μηνών, το αυγό μέχρι 9 μηνών. Εμένα μου είπαν οτι το καθισματάκι θα είναι πολυ μεγάλο για τον πρώτο καιρό. Τώρα έχει να κάνει κ το πόσο μεγαλόσωμο

Καλημερα!!Τελικα θα μου δανεισουν λικνο κ αυγο για αρχη οποτε σιγουρα θα παρω μονο το κλασικο καροτσι!!!:D

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!Τελικα θα μου δανεισουν λικνο κ αυγο για αρχη οποτε σιγουρα θα παρω μονο το κλασικο καροτσι!!!:D

Καλυτερα ετσι,το λικνο ειναι για 6 μηνες.Τοσο το χρησιμοποιησαμε εμεις.Μολις αρχισε να γυριζει τον βρηκα με το ενα ποδι πανω απο το καγκελο και το μαζεψα.Απλα βολευει αν δεν χωραει η κουνια στο δωματιο σου η και για το σαλονι.

Καλησπερα σε ολες!

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλυτερα ετσι,το λικνο ειναι για 6 μηνες.Τοσο το χρησιμοποιησαμε εμεις.Μολις αρχισε να γυριζει τον βρηκα με το ενα ποδι πανω απο το καγκελο και το μαζεψα.Απλα βολευει αν δεν χωραει η κουνια στο δωματιο σου η και για το σαλονι.

Καλησπερα σε ολες!

Η αληθεια ειναι οτι το δωματιο ειναι μεγαλο,χωραει ανετα και η κουνια και γι συτο το λογο δεν θα επαιρνα ουτε λικνο ουτε καλαθουνα,θα τον εβαζα εξαρχης στη κουνια...αλλα απ τη στιγμη που θα μου δωσουν θα το χρησιμοποιησω και η κουνια θα μπει στο δωματιο του μωρου κανονικα!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι το δωματιο ειναι μεγαλο,χωραει ανετα και η κουνια και γι συτο το λογο δεν θα επαιρνα ουτε λικνο ουτε καλαθουνα,θα τον εβαζα εξαρχης στη κουνια...αλλα απ τη στιγμη που θα μου δωσουν θα το χρησιμοποιησω και η κουνια θα μπει στο δωματιο του μωρου κανονικα!!

Μια χαρα τοτε!Να μην αλλαζεις και επιπλα .Εμεις στησαμε την κουνια στο δωματιο του και καποια στιγμη θελησα να την μετακινησω και για λιγο δεν βγαινει απο την πορτα!Ειναι της αδερφης μου πανακριβη και πολυ ομορφη αλλα ογκωδης.Δεν υπηρχε περιπτωση να την ξαναστησω οποτε εμεινε εκει.Η καλαθουνα βολευει αν πατε καπου το καλοκαιρι για να κοιμαται εκει.Εμενα την ειχε η μαμα μου για οταν τον κοιμιζε σπιτι της.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Το πρώτο αγορακι μας τον βγάλαμε Θάνο από τον πεθερό μου! Τώρα στο δεύτερο είμαι μπερδεμενη. .

Στην αρχή ήταν διδυμα κ είχα τάξει το ενα να το

 

βγάλουμε το όνομα της Παναγίας γιατί είχα ήδη μια ατυχή προηγούμενη εγκυμοσύνη.  Κλεινουμε να βγει Παναγιώτης έτσι όμως λένε κ τον άνδρα μου κ την μαμά μου. Όμως θέλει κ ο μπαμπάς μου να βγει το όνομα του τον λένε Γιώργο. Η' θα βγάλουμε μόνο Παναγιώτης ή Παναγιωτης-Γιωργος που δε μου κολλάει..

Εμείς είχαμε λίκνο το πρώτο εξάμηνο μου το χε δανείσει η ξαδέρφη μου μας βόλεψε πολύ γιατί στην κρεβατοκάμαρα δε μας χωράει η κούνια.

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια, σας παρακολουθω από την αρχή της εγκυμοσυνης μου, είμαι στην 23η βδομάδα με ΠΗΤ:28 Μαΐου. Την προηγουμεν βδομάδα έκανα την Β επιπέδου, ενώ όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες ο γιατρός βρήκε μια ηχογενης εστία στην καρδιά του μωρου. Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι πιθανοτατα θα φυγει πριν γεννηθεί το μωρό.Την ίδια άποψη έχει και ο γυναικολόγος μου . Εγώ παλι εχω λίγο άγχος, όποτε αποφάσισα να κάνω το nipt(μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο). Περιμένω τα αποτελέσματα σε 10 μέρες. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλημερα κορίτσια, σας παρακολουθω από την αρχή της εγκυμοσυνης μου, είμαι στην 23η βδομάδα με ΠΗΤ:28 Μαΐου. Την προηγουμεν βδομάδα έκανα την Β επιπέδου, ενώ όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες ο γιατρός βρήκε μια ηχογενης εστία στην καρδιά του μωρου. Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι πιθανοτατα θα φυγει πριν γεννηθεί το μωρό.Την ίδια άποψη έχει και ο γυναικολόγος μου . Εγώ παλι εχω λίγο άγχος, όποτε αποφάσισα να κάνω το nipt(μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο). Περιμένω τα αποτελέσματα σε 10 μέρες. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Καλημερα!!!Εγω ειμαι στην 24η εβδομαδα...δεν εχω αναλογη εμπειρια!!Μην αγχωνεσαι αφου ο γιατρος σε καθυσηχασε!!!Το nipt δεν εχω ιδεα τι ειναι αλλα οπως κ να χει καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!!!!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mum to be είπε:

Καλημερα κορίτσια, σας παρακολουθω από την αρχή της εγκυμοσυνης μου, είμαι στην 23η βδομάδα με ΠΗΤ:28 Μαΐου. Την προηγουμεν βδομάδα έκανα την Β επιπέδου, ενώ όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες ο γιατρός βρήκε μια ηχογενης εστία στην καρδιά του μωρου. Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι πιθανοτατα θα φυγει πριν γεννηθεί το μωρό.Την ίδια άποψη έχει και ο γυναικολόγος μου . Εγώ παλι εχω λίγο άγχος, όποτε αποφάσισα να κάνω το nipt(μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο). Περιμένω τα αποτελέσματα σε 10 μέρες. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Καλημέρα , με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!για μένα, νομίζω ήταν περιττή αυτή η εξέταση..νομίζω δείχνει τρισωμιες μόνο...Εγώ θα άκουγα τους γιατρούς..Εγω είμαι 25 και 2 σήμερα και πριν μια εβδομάδα κάναμε καρδιογράφημα στο μωρό,  για άλλο λόγο βέβαια...Πριν ξεκινήσει το καρδιογράφημα μας είπε ο καρδιολόγος ότι να ξέρουμε η καρδιά του μωρού έχει σχηματιστεί κατά 80% και το υπόλοιπο 20% σχηματίζεται μετά την γέννηση του. Τώρα δεν είμαι ειδική αλλά μήπως αυτό που είδε ο γιατρός σου με τον καιρό φεύγει???Γιατί δεν πήγαινες σε έναν πιο ειδικό γιατρό? Αν θέλεις σου λέω που κάναμε εμείς το καρδιογράφημα του μωρού. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mum to be είπε:

Καλημερα κορίτσια, σας παρακολουθω από την αρχή της εγκυμοσυνης μου, είμαι στην 23η βδομάδα με ΠΗΤ:28 Μαΐου. Την προηγουμεν βδομάδα έκανα την Β επιπέδου, ενώ όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες ο γιατρός βρήκε μια ηχογενης εστία στην καρδιά του μωρου. Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι πιθανοτατα θα φυγει πριν γεννηθεί το μωρό.Την ίδια άποψη έχει και ο γυναικολόγος μου . Εγώ παλι εχω λίγο άγχος, όποτε αποφάσισα να κάνω το nipt(μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο). Περιμένω τα αποτελέσματα σε 10 μέρες. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Καλημερα. Με το καλο το μωρακι σου.Σιγουρα θα ειναι υγιεστατο.Τα θεματακια στην καρδια τα συνδιαζουν με συνδρομο down; Παντως μονο με αυτο το ευρυμα δεν νομιζω να χει θεμα το μωρο.Συνηθως εχεις κι αλλες ενδειξεις.Καλα αποτελεσματα ευχομαι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφουτσικες μανουλες! Μπηκα μετα απο καιρο και σας διαβασα ολες! Χαιρομαι που τα μπεμπακια μας ειναι ολα καλα! 

Εγω γυρισα μετα πο καιρο στην καθημερινοτητα μου κ ακομη δεν εχω προσαρμοστει πληρως χεχε. Ελπιζω συντομα! Πηγα ειδα τον μπεμπη μου πριν λιγες μερες και ειναι καλα, μεγαλωνει και παιρνει βαρος ευτυχως. Βεβαια δεν μας εκανε τη χαρη να τον βγαλουμε καμια καλη φωτο αλλα χαλαλι του.

Αγορασα πολλα πραγματα απο επιπλα και τα συναφη και περιμενω τον αλλο μηνα να τα στησουμε αφου βαψουμε το δωματιο πρωτα. Ηθελα κ εγω να σας ρωτησω για καροτσι αλλα ειδα οτι στην Ελλαδα δεν εχουμε απαραιτητα τις ιδιες εταιρειες με εδω εκτος απο 2-3 που ειναι πολυ γνωστες παντου. Εμενα παντως μου φαινονται παρα πολλα τα χρηματα για τα καροτσια και προσπαθω να το συνηθισω χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Καλημερα κορίτσια, σας παρακολουθω από την αρχή της εγκυμοσυνης μου, είμαι στην 23η βδομάδα με ΠΗΤ:28 Μαΐου. Την προηγουμεν βδομάδα έκανα την Β επιπέδου, ενώ όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες ο γιατρός βρήκε μια ηχογενης εστία στην καρδιά του μωρου. Μου είπε να μην ανησυχώ και ότι πιθανοτατα θα φυγει πριν γεννηθεί το μωρό.Την ίδια άποψη έχει και ο γυναικολόγος μου . Εγώ παλι εχω λίγο άγχος, όποτε αποφάσισα να κάνω το nipt(μη επεμβατικο προγεννετικο ελεγχο). Περιμένω τα αποτελέσματα σε 10 μέρες. Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Καλησπέρα!!!! Παρόμοιο θέμα είχε και μια φίλη μου!! Φαινόταν κάτι στην καρδούλα του μωρού, αλλα μέχρι να γεννηθεί είχε απορροφιθεί. Κ εγώ δεν είμαι σίγουρη αν θα σου δείξει κάτι το ελεύθερο αίμα. Μόνο να το παρακολουθείς πιο συχνά και θα δείς που όλα θα πάνε καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2020 at 2:57 ΜΜ, Ξένη είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...το μωρό το καταλαβαίνετε συχνά? Κλωτσάει αρκετές φορές μέσα στη μέρα...εμένα μάλλον θέλει να με σκάσει,  δεν ξέρω....με καταλαβαίνει ότι κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και είναι ήσυχο....το νιώθω λίγες φορές μες στη μέρα...Μπορεί δλδ το πρωί που ξυπνάω και μετά το μεσημεράκι με απόγευμα πάλι λίγο.. 

Έτσι πρέπει να είναι? 

Και χωρίς να θέλω να φάω,  τρώω κάτι γλυκό η φρούτο η χυμό για να το καταλάβω...Δεν μπορώ μου έχει γίνει εμμονή...

Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλους δύο μήνες...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να πάω σε έναν ψυχολόγο αλλά και πάλι τι θα μου πάρει τους φόβους μου?? Νομίζω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς..να σκάσω ειμαι...

εμενα απο την 21 εβδ γινεται χαμος νμζ θα μου βγαλει τον αφαλο κοριτσι εχω

On 27/1/2020 at 10:19 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

εμεις ονομα ναι...ειναι ταμμενο σρην παναγια κ θα το πουμε μαρια ...εσεις???

και γω στην παναγια κρυσταλενια (υπαρχει στην κρητη 15 αυγουστο γιορταζει) κρυσταλια θα το βγαλω

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...