Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Καλύτερα που σε έχει υπό στενή παρακολούθηση γιατί η αλήθεια είναι ότι όσα πιο πολλά κιλά έχει μια γυναίκα τόσο πιο δύσκολη είναι η γέννα για τον φυσιολογικό τοκετό μιλάω....Και στα λέω εγώ που αυτή τη στιγμή ζυγιζω 100,5 κιλά...Δεν ντρέπομαι όμως αυτά είναι τα κιλά μου και σε όποιον αρέσουν,  εγώ πάντως με αυτά τα κιλά δεν είχα θέμα με διαβήτη κύησης ενώ ξέρω κοπέλες με τα μισά μου κιλά που είχαν...Είναι καθαρά περισσότερο οργανικό και λιγότερο θέμα κιλών...οπότε άσε να λέει η ενδοκρινολογος σου....θα έχεις να χάσεις λιγότερα μετά!!!Ενώ εγώ που δεν προσέχω θα ταλαιπωρηθω να τα χάσω...Και τι έγινε....χαχαχα...ας έρθει εμένα το μωρό μου και ας μείνω με όλα τα κιλά του κόσμου!!!Ο άντρας μου και χοντρούλα που είμαι με λατρεύει!!!

σιγα καλε με τα κιλά πλέον..οσο γουστάρουμε θα είμαστε κ καλά  κανουμε ...μπράβο σ ξενη καλά λες...ολοι είμαστε ίδιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ έχω καθισμα αυτοκινητου από 0-25 κιλά,  δεν ήθελα να πάρω το αυγό,  δλδ δεν θα μπορέσω να πάρω το μωρό με καλαθουνα και μετά να το βάλω εγώ στο κάθισμα του αυτοκινήτου?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Συνήθως είναι μέχρι 13 κιλά.... για τούς πρώτους μήνες δλδ , με αυτα πρεπει να παρεις το μωρο από το μαιευτήριο και έχουν και σημεία να δεσεις την ζώνη του αυτοκινήτου. Σε ενδιαφέρει  ;

τόσο είναι κ ρο δικό μ.ειπα μήπως ηταν κάνα πιο μεγάλο κ για ακομα πιο μετά.γιατι ια χρειαστώ. να μην άλλαζα δηλ...ευχαριστώ αγαοη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κορίτσια εγώ έχω βάλει τα περισσότερα, 10 στο συνολο. Ξεκίνησα 53 κιλά και ειμαι 63 . Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει ανοίξει πολυ η όρεξη μου. Τα περισσοτερα κιλά είναι μάλλον από την διακοπή του καπνίσματος παρα λόγω εγκυμοσυνης.Εκανα 1,5 πακετο κάθε μέρα. Δεν έχω κάνει ουτε μια τζουρα μόλις είδα θετικό τεστ. Ας είναι καλά τα μωρά μας και πιστευω οτι θα τα χάσουμε τα κιλά. Δυστυχώς, εγώ κάνω και αρκετη κατακράτηση και έχω φουσκώσει, μειωσα το αλάτι από τον 5ο και μετά . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανει καμπυλη εδω κ πολλες βδομαδες και ηταν οριακη!!Εκεινο το μηνα δεν πηρα ουτε γραμμαριο!!Μετα απ την καμπυλη μου βαζει να κανω καθε μηνα γλυκοζη ,η οποια ειναι κατεβασμενη ως τωρα ευτυχως!!!Προερχομουν απο διαιτα (λογω γαμου) και ειχα χασει 10 κιλα...ετσι,ξεκινησα την εγκυμοσυνη 78 κ τωρα ειμαι 88 ...την αλλη βδομαδα εχω γιατρο...θα με φωναξει πιστευω αλλα τρωωωωωω...ολη μερα θελω να τρωω,δεν ειχα κ κανενα "σοβαρο"συμπτωμα μεχρι τωρα παρα μονο κατι καουρες που κρατησαν λιγο!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ έχω πάρει 10 κιλά!! Ήμουν 55 κ είμαι 65!!! Ο γιατρός φώναξε, αλλά δε μπορώ να σταματήσω να τρώω!! Πάλι καλά δουλεύω ακόμη κ κινούμαι!!  Αλλά δε θα σκάσω.. ας κάνουμε την προσπάθεια μας μετά να τα χάσουμε!!! Τώρα ας το απολαύσουμε :D  

(Βέβαια οταν έχεις συνηθίσει να είσαι μέχρι 55 κιλά και τώρα βλέπεις να πρήζεσαι και να φουσκώνεις στον καθρέφτη, είναι πολυ περίεργο) :blink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Και εγώ έχω πάρει 10 κιλά!! Ήμουν 55 κ είμαι 65!!! Ο γιατρός φώναξε, αλλά δε μπορώ να σταματήσω να τρώω!! Πάλι καλά δουλεύω ακόμη κ κινούμαι!!  Αλλά δε θα σκάσω.. ας κάνουμε την προσπάθεια μας μετά να τα χάσουμε!!! Τώρα ας το απολαύσουμε :D  

(Βέβαια οταν έχεις συνηθίσει να είσαι μέχρι 55 κιλά και τώρα βλέπεις να πρήζεσαι και να φουσκώνεις στον καθρέφτη, είναι πολυ περίεργο) :blink:

Κοριτσακια μου γλυκα,φατε αφου μπορειτε,δεν πειραζει.Δυσκολο να πεινας ....Φατε και για μενα.:-|Θα τα χασετε μετα...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρωω για ολες :D αλλα με φοβιζει λιγο το μετα γιατι ετσι κ αλλιως ημουν παντα 70-77 κιλα μαξιμουμ (το υψος μ ειναι 1.72) κ πιστευω θα δυσκολευτω να τα χασω ...βεβαια ο μονος λογος που θελω να πεοσεχω ειναι το ζαχαρο αλλα απ τις γιορτες κ μετα εχω ξεφυγει :oops: ...δυσκολευεστε καθολου στον υπνο;;εγω δεν την παλευω πολυ!!!αφηστε που καθε μιση ωρα θελω κατουρημα!!ελεος!!:wacko:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ξερετε κανενα καλο κ οικονομικο site με βρεφικα ρουχαλακια;;γιατι ειμαι απο την περιοχη του Μεσολογγιου και εδω δεν εχουμε κ πληθωρα καταστηματων!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Εγω τρωω για ολες :D αλλα με φοβιζει λιγο το μετα γιατι ετσι κ αλλιως ημουν παντα 70-77 κιλα μαξιμουμ (το υψος μ ειναι 1.72) κ πιστευω θα δυσκολευτω να τα χασω ...βεβαια ο μονος λογος που θελω να πεοσεχω ειναι το ζαχαρο αλλα απ τις γιορτες κ μετα εχω ξεφυγει :oops: ...δυσκολευεστε καθολου στον υπνο;;εγω δεν την παλευω πολυ!!!αφηστε που καθε μιση ωρα θελω κατουρημα!!ελεος!!:wacko:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ξερετε κανενα καλο κ οικονομικο site με βρεφικα ρουχαλακια;;γιατι ειμαι απο την περιοχη του Μεσολογγιου και εδω δεν εχουμε κ πληθωρα καταστηματων!!

το next κ το  pat-pat εγω πήρα αρκετά κ με καλή ποιοτητα κιολας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Εγω τρωω για ολες :D αλλα με φοβιζει λιγο το μετα γιατι ετσι κ αλλιως ημουν παντα 70-77 κιλα μαξιμουμ (το υψος μ ειναι 1.72) κ πιστευω θα δυσκολευτω να τα χασω ...βεβαια ο μονος λογος που θελω να πεοσεχω ειναι το ζαχαρο αλλα απ τις γιορτες κ μετα εχω ξεφυγει :oops: ...δυσκολευεστε καθολου στον υπνο;;εγω δεν την παλευω πολυ!!!αφηστε που καθε μιση ωρα θελω κατουρημα!!ελεος!!:wacko:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ξερετε κανενα καλο κ οικονομικο site με βρεφικα ρουχαλακια;;γιατι ειμαι απο την περιοχη του Μεσολογγιου και εδω δεν εχουμε κ πληθωρα καταστηματων!!

Το θέμα της τουαλέτας είναι πολυ μεγάλο σχεδόν απο την αρχή της εγκυμοσυνης. Το μωρό είναι χαμηλά στη κοιλιά και συνεχώς νιώθω μια πιεση στην ουροδόχο μου. Όλη τη μερα έχω την αίσθηση ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Το βράδυ δε, η κατασταση γίνεται χειρότερη, σηκώνομαι ανά μια ώρα. 

Just now, Alexandrath είπε:

Και εγώ έχω πάρει 10 κιλά!! Ήμουν 55 κ είμαι 65!!! Ο γιατρός φώναξε, αλλά δε μπορώ να σταματήσω να τρώω!! Πάλι καλά δουλεύω ακόμη κ κινούμαι!!  Αλλά δε θα σκάσω.. ας κάνουμε την προσπάθεια μας μετά να τα χάσουμε!!! Τώρα ας το απολαύσουμε :D  

(Βέβαια οταν έχεις συνηθίσει να είσαι μέχρι 55 κιλά και τώρα βλέπεις να πρήζεσαι και να φουσκώνεις στον καθρέφτη, είναι πολυ περίεργο) :blink:

Και μένα φωνάζει ο γιατρός μου. Μου έχει βάλει όριο 15 κιλά.η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν νιώθω άνετα με τα κιλά. Φαντάσου ότι γυμνάζομαι κιόλας, κάνω κάθε μέρα μια ώρα γρήγορο περπατημα και κάποιες ασκήσεις. Φαντάσου να μην έκανα τίποτα ποσα θα είχα παρει. Πάντως πιστευω ότι κάποια κιλά είναι κατακράτηση και όχι λίπος . Εγώ μαζευτήκα λίγο από την προηγουμενη βδομάδα μπας και δεν παρω πολλα κιλά τους τελευταίους μήνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Εγω τρωω για ολες :D αλλα με φοβιζει λιγο το μετα γιατι ετσι κ αλλιως ημουν παντα 70-77 κιλα μαξιμουμ (το υψος μ ειναι 1.72) κ πιστευω θα δυσκολευτω να τα χασω ...βεβαια ο μονος λογος που θελω να πεοσεχω ειναι το ζαχαρο αλλα απ τις γιορτες κ μετα εχω ξεφυγει :oops: ...δυσκολευεστε καθολου στον υπνο;;εγω δεν την παλευω πολυ!!!αφηστε που καθε μιση ωρα θελω κατουρημα!!ελεος!!:wacko:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ξερετε κανενα καλο κ οικονομικο site με βρεφικα ρουχαλακια;;γιατι ειμαι απο την περιοχη του Μεσολογγιου και εδω δεν εχουμε κ πληθωρα καταστηματων!!

Καλησπερα!!

next, carter kosh online, marks and spencer, mothercare και τα κλασσικα h&m και zara!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:
4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Ναι αγάπη..

και πηρες το πρωτο νουμερο;;για νεογεννητο;;ή μεχρι 3 ημνων;;ρωταω γιατι ολες μου οι γνωστες για λιγο φορεσαν τα ενος μηνα!!αλλαξαν σχρτικα γρηγορα νουμερο και μου ειπαν να μη παρω πολλα για νεογεννητο,να τα παρω λιγο μεγαλυτερα γιστι θα πανε τσαμπα,δεν θα τα φφορεσει πολυ τα μικρα!!

 


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Ναι αγάπη..

Καλημέρα φιλη μου. εχω δει και ξετρελαθει με κατι ρούχα απο το pat pat. Ειναι καλης ποιοτητας; να το εμπιστευτώ και να παραγγείλω για το αντράκι μου;

Αναφορικά με το κάθισματακι θα δω και τα αλλά που έχουν να μου προσφέρουν κι αν βρω ένα μέχρι 25 κιλά θα στο πάρω να στο στείλω  :* 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...