Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, _prasinomata_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα κ εγω σήμερα β επιπέδου όλα πολύ καλά ευτυχώς! Μετά πήγα για ψώνια για το μωρό..  μου είπε η πωλήτρια ότι Μάιο κ Ιούνιο το μωρό φοράει μακρυμανικα φορμακια. Ισχύει αυτό?! Εγώ έλεγα να πάρω κοντομάνικο με ζακετες Αλλά με έβαλε σε σκέψεις.. εσείς τι θα πάρετε?! Είναι το πρώτο μωρό και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.. 

Σε λίγο θα πάμε να παραγγείλουμε το κρεβατάκι γτ θέλει 2 μήνες να έρθει.

Σεντονακια κ εμείς ραψαμε δεν αγοράσαμε έτοιμα. Πήραμε ύφασμα που μας αρέσει, το κόψαμε, το ραψαμε κ το καναμε σεντονακι!

 

 

Just now, dinaki23 είπε:

κ εμενα με μπερδευει αυτο με τα ρουχαλακια αλλα θα μακρυμανικο φορμακι(βαμβακερο οχι βελουτε) κ κοντομανικο κορμακι...βεβαια κ αυτο που λες με το ζακετακι μια χαρα θα ειναι αλλα οχι για τις πρωτες μερες νομιζω...

ζακετακι σε vεογεvvητο δεv βολευει κοριτσια. φορμακια θα παρετε κ απτα δυο υπαρχει vουμερο 1-3 μηvωv . μαιο σιγουρα θα φοραει μακρυμαvικο εvα vεογεvvητο απλα δεv θα ειvαι χοvτρο υφασμα. το τι ρουχα θα του φορεσετε θα το κριvετε απο εσας στο περιπου ομως δηλαδη αv vιωθετε ζεστη ακιvητη κ με αμαvικο  εσεις  θα φορεσει κ το μωρο κοvτομαvικο με μαvικακι αv σκατε ακομα κ με αμαvικο ακιvητη θα φορεσει το μωρο φαvελακι αμαvικο  . αv μια κρυωvετε μια ζεστεvεστε θα του βαλετε μακριμαvικο ελαφρυ. κτλ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@linaa @dinaki23 όποτε πρέπει να πάρουμε μισά κοντομάνικο κ μισά μακρυμανικα.. Αλλά σχετικά ελαφρύ ύφασμα.. 

Δεν ξέρω αν συζητήθηκε πιο πάνω κ το έχασα.. ονομα εχετε αποφασισει?! 


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

@linaa @dinaki23 όποτε πρέπει να πάρουμε μισά κοντομάνικο κ μισά μακρυμανικα.. Αλλά σχετικά ελαφρύ ύφασμα.. 

Δεν ξέρω αν συζητήθηκε πιο πάνω κ το έχασα.. ονομα εχετε αποφασισει?! 

εμεις ονομα ναι...ειναι ταμμενο σρην παναγια κ θα το πουμε μαρια ...εσεις???

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Εμας θα παρει το ονομα του πεθερου μου (δεν ειναι εν ζωη) ...θα τον πουμε Θαναση!!

Κι ο μικρος μου λεγεται Γιωργος απο τον πεθερο μου και το δευτερο θα τον πουμε Σταυρο απο τον μπαμπα μου.

  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

@Rafaelatarzan Εμείς επιλεξαμε να ξεφύγουμε από την παράδοση κ να βγάλουμε άσχετο όνομα, οπότε θα την πούμε νεφέλη!

κ πολύ καλά θα κάνετε..παράδοση δεν  μας άρεσε ουτε εμένα ούτε τ άντρα μ...δεν θέλαμε. οι γονείς μ δε τους νοιαχςι κιολας ...τα πεθερικά τα χω χεσμενα να πω ωμα ..χαχαχαψχα οπότε ταξαμε το μωρο μας λογο δύσκολιων πολλών...μ αρέσει το νεφέλη πολύ..  τέλεια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Εμείς δεν ξεφυγαμε από την παραδοση μια και θα παρει το όνομα του πεθερου μου  αλλα και τον αγιο που τον ταξαμε. Οποτε θα βγει Χρηστος Ιωαννης (απο τον Αη Γιαννη Ρωσο) 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, _prasinomata_ said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα κ εγω σήμερα β επιπέδου όλα πολύ καλά ευτυχώς! Μετά πήγα για ψώνια για το μωρό..  μου είπε η πωλήτρια ότι Μάιο κ Ιούνιο το μωρό φοράει μακρυμανικα φορμακια. Ισχύει αυτό?! Εγώ έλεγα να πάρω κοντομάνικο με ζακετες Αλλά με έβαλε σε σκέψεις.. εσείς τι θα πάρετε?! Είναι το πρώτο μωρό και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.. 

Σε λίγο θα πάμε να παραγγείλουμε το κρεβατάκι γτ θέλει 2 μήνες να έρθει.

Σεντονακια κ εμείς ραψαμε δεν αγοράσαμε έτοιμα. Πήραμε ύφασμα που μας αρέσει, το κόψαμε, το ραψαμε κ το καναμε σεντονακι!

 

Καλημέρα! Εγώ που είμαι Λουξεμβούργο και σίγουρα δεν θα έχουμε τη ζέστη της Ελλάδας θα του φοράω κοντομάνικα body και από πάνω είτε κοντομάνικο φορμάκι με ζακετούλα (αν κάνει κρύο) ή μακρυμάνικο φορμάκι βαμβακερό αν κάνει περισσότερη ζέστη. Γνώμη μου είναι ότι και μακρυμάνικο body και μακρυμάνικο φορμάκι στην Ελλάδα τέτοια εποχή είναι υπερβολη. Αλλά όπως λέω γνώμη μου :)  μην παρεξηγηθώ!

Just now, Mar-micky said:

Εμείς ακόμα ψάχνουμε ονόματα...Είμαστε ανάμεσα στο Ορφέας κ το Οδυσσεας..Η αλήθεια είναι ότι τ Ορφέας μας αρέσει πιο πολύ αλλά δεν έχει γιορτή...

Τι ωραία ονόματα!!! Εμείς εδώ βιαζόμαστε να βρούμε γιατί πρέπει να το δηλάωσουμε μέσα σε 3 εργάσιμες. Δεν έχει εδώ αβάφτιστα... Το πρώτο το βγάλαμε Νέστορα. Δεν κρατάω παραδόσεις :)  Για το δεύτερο κι εγώ θέλω Ορφέας ή Θαλής αλλά το πρώτο στα γαλλικά είναι νεράιδα (Orphée > fée) οπότε το αποκλείσαμε, το δεύτερο δεν υπάρχει και τώρα σκεφτόμαστε για Φίλιππος. Πώς σας φαίνεται; Δεν θέλουμε να τρώει και ξύλο...Να είναι κάτι το οποίο υπάρχει.

Just now, Μαρία_Λ said:

Καλημέρα! Εγώ που είμαι Λουξεμβούργο και σίγουρα δεν θα έχουμε τη ζέστη της Ελλάδας θα του φοράω κοντομάνικα body και από πάνω είτε κοντομάνικο φορμάκι με ζακετούλα (αν κάνει κρύο) ή μακρυμάνικο φορμάκι βαμβακερό αν κάνει περισσότερη ζέστη. Γνώμη μου είναι ότι και μακρυμάνικο body και μακρυμάνικο φορμάκι στην Ελλάδα τέτοια εποχή είναι υπερβολη. Αλλά όπως λέω γνώμη μου :)  μην παρεξηγηθώ!

Τι ωραία ονόματα!!! Εμείς εδώ βιαζόμαστε να βρούμε γιατί πρέπει να το δηλάωσουμε μέσα σε 3 εργάσιμες. Δεν έχει εδώ αβάφτιστα... Το πρώτο το βγάλαμε Νέστορα. Δεν κρατάω παραδόσεις :)  Για το δεύτερο κι εγώ θέλω Ορφέας ή Θαλής αλλά το πρώτο στα γαλλικά είναι νεράιδα (Orphée > fée) οπότε το αποκλείσαμε, το δεύτερο δεν υπάρχει και τώρα σκεφτόμαστε για Φίλιππος. Πώς σας φαίνεται; Δεν θέλουμε να τρώει και ξύλο...Να είναι κάτι το οποίο υπάρχει.

Α @Mar-micky γιορτή όντως δεν έχει αλλά στο εορτολόγιο λέει ότι γιορτάζει των αγίων πάντων οπότε φαντάζομαι δεν θα έχετε πρόβλημα για τη βάφτιση (αν το βαφτίσετε-ονομάσετε φυσικά Ορφέα).

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα! Εγώ που είμαι Λουξεμβούργο και σίγουρα δεν θα έχουμε τη ζέστη της Ελλάδας θα του φοράω κοντομάνικα body και από πάνω είτε κοντομάνικο φορμάκι με ζακετούλα (αν κάνει κρύο) ή μακρυμάνικο φορμάκι βαμβακερό αν κάνει περισσότερη ζέστη. Γνώμη μου είναι ότι και μακρυμάνικο body και μακρυμάνικο φορμάκι στην Ελλάδα τέτοια εποχή είναι υπερβολη. Αλλά όπως λέω γνώμη μου :)  μην παρεξηγηθώ!

Τι ωραία ονόματα!!! Εμείς εδώ βιαζόμαστε να βρούμε γιατί πρέπει να το δηλάωσουμε μέσα σε 3 εργάσιμες. Δεν έχει εδώ αβάφτιστα... Το πρώτο το βγάλαμε Νέστορα. Δεν κρατάω παραδόσεις :)  Για το δεύτερο κι εγώ θέλω Ορφέας ή Θαλής αλλά το πρώτο στα γαλλικά είναι νεράιδα (Orphée > fée) οπότε το αποκλείσαμε, το δεύτερο δεν υπάρχει και τώρα σκεφτόμαστε για Φίλιππος. Πώς σας φαίνεται; Δεν θέλουμε να τρώει και ξύλο...Να είναι κάτι το οποίο υπάρχει.

Α @Mar-micky γιορτή όντως δεν έχει αλλά στο εορτολόγιο λέει ότι γιορτάζει των αγίων πάντων οπότε φαντάζομαι δεν θα έχετε πρόβλημα για τη βάφτιση (αν το βαφτίσετε-ονομάσετε φυσικά Ορφέα).

@Μαρία_Λ το Φιλιππος ειναι πολυ ωραιο ονομα!!!Καλημεραααα

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky said:

@Μαρία_Λ το Φίλιππος κ εμένα μ άρεσε πολύ αλλά ο άντρας μου δεν ήθελε.. Το Ερμής κ το Απόλλωνας είναι επίσης ωραία ονόματα...

Καλά είσαι μέσα στο μυαλό μου :) Δεν θέλει ο άντρας μου το Απόλλωνας και για το Ερμής μου λέει ότι θα τον κοροιδεύουν λόγω του μαγαζιού...άσε...όλο κάτι τέτοια επιχειρήματα χρησιμιποιεί. Έχω λίγο καιρό ακόμη μπας και συμφωνήσουμε :grin:

  • Χαχα 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

κοριτσια με αυτα τα λογιστικα δεν εχω ιδεα!!

 

Να σας ρωτησω κατι ...τι καροτσι εχετε /θα παρετε;;Εγω αυτα τα 3σε1,2σε1 τα θεωρω "περιττα"γιατι το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιεις κανενα 3μηνο το πολυ!(ασε π δεμ εχω σκοπο να το κοιμιζω σ αυτο) κ το καθισματακι αυτοκινητου το ιδιο ,οποτε λεω να παρω καθισμα 0-36κιλα μια κ καλη κ καροτσι ειδα το trilogy απο inglesina...

τελεια αυτη η ιδεα!!δεν το ειχα σκεφτει!!!Εχει παρει κ η πεθερα μου να κεντησει δυο ζευγαρια οποτε θα χρειαστω λιγα ακομα...εγω ντρεπομαι να πω τι θελω οταν με ρωτανε τι να μου παρουν χαχαχα:oops:

Καλημέρα!!! Την καλαθούνα την χρησιμοποιείς περίπου μέχρι 4μηνών, το αυγό μέχρι 9 μηνών. Εμένα μου είπαν οτι το καθισματάκι θα είναι πολυ μεγάλο για τον πρώτο καιρό. Τώρα έχει να κάνει κ το πόσο μεγαλόσωμο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...