Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 minutes ago, Blue Velvet said:

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

      Κ εμένα μόνο η ουρα με ενοχλεί ελάχιστα … κοιλιά όχι ιδιαίτερα … είμαι 4η ημέρα σήμερα ….. δεν τολμάω καν να κάνω τεστ νωρίτερα δ ξέρω … βλέπω βίντεο που τους δείχνουν πολύ νωρίς τα τεστ δ ξέρω πως γίνεται αυτό … τι να πω καλή μας  επιτυχία ..να είναι ευλογημένο .

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , dinaki23 είπε:

Εγω εχω κανει καμπυλη απο την 20η εβδομαδα!!!!Και απο τοτε κανω γλυκοζη νηστειας καθε μηνα γιατι η καμπυλη ηταν οριακα!!Εμενα ο γιατρος μου παντως θετει ως οριο το 150 ....κ εγω ειχα 147 κ μου ειπε να προσεχω !!!Ενταξει πινεται...δεν ειναι κ τοοοοσο αισχος!!!

Εμενα ο ενδοκρινολογος που με παρακολουθει λογω θυρεοειδους μου εχει πει να κανω εξεταση σακχαρου καθε φορα που κανω αιματολογικες γιατι την προηγουμενη φορα ειχα 98 και αυτο θεωρειται διαβητης κυησης!! Ευτυχως στις προχθεσινες ηταν 77! Τωρα ελπιζω οταν κανω την καμπυλη να ναι καλυτερα τα πραγματα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

Κι εγω φιλη!!Ολη μερα στο φαγητο το μυαλο μου!!!!Αφου το πρωι εφαγα μια μπανανα(τρομαρα μου) κ μετα μου μπηκε η ιδεα να φτιαξω pancakes με ζαμπονοτυρια κ αυγο απο πανω...εεεε μην τα πολυλογω σε 10 λεπτα το ειχα ετοιμο:oops: χαχαχα...αυριο θα παω στον γιατρο κ θα μου κοπει το γελιο !!!!

 

**μεγεια τα ρουχαλακια!!!!:wub:

  • Χαχα 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κι εγω φιλη!!Ολη μερα στο φαγητο το μυαλο μου!!!!Αφου το πρωι εφαγα μια μπανανα(τρομαρα μου) κ μετα μου μπηκε η ιδεα να φτιαξω pancakes με ζαμπονοτυρια κ αυγο απο πανω...εεεε μην τα πολυλογω σε 10 λεπτα το ειχα ετοιμο:oops: χαχαχα...αυριο θα παω στον γιατρο κ θα μου κοπει το γελιο !!!!

 

**μεγεια τα ρουχαλακια!!!!:wub:

Εγω ειχα την φαεινη ιδεα να φτιαξω λουκουμαδες.... Αφου εφαγα ενα βιυνο λεμονατο με πατατες τηγανιτες...βραδυατικα!!! Και μετα λεμε παχυναμε!!!!!!

Χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

Τι τέλεια! Με γεια τα ρουχακια της μπέμπας! Έτσι να είσαι θετική! 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

Ααααα:rolleyes: τα πρωτα της ρουχαλακια...:wub:Τι ωραια.....Καλοφορετα να ναι

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

με το καλο να τα φορέσει η πριγκίπισσα σ θα ναι μια τρελα...μπράβο αγάπη μ.πολυ χαίρομαι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

με γεια τα ρουχαλακια σας! αντε και συντομα να τα φορεσει η μπεμπα σας! 

κι εμεις χτες κατι ψωνισαμε ,λιγα πραγματα, και ολο το βραδυ τα χαζευα, ελεγα ειναι δυνατον να χωρεσει εκει ανθρωπος; 

σημερα εχουμε υπερηχο να δουμε ποσο ειναι ο μπεμπακος μας. 

κοριτσια εχω μπερδευτει πολυ με τα καροτσια, μου εχουν πει να παρω καροτσι που να κλεινει και ανοιγει ευκολα (μπαστουνι), ελαφρυ και με μονες ροδες γιατι ετσι το κουμανταρεις καλυτερα. Εσεις τι γνωμη εχετε; 

ειδα οτι καποιες εχετε παρει το cybex priam , inglesina aptica κτλ... με τι κριτήρια τα πήρατε; 

και τι στρώμα πήρατε για την κουνίτσα του; ειναι τοσα πολλα τα ειδη που σε τρελαινουν...


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

με γεια τα ρουχαλακια σας! αντε και συντομα να τα φορεσει η μπεμπα σας! 

κι εμεις χτες κατι ψωνισαμε ,λιγα πραγματα, και ολο το βραδυ τα χαζευα, ελεγα ειναι δυνατον να χωρεσει εκει ανθρωπος; 

σημερα εχουμε υπερηχο να δουμε ποσο ειναι ο μπεμπακος μας. 

κοριτσια εχω μπερδευτει πολυ με τα καροτσια, μου εχουν πει να παρω καροτσι που να κλεινει και ανοιγει ευκολα (μπαστουνι), ελαφρυ και με μονες ροδες γιατι ετσι το κουμανταρεις καλυτερα. Εσεις τι γνωμη εχετε; 

ειδα οτι καποιες εχετε παρει το cybex priam , inglesina aptica κτλ... με τι κριτήρια τα πήρατε; 

και τι στρώμα πήρατε για την κουνίτσα του; ειναι τοσα πολλα τα ειδη που σε τρελαινουν...

Κ εγω inglesina θα παρω...να ναι ελαφρυ κ να χωραει στο αυροκινητο μου προτειναν...κ επειδη δεν θελω 3 σε 1 θα παρω το trilogy ...τωρα για στρωμα θα παρω ενα κλασικο απο linea...υπαρχουν παρα πολλα ειδη ομως!!!

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

με γεια τα ρουχαλακια σας! αντε και συντομα να τα φορεσει η μπεμπα σας! 

κι εμεις χτες κατι ψωνισαμε ,λιγα πραγματα, και ολο το βραδυ τα χαζευα, ελεγα ειναι δυνατον να χωρεσει εκει ανθρωπος; 

σημερα εχουμε υπερηχο να δουμε ποσο ειναι ο μπεμπακος μας. 

κοριτσια εχω μπερδευτει πολυ με τα καροτσια, μου εχουν πει να παρω καροτσι που να κλεινει και ανοιγει ευκολα (μπαστουνι), ελαφρυ και με μονες ροδες γιατι ετσι το κουμανταρεις καλυτερα. Εσεις τι γνωμη εχετε; 

ειδα οτι καποιες εχετε παρει το cybex priam , inglesina aptica κτλ... με τι κριτήρια τα πήρατε; 

και τι στρώμα πήρατε για την κουνίτσα του; ειναι τοσα πολλα τα ειδη που σε τρελαινουν...

Καλημέρα....σε ευχαριστούμε!!!με γεια και τα δικά σας!!Εγώ να σου πω τότε που επέλεξα το καρότσι τι κοιτούσα...Γενικά δεν μαρεσαν τα καροτσια τύπου stokke γιατί μου φαινόταν άβολο εντελώς εκεί ψηλά το παιδί, ήθελα με μόνες ρόδες γιατί πάνε καλύτερα στο δρόμο από τις διπλές που τρεμοπαιζουν,  ήθελα να έχει άνεση μέσα και μεγάλο καθισμα έτσι ώστε να χωράει και όταν θα φτάσει στα 2 και να κλείνει όλο μαζί,  βλέπεις κάτι καρότσια που πρέπει να βγάλεις το κάθισμα να το κλείσεις και μετά να κλείσεις και τον σκελετό....εεεε όχι...άβολο και χώρο πολύ...άποψη μου...νομίζω η κάθε μανούλα καταλαβαίνει μονη της ποιο θέλει για το παιδί της...πηρα το inglesina aptica..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....σε ευχαριστούμε!!!με γεια και τα δικά σας!!Εγώ να σου πω τότε που επέλεξα το καρότσι τι κοιτούσα...Γενικά δεν μαρεσαν τα καροτσια τύπου stokke γιατί μου φαινόταν άβολο εντελώς εκεί ψηλά το παιδί, ήθελα με μόνες ρόδες γιατί πάνε καλύτερα στο δρόμο από τις διπλές που τρεμοπαιζουν,  ήθελα να έχει άνεση μέσα και μεγάλο καθισμα έτσι ώστε να χωράει και όταν θα φτάσει στα 2 και να κλείνει όλο μαζί,  βλέπεις κάτι καρότσια που πρέπει να βγάλεις το κάθισμα να το κλείσεις και μετά να κλείσεις και τον σκελετό....εεεε όχι...άβολο και χώρο πολύ...άποψη μου...νομίζω η κάθε μανούλα καταλαβαίνει μονη της ποιο θέλει για το παιδί της...πηρα το inglesina aptica..

το inglesina Που πηρες, κλεινει μαζι με το καροτσι; χωρις να χρειαστει να βγαλεις πρωτα το καθισμα; 

Just now, dinaki23 είπε:

Κ εγω inglesina θα παρω...να ναι ελαφρυ κ να χωραει στο αυροκινητο μου προτειναν...κ επειδη δεν θελω 3 σε 1 θα παρω το trilogy ...τωρα για στρωμα θα παρω ενα κλασικο απο linea...υπαρχουν παρα πολλα ειδη ομως!!!

το trilogy δεν ειναι 3 σε 1? Κλεινει μαζι με το καθισμα; ή πρεπει πρωτα να το βγαλεις απο το σκελετο και μετα να κλεισει;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

το inglesina Που πηρες, κλεινει μαζι με το καροτσι; χωρις να χρειαστει να βγαλεις πρωτα το καθισμα; 

το trilogy δεν ειναι 3 σε 1? Κλεινει μαζι με το καθισμα; ή πρεπει πρωτα να το βγαλεις απο το σκελετο και μετα να κλεισει;

υπαρχει και σε 3 σε 1 ...εγω θα παρω το κλασικο που κλεινει οπωσ ειναι κ στεκεται ορθιο(κλειστο)

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

το inglesina Που πηρες, κλεινει μαζι με το καροτσι; χωρις να χρειαστει να βγαλεις πρωτα το καθισμα; 

το trilogy δεν ειναι 3 σε 1? Κλεινει μαζι με το καθισμα; ή πρεπει πρωτα να το βγαλεις απο το σκελετο και μετα να κλεισει;

Αυτο που πηρα κλεινει μαζι με το κάθισμα απλά δεν κλείνει σαν στεκα αλλά στη μέση σαν βιβλίο. Και τα δύο καροτσια αυτά είναι 3 σε 1, άμα δεν θες κάποιο από τα τρία όμως δεν το παίρνεις...Εγώ δεν πήρα το κάθισμα του αυτοκινήτου,  πήρα καθισμα και για πιο μετά από 0-18 κιλά νομίζω η έως 25 που έπεφτε εντελώς κάτω και έκανε και για βρέφος...

Υπάρχουν πολλά όμως καροτσια που είναι στο ίδιο στυλ ανάλογα πόσα χρήματα θέλει ο καθένας να χαλάσει..

Η αλήθεια είναι ότι τα έξοδα είναι πολλά και για ένα καρότσι είναι πάρα πολλά...εμάς μας το πήραν δώρο οι παππούδες, κούνια έχω από την αδερφή μου απλά ένα στρώμα θα αγοράσουμε μετά τη γέννα,  στην αρχή θα το έχω στην καλαθουνα του καροτσιού, είχε και βάση για να την έχεις στο δωμάτιο σου..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2020 at 1:25 ΜΜ, kastel είπε:

Καλημερα κορτισια!

 

Εγω με την τουαλετα μονο στο πιπι ρχω θεμα που παω τρεις και λιγο. Για το αλλο, παιδια εγω πολυ γομαρα. Δυο σιδηρα παιρνω τη μερα και δεν με πιανει τιποτα!! Χχαχαχ! 

Οσο για τα ψωνια εχω παρει σχεδον ολα τα επιπλα και καροτσι αλλα ακομη δεν εχουμε βαλει ουτε βιδα....νομιζω εχουμε καιρο ακομη, οχι??

@tzoukos κ εμενα το δεξι μου πλευρο με πεθαωε χθες, σημερα καλυτερα θα ελεγα. Μεση και πλατη στην ιδια κατασταση? 

Κνετε γυμναστικη για να τα βοηθησετε? Δεν ξερω τι να κανω κ εχουμε ακομη 3 μηνες μπροστα μας.

 

Κσλησπερα, εγώ γυμναζομουν πριν την εγκυμοσυνη και συνεχίζω να γυμνάζομαι. Εννοείται όχι στο ίδιο επίπεδο, κάνω μέχρι 1 ώρα διάδρομο περπατημα και ένα 40 λεπτό ασκήσεις χέρια -ποδια . Η αλήθεια είναι ότι με έχουν ανακουφίσει από τους πονους της μεσης γιατι έβαλα και 10 κιλά. 

Δεν ξέρω την φυσική σου κατάσταση, αλλά μπορείς να περπατας άνετα κάθε μέρα απ'οτι στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο προβλημα. 

Μια πολυ καλη άσκηση για την μέση είναι να ακουμπάς σε έναν τοίχο με την πλατη και να κάνεις καθίσματα. 

Κορίτσια βλέπω όλες σιγά σιγά πηρατε πραγματα , εγώ είμαι στην 24 η βδομάδα και δεν έχω παρει τίποτα ακόμα. Έλεγα να περιμενω κανα μηνα και μετά να φτιάχναμε το δωματιο του μωρου . Μήπως όμως πρεπει να ξεκινήσω από τώρα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κσλησπερα, εγώ γυμναζομουν πριν την εγκυμοσυνη και συνεχίζω να γυμνάζομαι. Εννοείται όχι στο ίδιο επίπεδο, κάνω μέχρι 1 ώρα διάδρομο περπατημα και ένα 40 λεπτό ασκήσεις χέρια -ποδια . Η αλήθεια είναι ότι με έχουν ανακουφίσει από τους πονους της μεσης γιατι έβαλα και 10 κιλά. 

Δεν ξέρω την φυσική σου κατάσταση, αλλά μπορείς να περπατας άνετα κάθε μέρα απ'οτι στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο προβλημα. 

Μια πολυ καλη άσκηση για την μέση είναι να ακουμπάς σε έναν τοίχο με την πλατη και να κάνεις καθίσματα. 

Καλο ειναι καθισματα να μην κανουμε ακομη.Στο μαθημα που ειχαμε κανει για τη γεννα μας ειχε πει η μαια του γιατρου να κανουμε καθισματα σαν ασκηση σαν προετοιμασια για τη γεννα αλλα αφου εχουμε μπει στο μηνα μας γιατι ποτε δεν ξερεις.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...