Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Πρέπει να το αναφέρεις στον γιατρό σου, αν και πιστευω δεν θα σε βάλει για καισαρική αλλά μπορείς να το συζητήσεις μαζί του. 

Καμπύλη ζαχαρου θα κάνω και εγώ σε λίγες μέρες, έχει ο μπαμπάς μου, λέτε να έχω και εγώ ;

δεν ειναι απαραιτητο αλλα μπορει να εχεις την προδιαθεση να αποκτησεις λογω αυτου ...εγω γι αυτο την εκανα κ ηταν στο οριο!Ενω στις πρωτες γενικες εξετασεις δεν ειχα καθολου !!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/1/2020 at 1:32 AM, Ξένη said:

Κορίτσια πείτε μου λίγο αν νιώθετε και εσείς το ίδιο....νοιώθω μερικές φορές οτι με κλωτσάει ψηλά,  κάτω από το στήθος,  πως γίνεται ενώ είναι το κεφάλι του ακόμα επάνω εγώ να νιώθω τις κλωτσιές επάνω?? Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ...Δεν νομίζω ότι γύρισε από τώρα με το κεφάλι κάτω. 

Αγχώνομαι υπερβολικά το ξέρω....ρωτάω συνέχεια χαζομάρες αλλά θέλω να παρατηρώ το οτιδήποτε γιατί δεν θα αντέξω να πάθει κάτι το μωρό μου..

Καλημέρα, μην ανησυχείς, και εμένα η μικρή είναι υπερδραστήρια ειδικά τις ώρες που ξεκουράζομαι... Την νιώθω ώρες ώρες τόσο χαμηλά... Και άλλες πιο ψηλα... Μην νομίζεις ακόμα έχουν χώρο και κουνιούνται όπου θέλουν... Σημασία έχει που δίνουν το παρόν... 

  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2020 at 9:01 ΜΜ, Alexandrath είπε:

Κορίτσια θα γεννήσει κάποια στο γένεσις Θεσσαλονίκη;

Εγώ θα γεννήσω στο Γένεσις...καλησπέρα κορίτσια!!!!θέλετε να μου πείτε γνωμες για κοριτσια;;;ψάχνω φουλ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Εγώ θα γεννήσω στο Γένεσις...καλησπέρα κορίτσια!!!!θέλετε να μου πείτε γνωμες για κοριτσια;;;ψάχνω φουλ....

Καλησπέρα....Εμένα μου άρεσαν πολλά όπως το quax, inglesina aptica, mamas and papas, peg perego...το inglesina  πήραμε τελικά. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....Εμένα μου άρεσαν πολλά όπως το quax, inglesina aptica, mamas and papas, peg perego...το inglesina  πήραμε τελικά. 

Το mama's papa's μου άρεσε και μένα....Εγώ κλείνω προς το cybex priam σε Κοκκινάκι... απλά το σκέφτομαι ακόμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marianeo241 είπε:

Το mama's papa's μου άρεσε και μένα....Εγώ κλείνω προς το cybex priam σε Κοκκινάκι... απλά το σκέφτομαι ακόμη!

Τα έχεις δει από κοντά? Το cybex που φαίνεται λίγο στενό,  θα είναι βολικό και για πιο μετά? Δεν το έχω δει από κοντά απλά στη φωτο φαίνεται στενό...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τις τελευταίες μέρες αισθάνομαι πολύ λίγο το μωρό κ συνήθως μετά το φαγητό. Αλλά την αισθάνομαι βαθιά, σαν να κουνιέται, Όχι κλωτσιές όπως παλιότερα..  στην Β επιπέδου μας είπε ο γιατρός ότι ο πλακούντας είναι προσθιος. Υπάρχει περίπτωση γι αυτό να μην την νιώθω τόσο πολύ όσο παλιά? Έχει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο πρόβλημα?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τις τελευταίες μέρες αισθάνομαι πολύ λίγο το μωρό κ συνήθως μετά το φαγητό. Αλλά την αισθάνομαι βαθιά, σαν να κουνιέται, Όχι κλωτσιές όπως παλιότερα..  στην Β επιπέδου μας είπε ο γιατρός ότι ο πλακούντας είναι προσθιος. Υπάρχει περίπτωση γι αυτό να μην την νιώθω τόσο πολύ όσο παλιά? Έχει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο πρόβλημα?

Καλησπέρα....Έχω ρίξει το κλάμα για τον ίδιο ακριβώς λόγο..Την μια μέρα παίζει να είναι δραστήρια και μετά για 3-4 μέρες απλά ρίχνει μια κλωτσιά μια στο τόσο και όχι τόσο δυνατή, σαν φτερούγισμα..

Μια φαίνεται παράξενο που σε αυτήν την βδομάδα την νιώθω σαν φτερούγισμα...

Και εμένα αν δεν κάνω λάθος ο πλακουντας μου είναι πρόσθιος..

Έχω βαρεθεί να τρώω κάτι και να ξαπλώνω για να την ακούσω...Μπορεί απλά να είναι ήσυχα μωρά..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....Έχω ρίξει το κλάμα για τον ίδιο ακριβώς λόγο..Την μια μέρα παίζει να είναι δραστήρια και μετά για 3-4 μέρες απλά ρίχνει μια κλωτσιά μια στο τόσο και όχι τόσο δυνατή, σαν φτερούγισμα..

Μια φαίνεται παράξενο που σε αυτήν την βδομάδα την νιώθω σαν φτερούγισμα...

Και εμένα αν δεν κάνω λάθος ο πλακουντας μου είναι πρόσθιος..

Έχω βαρεθεί να τρώω κάτι και να ξαπλώνω για να την ακούσω...Μπορεί απλά να είναι ήσυχα μωρά..

Όλες μας αγχωνόμαστε συνέχεια με το θέμα πώς και πόσο αισθανόμαστε 4ο μωρό μας. Κι είναι και λογικό, αφού αυτός είναι ο μόνος τρόπος να έχουμς μια επαφή με το τι μας συμβαίνει έκςι μέσα. Κάθε μωράκι όμως έχει άλλη συμπεριφορά και κάθε μέρα δεν είναι η ίδια. Μην σας αγχώνει αν δεν είναι πολύ ζωηρά συνεχώς ή αν τα χτυπήματα είναι απαλά. Εξάλλου ακόμα τα μωράκια είναι μικρούλικα κι ελαφριά, μετά την 28η εβδομάδα αρχίζουν να αποθηκεύουν λίπος και να παίρνουν βάρος και το πικ της κινητικότητας είναι μεταξύ 28ης και 32ης εβδομάδας (μετά λιγοστεύει ο χώρος και το εύρος κινήσεων). Επίσης δεν γίνεται συνεχώς να κλωτσάνε, μπορεί απλά να αλλάζουν θέση, να τεντώνονται, να έχουν λόξυγγα ή να προκαλούν αυτό το φτερουγισματάκι σαν μπουρμπουλήθρες. Όσο υπάρχουν τέτοιες κινησούλες, όλα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....Έχω ρίξει το κλάμα για τον ίδιο ακριβώς λόγο..Την μια μέρα παίζει να είναι δραστήρια και μετά για 3-4 μέρες απλά ρίχνει μια κλωτσιά μια στο τόσο και όχι τόσο δυνατή, σαν φτερούγισμα..

Μια φαίνεται παράξενο που σε αυτήν την βδομάδα την νιώθω σαν φτερούγισμα...

Και εμένα αν δεν κάνω λάθος ο πλακουντας μου είναι πρόσθιος..

Έχω βαρεθεί να τρώω κάτι και να ξαπλώνω για να την ακούσω...Μπορεί απλά να είναι ήσυχα μωρά..

Τι κανετε κοριτσακια;Εγω ξαπλωνω γιατι την ωρα που εκανα ντουζ ενιωσα εντονο πονο και τραβηγμα στο δεξι πλευρο ,με το ζορι σκουπιστηκα και βγηκα.Επειδινωνεται με τις κινησεις.Το επαθα και πριν καμια ωρα που εκανα μπανιο το μικρο και δεν μπορουσα να σκυψω για να τον βγαλω απο την μπανιερα.Ευτυχως ειναι η μαμα μου εδω και την φωναξα να τον σηκωσει.Νομιζω οτι κατι κανει το μωρο εκει ,σαν να ανεβηκε καπως απο χτες και γι αυτο εχω 2 μερες συνεχεια καουρα.Τον νιωθω πολυ ψηλα.Κι ο μικρος απο τον 7ο ειχε το ποδαρακι του κατω απο το δεξι πλευρο μου και μολις το τεντωνε δεν μπορουσα να κουνηθω.Οποτε θα τον κρατησει η μαμα μου αποψε .

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Τα έχεις δει από κοντά? Το cybex που φαίνεται λίγο στενό,  θα είναι βολικό και για πιο μετά? Δεν το έχω δει από κοντά απλά στη φωτο φαίνεται στενό...

Ναι γύρισα όλη την Θεσσαλονίκη και κατέληξα σε αυτό. Είναι στο στυλ μου. Είναι λίγο ψηλότερο από αλλα.  Δεν χρειάζεται πορτ μπεμπέ Γιατί ξαπλώνει εντελώς για νεογέννητο. Είναι πιο ελαφρύ από αλλα και κλείνει ενιαίο!!!Μετακινείται και σηκώνεται εύκολα!!!

 

Κορίτσια και εγώ έχω πρόσθιο!Δεν την ακούω όλη μέρα, κυρίως το βράδυ και τις κλοτσιές τις νιώθω χαμηλά συνήθως!Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό Γιατί λειτουργεί σαν μαξιλάρι και απορροφά την κλοτσια γι αυτό δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...σημερα η μερα δεν ξεκινησε καλα...ξυπνησα με μια στεναχωρια και μια θλιψη...εκανα δουλειες για να ξεχαστω αλλα τιποτα...αγχωνομαι πολυ για τα οικονομικα κτλ ...κ οσο πλησιαζει ο καιρος ακομα περισσοτερο ..εχουμε χωρο εστιασης στο χωριο κ παντα τον χειμωνα ειναι πεσμενα τα πραγματα!!

Κατα τα αλλα απο την μερα που σας ειπα οτι ο μπεμπης κλωτσαει ολη μερα δεν "ξαναφανηκε" ..αλλο αγχος απο κει!!-_-


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...