Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!!Ναι ετσι λεγεται αυτο με τα χερια!!!Εγω εχω κ χρονια τενοντιτιδα οποτε ειναι πιο εντονο καποιες φορες!!

 

Αχ μη μου μιλατε για τουαλεεεεετα!!!!Σε λιγο θα κοιμαμαι εκει!!!!!!!Επισης καταλαβαινω οτι οταν καθομαι στον καναπε κ σταυρωνω τα ποδια μου πανω στο τραοεζακι μαλλον πιεζω την κυστη(;;)και νομιζω οτι θελω να παω τουαλετα ενω εχω παει 5 λεπτα πριν!!

καλημεραααα

τουλαχιστον κοριτσια κατουρατε...εγω που νομιζω αρκετες φορες οτι θελω τουαλετα , οτι θα κατουρηθω αν δεν παω αμεσα και οταν παω τουαλετα ,δεν βγαινει σταγονα! απλα ο κυριος παιζει με την κυστη της μανουλας και πηγαινοερχομαι.... 

  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημεραααα

τουλαχιστον κοριτσια κατουρατε...εγω που νομιζω αρκετες φορες οτι θελω τουαλετα , οτι θα κατουρηθω αν δεν παω αμεσα και οταν παω τουαλετα ,δεν βγαινει σταγονα! απλα ο κυριος παιζει με την κυστη της μανουλας και πηγαινοερχομαι.... 

δε θελω να φανταστω ποσο χειροτερο θα γινει αυτο με την τουαλετα!!!

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορτισια!

 

Εγω με την τουαλετα μονο στο πιπι ρχω θεμα που παω τρεις και λιγο. Για το αλλο, παιδια εγω πολυ γομαρα. Δυο σιδηρα παιρνω τη μερα και δεν με πιανει τιποτα!! Χχαχαχ! 

Οσο για τα ψωνια εχω παρει σχεδον ολα τα επιπλα και καροτσι αλλα ακομη δεν εχουμε βαλει ουτε βιδα....νομιζω εχουμε καιρο ακομη, οχι??

@tzoukos κ εμενα το δεξι μου πλευρο με πεθαωε χθες, σημερα καλυτερα θα ελεγα. Μεση και πλατη στην ιδια κατασταση? 

Κνετε γυμναστικη για να τα βοηθησετε? Δεν ξερω τι να κανω κ εχουμε ακομη 3 μηνες μπροστα μας.

 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημερα κορτισια!

 

Εγω με την τουαλετα μονο στο πιπι ρχω θεμα που παω τρεις και λιγο. Για το αλλο, παιδια εγω πολυ γομαρα. Δυο σιδηρα παιρνω τη μερα και δεν με πιανει τιποτα!! Χχαχαχ! 

Οσο για τα ψωνια εχω παρει σχεδον ολα τα επιπλα και καροτσι αλλα ακομη δεν εχουμε βαλει ουτε βιδα....νομιζω εχουμε καιρο ακομη, οχι??

@tzoukos κ εμενα το δεξι μου πλευρο με πεθαωε χθες, σημερα καλυτερα θα ελεγα. Μεση και πλατη στην ιδια κατασταση? 

Κνετε γυμναστικη για να τα βοηθησετε? Δεν ξερω τι να κανω κ εχουμε ακομη 3 μηνες μπροστα μας.

 

Τι γυμναστικη καλε;;Ανεβαινω τις σκαλες κ βαρυγκομαω!!!!:D:arrow:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημερα κορτισια!

 

Εγω με την τουαλετα μονο στο πιπι ρχω θεμα που παω τρεις και λιγο. Για το αλλο, παιδια εγω πολυ γομαρα. Δυο σιδηρα παιρνω τη μερα και δεν με πιανει τιποτα!! Χχαχαχ! 

Οσο για τα ψωνια εχω παρει σχεδον ολα τα επιπλα και καροτσι αλλα ακομη δεν εχουμε βαλει ουτε βιδα....νομιζω εχουμε καιρο ακομη, οχι??

@tzoukos κ εμενα το δεξι μου πλευρο με πεθαωε χθες, σημερα καλυτερα θα ελεγα. Μεση και πλατη στην ιδια κατασταση? 

Κνετε γυμναστικη για να τα βοηθησετε? Δεν ξερω τι να κανω κ εχουμε ακομη 3 μηνες μπροστα μας.

 

τι χαλί  αυτή η τουαλέτα ελεος ποια...τσρρρρρρρ κ τσρρρρρρ όλη μέρα κ φυσικα κ τημ νύχτα...

αχ ρι ωραία τα πήρες  ολα κ γω επίσης...αύριο μάλιστα θα ναι εδώ.. κ φυσικα βάψιμο δεν εχω ξεκινήσει ετσι??? χαχαχαχα να δω πότε.. 

ο καιρός περνάει νερο αγαπη αλλα καλά εισια.

πλάτη πονάει πλευρά όχι μέση πονάει..

γυμναστική σεν με αφήνει ο μεσιε ντοκ άσε που αν άφηνε σιγα μην έκανα. μπλιαχ λεμε.

Εγώ έχω 2 μήνες μπροστά μ..τέλη τ μήνα Αθήνα έρχομαι.....κ φυσικά ρο δωμάτιο θα μείνει μισό αλλα δεν πειράζει...οταν γεννήσω θα ρο τελειώσω. ο καημένε. χαχαχαχαα

Just now, dinaki23 είπε:

Τι γυμναστικη καλε;;Ανεβαινω τις σκαλες κ βαρυγκομαω!!!!:D:arrow:

τι είπες τώρα...παω στην νύφη μ σπίτι κ ανεβαίνω 20 σκαλιά κ θέλω μισή ώρα. αχχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια με ανακουφιζετε (αν μπορω να το πω ετσι) γιατι νομιζα οτι μονο εγω λαχανιαζω οταν ανεβαινω σκαλια ή οταν περπαταω αρκετα, επειδη ειμαι παχια. Γιατι νομιζα οτι αυτο το παθαινουμε το τελευταιο διμηνο οταν παιρνουμε και τα περισσοτερα κιλα.

κοριτσια η καμπυλη ειναι πολυ καλη (λογικα δλδ) . δεν πηγα ακομα στην γιατρο αλλα οι τιμές εχουν ως εξής:

σακχαρο νηστειας 92 με ανωτερο οριο το 92 

1ης ωρας: 147 με ανωτερο οριο το 180

2ης ωρας : 114 με ανωτερο οριο το 153 

εντωμεταξυ το πρωι εγω πριν μου παρουν αιμα ηπια νερο να φουσκωσουν οι φλεβες γιατι αλλιως δεν φουσκωνουν για να παρουν αιμα.... θα παω σημερα στην ενδοκρινολο και θα σας πω  

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

αχ κοριτσια με ανακουφιζετε (αν μπορω να το πω ετσι) γιατι νομιζα οτι μονο εγω λαχανιαζω οταν ανεβαινω σκαλια ή οταν περπαταω αρκετα, επειδη ειμαι παχια. Γιατι νομιζα οτι αυτο το παθαινουμε το τελευταιο διμηνο οταν παιρνουμε και τα περισσοτερα κιλα.

κοριτσια η καμπυλη ειναι πολυ καλη (λογικα δλδ) . δεν πηγα ακομα στην γιατρο αλλα οι τιμές εχουν ως εξής:

σακχαρο νηστειας 92 με ανωτερο οριο το 92 

1ης ωρας: 147 με ανωτερο οριο το 180

2ης ωρας : 114 με ανωτερο οριο το 153 

εντωμεταξυ το πρωι εγω πριν μου παρουν αιμα ηπια νερο να φουσκωσουν οι φλεβες γιατι αλλιως δεν φουσκωνουν για να παρουν αιμα.... θα παω σημερα στην ενδοκρινολο και θα σας πω  

λαχανιαζεις από την εγκυμοσύνη κ οζι επειδή είσαι παχιά...κουκλα είσαι όσο κιλά να έχεις...είσαι θεα.

αχ παναγια μ ήπιες ρην αηδία??? εγω Παρασκευή πάω...νωρις αρην έβαλε..εμενα μ πε σρην 28 κ κάτι...

πίνεται η θα πεθάνω εκει μέσα??? μια κ γλυκά δεν τρώω αηδία παθαίνω...

Όσο για τα αποτελέσματα δεν ξερω να σ πω αλλα καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

λαχανιαζεις από την εγκυμοσύνη κ οζι επειδή είσαι παχιά...κουκλα είσαι όσο κιλά να έχεις...είσαι θεα.

αχ παναγια μ ήπιες ρην αηδία??? εγω Παρασκευή πάω...νωρις αρην έβαλε..εμενα μ πε σρην 28 κ κάτι...

πίνεται η θα πεθάνω εκει μέσα??? μια κ γλυκά δεν τρώω αηδία παθαίνω...

Όσο για τα αποτελέσματα δεν ξερω να σ πω αλλα καλά είναι.

απο την 24 εβδομαδα λεει μπορεις να κανεις καμπυλη, ιδανικα ειναι 26η αλλα εμενα λογω κιλων μου την εκανε λιγο νωριτερα (25 και 2). 

εεεεε αν θες να σου χαιδεψω τα αυτια θα σου πω οτι ειναι φανταστικο το υγρο και πινεται πολυ ευχαριστα! αν θες την αληθεια ,ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΕ! αλλα τι να κανεις...για το μωρο θα το πιεις... εμενα στις 25 εβδομαδες εγκυμοσυνης ,πρωτη φορα μου ηρθε αναγουλα και αυτο οταν ηπια αυτην την αηδια. Να ξερεις παντως οτι αυτο ειναι υποκειμενικο, η κουμπαρα μου δεν τρωει γλυκα αλλα αυτο το κατεβασε σφηνακι φιλη και συμπεθερα μου και της αρεσε.... και να πω και την πληρη αληθεια, την προηγουμενη φορα που εκανα την τριωρη καμπυλη (μου την εκαναν στα πλαισια προγεννητικου ελεγχου για την εξωσωματικη) ,το υγρο ηταν πολυ καλυτερο και πινοταν ανετα. 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

απο την 24 εβδομαδα λεει μπορεις να κανεις καμπυλη, ιδανικα ειναι 26η αλλα εμενα λογω κιλων μου την εκανε λιγο νωριτερα (25 και 2). 

εεεεε αν θες να σου χαιδεψω τα αυτια θα σου πω οτι ειναι φανταστικο το υγρο και πινεται πολυ ευχαριστα! αν θες την αληθεια ,ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΕ! αλλα τι να κανεις...για το μωρο θα το πιεις... εμενα στις 25 εβδομαδες εγκυμοσυνης ,πρωτη φορα μου ηρθε αναγουλα και αυτο οταν ηπια αυτην την αηδια. Να ξερεις παντως οτι αυτο ειναι υποκειμενικο, η κουμπαρα μου δεν τρωει γλυκα αλλα αυτο το κατεβασε σφηνακι φιλη και συμπεθερα μου και της αρεσε.... και να πω και την πληρη αληθεια, την προηγουμενη φορα που εκανα την τριωρη καμπυλη (μου την εκαναν στα πλαισια προγεννητικου ελεγχου για την εξωσωματικη) ,το υγρο ηταν πολυ καλυτερο και πινοταν ανετα. 

 

ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ???? πεθαίνω τώρα σ λεω σωστε με.χαχαχαχαχαχα θα μείνεις χβρις συμπεθερα σ λέω...χαχαχαχαχα θα το πιω ομως ειμαι γενναία..ρο πολύ να τα βγάλω ολα στο μιλροβιολογικο...χαχαχαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ???? πεθαίνω τώρα σ λεω σωστε με.χαχαχαχαχαχα θα μείνεις χβρις συμπεθερα σ λέω...χαχαχαχαχα θα το πιω ομως ειμαι γενναία..ρο πολύ να τα βγάλω ολα στο μιλροβιολογικο...χαχαχαχαχαχα 

Όχι ρε μην μείνω χωρίς συμπεθερα....με ποια θα μαλλιοτραβηχτω εγω την μερα του γαμου ;!;!;!; χαχα

  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ???? πεθαίνω τώρα σ λεω σωστε με.χαχαχαχαχαχα θα μείνεις χβρις συμπεθερα σ λέω...χαχαχαχαχα θα το πιω ομως ειμαι γενναία..ρο πολύ να τα βγάλω ολα στο μιλροβιολογικο...χαχαχαχαχαχα 

Καλησπερα κοριτσακια.Παντως εμενα μια χαρα μου φανηκε το υγρο την προηγουμενη φορα.Πιο πολυ με αγχωνει που θα καθομαι εκει 2,5 ωρες μονη μου.Την αλλη φορα ηταν και η μαμα μου και ειχα παρεα,τωρα θα κραταει το μικρο. Κι ολες μου  οι φιλες δουλευουν πρωι...Μια χαρα τα αποτελεσματα σου ZOIRITA

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι χαλί  αυτή η τουαλέτα ελεος ποια...τσρρρρρρρ κ τσρρρρρρ όλη μέρα κ φυσικα κ τημ νύχτα...

αχ ρι ωραία τα πήρες  ολα κ γω επίσης...αύριο μάλιστα θα ναι εδώ.. κ φυσικα βάψιμο δεν εχω ξεκινήσει ετσι??? χαχαχαχα να δω πότε.. 

ο καιρός περνάει νερο αγαπη αλλα καλά εισια.

πλάτη πονάει πλευρά όχι μέση πονάει..

γυμναστική σεν με αφήνει ο μεσιε ντοκ άσε που αν άφηνε σιγα μην έκανα. μπλιαχ λεμε.

Εγώ έχω 2 μήνες μπροστά μ..τέλη τ μήνα Αθήνα έρχομαι.....κ φυσικά ρο δωμάτιο θα μείνει μισό αλλα δεν πειράζει...οταν γεννήσω θα ρο τελειώσω. ο καημένε. χαχαχαχαα

τι είπες τώρα...παω στην νύφη μ σπίτι κ ανεβαίνω 20 σκαλιά κ θέλω μισή ώρα. αχχαχαχαχα

Καλα βαψιμο ουτε εμεις καναμε...πηραμε ομως χρωμα..και γενικως εχουμε παρει πολλα αλλα ταβλεπω να μενουν στην ακρη για πολυυυυ ακομη!! Α κ εγω την εκανα την καμπυλη και νομιζω οτι εξαρταται απο την ανοχη σου στη γλυκια γευση γιατι κατα αλλα δεν εχει καποια συγκεκριμενη. Εμενα παντως μου ειπε εχεις 10' να το πιεις κ εγω το ηπια μεσα σε 3'. Δεν ηταν το καλυτερο μου αλλα ουτε ηθελα να ξερασω. Τι να κανεις, θα το υποστεις κ αυτο.

@ZOIRITA20813 νομιζωκ εγω κουραζομαι πιο ευκολα πλεον αλλα προσπαθω να περπαταω οσο μπορω κ οταν μπορω. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα! Αυτό με τα χέρια που περιγράφεις μάλλον είναι το σύνδρομο του καρπικού σωλήνα που είναι απολύτως φυσιολογικό σε αυτό το στάδιο. Όσο για τα πλευρά, επίσης το βρίσκω φυσιολογικό. Ανοίγει η θωρακική σου κοιλότητα, μετακινούνται τα όργανα, κάποιος σπρώχνει... :) 

Εμενα άρχισαν τα νυχτοπερπατήματα στην τουαλέτα. Και πλεόν όταν κάθομαι για λίγη ώρα μετά αρχίζει να με πονάει η πλάτη μου. Κοντεύουμε όμως το τρίτο τρίμηνο!! Πώς πέρασαν οι εβδομάδες!

Αχχχχχ κι εγω αν μεινω λιγο καθιστη υποφερω μετα απο την πλατη μου...

Οσο για την τουαλετα καθε τρεις και λιγο και τις μισες φορες χωρις λογο!!!!

Χαχαχαχαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Αχχχχχ κι εγω αν μεινω λιγο καθιστη υποφερω μετα απο την πλατη μου...

Οσο για την τουαλετα καθε τρεις και λιγο και τις μισες φορες χωρις λογο!!!!

Χαχαχαχαχχαχαχα

Παντως στο μικρο προς στο τελος,απο τον 8ο και μετα πηγαινα τουαλετα και μολις γυριζα και καθομουν στον καναπε ενιωθα οτι κατουργιεμαι παλι και ξαναπηγαινα,δραμα....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανει καμπυλη απο την 20η εβδομαδα!!!!Και απο τοτε κανω γλυκοζη νηστειας καθε μηνα γιατι η καμπυλη ηταν οριακα!!Εμενα ο γιατρος μου παντως θετει ως οριο το 150 ....κ εγω ειχα 147 κ μου ειπε να προσεχω !!!Ενταξει πινεται...δεν ειναι κ τοοοοσο αισχος!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...