Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Οι 4-5 Την μέρα Δεν νομίζω πως είναι επικίνδυνες,  το θέμα είναι μην αυξηθούν και κρατάνε πολλά δευτερόλεπτα..Μέχρι στιγμής μια έχω κάνει από το πρωί.

Κορίτσια εγώ από κιλά....Αφήστε....Έχω πάρει 10 μέχρι τώρα αλλά τρώω τι να πω ότι τα πήρα με τον αέρα...Μόνο κοιλιά δεν έχω κάνει,  όλα τα υπόλοιπα τα έχω κάνει,  έχω πετάξει κ@λο,  στήθος, μπούτια...Αφήστε....

Εγω στο μικρο εκανα πολλες.Στον 7ο δε καμια 30 αρια την ημερα αλλα διασπαρτες.Απλα μου χε πει αν ειναι πανω απο 4 την ωρα να παρω  1/2 yutopar που μου χε δωσει και να τον παρω τηλ οτι ωρα να ναι.Ενα διαστημα τις μετρουσα ολη μερα.Δεν ηταν επωδυνες αλλα σκληρηνε ολη η κοιλια και μετα χαλαρωνε.Ευτυχως ολα πηγαν καλα και στο μηνα μου δε εκανα τις λιγοτερες..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, kastel είπε:

Γεια σας ομορφουτσικες μανουλες! Μπηκα μετα απο καιρο και σας διαβασα ολες! Χαιρομαι που τα μπεμπακια μας ειναι ολα καλα! 

Εγω γυρισα μετα πο καιρο στην καθημερινοτητα μου κ ακομη δεν εχω προσαρμοστει πληρως χεχε. Ελπιζω συντομα! Πηγα ειδα τον μπεμπη μου πριν λιγες μερες και ειναι καλα, μεγαλωνει και παιρνει βαρος ευτυχως. Βεβαια δεν μας εκανε τη χαρη να τον βγαλουμε καμια καλη φωτο αλλα χαλαλι του.

Αγορασα πολλα πραγματα απο επιπλα και τα συναφη και περιμενω τον αλλο μηνα να τα στησουμε αφου βαψουμε το δωματιο πρωτα. Ηθελα κ εγω να σας ρωτησω για καροτσι αλλα ειδα οτι στην Ελλαδα δεν εχουμε απαραιτητα τις ιδιες εταιρειες με εδω εκτος απο 2-3 που ειναι πολυ γνωστες παντου. Εμενα παντως μου φαινονται παρα πολλα τα χρηματα για τα καροτσια και προσπαθω να το συνηθισω χαχαχα!!

 


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 κιλά έχω πάρει κορίτσια... Ξεκίνησα 64 κιλά την εγκυμοσύνη μου, έπεσα στα 60 μετά από ανυπόφορο πρώτο τρίμηνο... Και τα πήρα στο δεύτερο πάλι... Αν δεν υπολογίζουμε αυτά που έχασα , πήρα τρία κιλά... Έχω φτάσει στα 67 ... Εεε εντάξει , γερά να είναι τα μωράκια μας και χάνονται αυτα

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastel said:

Ξένη μου αυτές οι συσπάσεις είναι επικίνδυνες;; είχα την αίσθηση ότι αν δεν συνοδεύονται από πόνο δεν θα έπρεπε να ανησυχούμε αλλά προβληματίστηκα τώρα. 

Εσείς πάρει 5 σύνολο;;;; Τι να πούμε κ εμείς που πλέον παίρνουμε κιλά και με τον αέρα. Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα έσκασα στο φαΐ και δνε το μετανιώνω αλλά και τώρα που άρχισα να τρώω πάλι νορμάλ, μπαίνουν τα άτιμα!!

Μαλλόν δεν πήρα επειδή εγώ δεν κατέβηκα :P :D δεν ισχύει. Απλά σε αυτήτην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να φάω γλυκά και δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα το βράδυ γιατί συνεζίζει να με πονάει το στομάχι μου. Αλλά μην ανησυχείς! 'Οταν θηλασεις θα τα χάσεις :) 

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Ξένη είπε:

Οι 4-5 Την μέρα Δεν νομίζω πως είναι επικίνδυνες,  το θέμα είναι μην αυξηθούν και κρατάνε πολλά δευτερόλεπτα..Μέχρι στιγμής μια έχω κάνει από το πρωί.

Κορίτσια εγώ από κιλά....Αφήστε....Έχω πάρει 10 μέχρι τώρα αλλά τρώω τι να πω ότι τα πήρα με τον αέρα...Μόνο κοιλιά δεν έχω κάνει,  όλα τα υπόλοιπα τα έχω κάνει,  έχω πετάξει κ@λο,  στήθος, μπούτια...Αφήστε....

Εγώ ήξερα ότι όσο οι συσπάσεις είναι ανώδυνες δεν πρέπει να ανησυχούμε... Άλλο ένα πρόβλημα και, άγχος στην εγκυμοσύνη... :shock:

@Μαρία_Λαυτό με τις γιορτές σε έναν ισχύει και μάλιστα πολύ. Έβαλα επιπλέον δύο κιλά τις μερες που ήμουν κάτω!! Αλλά έτρωγα πολύ δεν θα πω ψέματα! :P

Παράθεση

 

 

  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, 

εγώ πήρα 7 κιλά και παλεύω πολύ να μην ανέβει η ζυγαριά. Είμαι απο μόνη μου αρκετά παχιά και όλοι μου φωνάζουν σε σημείο να κλαίω καθημερινά. Μετράω το σάκχαρο κάθε μέρα το πρωί και 2 ώρες μετά το φαγητό . Ευτυχώς δεν ειναι ανεβασμένο. Το Σάββατο έχω την καμπύλη, ο Θεός μαζί μας. 

γενικότερα το δεύτερο τρίμηνο μου απο το πρώτο, ειναι πιο περίεργο ,δύσκολο και πιο φορτισμένο ενώ όλοι μου έλεγαν ότι το δεύτερο τρίμηνο ειναι το πιο ωραίο στην εγκυμοσύνη. 

Σήμερα μπήκα αισίως στην 25η εβδομάδα και μετράω περίπου 12 για να γεννήσω το μωρό μου.

Κορίτσια μου, αν χρειάζεται καμία αποστειρωτή για μπιμπερό να μου πει να της στείλω. Επίσης έχω και 2 καθισματάκια -αυγό σε περίπτωση που χρειάζεστε να στείλω. έχω μαζέψει πολλά και δεν ξέρω τι να τα κάνω

φιλιά πολλά 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Εγώ ήξερα ότι όσο οι συσπάσεις είναι ανώδυνες δεν πρέπει να ανησυχούμε... Άλλο ένα πρόβλημα και, άγχος στην εγκυμοσύνη... :shock:

@Μαρία_Λαυτό με τις γιορτές σε έναν ισχύει και μάλιστα πολύ. Έβαλα επιπλέον δύο κιλά τις μερες που ήμουν κάτω!! Αλλά έτρωγα πολύ δεν θα πω ψέματα! :P

 

Χαχαχ ξέρεις ότι 5 κιλά τα έβαλα μέσα στο μήνα των Χριστουγέννων,  αφού έτρωγα 3-4 κουραμπιέδες την μέρα συν το φαγητό..Αλλά ας γεννηθούν τα μωράκια μας καλά και τα κιλά χάνονται,  πέρυσι έχασα 18 κιλά της εγκυμοσύνης μέσα σε 3 μήνες..

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

γεια σας κορίτσια, 

εγώ πήρα 7 κιλά και παλεύω πολύ να μην ανέβει η ζυγαριά. Είμαι απο μόνη μου αρκετά παχιά και όλοι μου φωνάζουν σε σημείο να κλαίω καθημερινά. Μετράω το σάκχαρο κάθε μέρα το πρωί και 2 ώρες μετά το φαγητό . Ευτυχώς δεν ειναι ανεβασμένο. Το Σάββατο έχω την καμπύλη, ο Θεός μαζί μας. 

γενικότερα το δεύτερο τρίμηνο μου απο το πρώτο, ειναι πιο περίεργο ,δύσκολο και πιο φορτισμένο ενώ όλοι μου έλεγαν ότι το δεύτερο τρίμηνο ειναι το πιο ωραίο στην εγκυμοσύνη. 

Σήμερα μπήκα αισίως στην 25η εβδομάδα και μετράω περίπου 12 για να γεννήσω το μωρό μου.

Κορίτσια μου, αν χρειάζεται καμία αποστειρωτή για μπιμπερό να μου πει να της στείλω. Επίσης έχω και 2 καθισματάκια -αυγό σε περίπτωση που χρειάζεστε να στείλω. έχω μαζέψει πολλά και δεν ξέρω τι να τα κάνω

φιλιά πολλά 

Γιατί φοβάσαι τόσο για το ζάχαρο? Λόγω των κιλών? Γιατί απ ότι έχω καταλάβει στα ίδια είμαστε και εγώ δεν είχα ποτέ ούτε στην περσινή εγκυμοσύνη και ελπίζω ούτε φέτος. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Χαχαχ ξέρεις ότι 5 κιλά τα έβαλα μέσα στο μήνα των Χριστουγέννων,  αφού έτρωγα 3-4 κουραμπιέδες την μέρα συν το φαγητό..Αλλά ας γεννηθούν τα μωράκια μας καλά και τα κιλά χάνονται,  πέρυσι έχασα 18 κιλά της εγκυμοσύνης μέσα σε 3 μήνες..

Γιατί φοβάσαι τόσο για το ζάχαρο? Λόγω των κιλών? Γιατί απ ότι έχω καταλάβει στα ίδια είμαστε και εγώ δεν είχα ποτέ ούτε στην περσινή εγκυμοσύνη και ελπίζω ούτε φέτος. 

Δεν φοβάμαι εγώ....Η ενδοκρινολογος με έχει υπό στενή παρακολούθηση.... με κάνει να νιώθω ως η πιο χοντρή γυναίκα που έμεινε έγκυος και θα γεννήσει, ειλικρινά   :(

  • Λυπημένη/-ος 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

γεια σας κορίτσια, 

εγώ πήρα 7 κιλά και παλεύω πολύ να μην ανέβει η ζυγαριά. Είμαι απο μόνη μου αρκετά παχιά και όλοι μου φωνάζουν σε σημείο να κλαίω καθημερινά. Μετράω το σάκχαρο κάθε μέρα το πρωί και 2 ώρες μετά το φαγητό . Ευτυχώς δεν ειναι ανεβασμένο. Το Σάββατο έχω την καμπύλη, ο Θεός μαζί μας. 

γενικότερα το δεύτερο τρίμηνο μου απο το πρώτο, ειναι πιο περίεργο ,δύσκολο και πιο φορτισμένο ενώ όλοι μου έλεγαν ότι το δεύτερο τρίμηνο ειναι το πιο ωραίο στην εγκυμοσύνη. 

Σήμερα μπήκα αισίως στην 25η εβδομάδα και μετράω περίπου 12 για να γεννήσω το μωρό μου.

Κορίτσια μου, αν χρειάζεται καμία αποστειρωτή για μπιμπερό να μου πει να της στείλω. Επίσης έχω και 2 καθισματάκια -αυγό σε περίπτωση που χρειάζεστε να στείλω. έχω μαζέψει πολλά και δεν ξέρω τι να τα κάνω

φιλιά πολλά 

κ τι έγινε που είσαι πιο παχιά? να μην κλαις φίλη μ...να μην σε νοιάζει τιπιτα...να κάνεις οπως θες εσύ κ οτι θες.

να ρωτήσω το αυγό ειναι μέχρι ποια ηλικία???

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Δεν φοβάμαι εγώ....Η ενδοκρινολογος με έχει υπό στενή παρακολούθηση.... με κάνει να νιώθω ως η πιο χοντρή γυναίκα που έμεινε έγκυος και θα γεννήσει, ειλικρινά   :(

να ργν αλλάξεις....ακους εκεί η πιο χοντρή..κ μα είσαι τι πειράζει μ.λες,,?? αχ δεν τα μπορω αυτά καθόλου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Δεν φοβάμαι εγώ....Η ενδοκρινολογος με έχει υπό στενή παρακολούθηση.... με κάνει να νιώθω ως η πιο χοντρή γυναίκα που έμεινε έγκυος και θα γεννήσει, ειλικρινά   :(

Να την αλλάξεις κορίτσι μου!! Δεν έχει κανένας το δικαίωμα να σε κάνει να νιώθεις άσχημα! Βιώνεις την πιο ωραία περίοδο της ζωής σου!  Έχεις μια ζωουλα μέσα σου και είναι κρίμα να μην απόλαυσεις την εγκυμοσύνη σου επειδή κάποιοι είναι τόσο τραγικοί!! Να πω ότι σου ανέβαινε το ζάχαρο οκ να το προσεχε η ενδοκρινολόγος και πάλι δεν θα είχε το δικαίωμα να σε κάνει να νιώθεις έτσι!! Κι εγώ έχω παραπανω κιλά όσο και να προσέχουμε στην εγκυμοσύνη θα βάλουμε κιλά δεν γίνεται!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kastel είπε:

@Mum to beτο έχουμε ακούσει κ άλλες φορές αυτό εδώ στο φόρουμ και όλα ήταν καλά! Ειδικά εάν οι τιμές των προηγούμενων υπερήχων ήταν νορμάλ. Είμαι σίγουρη ότι είναι αγχωτικό και καλά έκανες κ έκανες το τεστ αλλά θα δεις που το μπεμπεκι σου είναι μια χαρά! Από κιλά κλαψτα... Έχω βάλει 9!Η γιατρός μου έβαλε χέρι και μου είπε ότι από εδώ και πέρα πρέπει να προσέχω γιατί είναι ακόμη πιο εύκολο να βάλω κιλά. Εσύ πως πας; 

Αχ μακάρι, από κιλά ασε και εγώ τα ίδια, προσπαθω όμως να βάλω φρένο γιατί δεν με βλέπω καλά . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Δεν φοβάμαι εγώ....Η ενδοκρινολογος με έχει υπό στενή παρακολούθηση.... με κάνει να νιώθω ως η πιο χοντρή γυναίκα που έμεινε έγκυος και θα γεννήσει, ειλικρινά   :(

Καλύτερα που σε έχει υπό στενή παρακολούθηση γιατί η αλήθεια είναι ότι όσα πιο πολλά κιλά έχει μια γυναίκα τόσο πιο δύσκολη είναι η γέννα για τον φυσιολογικό τοκετό μιλάω....Και στα λέω εγώ που αυτή τη στιγμή ζυγιζω 100,5 κιλά...Δεν ντρέπομαι όμως αυτά είναι τα κιλά μου και σε όποιον αρέσουν,  εγώ πάντως με αυτά τα κιλά δεν είχα θέμα με διαβήτη κύησης ενώ ξέρω κοπέλες με τα μισά μου κιλά που είχαν...Είναι καθαρά περισσότερο οργανικό και λιγότερο θέμα κιλών...οπότε άσε να λέει η ενδοκρινολογος σου....θα έχεις να χάσεις λιγότερα μετά!!!Ενώ εγώ που δεν προσέχω θα ταλαιπωρηθω να τα χάσω...Και τι έγινε....χαχαχα...ας έρθει εμένα το μωρό μου και ας μείνω με όλα τα κιλά του κόσμου!!!Ο άντρας μου και χοντρούλα που είμαι με λατρεύει!!!

  • Μου αρέσει 4

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ τι έγινε που είσαι πιο παχιά? να μην κλαις φίλη μ...να μην σε νοιάζει τιπιτα...να κάνεις οπως θες εσύ κ οτι θες.

να ρωτήσω το αυγό ειναι μέχρι ποια ηλικία???

να ργν αλλάξεις....ακους εκεί η πιο χοντρή..κ μα είσαι τι πειράζει μ.λες,,?? αχ δεν τα μπορω αυτά καθόλου 

Συνήθως είναι μέχρι 13 κιλά.... για τούς πρώτους μήνες δλδ , με αυτα πρεπει να παρεις το μωρο από το μαιευτήριο και έχουν και σημεία να δεσεις την ζώνη του αυτοκινήτου. Σε ενδιαφέρει  ;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλύτερα που σε έχει υπό στενή παρακολούθηση γιατί η αλήθεια είναι ότι όσα πιο πολλά κιλά έχει μια γυναίκα τόσο πιο δύσκολη είναι η γέννα για τον φυσιολογικό τοκετό μιλάω....Και στα λέω εγώ που αυτή τη στιγμή ζυγιζω 100,5 κιλά...Δεν ντρέπομαι όμως αυτά είναι τα κιλά μου και σε όποιον αρέσουν,  εγώ πάντως με αυτά τα κιλά δεν είχα θέμα με διαβήτη κύησης ενώ ξέρω κοπέλες με τα μισά μου κιλά που είχαν...Είναι καθαρά περισσότερο οργανικό και λιγότερο θέμα κιλών...οπότε άσε να λέει η ενδοκρινολογος σου....θα έχεις να χάσεις λιγότερα μετά!!!Ενώ εγώ που δεν προσέχω θα ταλαιπωρηθω να τα χάσω...Και τι έγινε....χαχαχα...ας έρθει εμένα το μωρό μου και ας μείνω με όλα τα κιλά του κόσμου!!!Ο άντρας μου και χοντρούλα που είμαι με λατρεύει!!!

Έλα ρε τι τέλειο αυτό με τον αντρουλη σου.. ❤️❤️❤️

@ZOIRITA20813ναι, να προσέχεις αλλά δεν γίνεται να σε κάνουν να κλαις και να χάνεις στιγμές... Όσο μπορείς!! Μη στεναχωρος τον μπέμπη γιατί αυτός είναι πιο σημαντικός από τους γιατρούς. 

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...