Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια...σημερα η μερα δεν ξεκινησε καλα...ξυπνησα με μια στεναχωρια και μια θλιψη...εκανα δουλειες για να ξεχαστω αλλα τιποτα...αγχωνομαι πολυ για τα οικονομικα κτλ ...κ οσο πλησιαζει ο καιρος ακομα περισσοτερο ..εχουμε χωρο εστιασης στο χωριο κ παντα τον χειμωνα ειναι πεσμενα τα πραγματα!!

Κατα τα αλλα απο την μερα που σας ειπα οτι ο μπεμπης κλωτσαει ολη μερα δεν "ξαναφανηκε" ..αλλο αγχος απο κει!!-_-

Καλημέρα...πίστεψε με είναι οι ορμόνες..Και εγώ μια είμαι καλά, μια οχι...υπομονη!!!Τώρα αυτό που λες για τα οικονομικά,  σε όλες τις οικογένειες έτσι είναι αλλά να σκέφτεσαι θετικά...Όταν υπάρχει υγεία όλα γίνονται και τα οικονομικά είναι το λιγότερο,  θα έρθουν και καλύτερες μέρες!!!

Αυτό με το μωρό που λες ότι δεν ξαναφανηκε,  τι εννοείς? 

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα...πίστεψε με είναι οι ορμόνες..Και εγώ μια είμαι καλά, μια οχι...υπομονη!!!Τώρα αυτό που λες για τα οικονομικά,  σε όλες τις οικογένειες έτσι είναι αλλά να σκέφτεσαι θετικά...Όταν υπάρχει υγεία όλα γίνονται και τα οικονομικά είναι το λιγότερο,  θα έρθουν και καλύτερες μέρες!!!

Αυτό με το μωρό που λες ότι δεν ξαναφανηκε,  τι εννοείς? 

Κουνιοταν ολη μερα ενω τωρα πολυ λιγο ειτε πρωι ειτε βραδυ...!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαε ένα φρούτο η λίγη σοκολάτα και θα εμφανιστεί,  απλά φάε και ξαπλωσε...Όταν κινούμαστε δεν τα καταλαβαίνουμε 

Just now, dinaki23 είπε:

Κουνιοταν ολη μερα ενω τωρα πολυ λιγο ειτε πρωι ειτε βραδυ...!!

Το συζήτησα με πολλές κοπέλες και όλες το ίδιο μου είπαν,  ότι οι κινήσεις δεν είναι τόσο έντονες αρκεί να τα καταλαβαίνουμε 

Αν διαβάσεις τα σχόλια πιο πίσω θα δεις...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Φαε ένα φρούτο η λίγη σοκολάτα και θα εμφανιστεί,  απλά φάε και ξαπλωσε...Όταν κινούμαστε δεν τα καταλαβαίνουμε 

Το συζήτησα με πολλές κοπέλες και όλες το ίδιο μου είπαν,  ότι οι κινήσεις δεν είναι τόσο έντονες αρκεί να τα καταλαβαίνουμε 

Αν διαβάσεις τα σχόλια πιο πίσω θα δεις...

Ναι τα διαβαζω ολα!!Αυτο με το φρουτο ισχυει το εχω παρατηρησει...απλα ειναι εντονη η αλλαγη κ με παραξενεψε!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ναι τα διαβαζω ολα!!Αυτο με το φρουτο ισχυει το εχω παρατηρησει...απλα ειναι εντονη η αλλαγη κ με παραξενεψε!!

Και εμένα το ίδιο...Αλλά μάλλον είναι ο μήνας που κοιμούνται παραπάνω..χαχαχ.  το ήξερες ότι υπάρχει μήνας που κοιμούνται περισσότερο? Εγώ όχι πάντως..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Και εμένα το ίδιο...Αλλά μάλλον είναι ο μήνας που κοιμούνται παραπάνω..χαχαχ.  το ήξερες ότι υπάρχει μήνας που κοιμούνται περισσότερο? Εγώ όχι πάντως..

Οοοχι δεν ειχα ιδεα!!!Ας ειναι αυτο γιατι αλλοι λενε οτι αν κινειται συνεχεια θα ειναι πολυ ζωηρος!!!Δεν θα τ αντεξω:blink::lol:

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, _prasinomata_ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τις τελευταίες μέρες αισθάνομαι πολύ λίγο το μωρό κ συνήθως μετά το φαγητό. Αλλά την αισθάνομαι βαθιά, σαν να κουνιέται, Όχι κλωτσιές όπως παλιότερα..  στην Β επιπέδου μας είπε ο γιατρός ότι ο πλακούντας είναι προσθιος. Υπάρχει περίπτωση γι αυτό να μην την νιώθω τόσο πολύ όσο παλιά? Έχει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο πρόβλημα?

Καλημερα, το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Ανησυχούσα που δεν το ένιωθα συχνά και δυνατά, κάθε τόσο έτρεχα για υπέρηχο. Ο γιατρός μου εξήγησε ότι ο πλακουντας είναι προσθιος οπότε είναι λογικό να μην τον νιώθω συχνά. Τι να σου πω, εγώ τουλάχιστον ησυχάσα λίγο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλημερα, το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Ανησυχούσα που δεν το ένιωθα συχνά και δυνατά, κάθε τόσο έτρεχα για υπέρηχο. Ο γιατρός μου εξήγησε ότι ο πλακουντας είναι προσθιος οπότε είναι λογικό να μην τον νιώθω συχνά. Τι να σου πω, εγώ τουλάχιστον ησυχάσα λίγο 

την Τεταρτη εχω ραντεβου οποτε θα μου λυθει η απορια πιστευω!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλημερα, το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Ανησυχούσα που δεν το ένιωθα συχνά και δυνατά, κάθε τόσο έτρεχα για υπέρηχο. Ο γιατρός μου εξήγησε ότι ο πλακουντας είναι προσθιος οπότε είναι λογικό να μην τον νιώθω συχνά. Τι να σου πω, εγώ τουλάχιστον ησυχάσα λίγο 

Καλημέρα.κ μενα προσθιος είναι κ ισχύει αυτό που λες...μ το πε κ μενα ο ντοκ μ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα.κ μενα προσθιος είναι κ ισχύει αυτό που λες...μ το πε κ μενα ο ντοκ μ...

Τι σημαινει ειναι προσθιος;;;επηρεαζει καπου αυτο;;;Αν ειχα δεν θα μου το δλεγε στην β επιπεδου;;;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Τι σημαινει ειναι προσθιος;;;επηρεαζει καπου αυτο;;;Αν ειχα δεν θα μου το δλεγε στην β επιπεδου;;;;;

εμένα μ ειπε δεν επηρεάζει πουθενα απλώς ακούω το μωρό απο βάθος...αυτο ...δεν είναι απαραίτητο να στο πει κιόλας...μονο αν ειχες κάτι πζ οπως εχω επειχιλιο προσθιο πλακουντα...σρην β τι αναγράφεται ??? εμενα μ το λέει ετσι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμένα μ ειπε δεν επηρεάζει πουθενα απλώς ακούω το μωρό απο βάθος...αυτο ...δεν είναι απαραίτητο να στο πει κιόλας...μονο αν ειχες κάτι πζ οπως εχω επειχιλιο προσθιο πλακουντα...σρην β τι αναγράφεται ??? εμενα μ το λέει ετσι 

Τωρα το κοιταξα!!!Εμενα προσθιος υψηλος γραφει!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Τι σημαινει ειναι προσθιος;;;επηρεαζει καπου αυτο;;;Αν ειχα δεν θα μου το δλεγε στην β επιπεδου;;;;;

Στη Β επιπέδου, στο χαρτί που σου δωσανε πρεπει να γράφει θέση πλακουντα οπίσθιο η προσθιο . Ο γιατρός μου εξήγησε ότι είτε είναι μπροστά από την μήτρα είτε πίσω δεν υπάρχει θέμα επικίνδυνοτητας.Νομιζω προσεχουν λίγο παραπάνω όταν είναι χαμηλός και μπορεί να προκληθει αποκόλληση του πλακουντα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...