Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλο ειναι καθισματα να μην κανουμε ακομη.Στο μαθημα που ειχαμε κανει για τη γεννα μας ειχε πει η μαια του γιατρου να κανουμε καθισματα σαν ασκηση σαν προετοιμασια για τη γεννα αλλα αφου εχουμε μπει στο μηνα μας γιατι ποτε δεν ξερεις.

Εγω που ρώτησα τον γυναικολόγο μου, μου είπε ότι σε μια εγκυμοσυνη που δεν υπάρχει κάποιο προβλημα μπορείς άνετα να κάνεις καθίσματα.Ετσι και αλλιώς οι γνώμες διίστανται σε πολλα θέματα για μια έγκυο από το τι πρεπει να φαει, αν κάνει να βάφει τα μαλλιά της  και να οδηγάει μέχρι το να γυμνάζεται. Η καθεμία επιλέγει τι θα ακολουθήσει και εννοείται με την συμβουλή του γιατρου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια κρατηθείτε πήρα 17 κιλά κ είμαι μόνο 26 εβδομάδων σχεδόν . Δε το πίστευα ούτε εγώ ούτε η γυναικολόγος μου... . 58 ξεκίνησα η άμοιρη κ με πολύ ωραίο σώμα... Τώρα είμαι Παναγία να φυλάει δε μου αρέσει καθόλου η εικόνα μου... Κ έκανα χαλάρωση στα μπούτια πααααρα πολύ.... Αχ θεέ μου... Αραγε μαζεύεται αυτό τώρα?? 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Ξένη said:

Κορίτσια...ειμαι πολύ χαρούμενη!!!ψώνισα τα πρώτα ρούχα της μπεμπουλας μας και παίζει να έχω πάει 10 φορές μέχρι την σακούλα...τα βγάζω τα κοιτάζω και πάλι μέσα....Έτσι μου έρχεται να κοιμηθώ αγκαλιά με τα ρούχα σήμερα...Και να κλάψω ταυτόχρονα!!!!

Εγώ καμπύλη σακχάρου θα κάνω το Σάββατο αλλά εντάξει δεν με αγχώνει, μια χαρά το ήπια πέρυσι,  μην σας πω μ'άρεσε κιόλας,  είχε γεύση πορτοκάλι....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπαίνουν έτσι τα κιλά??? Πείτε μου άμα τρως,  λογικό είναι...το μυαλό μου στο τι θα φάω είναι συνέχεια!!!με πιάνει μια λυγουρα για το οτιδήποτε...

Με το καλό Ξένη μου να τα φορέσεις στη μπουμπού σου!!! Κι εμένα ήρθε η μαμά μου να μας δει και πήγαμε παρέα να ψωνίσω κάτι καινούριο για το μωρό. Έχω αρχίσει πλέον και μετράω αντίστροφα! Να πω την αλήθεια πρώτα να βγω στην άδεια να ηρεμήσω λίγο :D δυστυχώς τις τελευταίες μέρες ίσα που προλαβαίνω να πω καληνύχτα στον μικρό.

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια κρατηθείτε πήρα 17 κιλά κ είμαι μόνο 26 εβδομάδων σχεδόν . Δε το πίστευα ούτε εγώ ούτε η γυναικολόγος μου... . 58 ξεκίνησα η άμοιρη κ με πολύ ωραίο σώμα... Τώρα είμαι Παναγία να φυλάει δε μου αρέσει καθόλου η εικόνα μου... Κ έκανα χαλάρωση στα μπούτια πααααρα πολύ.... Αχ θεέ μου... Αραγε μαζεύεται αυτό τώρα?? 

Καλησπέρα Μαράια. Εννοείται πως αν το θες μαζεύεται! Μπορείς να ακολουθήσεις ένα προσεκτικό κι υγιεινό πρόγραμμα διατροφής και να μην πάρεις καθόλου παραπάνω ή να χάσεις κιόλας... Μπορείς να συμβουλευτείς τον γυναικολόγο σου ή ακόμα καλύτερα ενδοκρινολόγο (αν έχεις) ή κάποιον διατροφολόγο. Πάνω κάτω θα χρειαστεί να κόψεις γλυκά, ζάχαρη, junk food (αν έτρωγες), τηγανητά και λιπαρά φαγητά. Θα τρως πιο συχνά και μικρά γεύματα κι όχι λίγα και μεγάλα, σαν σνακ θα βάλεις υγιεινές επιλογές (φρούτο και γιαούρτι ή ξηρούς καρπούς, γιαούρτι και μέλι ή μπάρα δημητριακών, κέικ από μαύρο αλεύρι και μέλι κλπ) και στα κυρίως γεύματα απλά θα είσαι πιο προσεκτική (αποφεύγεις είπαμε τα λιπαρά, τις ζύμες, σφολιάτες, κρέμες γάλακτος, βαριές σάλτσες), αλλά χωρίς να κόψεις κάτι, απλά θα τρως νορμάλ ποσότητα (λαδερά, όσπρια, κρεατάκι, ψάρι, κοτόπουλο, σαλάτες, μαύρα μακαρόνια, ρύζι, κοκ). Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι. Καλή επιτυχία και με το καλό το μπεμπέ!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Με το καλό Ξένη μου να τα φορέσεις στη μπουμπού σου!!! Κι εμένα ήρθε η μαμά μου να μας δει και πήγαμε παρέα να ψωνίσω κάτι καινούριο για το μωρό. Έχω αρχίσει πλέον και μετράω αντίστροφα! Να πω την αλήθεια πρώτα να βγω στην άδεια να ηρεμήσω λίγο :D δυστυχώς τις τελευταίες μέρες ίσα που προλαβαίνω να πω καληνύχτα στον μικρό.

Σε ευχαριστούμε Μαρία...υπομονή,  λίγο έμεινε ακόμα!!!σιγά σιγά πρέπει να ετοιμαζόμαστε, ψώνια και για μας για το νοσοκομείο και εγώ περιμένω την μαμα μου να πάμε για πιτζάμες κτλ..σε 9 εβδομάδες γενναω.....Πότε πέρασε ο καιρός!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια κρατηθείτε πήρα 17 κιλά κ είμαι μόνο 26 εβδομάδων σχεδόν . Δε το πίστευα ούτε εγώ ούτε η γυναικολόγος μου... . 58 ξεκίνησα η άμοιρη κ με πολύ ωραίο σώμα... Τώρα είμαι Παναγία να φυλάει δε μου αρέσει καθόλου η εικόνα μου... Κ έκανα χαλάρωση στα μπούτια πααααρα πολύ.... Αχ θεέ μου... Αραγε μαζεύεται αυτό τώρα?? 

Μην στεναχωριεσαι κουκλα μου!!! Μολις με το καλο ερθουν τα μωρακια μας θα μαζευτουμε και θα ξανα φτιαξουμε κορμι!!!!! Εως τοτε ας το απολαυσουμε....!!!

Χαχαχαχαχαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mariaia είπε:

Κορίτσια κρατηθείτε πήρα 17 κιλά κ είμαι μόνο 26 εβδομάδων σχεδόν . Δε το πίστευα ούτε εγώ ούτε η γυναικολόγος μου... . 58 ξεκίνησα η άμοιρη κ με πολύ ωραίο σώμα... Τώρα είμαι Παναγία να φυλάει δε μου αρέσει καθόλου η εικόνα μου... Κ έκανα χαλάρωση στα μπούτια πααααρα πολύ.... Αχ θεέ μου... Αραγε μαζεύεται αυτό τώρα?? 

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου, θα φυγουν τα κιλά. Μήπως έτρωγες πολυ λίγο πριν μείνεις έγκυος και τώρα παιρνεις πιο ευκολα ;το έχω παθει και εγώ. Εκανα πολυ αυστηρή διατροφή πριν την εγκυμοσυνη, με συνέπεια τώρα που τρώω παραπάνω να βαζω πιο ευκολα. Πάντως, αν δεν τρως πολλα επεξεργασμένα λιπαρά πιστευω οτι θα τα χάσεις ευκολα μετά τη γεννά με διατροφή . Αν προσεχεις μπορεί να μην παρεις παραπάνω κιλά μέχρι να γεννήσεις. Σε κάθε περιπτωση εσυ να είσαι καλά και το παιδάκι σου και όλα θα γίνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ έχω πάρει 7 κιλά αλλά πολύ πείνα, κάνω διατροφή με διατροφολόγο....όλο γλυκά σκέφτομαι!!!Πριν δεν τα έτρωγα και ιδιαίτερα.

Εγώ πήρα τελικά το cybex το priam σε κόκκινο!!!Το ερωτεύτηκα!κλείνει ολόκληρο, είναι 12 κιλά και μου άρεσε σαν design!Είναι απο 0 και δεν χρειάζεται πορτ μπεμπέ. Έχει αναρτήσεις και στις 4 ροδες .Επιπλεον κλεινει και στις 2 αν θες να κατεβάσεις το καροτσι σε σκάλες!!!Παραγγείλαμε κρεβατάκι και συρτιαριερα Όπως και καθισματακι για το αυτοκινητο! Ρουχαλάκια δεν έχω πάρει ακόμη. Φίλες μου είπαν ότι δεν χρειάζεται πάνω από 15 στο σύνολο γιατί μεγαλώνει πάρα πολύ γρήγορα. Σκέφτομαι ότι θα μου φέρουν αρκετά και ίσως πάρω 2-3 !!!

Τι άλλο θεωρείτε απαραίτητο;;;

Κορίτσια μην σκάτε έχω φίλη που πηρε 25 και τωρα ειναι πιο αδυνατη απο πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστούμε Μαρία...υπομονή,  λίγο έμεινε ακόμα!!!σιγά σιγά πρέπει να ετοιμαζόμαστε, ψώνια και για μας για το νοσοκομείο και εγώ περιμένω την μαμα μου να πάμε για πιτζάμες κτλ..σε 9 εβδομάδες γενναω.....Πότε πέρασε ο καιρός!!!

παρέα παμε φιλενάδα εμείς οι 2.κοκοκοκοκοκοκοκο μεγια  τα πραματα..πηρα κ γω το απτικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

παρέα παμε φιλενάδα εμείς οι 2.κοκοκοκοκοκοκοκο μεγια  τα πραματα..πηρα κ γω το απτικα.

Πότε σου είπε εσένα? Νόμιζα μέσα  Μαρτιου θα γεννήσεις...να σε ρωτήσω,  πηρες και την τσάντα μαζι με το καρότσι?

Η θα πάρεις άλλης εταιρείας? Δεν την είχα πάρει και χθες πήγα μια βόλτα να δω μέγεθος,  μου φάνηκε τεράστια..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια μ...Εμείς ξεκινήσαμε το βάψιμο. μόλις σήμερα ήρθαν κ ολα τα πραματα ρις κούκλας μ...περιττό να πω οτι μετα απο 11 χρόνια μάχης κ πολλα χαμένα παιδιά ήρθε η στιγμή που περίμενα...κάθομαι όλη μέρα σήμερα κ χαϊδεύω τις κούτες μ κ κλαίω..αλλα αυτα είναι τα δάκρυα τις λύτρωσης μ...

εύχομαι για όλεςας τέτοια δάκρυα..δάκρυα μαργαριτάρια για τα μωρα μας.

  • Μου αρέσει 11
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια μ...Εμείς ξεκινήσαμε το βάψιμο. μόλις σήμερα ήρθαν κ ολα τα πραματα ρις κούκλας μ...περιττό να πω οτι μετα απο 11 χρόνια μάχης κ πολλα χαμένα παιδιά ήρθε η στιγμή που περίμενα...κάθομαι όλη μέρα σήμερα κ χαϊδεύω τις κούτες μ κ κλαίω..αλλα αυτα είναι τα δάκρυα τις λύτρωσης μ...

εύχομαι για όλεςας τέτοια δάκρυα..δάκρυα μαργαριτάρια για τα μωρα μας.

με το καλο :wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πότε σου είπε εσένα? Νόμιζα μέσα  Μαρτιου θα γεννήσεις...να σε ρωτήσω,  πηρες και την τσάντα μαζι με το καρότσι?

Η θα πάρεις άλλης εταιρείας? Δεν την είχα πάρει και χθες πήγα μια βόλτα να δω μέγεθος,  μου φάνηκε τεράστια..

Μέχρι τέλη μ πε αγαπη μ πάμε καλά τελικά.αντεχω πολύ ακομα μεσα μ..δόξα το θεό.όχι δεν την πήρα ρην τσάντα φιλη μ...κ μεγάλη ήταν ναι..θα ψάξω άλλη πιο μικρη. έχει χώρο ρο καρότσι μας απο κατω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια μ...Εμείς ξεκινήσαμε το βάψιμο. μόλις σήμερα ήρθαν κ ολα τα πραματα ρις κούκλας μ...περιττό να πω οτι μετα απο 11 χρόνια μάχης κ πολλα χαμένα παιδιά ήρθε η στιγμή που περίμενα...κάθομαι όλη μέρα σήμερα κ χαϊδεύω τις κούτες μ κ κλαίω..αλλα αυτα είναι τα δάκρυα τις λύτρωσης μ...

εύχομαι για όλεςας τέτοια δάκρυα..δάκρυα μαργαριτάρια για τα μωρα μας.

Με συγκίνησες....Ένα μεγάλο μπράβο σου!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...