Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Mariaia είπε:

Ααααα με βοήθησες και πάρα πάρα πολύ μάλιστα.... Δηλ τώρα να πατήσω στο Google εφκα μένουμε σπίτι κ θα με κατευθύνει το σύστημα? Σε ευχαριστώ πάαααααρα πολύ... Μπήκα τώρα αλλά δε καταλάβαινω πως κάνεις τα χαρτιά σου ηλεκτρονικα.... Θα μπορούσες να μου στείλεις λινκ???? Δε βγάζω άκρη ρε φίλε 

Πρέπει ν μπεις εκεί που λέει γ ραντεβού και μετά σου ζητάει να μπεις με κωδικούς ταξιςνετ. Κ έκανα αίτηση και μετά πήρα στ ικα της περιοχής μου Πέτρουπολη και με κατευθείναν οι κοπέλες από τ ικα. Μπορείς ν πάρεις και το 15555 αλλά θα περιμένεις πολύ ώρα μέχρι να βγει κάποιος να σε βοηθήσει... Πρέπει σε γενικές γραμμές να στείλεις τ χαρτί σου στ ικα ώστε από κει να προωθηθεί και κρατάς εννοείται το πρότυπο γιατί όταν ανοίξει ξανά τ ικα θα πρέπει ν πας από κει κ να τ καταθέσεις... Επίσης θα σ πούνε και Εν μέιλ. Που πρέπει να στείλεις τα χαρτιά σου για να πληρωθείς.. Αλλάζει ανά περιοχή. Αλλά σ λέω πρέπει να πάρεις τηλ το ΙΚΑ και ν σε κατευθύνουν. Κάτσε να δω το λινκ που πρεοει να μπεις. Πας. Εκεί. Που λέει. Είσοδο για κλείσιμο ραντεβού στις οργανικές δομές... Μετά μπαίνει μ κωδικούς ταξις νετ και μετά επιλέγεις επίδομα μητρότητας και το ΙΚΑ σου που ανήκεις κ αφού κάνεις αίτημα ενημερώνεις το. Ικα σου για τη συνέχεια. Εγώ έτσι έκανα τουλάχιστον γτ κ γω μετά δεν έβρισκα άκρη. 

Just now, Ξένη είπε:

Μας είπαν ότι θα μείνει μάλλον μέχρι το άλλο Σάββατο...θα ερχόμαστε κάθε μέρα να την βλέπουμε και να της φέρνουμε το γάλα της..

Τι ωραία νέα που είναι καλά. Κ πίνει γάλατακι. Δε πειράζει θα πηγαίνετε να τη βλέπετε και θα περάσει γρήγορα ο καιρός και θα την έχετε σπίτι. 

Just now, Comet είπε:

Αλοιφω απαλα μετα το ντουζ καθε μερα pirelan αλοιφι στη τιλι και στη θιλεα αλω,ειναι κολλωδις οποτε αλοιφω λιγο,στεγνωνει 10 λεπτα και ντυνομαι.Οταν μπω στον 9ο θα το κανω πρωι και βραδυ. Εχει κανει διαφορα εδω και μια βδομαδα που το κανω.

Ευχαριστώ πολύ δεν ήξερα ότι ήθελαν και οι θήλες προετοιμασία. Θα το κάνω κ εγώ μιας και την έχω πάρει ήδη την purelan. 

Just now, Mariaia είπε:

Λοιπον εγώ έβαλα τον μπαμπά μου γιατί άκρη δεν έβγαλα... Κ έβαλα αίτημα επίδομα μητρότητας... Ώστε τουλάχιστον προθεσμιακα να είμαι καλυμμένη... Μέσω taxis net όλα αυτά.... Ώστε όταν ανοίξουν να μη μπορουν να πουν ότι δεν ήρθα.... 

Σωστά είσαι καλυμμένη με. Το αίτημα αλλά προσπάθησε από Δευτέρα πρωί να πάρεις το ΙΚΑ σου και να το επιβεβαιώσεις ώστε να σ πουν τι θα κάνεις ως δεύτερο βήμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

και βεβαια ξερω οτι θες ρωτα με εχω κανει μοριακο καρυοτυπο σε ελεγχο 524 χρωμοσωματων σημερα θα παρεις τα πρωτα αποτελεσματα ετσι δεν ειναι ;

Σήμερα περιμένω πρώτα ο Θεός εδώ τι θα φανεί? Ευχαριστώ για την συμπαράσταση

  • Μου αρέσει 4

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Σήμερα περιμένω πρώτα ο Θεός εδώ τι θα φανεί? Ευχαριστώ για την συμπαράσταση

κ σκεφτόμουνα σήμερα ν εδώ πως είσαι...

το μωράκι σ δεν θα έχει τιποτα να εισια σίγουρη...σε σκέφτομαι να προσέχεις πολύ...σ στέλνω μια αγκαλιά δυνατή 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lalom είπε:

Πρέπει ν μπεις εκεί που λέει γ ραντεβού και μετά σου ζητάει να μπεις με κωδικούς ταξιςνετ. Κ έκανα αίτηση και μετά πήρα στ ικα της περιοχής μου Πέτρουπολη και με κατευθείναν οι κοπέλες από τ ικα. Μπορείς ν πάρεις και το 15555 αλλά θα περιμένεις πολύ ώρα μέχρι να βγει κάποιος να σε βοηθήσει... Πρέπει σε γενικές γραμμές να στείλεις τ χαρτί σου στ ικα ώστε από κει να προωθηθεί και κρατάς εννοείται το πρότυπο γιατί όταν ανοίξει ξανά τ ικα θα πρέπει ν πας από κει κ να τ καταθέσεις... Επίσης θα σ πούνε και Εν μέιλ. Που πρέπει να στείλεις τα χαρτιά σου για να πληρωθείς.. Αλλάζει ανά περιοχή. Αλλά σ λέω πρέπει να πάρεις τηλ το ΙΚΑ και ν σε κατευθύνουν. Κάτσε να δω το λινκ που πρεοει να μπεις. Πας. Εκεί. Που λέει. Είσοδο για κλείσιμο ραντεβού στις οργανικές δομές... Μετά μπαίνει μ κωδικούς ταξις νετ και μετά επιλέγεις επίδομα μητρότητας και το ΙΚΑ σου που ανήκεις κ αφού κάνεις αίτημα ενημερώνεις το. Ικα σου για τη συνέχεια. Εγώ έτσι έκανα τουλάχιστον γτ κ γω μετά δεν έβρισκα άκρη. 

Τι ωραία νέα που είναι καλά. Κ πίνει γάλατακι. Δε πειράζει θα πηγαίνετε να τη βλέπετε και θα περάσει γρήγορα ο καιρός και θα την έχετε σπίτι. 

Ευχαριστώ πολύ δεν ήξερα ότι ήθελαν και οι θήλες προετοιμασία. Θα το κάνω κ εγώ μιας και την έχω πάρει ήδη την purelan. 

Σωστά είσαι καλυμμένη με. Το αίτημα αλλά προσπάθησε από Δευτέρα πρωί να πάρεις το ΙΚΑ σου και να το επιβεβαιώσεις ώστε να σ πουν τι θα κάνεις ως δεύτερο βήμα. 

Είσαι θεά!!!! Πραγματικά ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μας είπαν ότι θα μείνει μάλλον μέχρι το άλλο Σάββατο...θα ερχόμαστε κάθε μέρα να την βλέπουμε και να της φέρνουμε το γάλα της..

Μπραβο Ξένη μου γρήγορα θα την πάρετε! Όλα καλά.. ❤️

Just now, Athina3 είπε:

Σήμερα περιμένω πρώτα ο Θεός εδώ τι θα φανεί? Ευχαριστώ για την συμπαράσταση

Όλα θα πάνε καλά να είσαι σίγουρη για το μωρό σου. Περιμένουμε τα νέα σου. 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Μπραβο Ξένη μου γρήγορα θα την πάρετε! Όλα καλά.. ❤️

Όλα θα πάνε καλά να είσαι σίγουρη για το μωρό σου. Περιμένουμε τα νέα σου. 

@Ξένη μπράβο Ξένη μου! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!! Όλα καλά με τη μπουμπού σου! Με το καλό να την πάρετε σπίτι!

@kastel σε καταλαβαίνω! Τόσο καιρό το βίωνες αυτό χωρίς τους δικούς σου και τώρα που ήλπιζες να το μοιραστείς δεν μπορείς. Σε νιώθω απόλυτα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είδα τη μαμά μου 2 εβδομάδες πριν γεννήσω. Δεν είχα την ευκαιρία να πάω μια βόλτα μαζί της, να αγοράσουμε ρούχα για το μωρό να δει την κοιλιά μου να μεγαλωνει. Έχεις δίκιο σε ό,τι και να πεις! Όλα θα πάνε καλά!! Έχετε στο σύστημα να έρχεται μαία μετά να σε βλέπει; Αν μπορείς να έρχεται κάποια. Θα σε ηρεμεί αυτό. Θα ζυγίζει το μωρό θα σου δίνει συμβουλές. Θα βοηθήσει! Και να πεις στον αντρούλη σου να σου μαγειρεύει ωραίες σούπες με κρέας και λαχανικά για να πάρεις τα πάνω σου :) Εύχομαι και στις 2 μας να καταφέρουμε να έχουμε τις μαμάδες μας κοντά μας! Αν μπορώ με κάποιο τρόπο να σε βοηθήσω, μη διστάσεις να το ζητήσεις!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!

@Athina3 με όλη μου την καρδιά, καλά αποτελέσματα!! Περιμένουμε τα νέα σου! <3 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Ξένη μπράβο Ξένη μου! Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!! Όλα καλά με τη μπουμπού σου! Με το καλό να την πάρετε σπίτι!

@kastel σε καταλαβαίνω! Τόσο καιρό το βίωνες αυτό χωρίς τους δικούς σου και τώρα που ήλπιζες να το μοιραστείς δεν μπορείς. Σε νιώθω απόλυτα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είδα τη μαμά μου 2 εβδομάδες πριν γεννήσω. Δεν είχα την ευκαιρία να πάω μια βόλτα μαζί της, να αγοράσουμε ρούχα για το μωρό να δει την κοιλιά μου να μεγαλωνει. Έχεις δίκιο σε ό,τι και να πεις! Όλα θα πάνε καλά!! Έχετε στο σύστημα να έρχεται μαία μετά να σε βλέπει; Αν μπορείς να έρχεται κάποια. Θα σε ηρεμεί αυτό. Θα ζυγίζει το μωρό θα σου δίνει συμβουλές. Θα βοηθήσει! Και να πεις στον αντρούλη σου να σου μαγειρεύει ωραίες σούπες με κρέας και λαχανικά για να πάρεις τα πάνω σου :) Εύχομαι και στις 2 μας να καταφέρουμε να έχουμε τις μαμάδες μας κοντά μας! Αν μπορώ με κάποιο τρόπο να σε βοηθήσω, μη διστάσεις να το ζητήσεις!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!

@Athina3 με όλη μου την καρδιά, καλά αποτελέσματα!! Περιμένουμε τα νέα σου! <3 

Ναι έχεις  την επιλογή της μαιας, εάν θέλεις βέβαια. Θα το κάνω σίγουρα. Θα το έκανα, και η μαμά μου να ήταν εδώ. Βρε σίγουρα θα τα καταφέρουμε, δεν έχουμε κ άλλη επιλογή! :D. Ελπίζω να έρθουν αλλα αν πάλι όχι, πάμε μπροστά πάνω από όλα η υγεία μας. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια  βγήκε καλός ο καρυοτυπος..αλλα συγνωμη έχω απορίες αν βγουν καλές οι εξετάσεις σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα ? Μετά από αυτά που μας είχαν πει ειμασταν σίγουροι ότι δεν ήταν τα πράγματα καλά τώρα μας είπαν ότι ναι καλά κ ο καρυότυπος περιμένουμε βέβαια κ τις άλλες απαντήσεις.. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου όπου δεν τον άκουγα καλά κ μου πε μπορεί απλά το παιδί να ναι κοντούλη.. οποία ξέρει ας μου εξηγήσει πριν τρελαθώ.. φοβαμαι μετά από όλα αυτά μην έχει κάτι που ακόμα δεν το έχουν δει η δε φενεται? Αρχίζω κ τρελενομαι στο ντοπλερ βγήκαν κάτω από τα κατώτερα φυσιολογικά

  • Μου αρέσει 6

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Υπάρχει καμία που να έχει φαγούρα στα χέρια και στις πατούσες;; Έχω 2-3 μέρες ειδικά μια ώρα το βράδυ με τρελαίνει σαν φαγούρα... Ο γιατρός μου είπε είναι της εγκυμοσύνης, μου έδωσε μια κρέμα κ αν δεν ηρεμήσει να πάω σε δερματολόγο.

@Rafaelatarzan Χαίρομαι που πάνε όλα καλά!!!!! Πες μας όμως το ένιωσες και πήρες τον γιατρό σου το βράδυ; 
Περιμένουμε και τα αποτελέσματα της @Athina3 τα πρώτα ηταν καλά!!! 

Χαιρεται!! Λοιπον πρεπει να το ψαξεις λιγο καλυτερα με τον γυναικολογο σου..υπαρχει μια παθηση που λεγεται χολοσταση κυησης και συμπτωμα της ειναι η φαγουρα..ειδικα στις παλαμες και στα ποδια..εγω διαγνωστηκα πριν 2 εβδομαδες..πες του να κανεις εξετασεις για τις τρασαμινασες και τα χολικα αλατα..στο λεω ως παθουσα γιατι εχω βαριας μορφης και ειναι εξαιρετικα επικινδυνο..το ελεγχω καθε δυο μερες με αιματολογικες εξετασεις..ελπιζω να μην ειναι τιποτα βεβαια!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια  βγήκε καλός ο καρυοτυπος..αλλα συγνωμη έχω απορίες αν βγουν καλές οι εξετάσεις σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα ? Μετά από αυτά που μας είχαν πει ειμασταν σίγουροι ότι δεν ήταν τα πράγματα καλά τώρα μας είπαν ότι ναι καλά κ ο καρυότυπος περιμένουμε βέβαια κ τις άλλες απαντήσεις.. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου όπου δεν τον άκουγα καλά κ μου πε μπορεί απλά το παιδί να ναι κοντούλη.. οποία ξέρει ας μου εξηγήσει πριν τρελαθώ.. φοβαμαι μετά από όλα αυτά μην έχει κάτι που ακόμα δεν το έχουν δει η δε φενεται? Αρχίζω κ τρελενομαι στο ντοπλερ βγήκαν κάτω από τα κατώτερα φυσιολογικά

Μπραβο που βγήκαν καλά!! Ηρεμία τώρα... Γιατι τρελαίνεσαι; ίσως όντως το παιδί να μην είναι το πρώτο μπόι ίσως και απλά να μιλάμε για καμπύλες που σημαίνει αριθμούς και το παιδάκι σου να γίνει μια χαρά ψηλό! Σημασία έχει ότι είναι υγιής και θα τκν πάρεις σπίτι σε λίγο καιρό!!! ❤️


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια  βγήκε καλός ο καρυοτυπος..αλλα συγνωμη έχω απορίες αν βγουν καλές οι εξετάσεις σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα ? Μετά από αυτά που μας είχαν πει ειμασταν σίγουροι ότι δεν ήταν τα πράγματα καλά τώρα μας είπαν ότι ναι καλά κ ο καρυότυπος περιμένουμε βέβαια κ τις άλλες απαντήσεις.. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου όπου δεν τον άκουγα καλά κ μου πε μπορεί απλά το παιδί να ναι κοντούλη.. οποία ξέρει ας μου εξηγήσει πριν τρελαθώ.. φοβαμαι μετά από όλα αυτά μην έχει κάτι που ακόμα δεν το έχουν δει η δε φενεται? Αρχίζω κ τρελενομαι στο ντοπλερ βγήκαν κάτω από τα κατώτερα φυσιολογικά

εαν οι πρωτες εξετασεις βγουν καλες λενε οτι και οι επομενες βγαινουν καλες λιγο σπανιο να μην βγουν καλες το παιδι ειναι μια χαρα εγω αυτο πιστευω αν ο μοριακος ολκληρος βγει καλος δεν υπαρχει περιπτωση να εχει κατι το παιδι κανεις ελεγχο τοσων χρωμοσωματων τα ντοπλερ ειναι μετρησεις απλες στατιστικες μετρησεις σε παρακαλω ηρεμησε δεν κανει καλο το αγχος και ειδικα μετα απο αμνιο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, peped είπε:

Χαιρεται!! Λοιπον πρεπει να το ψαξεις λιγο καλυτερα με τον γυναικολογο σου..υπαρχει μια παθηση που λεγεται χολοσταση κυησης και συμπτωμα της ειναι η φαγουρα..ειδικα στις παλαμες και στα ποδια..εγω διαγνωστηκα πριν 2 εβδομαδες..πες του να κανεις εξετασεις για τις τρασαμινασες και τα χολικα αλατα..στο λεω ως παθουσα γιατι εχω βαριας μορφης και ειναι εξαιρετικα επικινδυνο..το ελεγχω καθε δυο μερες με αιματολογικες εξετασεις..ελπιζω να μην ειναι τιποτα βεβαια!!

Έχω ραντεβού την Δευτέρα οπότε θα τον ρωτήσω να μου πεί και να μου γράψει τις εξετάσεις.. εσύ τι συμπτώματα είχες; Γενικά έχω πολυ κατακράτηση σε χέρια κ πόδια κ το μόνο που με ηρεμεί είναι κάτι κρύο. Πέρα απο τις εξετάσεις σου έδωσε τίποτα για να ηρεμείς με την φαγούρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...