Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Ο άντρας μου είναι κρατούμενος στην Γεωργία και εκεί στο 24ωρο επισκεπτήριο έμεινα έγκυος έχω ξανακάνει θεραπεία αλλά ο άντρας μου που δεν μπορεί να κάνει εκεί μέσα από αυτόν κολλάω καθε 6 μήνες 1 μέρα έχουμε 24ωρο επισκεπτήριο τέλος πάντων όταν ήρθα Ελλάδα αυτή η γιατρός με είπε απαγορεύεται και μέχρι τώρα αφού δένεται στην καρτέλα μου γιατί δεν με είπανε τίποτα δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Ναι έκανα στον προγεννητικό και βγήκε θετική νομίζω δεν είμαι σίγουρη αλλά ο γιατρός που με παρακολουθεί μέχρι τώρα δεν έπρεπε να μου πει για αντιβίωση ?

Έπρεπε να σου πει για την αντιβίωση. Αυτά δεν τα αφήνουν έτσι. Επρεπε να είχες παρει αγωγη.Για αυτό σου λέω παρε και μια άλλη γνώμη βρε κορίτσι μου. Να δουμε τι θα σου πει και ένας άλλος. 

7 ώρες πρίν, Sofi_94 είπε:

Να πω και το άλλο λοιπόν την προηγοενη εβδ τον έβγαζε 2700 και 2 εβδομάδες πίσω σε εβδομάδες και ανάπτυξη και σήμερα μου τον έβγαλε 3200 και πάλι 2 εβδομάδες πίσω βαλθηκανε να με τρελάνουμε η εγώ είμαι τρελή? Με έχει φάει η αγωνία να σκασω ειμαι

Μη τρελαινεσαι για την ανάπτυξη που είναι πισω, το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μας, το μηριαιο οστό βγαίνει δυο βδομάδες πισω. Από τη στιγμή που παιρνει βάρος και ο πλακουντας σου δουλευει σωστά, δεν πρεπει να σε ανησυχεί . Ασε που όσο μεγαλώνουν τα μωρά, δεν υπάρχει πολυς χώρος για να κινηθουν μέσα στη μήτρα και πολλες φορες οι γιατροί δυσκολευονται να μετρήσουν το βάρος σωστά. Όποτε το βγάζουν στο περιπου. 

Just now, Sofi_94 είπε:

Ο άντρας μου είναι κρατούμενος στην Γεωργία και εκεί στο 24ωρο επισκεπτήριο έμεινα έγκυος έχω ξανακάνει θεραπεία αλλά ο άντρας μου που δεν μπορεί να κάνει εκεί μέσα από αυτόν κολλάω καθε 6 μήνες 1 μέρα έχουμε 24ωρο επισκεπτήριο τέλος πάντων όταν ήρθα Ελλάδα αυτή η γιατρός με είπε απαγορεύεται και μέχρι τώρα αφού δένεται στην καρτέλα μου γιατί δεν με είπανε τίποτα δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι

Εγω επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς που είναι ο άνδρας σου στη Γεωργία η στην Ελλάδα, αλλά να ξέρεις αν είναι στην Ελλάδα, είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να του δώσουν φάρμακα και να τον θεραπεύσουν. Για αυτό ακριβώς υπάρχουν γιατροι μέσα στις φυλακές. Μπορεις να ενημερώσεις τον διευθυντη της φυλακής και θα διευθετηθει το θέμα. Τώρα αν βρίσκεται στη Γεωργία, δυστυχώς δεν γνωρίζω το νομικό δίκαιο της χώρας. 

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια η απλη κολπικη εξεταση που γινεται για να δει την διαστολη ειναι ενοχλητικη αλλα παλευεται...εμενα το εχωσε μεχρι την καρδια μου χαχαχα ετσι μου φανηκε παντως για να προκαλεσει προπαρασκευαστικους πονους,σκεφτειτε τωρα εχω αιμα κ υγρα απ την εξεταση...δεν γινεται σε ολες!!...αν σπασουν τα νερα πχ δεν υπαρχει περιπτωση να το κανει...εμενα το εκανε για να γεννησω μεσα στις επομενες μερες για τους λογους που σας ειπα πριν...Το οτι εχω διαστολη σημαινει οτι κοντευω λογικα...

Μακάρι κορίτσι μου να κοντευεις γιατί η διαστολή δεν σημαίνει απαραίτητα ότι γεννάας, μπορεί να έχεις διαστολή και να γεννήσεις μέρα από αρκετές μέρες. Εγώ σου ευχομαι να ξεκινησει ο τοκετός σου συντομα . 

8 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Εγώ κολπική καλλιέργεια έκανα στις πρώτες εξετάσεις κ μετά στον 7ο μήνα. 
Σήμερα είμαι 38&6 κ κολπική εξέταση μου έκανε 2 εβδομάδες πριν κ όντως ήταν ενοχλητικό. Σήμερα που πήγα για τελευταία φορά στο ιατρείο μου είπε Παρασκευή και Κυριακή πάω κλινική για καρδιοτοκογράφο κ αν δεν έχω γεννήσει μέχρι την άλλη Τρίτη θα με βάλει για πρόκληση. Βέβαια φεύγοντας μεταξύ σοβαρού κ αστείου μου είπε : τα λέμε το βράδυ και γελούσε..... λέτε να είδε κάτι κ να με προετοιμάζει;; 

Μακάρι να ξεκινήσει φυσιολογικά ο τοκετός  σου και να μην χρειαστεί η προκληση.Λενε οτι βοηθάει το περπατημα.Παρε τους δρόμους.Ο γιατρός σου δεν δινει καμια μερα μετά την Πητ;Στις 40 βδομάδες αμα δεν έχεις γεννησει , την επόμενη μπαίνεις μέσα για προκληση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Ο άντρας μου είναι κρατούμενος στην Γεωργία και εκεί στο 24ωρο επισκεπτήριο έμεινα έγκυος έχω ξανακάνει θεραπεία αλλά ο άντρας μου που δεν μπορεί να κάνει εκεί μέσα από αυτόν κολλάω καθε 6 μήνες 1 μέρα έχουμε 24ωρο επισκεπτήριο τέλος πάντων όταν ήρθα Ελλάδα αυτή η γιατρός με είπε απαγορεύεται και μέχρι τώρα αφού δένεται στην καρτέλα μου γιατί δεν με είπανε τίποτα δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι

καλημερα κοριτσι μου. οπως λεει κι η @Mum to be να καλεσεις στην φυλακη και να ζητησεις να παρει κι ο συζυγος σου την θεραπεια. κρατουμενος ειναι, οχι καταδικασμενος να αρρωσταινει. Εντωμεταξυ λες εμεινες εγκυος στην επισκεψη στο 6μηνο..πωπω παιδι μου...ουτε στις ταινιες αυτα...με το καλο το μπεμπε σου και σου ευχομαι καλη δυναμη και κουραγιο..γιατι υποθετω θα εισαι μονη τωρα στο μεγαλωμα του μωρου... βοηθεια θα εχεις;; απο γονεις η πεθερικα; ο συζυγος ποτε τελειωνει την ποινη; και παλι καλο κουραγιο...θελει πολλα κοτσια νσ γεννησεις και να σαι μονη με ενα νεογεννητο... αλλα σιγουρα αυτο το πλασμα θα σε γεμισει πεισμα κι αντοχη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

κοριτσια γεννησα μ καισαρικη γτ δν επερνε βαρος 2430 τ χουν μεν προληπτικα

να σ ζήσει το παιδάκι σ.....πάντα υγεία κ χαρές στο σπίτι σας...καλαη ανάρρωση να έχεις....μην ανχωνεσαι γιαβτο μωρό μια χαρά είναι στα κιλά τ....εδώ έγινε η δικιά μ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Myrtw18 είπε:

κοριτσια γεννησα μ καισαρικη γτ δν επερνε βαρος 2430 τ χουν μεν προληπτικα

Να σου ζήσει!!! Να το χαίρεστε!!!

 

καλημερα σε όλες!  Δν γράφω πολύ συχνά αλλά σας παρακολουθώ και πολύ χαίρομαι για όλες σας!! Να χαίρεστε τα μπεμπεκια σας και με το καλό οι υπόλοιπες!! Εγώ είμαι 38+5 με ένα κοριτσάκι 3.100 το λιγότερο μέχρι προχθες που πήγα στο γιατρό.  Γενικά πάμε πολύ καλά με τις μετρήσεις και με όλα και το σημαντικό είναι ότι έχει πάρει πρόσθια θέση και έχει εμπεδωθεί εδώ κ εβδομάδες! Είναι πλ αισιόδοξος ο γιατρός κ η μαία μου ότι θα γεννήσω γρήγορα. Έχω ΠΗΤ μέχρι 15-5 αλλά έκλεισα ραντεβού στις 12-5 Για ΦΤ αν δν έχω γεννήσει αυτή την εβδομάδα που διανύουμε. Έχω αρκετές ενδείξεις όπως συσπάσεις τσιμπηματάκια, πετρώματα αλλά με έχει φάει λίγο η αγωνία μήπως σπάσουν νερά και κάθομαι όλη μέρα σπίτι χαχαχα. Είναι καμία άλλη για την άλλη εβδομάδα; Να έχετε μια όμορφη μέρα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

@Myrtw18 να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! :wub:

@Elenikk εγώ είμαι για την άλλη εβδομάδα!! Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι την Τρίτη το απόγευμα θα με βάλει με πρόκληση!!

@Mum to be ναι έτσι μου είπε.. είναι ήδη 3.500 ο μικρός και μου είπε οτι δεν υπάρχει λόγος να τον αφήσω κ άλλο. Έχουν δεί πολλά λέει τα μάτια του κ δεν χρειάζεται ρίσκο.. και περπάτημα δοκίμασα και σεξ κάνουμε κ περιμένουμε :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

καλημερα κοριτσι μου. οπως λεει κι η @Mum to be να καλεσεις στην φυλακη και να ζητησεις να παρει κι ο συζυγος σου την θεραπεια. κρατουμενος ειναι, οχι καταδικασμενος να αρρωσταινει. Εντωμεταξυ λες εμεινες εγκυος στην επισκεψη στο 6μηνο..πωπω παιδι μου...ουτε στις ταινιες αυτα...με το καλο το μπεμπε σου και σου ευχομαι καλη δυναμη και κουραγιο..γιατι υποθετω θα εισαι μονη τωρα στο μεγαλωμα του μωρου... βοηθεια θα εχεις;; απο γονεις η πεθερικα; ο συζυγος ποτε τελειωνει την ποινη; και παλι καλο κουραγιο...θελει πολλα κοτσια νσ γεννησεις και να σαι μονη με ενα νεογεννητο... αλλα σιγουρα αυτο το πλασμα θα σε γεμισει πεισμα κι αντοχη.

Δεν γινεται να κάνει  θεραπεία... εκεί έχω τους γονείς μου που είναι Γερμανία οι άνθρωποι και δουλεύουνε και εγώ το σκέφτομαι να πάω να δουλέψω  ...1 μισή χρόνο έχει ακόμα  ...ναι βέβαια είναι το θαύμα μου πραγματικά μέσα σε μια ημέρα επαφών με τόσα προβλήματα και όμως τα κατάφερε είμαι ευγνώμων τίποτα άλλο δεν λέω 6 χρόνια τον περίμενα είχα μια εξωμήτρια και το 2015 2 αποβολές δεν ήταν εύκολο τα πράγματα μη νομίζεις αλλά έχει ο Θεός ..

Just now, Mar-micky είπε:

@Myrtw18 συγχαρητήρια κορίτσι μου...να σου ζήσει το μπεμπέ... Καλή ανάρρωση εύχομαι...περιμένουμε νέα σου όταν νιώσεις καλύτερα...

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου τα καλύτερα σας ευχομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Myrtw18 είπε:

κοριτσια γεννησα μ καισαρικη γτ δν επερνε βαρος 2430 τ χουν μεν προληπτικα

Να σου ζησει κουριτσι μου!!!! Γερο και δυνατο!!! Ολα να πανε καλα και γρηγορα να πατε σπιτι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Myrtw18 είπε:

κοριτσια γεννησα μ καισαρικη γτ δν επερνε βαρος 2430 τ χουν μεν προληπτικα

Να σου ζησει Μυρτω!!!! Με το καλό να το πάρετε σπίτι κ να χορτάσετε αγκαλιές!!! Τώρα έχεις τη δυνατότητα να το βλέπεις ή λόγω των μέτρων για τον ιο δεν επιτρέπουν;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Εγώ κολπική καλλιέργεια έκανα στις πρώτες εξετάσεις κ μετά στον 7ο μήνα. 
Σήμερα είμαι 38&6 κ κολπική εξέταση μου έκανε 2 εβδομάδες πριν κ όντως ήταν ενοχλητικό. Σήμερα που πήγα για τελευταία φορά στο ιατρείο μου είπε Παρασκευή και Κυριακή πάω κλινική για καρδιοτοκογράφο κ αν δεν έχω γεννήσει μέχρι την άλλη Τρίτη θα με βάλει για πρόκληση. Βέβαια φεύγοντας μεταξύ σοβαρού κ αστείου μου είπε : τα λέμε το βράδυ και γελούσε..... λέτε να είδε κάτι κ να με προετοιμάζει;; 

μια λύση υπάρχει... πιο εντατικό σεξ... το σπέρμα βοηθάει στη διαστολή... και η διαδικασία είναι πιο ευχάριστη και από το περπάτημα και από την κολπική εξέταση... αχαχαχαχαχα... μπράβο στον άντρα σου που δεν είναι χέστης... άλλες έχουμε καεί... αχαχαχαχαχα

πρίν από 4 λεπτά , Sofi_94 είπε:

Δεν γινεται να κάνει  θεραπεία... εκεί έχω τους γονείς μου που είναι Γερμανία οι άνθρωποι και δουλεύουνε και εγώ το σκέφτομαι να πάω να δουλέψω  ...1 μισή χρόνο έχει ακόμα  ...ναι βέβαια είναι το θαύμα μου πραγματικά μέσα σε μια ημέρα επαφών με τόσα προβλήματα και όμως τα κατάφερε είμαι ευγνώμων τίποτα άλλο δεν λέω 6 χρόνια τον περίμενα είχα μια εξωμήτρια και το 2015 2 αποβολές δεν ήταν εύκολο τα πράγματα μη νομίζεις αλλά έχει ο Θεός ..

μίλα με τον γιατρό καθαρά και συζήτα το ενδεχόμενο της καισαρικής... είναι η μόνη ασφαλής δίοδος αυτή τη στιγμή για το μωρό πιστεύω... κι εσύ να ξανκάνεις τη θεραπεία σου και προφυλάξεις την επόμενη φορά, για να μειωθεί ο κίνδυνος, αφού πλέον θα έχετε το μωρό και δεν θα αγχώνεστε... μπορείς να ζητήσεις σαφείς οδηγίες για τις προφυλάξεις... πάντως το βρίσκω εγκληματικό να μην κάνουν θεραπεία στον άνθρωπο... στους άνδρες μπορεί να οδηγήσει και σε στειρότητα αν δεν θεραπευτεί... και μιλάμε για τη Γεωργία τώρα, μια πολιτισμένη χώρα, όχι για καμιά εμπόλεμη ζώνη με εμφύλιο... 


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! @Myrtw18 να σου ζησει! Μια Χαρα ειναι το μωρακι σου. Λοιπον εγω πηγα στο μαυευτηριο για nst παλι βγηκε τελειο κ μετα με περιμενε μια μαια να μ κανει κολπικη εξεταση με δαχτυλο να δει αν εχω διαστολη. Δεν κρατησε ουτε 10 δευτερα η εξέταση κνμε πονεσε λιγο οταν βγηκε. Μου πε οτι δεν εχω διαστολη κ ενημέρωσε το γιατρο μου. Τσαντίστηκα όμως γτ εχω δυο φιλες μαιες και η μια μ ειπε δε πιστεύω να σου σκαλισε εκει κατω τον τραχηλο για να σ προκλαεσει τοκετο. Απο τη στιγμη που ολα ειναι καλα δε θελω να προκαλεσω κατι μονη μου. Θελω να ρθει φυσιολογικα οσο κ αν εχω κουραστεί θελω ν περιμένω ακομα 8 μερες ως την πητ μου. Και τωρα μ εβαλε σε σκέψεις η φιλη μου. Ο γιατρός ειπε να τον παρω ενα τηλ το απογευμα δε ξερω γτ... Κ κανονικα εχω ραντεβου παλι Δευτέρα 11 του μηνα. Αυτα τα νεα.. Τωρα ειμαι ψιλιασμενη μη δω αιμα η βλεννη οπως είπε η φιλη μου. Θα δουμε.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...