Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια  μου, εκανα κολπική καλλιέργεια την προηγουμεμη βδομάδα, σήμερα πηρα τα αποτελέσματα και είμαι θετική στο στρεπτοκοκκο. Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα μου χορηγήσουν ενέσιμη πενικιλίνη πριν την γεννά για να μην περασει στο μωρό κατά τη διάρκεια του φυσιολογικου τοκετου. Στεναχωρηθηκα είναι η αλήθεια. Το αντιμετωπίζουν αρκετές γυναίκες λέει το συγκεκριμένο μικρόβιο στην εγκυμοσυνη. Έχει τυχει σε καμία ;

Αααα μπράβο, μια χαρά το βάρος, είστε πια στη τελική ευθεία. Ποτε έχεις πητ;

Πητ εχω 29/05!! Οσο για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ συχνο φαινομενο, μου το εχει συζητησει κι εμενα ο γιατρος μου οτι γινεται αυτη η εξεταση για λογους ασφαλειας, οποτε να μην στεναχωριεσαι καθολου!!!!

Εσυ ποτε εχεις πητ;;;

Just now, Myrtw18 είπε:

κοριτσια μπενω αυριο μ καισαρικη η μ προκληση εχει μινει πισω σ βαρος ο θεος βοηθος 37 κ 3 εβδ

Με το καλο κοριτσι μου! Ολα θα πανε καλα, μην αγχωνεσαι καθολου!!

Περιμενουμε τα νεα σου... Με εναν πονο!!!!

Φιλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια  μου, εκανα κολπική καλλιέργεια την προηγουμεμη βδομάδα, σήμερα πηρα τα αποτελέσματα και είμαι θετική στο στρεπτοκοκκο. Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα μου χορηγήσουν ενέσιμη πενικιλίνη πριν την γεννά για να μην περασει στο μωρό κατά τη διάρκεια του φυσιολογικου τοκετου. Στεναχωρηθηκα είναι η αλήθεια. Το αντιμετωπίζουν αρκετές γυναίκες λέει το συγκεκριμένο μικρόβιο στην εγκυμοσυνη. Έχει τυχει σε καμία ;

Αααα μπράβο, μια χαρά το βάρος, είστε πια στη τελική ευθεία. Ποτε έχεις πητ;

Η θεία μου γέννησε τον Δεκέμβριο και είχε και αυτή στρεπτοκοκκο,  δεν είναι κάτι, μου είχε πει τότε που την ρώτησα ότι δημιουργείται από τα πολλά υγρά που βγάζουμε στην εγκυμοσύνη...Εγω που γέννησα με καισαρική δεν χρειαζόταν να το ελέγξει ο γιατρός,  μόνο στον φυσιολογικό τοκετό το κοιτάζουν...πήρε κάποιες μέρες αντιβίωση αυτό μόνο...να μην ανησυχείς!!Ο γιατρός σου ξέρει..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Myrtw18 είπε:

κοριτσια μπενω αυριο μ καισαρικη η μ προκληση εχει μινει πισω σ βαρος ο θεος βοηθος 37 κ 3 εβδ

Ante me to kalo  όλα καλά θα πάνε θα πάρεις το μπουμπούκι σου αγκαλιά επιτέλους..:*

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Myrtw18 είπε:

κοριτσια μπενω αυριο μ καισαρικη η μ προκληση εχει μινει πισω σ βαρος ο θεος βοηθος 37 κ 3 εβδ

Κορίτσι μου όλα με σου πάνε καλά. Να είσαι όσο μπορείς ήρεμη και δεν έχει σημασία ο τρόπος της γέννας. Αντε σε λίγο θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά. Να μας ενημερώσεις με το καλό τα νέα σου 

7 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Πητ εχω 29/05!! Οσο για τον στρεπτοκοκκο ειναι πολυ συχνο φαινομενο, μου το εχει συζητησει κι εμενα ο γιατρος μου οτι γινεται αυτη η εξεταση για λογους ασφαλειας, οποτε να μην στεναχωριεσαι καθολου!!!!

Εσυ ποτε εχεις πητ;;;

Με το καλο κοριτσι μου! Ολα θα πανε καλα, μην αγχωνεσαι καθολου!!

Περιμενουμε τα νεα σου... Με εναν πονο!!!!

Φιλια!!!!!

Εγώ έχω πητ 30/05.Αχ από χθες ηρέμησα λίγο, διάβασα και κάποια πραγματα. Είδα ότι είναι επικίνδυνο αμα δεν το ανακαλύψεις και δεν παρεις έγκαιρα την αντιβίωση.

6 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Η θεία μου γέννησε τον Δεκέμβριο και είχε και αυτή στρεπτοκοκκο,  δεν είναι κάτι, μου είχε πει τότε που την ρώτησα ότι δημιουργείται από τα πολλά υγρά που βγάζουμε στην εγκυμοσύνη...Εγω που γέννησα με καισαρική δεν χρειαζόταν να το ελέγξει ο γιατρός,  μόνο στον φυσιολογικό τοκετό το κοιτάζουν...πήρε κάποιες μέρες αντιβίωση αυτό μόνο...να μην ανησυχείς!!Ο γιατρός σου ξέρει..

 Ναι έχεις δίκιο, στην καισαρική δεν τους νοιάζει και πολυ , μόνο στο φυσιολογικό το κοιτάζουν. Βλέπω τελικά αρκετές γυναίκες αναπτύσσουν το συγκεκριμένο μικρόβιο. Όσο ακουω γυναίκες που το είχαν και όλα πηγαν καλα το με φυσιολογικό τοκετό, τόσο καθησυχαζομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το πρωί είχα κάτι σαν διαρροή έτσι νόμιζα τουλάχιστον πάω στο νοσοκομείο μου κάνουν νστ με εξετάζουν ενδοκολπικα 2 εκ ο τράχηλος κοντύνει αλλά έχω χλαμύδια και μου δώσε αντιβίωση και μου είπε ότι έπρεπε να δω κάνει θεραπεία ενώ η γιατρός η εξωτερική που με παρακολουθούσε μου έλεγε ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη η θεραπεία για χλαμύδια λοιπόν μου είπε αυτός ότι εάν σε περίπτωση σπασουνε τα νερά θα είναι επικίνδυνο για το μωρό για τα μάτια του και άλλα όργανα να μην μολυνθεί αύριο που έχω κα ο όλα ραντεβού να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου λέω ρε παιδί μου μήπως να το πάω με καισαρική να μην το διακινδυνεύω τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κορίτσια το πρωί είχα κάτι σαν διαρροή έτσι νόμιζα τουλάχιστον πάω στο νοσοκομείο μου κάνουν νστ με εξετάζουν ενδοκολπικα 2 εκ ο τράχηλος κοντύνει αλλά έχω χλαμύδια και μου δώσε αντιβίωση και μου είπε ότι έπρεπε να δω κάνει θεραπεία ενώ η γιατρός η εξωτερική που με παρακολουθούσε μου έλεγε ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη η θεραπεία για χλαμύδια λοιπόν μου είπε αυτός ότι εάν σε περίπτωση σπασουνε τα νερά θα είναι επικίνδυνο για το μωρό για τα μάτια του και άλλα όργανα να μην μολυνθεί αύριο που έχω κα ο όλα ραντεβού να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου λέω ρε παιδί μου μήπως να το πάω με καισαρική να μην το διακινδυνεύω τι λέτε?

Δεν ξέρω πόσο χρόνο έχεις μπροστά σου και πόσο καιρό κάνει για να θεραπευτεί αλλά αν προλαβαίνετε να το θεραπευσετε γιατί να πας για καισαρική? Δεν ξέρω δική σου απόφαση είναι αλλά και η καισαρική δεν είναι ότι καλύτερο για τον οργανισμό,  ένα χειρουργείο είναι...Εγώ δύο έχω κάνει,  δεν είχα κανένα θέμα με τις καισαρικές αλλά νομίζω το φυσιολογικό για μια μανούλα ειναινκαλυτερο,  θα σηκωθείς κατευθείαν, θα μπορείς να ανταπεξέλθεις στις ανάγκες του μωρού...Κτλ...

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Δεν ξέρω πόσο χρόνο έχεις μπροστά σου και πόσο καιρό κάνει για να θεραπευτεί αλλά αν προλαβαίνετε να το θεραπευσετε γιατί να πας για καισαρική? Δεν ξέρω δική σου απόφαση είναι αλλά και η καισαρική δεν είναι ότι καλύτερο για τον οργανισμό,  ένα χειρουργείο είναι...Εγώ δύο έχω κάνει,  δεν είχα κανένα θέμα με τις καισαρικές αλλά νομίζω το φυσιολογικό για μια μανούλα ειναινκαλυτερο,  θα σηκωθείς κατευθείαν, θα μπορείς να ανταπεξέλθεις στις ανάγκες του μωρού...Κτλ...

Ναι όμως με τρόμαξε τώρα με το ότι εάν σπάσουν τα νερά θα υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης και τα λοιπά ενώ η άλλη γιατρός με έλεγε ότι απαγορεύεται η θεραπεία για αυτό στην εγκυμοσύνη αυτός μου λέει αλλά και λέω ας μιλήσω σ αυτόν που με βλέπει εξαρχής να καταλήξουμε εγώ θέλω ότι καλύτερο για αυτόν και ας φάω μαχαίρι αλλιώς δεν το συζητώ δεν έχω κάνει χειρουργείο και μόνο στην ιδέα τρέμω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι όμως με τρόμαξε τώρα με το ότι εάν σπάσουν τα νερά θα υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης και τα λοιπά ενώ η άλλη γιατρός με έλεγε ότι απαγορεύεται η θεραπεία για αυτό στην εγκυμοσύνη αυτός μου λέει αλλά και λέω ας μιλήσω σ αυτόν που με βλέπει εξαρχής να καταλήξουμε εγώ θέλω ότι καλύτερο για αυτόν και ας φάω μαχαίρι αλλιώς δεν το συζητώ δεν έχω κάνει χειρουργείο και μόνο στην ιδέα τρέμω

Όχι μην πανικοβαλεσαι,  η καισαρική εκείνη την στιγμή δεν είναι τίποτα,  εγώ το λέω από την άποψη ότι δεν θα μπορείς να πετάς μετά...πες μου γιατί με τον φυσιολογικό τοκετό πετάς? Δεν το ξέρεις...με τον ιδανικό πετάς...οτι σου πει ο γιατρός σου, αν με αντιβίωση μπορείτε να το καταπολεμησετε ωραία...Αλλιώς και εγω δεν θα το σκεφτόμουν,  θα πήγαινα για καισαρική...εννοείται η υγεία του μωρού...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Όχι μην πανικοβαλεσαι,  η καισαρική εκείνη την στιγμή δεν είναι τίποτα,  εγώ το λέω από την άποψη ότι δεν θα μπορείς να πετάς μετά...πες μου γιατί με τον φυσιολογικό τοκετό πετάς? Δεν το ξέρεις...με τον ιδανικό πετάς...οτι σου πει ο γιατρός σου, αν με αντιβίωση μπορείτε να το καταπολεμησετε ωραία...Αλλιώς και εγω δεν θα το σκεφτόμουν,  θα πήγαινα για καισαρική...εννοείται η υγεία του μωρού...

Με εξέτασε και ενδοκολπικα και δεν μπορώ ούτε να κάτσω πω πω τι ζόρια είναι αυτά που να γεννας κιόλας άντε να δούμε αύριο τι θα μας πει η πρώτη καισαρική σε ποια εβδομάδα γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Με εξέτασε και ενδοκολπικα και δεν μπορώ ούτε να κάτσω πω πω τι ζόρια είναι αυτά που να γεννας κιόλας άντε να δούμε αύριο τι θα μας πει η πρώτη καισαρική σε ποια εβδομάδα γίνεται?

Η πρώτη όποτε να ναι και 40 εβδομάδων,  η δεύτερη γίνεται κάπου 38...Δεν είναι στάνταρ όμως...Μην ανησυχείς ο γιατρός δεν θα σε αφήσει έτσι...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο...μου εκανε ενδοκολπικη εξεταση κ πεθανα απ τον πονο ...μου εκανε κινησεις για να μου προκαλεσει πονους...αν δεν εχω γεννησει μεχρι την Πεμπτη,Παρασκευη παω για προκληση...ο πλακουντας ειναι γερασμενος μου ειπε κ συν το ζαχαρο δεν με αφηνει μετα την ΠΗΤ...εχω κ διαστολη 2 ...τι να πω...αγχωθηκα λιγο...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...