Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Το μωρο εχει εφιαλτες


Agki*

Recommended Posts

Μανουλες καλημερα!Ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι που βιωνουμε τις τελευταιες νυχτες.Ο μικρος μας ειναι 19 μηνων.Τον τελευταιο καιρο αρχισε παλι να ξυπναει 1 φορα το βραδυ και μεχρι προσφατα απλως του διναμε γαλα και κοινοταν αμεσως.Τις τελευταιες νυχτες ξυπανει την ιδια ωρα σε κατασταση αμοκ.Να φανταστειτε πως αν τον αφηνα να χτυπησει τα χερια και τα ποδια στην κουνια του θα τα σπαγε.Τοσο εντονα το κανει.Δεν ηρεμει με τιποτα.Δειχνει να μη θελει τιποτα.Φαινεται να μην πολυκαταλαβαινει και απλως κλαιει και χτυπιεται.Καπως τον βοηθαει οταν τον παω σε αλλο δωματιο και του αποσπασω την προσοχη.Μετα ηρεμει και τον βαζω για υπνο σα να μη συμαβεινει τιποτα.Ο παιδιατρος ειπε πως ειναο εφιαλτες.Ηθελα να σας ρωτησω εαν σας εχει συμβει και σας και αν ξερετε τον λογο και τι να κανουμε.Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να αποφύγεις πριν τον ύπνο κάθε είδους οθόνη , τηλεόραση , τάμπλετ κλπ ,χαμήλωσε το φως και τους θορύβους του σπιτιού καμία ωρίτσα πριν ξεκινήσει η ρουτίνα ύπνου του και θα σου έλεγα να προσθέσεις στο μπάνιο του λεβάντα σε σταγόνες ή διάλεξε κάποιο αφρολουτρο ή κρεμουλα που να περιέχει.Ελπιζω να βοήθησα !

Link to comment
Share on other sites

Just now, FifitsaReal είπε:

Να αποφύγεις πριν τον ύπνο κάθε είδους οθόνη , τηλεόραση , τάμπλετ κλπ ,χαμήλωσε το φως και τους θορύβους του σπιτιού καμία ωρίτσα πριν ξεκινήσει η ρουτίνα ύπνου του και θα σου έλεγα να προσθέσεις στο μπάνιο του λεβάντα σε σταγόνες ή διάλεξε κάποιο αφρολουτρο ή κρεμουλα που να περιέχει.Ελπιζω να βοήθησα !

Σευχαριστω παρα πολυ.Το περιεργο ειναι πως δε βλεπουμε τηλεοραση ουτε ταμπλετ και κανουμε απιστευτη ησυχια.Τον παιρνει ευκολα ο υπνος.Αργοτετα γινεται χαμος.Θα χρησιμοποιησω λεβαντα ομως.Για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το μωρό της φίλης μου είχε το ίδιο θέμα και ο γιατρός της είχε πει ότι περνάει μια έξαρση ανάπτυξης που μαθαίνει πολλά πράγματα μέσα στη μέρα και το βράδυ τα επεξεργάζεται στον ύπνο του και του πέφτουν πολλά. Της σύστησε να το έχει όσο το δυνατό πιο ήρεμο μέσα στη μέρα χωρίς να προσπαθεί να του μάθει νέα πράγματα. Μετά από λίγο καιρό του πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Honeybee είπε:

Καλημέρα. Το μωρό της φίλης μου είχε το ίδιο θέμα και ο γιατρός της είχε πει ότι περνάει μια έξαρση ανάπτυξης που μαθαίνει πολλά πράγματα μέσα στη μέρα και το βράδυ τα επεξεργάζεται στον ύπνο του και του πέφτουν πολλά. Της σύστησε να το έχει όσο το δυνατό πιο ήρεμο μέσα στη μέρα χωρίς να προσπαθεί να του μάθει νέα πράγματα. Μετά από λίγο καιρό του πέρασε.

Σευχαριστω και σενα μανουλα..Απλως ρωτησα 2 ψυχολογους και μου ειπαν πως θελει διερευνηση.Δεν ηξερα πως ειναι κατι τοσο σοβαρο και πολυπλοκο.Νομιζα πως ειναι κατι παρομοιο με αυτο που αναφερεις γιατι η αληθεια ειναι πως καθε μερα κανει κατι καινουριο.Βεβαια τελευταια εχουμε λιγο ενταση με τον αντρα μου,οποτε νομιζω πως τον εχει επηρεασει.Θα ειμαι ηρεμη για να ειναι ηρεμο και το παιδι.Η αληθεια ειναι πως τελευταια εχω πιεστει και ισως το εχει αισθανθει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agki* είπε:

Σευχαριστω και σενα μανουλα..Απλως ρωτησα 2 ψυχολογους και μου ειπαν πως θελει διερευνηση.Δεν ηξερα πως ειναι κατι τοσο σοβαρο και πολυπλοκο.Νομιζα πως ειναι κατι παρομοιο με αυτο που αναφερεις γιατι η αληθεια ειναι πως καθε μερα κανει κατι καινουριο.Βεβαια τελευταια εχουμε λιγο ενταση με τον αντρα μου,οποτε νομιζω πως τον εχει επηρεασει.Θα ειμαι ηρεμη για να ειναι ηρεμο και το παιδι.Η αληθεια ειναι πως τελευταια εχω πιεστει και ισως το εχει αισθανθει.

Αν την ωρα που του συμβαινει αυτο δεν δειχνει να εχει επαφη μαζι σας,τοτε ισως προκειται για νυχτερινο τρομο. Ειναι κατι που συμβαινει σε αυτη την ηλικια λογω των εγκεφαλικων διεργασιων οπως ειπε και η αλλη κοπελα αλλα κ λογω αυξημενου στρες ενδεχομενως.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Σευχαριστω παρα πολυ.Το περιεργο ειναι πως δε βλεπουμε τηλεοραση ουτε ταμπλετ και κανουμε απιστευτη ησυχια.Τον παιρνει ευκολα ο υπνος.Αργοτετα γινεται χαμος.Θα χρησιμοποιησω λεβαντα ομως.Για να δουμε..

Μπορεί να έχει πόνους ανάπτυξης στις αρθρώσεις ή να επεξεργάζεται πολλές πληροφορίες το μυαλουδακι του και να μη μπορεί να το διαχειριστεί, χαλάρωνε τον όσο μπορείς και βλέπεις .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...