Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΩΟΡΗΞΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ


Nasia1617

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ειμαι καινούργια στην ομάδα και θα ηθελα να μοιραστώ μαζι σας την δίκη μου έμπειρια
Έχω χαμηλή Amy 1,03 και fsh 15 ο γιατρός μου πρότεινε να ξεκινήσουμε βραχύ πρωτοκολλο 450 menopur γιατί θεωρεί πως θα είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια πήρα την αγωγή 4 μέρες ξεκινώντας απο την δεύτερη μέρα του κύκλου μου την 5 η μέρα πήγα για τον προκαθορισμένο υπέρηχο στον οποίο βρήκαμε 2 οωθηλακια στην δεξιά οωθήκη 1,5mm το καθένα και ενα στην αριστερή μου αρκετά μικρό μείωσε την δόση στα 300ml γιατι μεγάλωσαν γρήγορα για 2 ακόμη μέρες μαζι με ανταγωνιστή orgutran και πήγα να με ξαναδεί την έκτη μέρα και είδαμε Πως τα Ωοθυλακια μεγάλωσαν σε 2,0 mm.
Μου πρότεινε πως θα πρεπει να τα πάρουμε την ίδια μέρα πηρα otrivelle και σε 2 μέρες πήγα για οωληψια .. ενώ με είχαν βάλει και ετοιμάσει να μου πάρουν τα ωάρια επέμενα να μου κανουν υπέρηχο να τα δω γιατι ημουν σίγουρη πως εκανα ωορρηξία, με καθυσηχαζαν λέγοντας μου πως αποκλείεται γιατι έχουμε ελεγμένο τον κύκλο σου και μετα απο επιμονή δικια μου τελικα έκαναν τον υπέρηχο και ειχα κανει οωρηξια.. συγνώμη για το μεγαλο κείμενο.
θελω να μάθω αν εχει συμβεί σε κάποια απο εσάς κατι παρόμοιο.. πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής !
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nasia1617 said:
Καλημέρα κορίτσια ειμαι καινούργια στην ομάδα και θα ηθελα να μοιραστώ μαζι σας την δίκη μου έμπειρια
Έχω χαμηλή Amy 1,03 και fsh 15 ο γιατρός μου πρότεινε να ξεκινήσουμε βραχύ πρωτοκολλο 450 menopur γιατί θεωρεί πως θα είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια πήρα την αγωγή 4 μέρες ξεκινώντας απο την δεύτερη μέρα του κύκλου μου την 5 η μέρα πήγα για τον προκαθορισμένο υπέρηχο στον οποίο βρήκαμε 2 οωθηλακια στην δεξιά οωθήκη 1,5mm το καθένα και ενα στην αριστερή μου αρκετά μικρό μείωσε την δόση στα 300ml γιατι μεγάλωσαν γρήγορα για 2 ακόμη μέρες μαζι με ανταγωνιστή orgutran και πήγα να με ξαναδεί την έκτη μέρα και είδαμε Πως τα Ωοθυλακια μεγάλωσαν σε 2,0 mm.
Μου πρότεινε πως θα πρεπει να τα πάρουμε την ίδια μέρα πηρα otrivelle και σε 2 μέρες πήγα για οωληψια .. ενώ με είχαν βάλει και ετοιμάσει να μου πάρουν τα ωάρια επέμενα να μου κανουν υπέρηχο να τα δω γιατι ημουν σίγουρη πως εκανα ωορρηξία, με καθυσηχαζαν λέγοντας μου πως αποκλείεται γιατι έχουμε ελεγμένο τον κύκλο σου και μετα απο επιμονή δικια μου τελικα έκαναν τον υπέρηχο και ειχα κανει οωρηξια.. συγνώμη για το μεγαλο κείμενο.
θελω να μάθω αν εχει συμβεί σε κάποια απο εσάς κατι παρόμοιο.. πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής !

Την μέρα που έκανες ovitrelle, έκανες και orgalutran? Εγώ θυμάμαι είχα το άγχος αυτό, μηπως έκανα ωορρηξια και μου είπαν ότι αφού έκανα την orgalutran να μην ανησυχώ κ πράγματι όλα  τα αυγά ήταν στη θέση τους όταν πήγα για ωοληψια.. 

Είχες τουλάχιστον επαφή; 

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2019 at 8:12 ΜΜ, Zoibil είπε:

Την μέρα που έκανες ovitrelle, έκανες και orgalutran? Εγώ θυμάμαι είχα το άγχος αυτό, μηπως έκανα ωορρηξια και μου είπαν ότι αφού έκανα την orgalutran να μην ανησυχώ κ πράγματι όλα  τα αυγά ήταν στη θέση τους όταν πήγα για ωοληψια.. 

Είχες τουλάχιστον επαφή; 

Όχι δεν τις εκανα και τις δυο μαζι 33 ωρες πριν πάω για ωοληψια εκανα την  ovitrelle και 2 μέρες συνεχόμενα πριν απο την ovitrelle εκανα τον ανταγωνιστή ! Όχι δεν ειχα επαφή !

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρωί έκανα orgalutran και βράδυ την ovitrelle. Όμως, δεν σημαίνει ότι έκαναν κάτι λάθος σε εσενα, δυστυχώς νομίζω η πρώτη διέγερση είναι κ λίγο ρίσκο, στο πως θα ανταποκριθεί ο οργανισμός. Δλδ εσένα, ναι μεν, δεν έκανε πολλά ωάρια αλλά τα ωρίμασε γρήγορα. Πριν προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όμως, ρώτα πρώτα πως θα το αντιμετώπισετε ώστε να μην συμβεί το ίδιο! Εύχομαι την επόμενη φορά να είναι επιτυχής η ωοληψια! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...