Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Κιμωλια ειναι;;; δε του φαινεται, μπραβο σας!!!!

Εγινε η βαφτιση μας,,, εκλαιγε πολυ μωρε το ψυχουλακι μου, αλλα ενταξει το ξεπερασαμε!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα Αριστεα!!!!!Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλες, που χαθηκατε παλι....αντε γιατι σε λιγο θα μετανομαστει το θεμα μας ΑΡΙΣΤΕΑ-GEONIK,...πειτε τα νεα σας!!!

Ειναι καλα τα μικρουλια σας?!

Εγω ειμαι για λιγες μερες στο καταστημα ενος φιλου που λειπει ταξιδι και δουλευω πρωι -απογευμα. Ο μικρος στον βρεφικο, συνηθησε μια χαρα, και το απογευμα με τον μπαμπα.

Εχει λιγες μυξουλες και εμενα με ποναει ο λαιμος μου......:| ,θα περασει.....η ορεξη παντως δεν του εχει κοπει, ευτυχως!

Το πρωι τρεχω σαν τρελλη για να προλαβω να τον ετοιμασω, δεν καθεται ησυχος να τον ντυσω, να τον αλλαξω κτλ, εχω βαλει και τις φωνες και μετα εχω τυψεις :oops:.

Πιανεται και σηκωνεται μονος του, μπουσουλαει πολυ γρηγορα, βηματακια ακομα οχι.

ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΝΕΝΑ!!!!

Σημερα θα δοκιμασω να του φτιαξω για απογευματινο τραχανα. Του εδινα γιαουρτι εναλλαξ με δημητριακα HOLLE ,την τελευταια φορα δεν πηγα στα βιολογικα και του πηρα NUTRICIA δημητριακα. Εφτιξα την κρεμουλα, ο Αγγελος τρελαθηκε και μολις την δοκιμασα τρελαθηκα εγω!!!Ηταν σαν γαλακτομπουρεκο, τοσο γλυκια!!!!!!!!!

Εσεις τι δινετε για απογευματινο?

Αυτα.....τα ολιγα....!!!!!.......προς το παρον :rolleyes:


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νικη..

χαχαχα το εχουμε αποκλειστικο το θεμα:D:D

Μωρε κ εγω φωναζω καμια φορα και αμεσως μετανιωνω:(

Απογευματινο της δινω γιαουρτακι προβειο (ΕΒΟΛ-βιολογικο παιρνω) και ξετρελαινεται:-P μπορει να φαει ολο το κεσεδακι!!!

Τραχανα της εδωσε η πεθερα μου και απ οτι μου ειπε εφαγε..οταν ειδε οτι δεν ηθελε αλλο εβαλε μεσα γιαουρτι και συνεχισε να το τρωει!!

Σημερα της εφτιαξα κατσικακι με αγκιναρα, καροτο αρακα και πατατα και το εφαγε ευχαριστα!!!!

Απο δοντακια κολλησαμε εδω κ 1μιση μηνα στα 2:rolleyes:

εχουμε καιρο..

μμμ τι αλλο ειπες:confused::confused:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

Περναμε δυσκολα τις τελευταιες μερες, πολυ μυξα, μπουκωμα ,λιγο βηχαλακι, λιγα δεκατακια....φαγουρα στα ουλα,κανενα δοντι ακομα!!!

Τσιτα ο μπεμπης, πολυ τσιτα, ειναι μεσα στα νευρα και την γκρινια ,πεταει τα παιχνιδια του κατω με θυμο, πεταγεται στον υπνο του, του βαζω πιπιλα και την πεταει....τι να σας λεω...!!!!

Διαβασα ενα θεμα στο παρεντς ,το εχετε αντιμετωπισει?

Αληθεια τι γαλα δινετε και σε τι ποσοτητα, οσες δεν θηλαζετε?

Εγω απο τον 4ο εδινα υποαλλεργικο Hipp και μετα συνεχισα με το Hipp 2.

Τωρα ξεκινησα το Frisomel 2 και θελω ενα κουτι των 900γρ καθε εβδομαδα.Πινει 10 μεζουρες την φορα, ισα που το χωραει το μπουκαλι των 350ml!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικη μηπως κολλησε καμια ιωσουλα απο τον παιδικο;

Μπορει να ειναι και δοντακι βεβαια, καποια μωρα ειναι σαν αρρωστα οταν σκαει δοντινι;)

Εμεις εχουμε κολλησει στα δυο:D

1 φορα τη μερα πινει γαλα ο μικρος σου;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικη μηπως κολλησε καμια ιωσουλα απο τον παιδικο;

1 φορα τη μερα πινει γαλα ο μικρος σου;;

σιγουρα ιωσουλα ειναι και ακομα δεν λεει να περασει.....μασκα δεν καταφερνω να του κανω σωστα και εχθες ξεκινησε σιροπακι.Δεν ειναι απο τα δοντια....κατι θα ειχε εμφανιστει 10 μερες τωρα!

Γαλα πινει πριν κοιμηθει στις 9 το βραδυ και το πρωι που θα ξυπνησει στις 7.

Καμια φορα πινει λιγο και το μεσημερι πριν κοιμηθει,γιατι στον παιδικο τρωει νωρις, λιγοτερη ποσοτητα ομως 100-150μλ.

Γιατι εσας ποσο γαλα πινουν????


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!εγω παντως τον τελευταιο μηνα ετρεχα με την βαπτιση που ειχαμε το προηγουμενο σαββατο!!οι γονεις μου ηρθαν μολις 2 μερες νωριτερα και τοτε βγηκα για ψωνια(φορεμα παπουτσια κτλ)!!!

η μικρη μου Ιωαννα..ηταν ολα τελεια το μωρο εκλαψε πολυ λιγο κι αυτο γιατι ο παπας το κραταγε στην κυριολεξια αιωρουμενο..τελος παντων ολα καλα!αν καταφερω θα βαλω φωτο καποια στιγμη!

η μικρη εχει φτασει τους 80 ποντους πια,μπουσουλαει απιστευτα γρηγορα ειδικα αν θελει να προλαβει κατι,εκανε και λιγα βηματακια πιασμενη απ τον καναπε!

οι αυπνιες μας τελος ευτυχως,ξυπναει δεν της δινω σημασια και ξανακοιμαται καμια φορα και μετα απο μιση ωρα!

δοντακια βγηκαν 2 μαζι και ισως γι αυτο ψιλοηρεμησε τι να πω..

οσον αφορα το γαλα η δικια μου πινει 2-3 φορες την ημερα.σιγουρα πρωι και βραδυ απο 240 και μπορει κανενα συμπληρωμα κατα τις 7 περιπου 180.το απογευμα της δινω γιαουρτακι και καμια φορα τραχανα που της αρεσει!απο κιλα ημαστε καλα 9.350!

αληθεια με το καθισματακι αυτοκινητου ησαστε οκ?εμενα δεν τρελενεται καμια φορα κλαιει πολυ ευτυχως οι αποστασεις ειναι κοντινες οπου παω!!

νικη περαστικα στον μικρουλη σου!!

αριστεα να σας ζησει το μωρακι πολυ συγκινητικη η βαπτιση ε??


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

αληθεια με το καθισματακι αυτοκινητου ησαστε οκ?εμενα δεν τρελενεται καμια φορα κλαιει πολυ ευτυχως οι αποστασεις ειναι κοντινες οπου παω!!

οταν τον βαζω ειναι οκ στην αρχη,αλλα καθοδον αρχιζει την γκρινια,δεν ειναι απο τα μωρα που μολις τα βαζεις ,κοιμουνται!!!!Μεγαλες αποστασεις ουτε εμεις εχουμε διανυσει μεχρι τωρα.....

Ο μικρος μου ακομα ταλαιπωρειται με τις μυξες του,δεν τρεχει η μυτουλα αλλα οταν του κανω ορο βγαζει πρασινοκιτρινες,εχει και βηχα και η παιδιατρος κρινει οτι αν συνεχισει ετσι ,μαλλον θα χρειαστει αντιβιωση. Ευτυχως τον ακροαστηκε και ειναι ενταξει.Προς το παρον το παλευω με ομοιοπαθητικη και ελπιζω να την γλιτωσουμε.....


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Ααααααα με το καθισματακι δεν τα εχουμε πολυ καλα:cry::cry:

Οταν τη βαζω κλαιει, με 1002 παιχνιδια προσπαθω να τη κανω να ηρεμησει, εχουμε ελαττωσει τις μακρυνες αποστασεις γι'αυτο το λογο.

Ελπιζω οσο μεγαλωνει να ειναι καλυτερα, να τη εξηγω δηλαδη και ελπιζω να καταλαβαινει,,,,, εεεεχουμε καιρο:)

Νικη του δινεις καποιο χαπακι ομοιοπαθητικης για τις μυξουλες;

Μακαρι να μη χρειαστει να παρει αντιβιωση, μα γιατι να παρει μωρεεεε;;;; αχ, ας περασει γρηγορα!

Στον παιδικο πως παει; καλα ε;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας!!!!!!!!!

εχω κατι καιρους να μπω!!!!!!!!!

βρηκα ευκαιρια να μπω για να ευχηθω στο πρωτο μωρο του καφε μας

στην Λια για το κοριτσακι της πολυχρονη να ειναι παντα γερη!!!!!!!!!


gEsQp2.png

JjRCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!

Νικη του δινεις καποιο χαπακι ομοιοπαθητικης για τις μυξουλες;

Μακαρι να μη χρειαστει να παρει αντιβιωση, μα γιατι να παρει μωρεεεε;;;; αχ, ας περασει γρηγορα!

Στον παιδικο πως παει; καλα ε;;;

Εδωσα ομοιοπαθητικο χαπακι αλλα η εξελιξη δεν ηταν καλη, ειχε πυρετο υψηλο,χτυπησε 40!!!!!!Πηγαμε το προηγουμενο Σαββατο βραδυ παιδιατρο εκτακτως και μας ξεκινησε αντιβιωση, εισπνεομενα, κτλ.Περασαμε δυσκολα.....μυξουλες εχει ακομα (!!!!!)

Φοβηθηκα πολυ με τον υψηλο πυρετο........:cry:

Ο παιδικος του αρεσει πολυ,χοροπηδαει απο την χαρα του μολις φτανουμε το πρωι, αλλα με τις ιωσεις ειναι το θεμα.....θα δουμε!

Φιλια σε ολες σας!!!!!

Ξεχασα να σας πω οτι του ξεκινησα φρεσκο γαλα,κανονικο οχι παιδικο. Του αρεσει η γευση παρα πολυ!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Νικη;;;

Τοσο υψηλο πυρετο ο μικρος σου;

Οι μυξουλες αν αρχισουν δυστυχως τα ταλαιπωρουν μερες:|

Περαστικα ευχομαι και κουραγιο ο χειμωνας τωρα ξεκιναει:rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

παροτι εχω να εμφανιστω μηνες πολλους εδω..

ευχομαι σε ολες τις μανουλες Νοεμβριου καλα, χαρουμενα γενεθλια και

ευχες θερμες για οτι καλυτερο στην ζωη των αστεριων μας..

χρονια πολλα στον Γιαννη μου που εχθες 1/11 εκλεισε τον πρωτο του χρονο,

χρονια πολλα στην μικρη της Λιας, στην μικρη της snowflake, στον γιο της vaggeliw και στην Κyriak.. και βεβαια σιγα σιγα σε ολα τα μωρακι των επομενων ημερων

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στον Γιαννη μου που εχθες 1/11 εκλεισε τον πρωτο του χρονο,

Να τα εκατοστησει με υγεια και ευτυχια!!!!Να τον χαιρεσαι!!!!

Αυτος ειναι ο μηνας μας μανουλες Νοεμβριου!

Εμενα μου λετε πως θα ξεπερασω το γεγονος οτι στα πρωτα γενεθλια του γιοκα μου θα λειπω σε σεμιναριο......βρηκα επιτελους δουλεια,αλλα θα χρειαστει να λειψω 8 ολοκληρες μερες.....:cry:


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...