Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα μανουλες...

Ειναι ο μηνας μας...

Χρονια πολλα στα μωρακια μας που εκλεισαν ή σε λιγες μερες κλεινουν τον πρωτο χρονο της ζωης τους...

Να τα χαιρομαστε!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Αριστεα χρονια πολλα στην κουκλιτσα σου!!!!!!!!!!!!!!!

να την χαιρεστε!!!!!!!!!!!!

και απο εδω!!!!!!!!!!

ευχαριστουμε Αρετη μου!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα μανουλες!!!

Ερχονται τα δευτερα Χριστουγεννα με τα παιδακια μας!!

Ευχομαι να περασετε οσο καλυτερα γινεται!!!

Υγεια να εχουμε και ολα θα τα καταφερουμε:D:D:D:D:D

merry_christmas.jpg


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κ καλες γιορτες,

επιτέλους 13 μηνών! Αντιμετωπίζουμε ενα προβληματακι με τον υπνο (για αυτο και ξυπνια η μαμα τετοια ωρα) αλλα εχει ο Θεος :) Εσεις ξυπνατε καθολου το βραδυ? Επισης δυσκολευομαστε πολυ να κρατησουμε προγραμμα. Εσεις τι κανετε κατα τη διαρκεια της ημερας? Εχετε συγκεκριμένες ώρες που κάνετε πράγματα ή τρώτε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα που ειμαι σπανιο γραμματοσημο και μπαινω μια φορα το χρονο πια..

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ και καλη χρονια (πλεον) να χουμε!!

για τη φιλη που πηρε το ματι μου τελευταια και ρωτουσε

εγω ας πουμε θηλαζω και ξυπναει ακομη τη νυχτα για να θηλασει 2-3 φορες, σπανια 1 αλλα και οσες φιλες δεν θηλαζουν σε αυτες τις ηλικιες ακομη αντιμετωπιζουν διαταραχες του υπνου παροδικα και αυτο οφειλεται ειτε σε οδοντοφυια, αναπτυξη, διατροφη, ιωση.. σταθερους υπνους (και παλι σχετικο ειναι, ανθρωποι ειναι και τα παιδακια) θα περιμενετε μετα τα 4-5 ετη..

να πω κιολας οτι μετα τα 2 ξεκινα και η περιοδος με τις φοβιες, νυχτερινους τρομους. διακοπη πανας με ισως λιγη ανησυχια στην αρχη κλπ που ειναι ο αλλος λογος που ενα παιδι αντιμετωπιζει δυσκολιες στον υπνο..

κουραγιο μανες.. απλα ειναι για μια ζωη..χαχα

φιλια

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια να ζησουν σε ολες μας τα μπεμπακια αφου παρηλθε ο χρονος γενεθλιων του Νοεμβρη...

ευχομαι ολοψυχα υγεια στις οικογενειες και ευκολα ολα σε οσες θελετε συντομα και δευτερο μωρακι!και τριτο μη πω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλες γιορτες,

επιτέλους 13 μηνών! Αντιμετωπίζουμε ενα προβληματακι με τον υπνο (για αυτο και ξυπνια η μαμα τετοια ωρα) αλλα εχει ο Θεος :) Εσεις ξυπνατε καθολου το βραδυ? Επισης δυσκολευομαστε πολυ να κρατησουμε προγραμμα. Εσεις τι κανετε κατα τη διαρκεια της ημερας? Εχετε συγκεκριμένες ώρες που κάνετε πράγματα ή τρώτε?

Και εμείς ξυπνάμε το βράδυ τουλάχιστον 2-3 φορές τις καλές μέρες.Επίσης θηλάζουμε αλλά δεν νομίζω πως αυτό έχει σχέση. Όσον αφορά το πρόγραμμα..χμμ μόνο στο θέμα του ύπνου και του φαγητού υπάρχει:)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλες γιορτες,

επιτέλους 13 μηνών! Αντιμετωπίζουμε ενα προβληματακι με τον υπνο (για αυτο και ξυπνια η μαμα τετοια ωρα) αλλα εχει ο Θεος :) Εσεις ξυπνατε καθολου το βραδυ? Επισης δυσκολευομαστε πολυ να κρατησουμε προγραμμα. Εσεις τι κανετε κατα τη διαρκεια της ημερας? Εχετε συγκεκριμένες ώρες που κάνετε πράγματα ή τρώτε?

Καλησπερα!!!

Χρονια πολλα..

Η δικια μου ξυπναει μονο για να θηλασει το βραδυ απο 2 μεχρι 102 φορες, ομως δε μενει ξυπνια πανω απο 2 λεπτα και ετσι συνεχιζουμε τον υπνο μας ολοι ευτυχισμενοι,,,χαχαχαχα

Πιστευω οτι στο θεμα υπνου μετα τα 3-4 θα στρωσουμε:tongue:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

καλημερα μανουλες Νοεμβριου 2011!!!!Τι κανετε....χαθηκαμε!Ολα καλα με τα παιδακια σας?!Για πειτε κανα νεο να ξαναζωντανεψει το θεμα !!!;)

Τι τρωτε, τι πινετε κτλ! Ελπιζω να μην αρρωστησατε το χειμωνα...:tongue:

Ο δικος μου εχει περασει τις ιωσουλες του λογω παιδικου αλλα τιποτα σοβαρο ευτυχως.

Ακομα αλεσμενα τρωει.......:oops: ,γαλα του δινω ολυμπος βιολογικο παιδικο προς το παρον.Αυτα!!!!!!!:):):):):)


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Έχω πάρα μα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ... Και έχω χάσει τόσα μα τόσα πολύτιμα νέα σας, από εσάς και τα μωράκια σας....

Σας σκεφτόμουν πολύ συχνά αλλα όταν πια πέρασε ο πρώτος καιρός που δεν έμπαινα, μετά αυτό με παρέσυρε και σκεφτόμουν μόνο πόσα νέα σας είχα χάσει και αν θα κατάφερνα να ενταχθώ ξανά στην παρέα. Και με την κρυφή υπόσχεση να μην ξαναχαθώ.

Γύρισα στη δουλειά όταν ο μικρός, ο Δημητράκης μου, έγινε 10 μηνών και από τότε έστρωσε κάπως το δικό μου πρόγραμμα, αφού όλο τον προηγούμενο καιρό δεν είχα χρόνο παρά μόνο για το μωρό μου και ελάχιστο έως τις περισσότερες φορές καθόλου για τον εαυτό μου. Αυτό μου έκανε πάρα μα πάρα πολύ κακό στην ψυχολογία μου, το οποίο νίκησα (σε έναν σημαντικό βαθμό) όταν γύρισα στη δουλειά. Αλλα ας μην συνεχίσω αυτή την απολογία και ας μιλήσω επιτέλους για μας και τι κάνουμε!

Σε λίγες μέρες γινόμαστε 18 μηνών! Ο Δημήτρης είναι πολύ καλά, είναι ίδιος η μαμά του από την πρώτη στιγμή όταν γεννήθηκε και συνεχίζει να μου μοιάζει σχεδόν τρομακτικά!! Είναι πολύ καλός, επικοινωνεί πλέον με περισσότερη ευκολία, έχουμε αρχίσει να λέμε διάφορες λεξούλες και κυρίως μαμά-μπαμπά και διάφορα άλλα τέτοια! Εγώ, ως μαμά ειδικά αγοριού (το λέω γιατί έχω αδυναμία στα αγόρια) φυσικά λιώνω και δεν διστάζω να σας πω πόσο χαζομαμά είμαι!! Περπατήσαμε μικροί, από 10 περίπου μηνών, αρχίσαμε να κοιμάμστε καλά τη νύχτα από όταν έγινε 11 μηνών και το πιο σημαντικό για μένα: θηλάζουμε ακόμη, από την πρώτη στιγμή που γεννήθηκε!!! Για μένα αυτό είναι πολύ σημαντικό και νιώθω πάντα όμορφα όταν τον έχω αγκαλιά και είναι η ώρα να πιεί γάλα! Αν και τα γεύματα έχουν μειωθεί, ωστόσο θηλάζεί όταν ο ίδιος το θέλει και για μένα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό για μένα και τον Δημήτρη! Βγάλαμε από πολύ μικροί τα πρώτα μας δοντάκια και αισίσως έχουμε 15 που σημαίνει ότι έχουμε ξεκινήσει να τρώμε φυσικά μη αλεσμένα αλλά κάνουμε περισσότερη ώρα...! Τον αγαπώ πολύ και όσο μεγαλώνει μου δίνει περισσότερες χαρές και συγκινήσεις!!!...

Εύχομαι το μήνυμα μου να σας χαροποιήσει και ελπίζω να διαβάσω τα δικά σας! Σας φιλώ πολύ-πολύ όλες και εύχομαι να είστε καλά με τα παιδάκια σας!!!

Με πολλή αγάπη!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Τι κάνουν τα παιδάκια σας???

Εμείς είμαστε καλά.... με λίγο μύξα, λίγο βήχα και ξαφνικά πολυ εντονο ερεθισμό στην περιοχή της πάνας.....:shock:

Ειναι όμως μέσα στην τρελή χαρά ,όλο κολπα....και παιχνίδια!!!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...