Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

 

Just now, Μαρίαφi είπε:

40 ημέρες πριν... Πάντως σε επαπειλούμενη εγκυμοσύνη η άδεια είναι χωρίς αποδοχές και ένσημα (σαν να απολυεσαι!) Οπότε κάνω υπομονή να περάσει το διάστημα των ιώσεων ( αν και η περιοχή που είμαι φέτος είναι βιομηχανική ζώνη και το βιοτικό επίπεδο πολύ χαμηλο, οπότε συνεχώς αγχώνομαι για το να μην κολλήσω κάτι!!)

Κορίτσια εγω που παίρνω άδεια επαπειλουμενης κύησης από την αρχή της εγκυμοσυνης πληρωνόμαι κανονικα από το ικα. σχεδον ολόκληρο μισθό. Εσένα ποιος σου είπε ότι είναι άνευ αποδοχών? Πήρε κάποια συνάδελφος σου, είσαι σίγουρη γιαυτό? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, "Gigi" είπε:

 

Κορίτσια εγω που παίρνω άδεια επαπειλουμενης κύησης από την αρχή της εγκυμοσυνης πληρωνόμαι κανονικα από το ικα. σχεδον ολόκληρο μισθό. Εσένα ποιος σου είπε ότι είναι άνευ αποδοχών? Πήρε κάποια συνάδελφος σου, είσαι σίγουρη γιαυτό? 

Είχα πέρσι συνάδελφο, αλλά και φέτος το έψαξα πολύ και δυστυχώς ισχύει μόνο για τους αναπληρωτές με ΕΣΠΑ που είμαι και εγώ....στον ιδιωτικό τομέα ή στους μόνιμους είναι διαφορετικά... για εξωσωματική δεν ξέρω τι ισχύει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που αναγκαστικά δουλεύετε, να είστε προσεκτικές και όλα θα πάνε καλά.

Ανυπομονώ να έρθει ο Ιούλιος να πάρουμε τα πλασματάκια μας αγκαλιά!Είμαι έτοιμη για ξενύχτια και ατελείωτους θηλασμούς.Ο γιος μου λέει θα με βοηθάει με το μωρό αχαχαχαχα.Ευτυχώς θα πάρει άδεια ο άνδρας μου.Οι πρώτοι 2 μήνες είναι ζόρικοι, μετά η κατάσταση στρώνει.Αντέχω τα πάντα εκτός απο την αυπνία, όταν παρατείνεται.Στον γιο μου κοιμόμουν 3 ώρες σπαστά το 24ωρο για ένα 2μηνο περίπου.Τα είχα δει όλα.Άντε να δούμε πως θα πάει αυτή τη φορά.

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

@Arabella πόσο σε νιώθω ... Θέλω νεογεννητιλα... Θέλω αγκαλιές 24/7, θέλω μαραθώνιους θηλασμούς, θέλω θέλω..  μου έχει λείψει :x

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να έχουμε!!!

Ευτυχώς με ήλιο! 

Σήμερα ετοιμάζω παστίτσιο και ήδη μου τρέχουν τα σάλια..  Εσείς τι καλο;

Το βράδυ σηκώθηκα ΜΟΝΟ μια φορά για τουαλέτα, πως εγινε αυτο το θαύμα..περίεργο!

Πώς είστε εσεις; 

 

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα να έχουμε!!!

Ευτυχώς με ήλιο! 

Σήμερα ετοιμάζω παστίτσιο και ήδη μου τρέχουν τα σάλια..  Εσείς τι καλο;

Το βράδυ σηκώθηκα ΜΟΝΟ μια φορά για τουαλέτα, πως εγινε αυτο το θαύμα..περίεργο!

Πώς είστε εσεις; 

 

@_marjio το παστίτσιο είναι σταθερή αξία τις Κυριακές!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια γαριρομακαρονάδα όνειρο!

Εμείς σήμερα θα τη βγάλουμε οικογενειακά στο σπίτι λόγω καιρού.Παίζουμε, τραγουδάμε, ζωγραφίζουμε...

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@_marjio το παστίτσιο είναι σταθερή αξία τις Κυριακές!Εγώ σήμερα έφτιαξα μια γαριρομακαρονάδα όνειρο!

Εμείς σήμερα θα τη βγάλουμε οικογενειακά στο σπίτι λόγω καιρού.Παίζουμε, τραγουδάμε, ζωγραφίζουμε...

σε αφηνει ο γιατρος σου να τρως γαριδες μυδια κλπ κλπ??? εμενα μου τα απαγορευσε.. και ποσο θα ηθελα να φαω γαριδες δεν λεγετε


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Όμορφη Κυριακή σήμερα με μπόλικο ήλιο! Βγήκαμε για ιταλικό και γλύτωσα τα μαγειρέματα ευτυχώς! 

@Τζινα38 εγώ έχω φάει πολύ γαρίδα από την αρχή της εγκυμοσύνης.. μύδια δε με αφήνει γιατί αν δεν κάνω λάθος περιέχουν πολλα βαρέα μέταλλα όπως και κάποια ψάρια, αλλά γαρίδες μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

σε αφηνει ο γιατρος σου να τρως γαριδες μυδια κλπ κλπ??? εμενα μου τα απαγορευσε.. και ποσο θα ηθελα να φαω γαριδες δεν λεγετε

Ναι, γιατί όχι; Εννοείται μαγειρεμένες.Εγώ τρώω καλά ψημένα κρέατα, σαλάτες μόνο στο σπίτι και προσέχω πάντα τα γαλακτοκομικά να είναι με παστεριωμένο γάλα.Σε ότι αφορά τα θαλασσινά, δεν παίρνω ποτέ ψάρια προέλευσης ειρηνικού  και ινδικού ωκεανού λόγω μόλυνσης των υδάτων.Είχα ψάξει το θέμα όταν άρχισε να τρώει θαλασσινά ο μικρός μου.Παίρνω μόνο ατλαντικού ωκεανού και φυσικά της μεσογείου.Μου αρέσει πολύ ο σολομός και επιλέγω είτε άγριο είτε βιολογικό.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τζινα38 είπε:

σε αφηνει ο γιατρος σου να τρως γαριδες μυδια κλπ κλπ??? εμενα μου τα απαγορευσε.. και ποσο θα ηθελα να φαω γαριδες δεν λεγετε

Καλησπέρα.. Κ μένα όλα τα οστρακοειδη, δεν μου πε συγκεκριμένα για γαρίδες άλλα Αφού ανήκουν εκεί δεν τις τρώω.. αχ πείτε μου ότι κάνω λάθος, γιατί τις αγαπωωωω!!! 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλησπέρα.. Κ μένα όλα τα οστρακοειδη, δεν μου πε συγκεκριμένα για γαρίδες άλλα Αφού ανήκουν εκεί δεν τις τρώω.. αχ πείτε μου ότι κάνω λάθος, γιατί τις αγαπωωωω!!! 

ακριβως το ιδιο μου ειπε και εμενα τα μαλάκια και τα οστρακοειδή

  • Λυπημένη/-ος 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου το θέμα είναι να είναι καλά μαγειρεμένα κρέατα και θαλασσινά και να προσέχουμε την προέλευση.Για παράδειγμα το σούσι δεν επιτρέπεται γιατί κατά βάση περιέχει ωμά θαλασσινά.Εγώ απλά έγινα πιο προσεκτική σε ότι αφορά το ψήσιμο κρεάτων και πουλερικών και το πλύσιμο των λαχανικών γιατί φοβάμαι το τοξόπλασμα.

 

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πως περάσατε το σαββατοκύριακο? Εμείς πολύ όμορφα χθες γεμάτη μέρα, είχαμε πάρτυ, πήγαμε στη μία βάφτισημια, πήγαμε κ για ούζο το μεσημέρι στον ήλιο κ το απόλαυσα όσο δε λέγεται. Ούζο δεν ήπια βέβαια, 2 γουλιτσες κρασί έτσι για την παρεα.δεν ήθελα κιόλας όμως ευτυχώς! Εφαγα  ψαράκια κ θαλασσινά ότι είχε κ δεν είχε το μαγαζι! Εμένα μου τα επιτρέπει ο γιατρός μου κανονικά.Αλλά κ οι υπόλοιπες της παρέας που έχουν παιδάκια από ότι συζητήσαμε δεν είχαν περιορισμούς στην διατροφή στην εγκυμοσυνη. Επίσης θυμάμαι ότι κ τις 2 φορές που ήμουν έγκυος Πάσχα μου έλεγαν απαγορευονται έντερα, συκώτια κλπ κ μου είχε πει ότι αν δεν είναι από δικό μας άτομο τα ζώα να τα αποφύγω. Αν είναι απο γνωστό δεν υπάρχει πρόβλημα. Σήμερα επιστροφή στην καθημερινότητα.. Ρε παιδί μου αχώνευτη αυτή η Δευτέρα μια ζωή! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...