Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

@Arabella μπράβο η μπεμπούλα σας, μεγαλώνει!!! Και εγώ χθες που είχα γιατρό έτσι όπως λες, εμένα ούτε καν να περιμένω εντός του ιατρείου δε με άφησαν μέχρι να βγει η προηγούμενη έγκυος!! Καλά κάνουν εννοείται και παίρνουν τα μέτρα τους. Χαίρομαι που διάβασα νέα σου.  Όσο για την απασχόληση όλη μέρα είναι σπαζοκεφαλιά πραγματικά, εγώ έχω και τη μεγάλη και κάνουμε και τα μαθηματα αλλά με τα μικρότερα είναι θέμα.. 

Εγώ λέω να πάω μεθαύριο για τις εξετάσεις..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Αντζελίνα 30 είπε:

Κι αύριο θα πάω για καμπύλη ζαχάρου και σκέφτομαι να κάθομαι στο αμάξι.. Να ρωτήσω για όσες την έχουν κάνουν.. Σου παίρνουν πρώτη φορά αίμα και μετά σου δίνουν να πιεις τη γλυκόζη; την πίνεις μέχρι να ξανακάνεις την εξέταση; 

Καλησπέρα! Εύχομαι με το καλό το. Μωράκι σου. Για την γλυκόζη που ρώτησες σου παίρνουν αίμα πρώτα κ μετά σου φέρνουν από το διαγνωστικό που θα κάνεις την εξέταση την γλυκόζη 75γραμμαρια.το πίνεις μέσα σε 10 λεπτά το αργότερο. Μετά από 1 ώρα σου ξαναπαιρνουν αίμα και μετά πάλι από 1 ώρα ξανά σου παίρνουν αίμα. Ωστόσο κάθεσαι εκεί ως το τέλος μη τυχόν ζαλιστείς η σου φέρει αναγούλα η γλυκόζη... Εγω όταν την εκανα επειδή την ήπια σε δύο λεπτά μετά μου ρθε μια τάση για αναγούλα το επόμενο τέταρτο αλλά μετά όλα καλά συνηλθα... Με βαλαν κ ξάπλωσα λίγο. Ελπίζω να σ έλυσα τις απορίες. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mvasi είπε:

Καλησπερα!!!!!!Η ένεση γίνεται η πρώτη 28εβδομάδων ,η δεύτερη 34 εβδομάδων και μια τελευταία όταν με το καλό γεννήσουμε!ενδιάμεσα...σε οποιαδήποτε τύπου αιμορραγίας,κάνουμε άμεσα, για να μην έρθει σε επαφή το αίμα μας με του εμβρύου γιατί όπως ξέρουμε δεν θα έχει καλά αποτελέσματα!Από την στιγμή που κάνουμε ένεση εκτός των εβδομάδων που πρέπει αλλάζει όλη η χορήγηση γιατί μας καλύπτει για 6 εβδομάδες & μας ενημερώνει ο γυναικολόγος ή ο αιματολόγος για τις καινούργιες ημερομηνίες!Εγώ ήδη έχω κάνει μια εκτός κύκλου λόγω μικρής υποψίας αιμορραγίας!δεν τσούζει,δεν πονάει και δεν έχει παρενέργειες!

Είναι τόσο άσχημη η γεύση όσο λένε;:(

Όχι κοπέλα μου.εγω εχω κάνει φέτος 3 φορές.την πίνω και αμέσως για να μην μου φαίνεται 

Όντως υπάρχει έλλειψη μου είπε η φαρμακοποιός.θα την ψάξει και αύριο αν την έχει κάποιο νοσοκομείο.

πρίν από 18 λεπτά , Emma9 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Κ γω περιμενω αύριο πως κ πως να παω γιατρουλη!!!

Λοιπον πηρα την purelan ..τη βάζω μια φορα τη μερα μέχρι να γεννήσω ή απο τωρα ειναι υπερβολη;;

Η comet ξεκίνησε περίπου 30 εβδομάδων.και έγω κάπου εκεί λέω.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κ εγώ με την καμπύλη αγχώνομαι θα τη πιω ή θα με ανακατέψει άσε που θα την κάνω εδώ στη περιοχή μου σε ιδιωτικό ελπίζω να μην έχει κ πολύ κόσμο σε καμία από τις  τρεις αιμοληψιες.

Ανυπομονώ κ εγώ να δω το μπομπιρακο μου την άλλη Τρίτη πρώτα ο Θεός ελπίζω βέβαια να είναι εκεί η γιατρός μου κ να μπορεί να με δει αναλυτικά!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ η μέση με έχει τρελάνει βρε κορίτσια, δεν βρίσκω ησυχία σε καμία στάση.. μπορούμε να βάλουμε τίποτα;;; ξέρει καμια;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

Αχ η μέση με έχει τρελάνει βρε κορίτσια, δεν βρίσκω ησυχία σε καμία στάση.. μπορούμε να βάλουμε τίποτα;;; ξέρει καμια;;

Καλησπέρα! Μπορείς να βάλεις biofreeze gel  που είναι φυτικό... Εμενα όταν μ είχε πονέσει πάρα πολύ κατά τον 5ομηνα μου είχε πει ο γιατρός κ πήρα buscopan plus αλλά πάντα με την οδηγία γιατρού. Η κρεμουλα είναι συμβατή για εγκυμοσύνη.. Βοηθάει λίγο αλλά δε κάνει θαύματα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλησπέρα! Μπορείς να βάλεις biofreeze gel  που είναι φυτικό... Εμενα όταν μ είχε πονέσει πάρα πολύ κατά τον 5ομηνα μου είχε πει ο γιατρός κ πήρα buscopan plus αλλά πάντα με την οδηγία γιατρού. Η κρεμουλα είναι συμβατή για εγκυμοσύνη.. Βοηθάει λίγο αλλά δε κάνει θαύματα. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Γενικά δε παίρνω φάρμακα εύκολα, αλλά μια κρεμουλα να με τριψει λίγο ο αντρας μου νομίζω δε θα έκανε κακο. Θα την ψαξω!! 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...εκανα Β επιπεδου εγω...ολα καλα...520 το κοριτσι!

4 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Εμένα κ τα 2 μου παιδάκια είναι αγοράκια κ γεννήθηκαν Σεπτέμβρη οπότε δε βολεύουν ιδιαίτερα. Περιμένουμε κοριτσάκι. Κάποια για τον 1ο μήνα μόνο αλλά τα έχω στην κουμπάρα μου στην Αθήνα. Μ'αυτα και μ' αυτά δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να τα ζητήσω τώρα με αυτές τις συνθήκες κ να ψάξω για τόσο λίγα ρουχαλακια. Άσε που θέλω να ευχαριστηθώ κ λίγο ροζακι επιτέλους!!!!

Κορίτσια εσείς που έχετε παιδάκια τα βγάζετε καθόλου για λίγο περπάτημα ή λίγο ποδήλατο κλπ? Εμάς δεν πολύ θέλουν να βγουν. Κ χωριστά κιόλας.. Με τπτ. 

ε λογικο μετα απο 2 αγορια!ολα ροζ θα τα παρεις!!εμεις βγαινουμε συνεχεια...μενουμε σε εξοχη...

4 ώρες πρίν, Mvasi είπε:

 

Είναι τόσο άσχημη η γεύση όσο λένε;:(

Καθε μικροβιολογικο εχει διαφορετικο "ροφημα"...οταν ειχα κανει εγω στην κορη μ ειχα νερο με ζαχαρη...δλδ σε ενα πλαστικό ποτηρι νερο εριξαν τα απαταιτητα γραμμαρια ζάχαρης κ το ηπια...

  • Μου αρέσει 4

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια...εκανα Β επιπεδου εγω...ολα καλα...520 το κοριτσι!

Μπράβο κοπέλα μου!! Έτσι να έχουμε ευχάριστα!!

Ποιες είναι ακόμα για β επιπεδου;;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, _marjio είπε:

@"Gigi" εμείς τα βγάζουμε για περπάτημα εδώ γύρω γύρω στη γειτονιά ..

Εντωμεταξύ από χθες έχει αρχίσει η μέση μου να με ενοχλεί έντονα. Σηκώθηκα τώρα από το κρεβάτι και είμαι σα παράλυτο.. Είπα του άντρα μου να πάει να μου φέρει τη μπάλα της γυμναστικής από την αποθήκη να κάθομαι εκεί μήπως και ανακουφιστω λίγο..  

 

Επίσης η @Arabella που ειναι;; ή χάνω μηνυματα;;;

Κι εγώ  μια από τα ίδια !με πόνους στην μέση και όταν κοιμάμαι ειδικά από την αριστερή πλευρά σηκώνομαι το πρωι σαν τον ρόμποκοπ!!!!συνήθως εχω πάει την νύχτα 2 φορές τουαλέτα γιατί με πιέζει η κύστη μου και κουτουλάω ειδικά το πρωί!σηκώνομαι μαζί με την κόρη μου να της φτιάξω πρωινό ( χαχα..θέλω να την περιποιούμαι ακόμα  ) ,γιατί ξεκίνησε μαθήματα online στο Λύκειο.Οπότε μετά ξυπνάω για τα καλά...θα πάω τον πρωινό μου περίπατο #6 covid19 και μέσα στο καβούκι μου πάλι!!!

Σήμερα είχα γιατρό αλλά μου το ακύρωσε για την Παρασκευή έτσι ώστε να είμαστε χωρις επαφές με τους υπόλοιπους και έτσι αναμένω να δώ το δραστήριο μπεμπέ μας!πάει η κλωτσιά σύννεφο!!!επίσης καμπύλη δεν μπορεσα να κανω λόγω των συνθηκών και περιμένω να δώ τι θα μου προτείνει ο γιατρός και μεχρι πότε  έχω περιθώριο..

Δεν ξέρω για εσάς αλλά αυτή η αναμονή για το μωράκι μας με κάνει και ξεχνάω το πως εχει γινει η κατάσταση...θα με ειχε πιάσει καταθλιψη όλη αυτή η κλεισούρα στο σπίτι..όμως τώρα έχουμε ένα λογο παραπανω να προσέχουμε και να αισιοδοξούμε οτι θα βγούμε σύντομα από όλο αυτό..και σίγουρα όχι μόνες αλλα με μια γλυκιά παρέα μαζί μας σε 3 μήνες απο τώρα!!!

Φιλάκια σε όλες και καλή μας δύναμη!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλό μήνα να έχουμε! Έφτασε και ο Απρίλης!

Ευτυχώς κοιμήθηκα καλά απόψε. Ο αντρας μου σημερα ανελαβε το μαγειρεμα, γεμιστά!! 

@Ioannababy μου αρέσει που είσαι αισιόδοξη, και εγώ στην αρχη ήμουν πολύ χάλια με όλο αυτό, όμως δε βλέπω πια τηλεόραση που ειναι σκέτη τρομοκρατία και μου έκανε καλό! Αυτό που με χαλάει είναι ότι φτιάχνει ο καιρός και δε μπορούμε να είμαστε όσο θέλουμε έξω.. εντάξει όμως ειπαμε, υπομονή και θα περάσει!! 

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!! Κοριτσια αισιοδοξία κ καλη διαθεση..σκεφθείτε οτι εχουμε το μελλον στη κοιλιτσα μας!!θα περασει κ αυτό, μεχρι τωρα ολα περνανε..ας τσουμε τα θετικά θα κανουμε φοκους στους επομενους 3 μηνες που θα τρεχουμε σαν τρελες κ θα απολαυσουμε τωρα τις τελευταιες στιγμες ηρεμιας κ ξεκουρασης..:P

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!καλό μήνα!! Πως ειστε? Κ εγώ σήμερα κοιμήθηκα σερί στο κρεβάτι.. Από την ώρα που ξύπνησα όμως με έχει πιάσει ένας πόνος στην περιοχή γύρω γύρω από τον αφαλό κ κυρίως προς τα δεξιά νομίζω.πάντως όχι χαμηλά, ψηλά. Όταν ξαπλώνω είμαι οκ, όταν σηκώνομαι δεν μπορώ να τεντωθω. Σας έχει τύχει? 

12 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια...εκανα Β επιπεδου εγω...ολα καλα...520 το κοριτσι!

ε λογικο μετα απο 2 αγορια!ολα ροζ θα τα παρεις!!εμεις βγαινουμε συνεχεια...μενουμε σε εξοχη...

Καθε μικροβιολογικο εχει διαφορετικο "ροφημα"...οταν ειχα κανει εγω στην κορη μ ειχα νερο με ζαχαρη...δλδ σε ενα πλαστικό ποτηρι νερο εριξαν τα απαταιτητα γραμμαρια ζάχαρης κ το ηπια...

Μπράβο για την β επιπεδου σας!!έτσι να είναι όλα ευχάριστα!!! 

Just now, _marjio είπε:

Καλησπερα και καλό μήνα να έχουμε! Έφτασε και ο Απρίλης!

Ευτυχώς κοιμήθηκα καλά απόψε. Ο αντρας μου σημερα ανελαβε το μαγειρεμα, γεμιστά!! 

@Ioannababy μου αρέσει που είσαι αισιόδοξη, και εγώ στην αρχη ήμουν πολύ χάλια με όλο αυτό, όμως δε βλέπω πια τηλεόραση που ειναι σκέτη τρομοκρατία και μου έκανε καλό! Αυτό που με χαλάει είναι ότι φτιάχνει ο καιρός και δε μπορούμε να είμαστε όσο θέλουμε έξω.. εντάξει όμως ειπαμε, υπομονή και θα περάσει!! 

 

Πώς είναι η μέση σου σήμερα? Έβαλες κρέμα τλκ? Κ εγώ ξαπλωμένη σήμερα με βλέπω! Μακαρόνια με κιμά από τον άντρα μου.. Η μέρα τους είναι χαχα

9 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Κι εγώ  μια από τα ίδια !με πόνους στην μέση και όταν κοιμάμαι ειδικά από την αριστερή πλευρά σηκώνομαι το πρωι σαν τον ρόμποκοπ!!!!συνήθως εχω πάει την νύχτα 2 φορές τουαλέτα γιατί με πιέζει η κύστη μου και κουτουλάω ειδικά το πρωί!σηκώνομαι μαζί με την κόρη μου να της φτιάξω πρωινό ( χαχα..θέλω να την περιποιούμαι ακόμα  ) ,γιατί ξεκίνησε μαθήματα online στο Λύκειο.Οπότε μετά ξυπνάω για τα καλά...θα πάω τον πρωινό μου περίπατο #6 covid19 και μέσα στο καβούκι μου πάλι!!!

Σήμερα είχα γιατρό αλλά μου το ακύρωσε για την Παρασκευή έτσι ώστε να είμαστε χωρις επαφές με τους υπόλοιπους και έτσι αναμένω να δώ το δραστήριο μπεμπέ μας!πάει η κλωτσιά σύννεφο!!!επίσης καμπύλη δεν μπορεσα να κανω λόγω των συνθηκών και περιμένω να δώ τι θα μου προτείνει ο γιατρός και μεχρι πότε  έχω περιθώριο..

Δεν ξέρω για εσάς αλλά αυτή η αναμονή για το μωράκι μας με κάνει και ξεχνάω το πως εχει γινει η κατάσταση...θα με ειχε πιάσει καταθλιψη όλη αυτή η κλεισούρα στο σπίτι..όμως τώρα έχουμε ένα λογο παραπανω να προσέχουμε και να αισιοδοξούμε οτι θα βγούμε σύντομα από όλο αυτό..και σίγουρα όχι μόνες αλλα με μια γλυκιά παρέα μαζί μας σε 3 μήνες απο τώρα!!!

Φιλάκια σε όλες και καλή μας δύναμη!!! 

Κ εμείς με τα μαθήματα από την Δευτέρα. Είναι κ μικρός, γ δημοτικού, οπότε ξυπνάω φυσικά για πρωινό κλπ κ μετά όλο κ κάτι θέλει.. Μια ο ήχος μια δεν βλέπει τον κυριο.. Χαχα! Σήμερα δεν ζήτησε τπτ πάντως!

Κ εγώ σκεφτόμουν ότι είμαι πολύ καλά μέχρι στιγμής αν σκεφτουμε πόσες μέρες είμαστε μέσα. πιστεύω πως αν δεν είχαμε να περιμένουμε τα μωράκια μας θα ήταν χάλια η κατάσταση.αυτο τον μηνα θα αρχίσω να κοιτάζω κ ρουχαλακια κλπ οπότε θα περάσει κάαααπως ευχαριστα. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" μου δε βγήκα να πάρω κρεμα, βρήκα όμως αρνικα σε τζελ που ειχα και με έτριψε με αυτήν ο αντρας μου. Είναι λίγο καλύτερα σήμερα! Μίλησα και με τη μαία μου είπε να βάλω ένα μπαλάκι τένις στον τοίχο και να πιέζω έτσι τη μέση μου κάνοντας κινήσεις κυκλικές..  


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...