Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Gianna! είπε:

Δε βγαίνει την ίδια μέρα η καμπύλη? Αν όχι ξέρετε πόσο κάνει να βγει?

Εγώ πήγα στις 7:30 το πρωί με το που άνοιξε το κεντρο και τελείωσα 9:30..μου ειπαν σε δύο μέρες.. Ίσως μπορεί να παίζει ρόλο το ότι έκανα συγχρόνως κι άλλες εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός (τοξοπλασμα, γενικές αίματος, καλλιέργεια ούρων, θυροειδη και κάποια άλλα). Και γι' αυτό να θέλει λίγο χρόνο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Emma9 άρα στο τσακ μπορεί να είσαι και μανούλα Ιουνίου! Χαχαχα...μεγάλωσε το μωρουλι σου!!! Τέλεια που το είδες...

Ας ελπίσουμε να μην έχω μετά τη γέννα να χάσω 20 κιλά γιατί δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω να χάσω και αυτά που ήδη είχα παραπανω (25 δλδ)... Πρέπει να κάνω εξαντλητική δίαιτα μετά και δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος :shock: βέβαια για να είμαι απόλυτα ειλικρινής αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ απ' όλα είναι να είναι καλά ο μπέμπης. Και τα άλλα θα τα βρούμε στην πορεία...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Ε ισως να ναι ετοιν5ες!!25 κ 3ημερων..εσυ;

Εγώ είμαι 23+3 λέω μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχει μεγαλώσει γιατί τον καταλαβαίνω αρκετά ώρες ωρες

Just now, Emma9 είπε:

Ε ισως να ναι ετοιν5ες!!25 κ 3ημερων..εσυ

...

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Εγώ πήγα στις 7:30 το πρωί με το που άνοιξε το κεντρο και τελείωσα 9:30..μου ειπαν σε δύο μέρες.. Ίσως μπορεί να παίζει ρόλο το ότι έκανα συγχρόνως κι άλλες εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός (τοξοπλασμα, γενικές αίματος, καλλιέργεια ούρων, θυροειδη και κάποια άλλα). Και γι' αυτό να θέλει λίγο χρόνο.. 

Εγώ αυτές τις γενικές θα τις κάνω αύριο απλά τη καμπύλη μου είπε εκεί που έκανα τη β επιπέδου να την κάνω από 5/4 έως 9/4 για να έχει βγει να τη δει στις 10/4 που θα ξαναπάω λόγω του αυξημένου αμνιακού που μου βρήκαν γι'αυτό τι κάνω κ νωρίτερα ίσως από άλλες κοπέλες

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

@Emma9 άρα στο τσακ μπορεί να είσαι και μανούλα Ιουνίου! Χαχαχα...μεγάλωσε το μωρουλι σου!!! Τέλεια που το είδες...

Ας ελπίσουμε να μην έχω μετά τη γέννα να χάσω 20 κιλά γιατί δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω να χάσω και αυτά που ήδη είχα παραπανω (25 δλδ)... Πρέπει να κάνω εξαντλητική δίαιτα μετά και δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος :shock: βέβαια για να είμαι απόλυτα ειλικρινής αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ απ' όλα είναι να είναι καλά ο μπέμπης. Και τα άλλα θα τα βρούμε στην πορεία...

Ναιιι μεγάλωσετο γλυκακι μου!!

Μην αγχωνεσαι για τα κιλα..θα χαθούν σιγα σιγά..κ μιλαω εγω, που ειμαι 25κ3d κ εχω παρει 10κιλα..οπως ειπες το μωρουλι να ναι καλα κ ολα μια χαρα!!

  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Emma9 μια χαρά το γλυκούλι!! Στις ποσες εβδομάδες σου ειπε για την καισαρικη;; 

Εμείς φατσούλα δεν έχουμε δει! Αλλά ενταξει θα τον χορτάσω μετά την έξοδο ❤

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

Μπράβο @Emma9 μια χαρά το γλυκούλι!! Στις ποσες εβδομάδες σου ειπε για την καισαρικη;; 

Εμείς φατσούλα δεν έχουμε δει! Αλλά ενταξει θα τον χορτάσω μετά την έξοδο ❤

Στις 38 κ 5μερες επειδη ειναι αγοράκι βεβαια θα το σιγουρέψουμε τοτε κ με βαση τα κιλακια του να είναι δηλαδη αυτα που πρεπει..κ μενα πρωτη φορα το σκασμενο μου, μου εκανε τη χαρη..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυπνίες βρε κορίτσια. Εχει πάει 5:15 και το μάτι γαρίδα!:blink: Σας διαβάζω τουλαχιστον και σας χαίρομαι! Υπέροχα αποτελέσματα, μπράβο! Τελείωσα κι εγω με την β' επιπέδου, όλα καλά με το σχεδόν μισόκιλο μικράκι μου.Ευτυχώς είναι υπερκινητική και την απολαμβάνω συχνά! Απο κιλά εχω βάλει 3 εως τώρα.Ελπιζω να συνεχίσουν ετσι αγάλι αγάλι:P Σε μια εβδομαδα εχω παλι γιατρο, αντε να δω τα ποδαρίνια της που τα λαχτάρησα:wub: Πάντως γενικά η εγκυμοσύνη μου 'χει φτιάξει εξαιρετικά πολύ την διάθεση. Δεν ξέρω αν λειτουργεί σαν άμυνα στην κατάσταση που ζούμε, αλλα ακόμα δεν με εχει επηρεασει αρνητικά ο εγκλεισμός. Ετοιμάζω το δωματιάκι της μικρής και αυτό με συνεπαίρνει και ξεχνιέμαι.:)

  • Μου αρέσει 4

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια..καλό μήνα!!! Διάβασα τα νεακια σας!!!Πρωινή πρωινή εγώ το μάτι γαρίδα...βέβαια με ύπνο από τις δέκα. Χαχα. Κορίτσια με τα κιλά αφήστε...εγώ το πρώτο τρίμηνο είχα χάσει τρία κιλά λόγω εμετών και αναγουλων..ξεθαρεψα λίγο μετά και πήγα άνοδο...είχα και εγώ πέντε κιλά πάνω από το κανονικά και τώρα προσπαθώ να το ελέγχω αλλά δεν γίνεται...θέλω να τρώω οτιδήποτε κινείται.. με την καραντίνα δε που δεν έχω και επιλογές για έξω καλά...συνέχεια στην κουζίνα είμαι μαγειρευω!!! Πωπωωωωω!!! Χαμουλης. @Ελλάκι μπράβο κορίτσι μου όλα καλά με την εξετασουλα σου και εσύ!!!! Τρία κιλά μόνο;;;;; Εντάξει...σε μισώ!χαχχαχαχα. Πως τα καταφέρνεις δεν χεις λιγουτιτσες; @V_baby μάλλον είμαστε φαγανουλες εμείς...δεν πειράζει κοίτα...το πιο σημαντικό από όλα είναι να ναι καλά το μωράκι μας..από κει και πέρα απλά εμείς μετά την γέννα θα ιδρωσουμε πολύ φανέλα για να τα χάσουμε!!! Όλα καλά!!! 

Και επειδή λέμε για φαγητά κτλ σήμερα θα φτιάξω κριθαρότο με γαρίδες. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλησπερα κορίτσια..καλό μήνα!!! Διάβασα τα νεακια σας!!!Πρωινή πρωινή εγώ το μάτι γαρίδα...βέβαια με ύπνο από τις δέκα. Χαχα. Κορίτσια με τα κιλά αφήστε...εγώ το πρώτο τρίμηνο είχα χάσει τρία κιλά λόγω εμετών και αναγουλων..ξεθαρεψα λίγο μετά και πήγα άνοδο...είχα και εγώ πέντε κιλά πάνω από το κανονικά και τώρα προσπαθώ να το ελέγχω αλλά δεν γίνεται...θέλω να τρώω οτιδήποτε κινείται.. με την καραντίνα δε που δεν έχω και επιλογές για έξω καλά...συνέχεια στην κουζίνα είμαι μαγειρευω!!! Πωπωωωωω!!! Χαμουλης. @Ελλάκι μπράβο κορίτσι μου όλα καλά με την εξετασουλα σου και εσύ!!!! Τρία κιλά μόνο;;;;; Εντάξει...σε μισώ!χαχχαχαχα. Πως τα καταφέρνεις δεν χεις λιγουτιτσες; @V_baby μάλλον είμαστε φαγανουλες εμείς...δεν πειράζει κοίτα...το πιο σημαντικό από όλα είναι να ναι καλά το μωράκι μας..από κει και πέρα απλά εμείς μετά την γέννα θα ιδρωσουμε πολύ φανέλα για να τα χάσουμε!!! Όλα καλά!!!

@Koalaki87 καλημερούδια πρωινή της παρέας! Τωρα αρχιζουν δειλα δειλα οι λιγουρες οι μεγάλες αλλα προσπαθω να το ρυθμιζω.Δηλαδη αν μια μερα γουρουνιασω ταμάλα, τις επομενες 2 θα την βγαλω με όσπρια ή λαδερά. Χωρίς ψωμιά εννοείται:tongue:!!!Ειχα αρχισει 2 μηνες πριν μεινω εγκυος να ζυγιζω τις μεριδες μου και τωρα μου εμεινε συνήθεια.Επισης τα γλυκα κομμένα, μονο 1 τον μήνα και αν! Κανονικά πριν την εγκυμοσυνη ετρωγα μεχρι και τα έπιπλα.Ειμαι απίστευτα λιγούρα. Ετρωγα, ξαναγεμιζα το πιατο, ξαναετρωγα και μετα επιανα τη σακουλαρα το πακοτίνι και του άλλαζα τα φώτα:rolleyes:Και φυσικα για σβήσιμο κάτι σε γλυκο! Είπα να με δοκιμάσω ομως να τρωω σωστα και φυσιολογικα. Εχω και θυρεοειδη (υπο) και φοβηθηκα μηπως μπαινουν πεντε πεντε τα κιλα τωρα που απορρυθμίστηκε.Επίσης κοντεύω και τα 40 ! Τα κιλά μπαίνουν με ταχύτητα φωτός και βγαίνουν με ρυθμούς σαλίγκαρου<_<Μια χαρά θα είμαστε όλες η καθεμια με τον τρόπο της!Να το ευχαριστηθούμε και να ειναι καλά τα ζουμπουλάκια μας!Αυτό εχει σημασία!!

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Ελλάκι μπράβο κοριτσάκι όλα καλά! Χορτάσατε και μπεμπουλα εεε τι ωραία!!

Αααχ κι εγώ με τα κιλά και τη κλεισούρα ξέφυγα ρε γμτ!! Ενω μέχρι ένα σημείο το κουμανταρα, μέσα σε λίγο καιρό έβαλα πολλά κιλά. Εντωμεταξυ επειδή έχω σφιξιματα στη κοιλιά δε πολυπαω για περπάτημα και εχω αρχίσει να είμαι και να νιώθω σα κεφτές!

Ορίστε γράφω κεφτές και σκέφτομαι ότι καιρό έχω να φτιάξω κεφτεδάκια χαχαχαχαχχαχααχχ

Ρε κορίτσια να ρωτήσω τη γνώμη σας, τι νουμερακια έχετε πάρει για ρουχαλακια; Θελω να του παραγγείλω φορμακια αμανικα και κοντομανικα αλλά δε ξέρω πόσα να πάρω και τι νούμερο. 0-3; 3-6; Επίσης να του πάρω και κανα καλτσακι ή είμαι υπερβολική λόγω της ζέστης που θα χει; ζακετουλα;

 

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσια και απο εμενα!

σας παρακολουθω καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω. ειμαι στην 25 εβδομαδα και περιμενω διδιμακια :)

δεν έχω ψωνίσει τιποτα για τα μωρα γιατι περιμενα μετα το πασχα να αρχισω τις αγορες (που να ηξερα!) και τωρα εχω αγχωθει απιστευτα :roll:

εσεις τι κάνετε? θα ψωνίσετε ον-λαιν ? αν ναι απο που προτείνετε? και τι νουμερα?

καθισμα αυτοκινητου πως θα παρουμε χωρις δοκιμη? πφφφφφ

Με το καλο σε ολες μας να κρατησουμε τα μπεμπακια μασ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Ελλάκι μονο 3;;; Μας κοροϊδεύεις μου φαίνεται...χαχαχα...εντάξει καλά κάνεις και προσέχεις και μπράβο σου που τα καταφέρνεις τόσο καλά!!! Ειλικρινά είναι πολύ μεγάλο challenge ειδικά τώρα με την καραντίνα να μην πάρεις πολλά κιλά! Όσο για το μωρό τέλεια με τις εξετάσεις σου!!!Εννοείται @Koalaki87 ότι θέλω να είναι όλα καλά με το μωρό. Και πιο πολύ με ανησυχεί αυτό με το νεφρακια του που μας είχε πει στη β' επιπέδου παρά τα κιλά!!! Απλά όσο να'ναι ήθελα να δω και εσείς να είστε στην ίδια κατάσταση η' έχω ξεφύγει τόσο πολύ που πρέπει επειγόντως να μαζευτω.. @FofiK γέλασα με τα κεφτεδάκια! Αυτό με τα φορμακια και εμένα με προβληματίζει γιατί δεν ξέρω και το μωρό πόσα κιλά θα γεννηθεί και φοβάμαι πως τα 0-3 μην του είναι μικρά. Από την άλλη τα 3-6 δεν θα είναι μεγάλα για κοντομανικη; Εγώ έχω πάρει λίγα 0-3 κοντομανικα και μάλλον τα υπόλοιπα θα τα πάρω 3-6 μακρυμάνικα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alkistis37 είπε:

καλημέρα κοριτσια και απο εμενα!

σας παρακολουθω καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω. ειμαι στην 25 εβδομαδα και περιμενω διδιμακια :)

δεν έχω ψωνίσει τιποτα για τα μωρα γιατι περιμενα μετα το πασχα να αρχισω τις αγορες (που να ηξερα!) και τωρα εχω αγχωθει απιστευτα :roll:

εσεις τι κάνετε? θα ψωνίσετε ον-λαιν ? αν ναι απο που προτείνετε? και τι νουμερα?

καθισμα αυτοκινητου πως θα παρουμε χωρις δοκιμη? πφφφφφ

Με το καλο σε ολες μας να κρατησουμε τα μπεμπακια μασ!

Καλημέρα!! Με το καλο να ερθουν τα ζουζουνια σου.. κ γω ετσι το είχα αφησει αλλσ  λόγω κατάστασης πλεον σιγά σιγα αρχιζω κ παραγγέλνω απλα παίρνω λιγα πραγματάκια γιατι θα μου δωσουν..απ τσ mothercare πηρα κορμάκια μπουρνούζια πανες αγκαλιας κ τετοια..τωρα τα έπιπλα επειδη τη κουνια που θα παρω την ειχε κ μια φιλη μου οποτε ξερω πως ειναι απο κοντα απλα ειναι σε αλλο χρώμα θα τη παραγγείλω online οπως κ τη συρταριερα που πανε μαζι... τωρα χρώμα για τοιχο αυτοκολλητα κ φωτιστ παλι ιντερνετ καρότσι θα μου παρουν δωρον αργότερα, κάθισμ αυτοκ μου δωσανε..ολα τ αλλα τα παίρνω κ αργότερα..Μην άγχωνεσαι όλα θα έρθουν στην ωρα τους..

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!εγω εχω ρουχα κ 0-3 κ 3-6...θα ελεγα να παρεις κοντομανικο κ στα 2 νουμερα...κοιταξε απο που θα παραγγειλεις κ δες για τι διαστάσεις μιλαμε...γτ τα νουμε παιζουν απο εταιρεια σε εταίρεια...καλυτερα να κοιτας για τι υψος το υπολογίζουν...

@Ελλάκι  καλημερα!!κοντα ειμαστε εμεις!!!3 κιλα μονο ε???τελεια!!!εγω ετρωγα αρκετα κ τωρα το εχω καπως μετριασει...κ η δικια μ υπερκινητικη!520γρ μ ειπε ο γιατρος!κ απειρες φωτογραφιες μ εβγαλε καθως ειχε κατσει πολυ βολικα κ φαινονται πολυ ωραιες...στην πρωτη ειχα 1 με το ζορι κ αυτη χαλια!!

  • Χαχα 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@alkistis37 καλώς μας ήρθες! Με το καλο τα μωρουλια σου,  να γεννηθούν στην ώρα τους και με υγεια!!

@Ελλάκι υπέροχα και εσυ με τη β επιπέδου! Συνεχίζουμε για τον τερματισμό χαχα

Εγώ πήγα το πρωί για τις εξετάσεις, ευτυχώς δε με έπιασε ούτε ζαλάδα ούτε ανακατοσουρα με τη γλυκόζη,  οπότε πάει και αυτό.. μένει να είναι καλά και τα αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...