Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα σήμερα ευτυχώς είναι μια ηλιόλουστη μέρα κ μπορούμε να βγούμε λίγο στην αυλή. 

Εμένα με πιάσανε από προχθές πάλι βραδινές αϋπνίες ξυπνάω κ δε μπορώ να κοιμηθώ εύκολα κ λέω ξανά από την αρχή αυτό.

Κ εγώ @"Gigi" περιμένω να περάσει κ αυτός ο μήνας να αρχίσω να κάνω μερικές αγορές σιγά σιγά γιατί βλέπω η κατάσταση με τον ιό θα τραβήξει πολύ ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Καλό μήνα!!! Νομίζω τελείωσαν οι β' επιπέδου. Με το καλό να γεννηθούν τα μωράκια μας και να είναι γερά!!! Ας ελπίσουμε, επίσης, ως τότε να είναι καλύτερα τα πράγματα με τον κορονοιο. 

Λοιπόν, και εγώ είχα απίστευτους πόνους στη μέση από τον 3ο μήνα και μάλιστα για 2 μέρες πριν καμιά 20αρια μερες ήμουν συνέχεια ξάπλα και για να πάω τουαλέτα με σήκωνε ο άντρας μου. Με χτυπούσε στο νεύρο στο πόδι και δεν μπορούσα να το πατήσω. Όταν πήγα για β' επιπέδου το είπα στον γιατρό και μου είπε πως δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Δεν μου είπε τίποτα για κρέμα και φάρμακα και τώρα τα είδα και λέω μα καλά γιατί δεν τα ήξερα αυτά;;; :roll: ελπίζω να μην χειροτερέψει όταν βαρύνω και άλλο. Μιας και το ανέφερα, έχω πάρει πολλα κιλά ρε κορίτσια και ανησυχώ. Μάλλον πρεπει να το ράψω γιατί δεν γίνεται διαφορετικά!Έχω πάρει 8,5 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης και ήμουν και γενικά 4-5 κιλά πάνω από αυτά που είμαι συνηθως πριν μάθω ότι είμαι έγκυος. Και έχω φρικαρει λιγάκι. Είμαι 76,5 (1,73 ύψος) και ο γιατρός μου είπε να φτασω ως 81 βαριά 82 και μόλις μπήκα στον 6ο :oops: και το μωρό τώρα ουσιαστικά θα αρχίζει να παίρνει βάρος! Τι θα κάνω μετά δλδ; Εσείς σε τι κατάσταση είστε με τα κιλα;;; Απ' όσο θυμάμαι σε καλύτερη!!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Καλό μήνα!!! Νομίζω τελείωσαν οι β' επιπέδου. Με το καλό να γεννηθούν τα μωράκια μας και να είναι γερά!!! Ας ελπίσουμε, επίσης, ως τότε να είναι καλύτερα τα πράγματα με τον κορονοιο. 

Λοιπόν, και εγώ είχα απίστευτους πόνους στη μέση από τον 3ο μήνα και μάλιστα για 2 μέρες πριν καμιά 20αρια μερες ήμουν συνέχεια ξάπλα και για να πάω τουαλέτα με σήκωνε ο άντρας μου. Με χτυπούσε στο νεύρο στο πόδι και δεν μπορούσα να το πατήσω. Όταν πήγα για β' επιπέδου το είπα στον γιατρό και μου είπε πως δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Δεν μου είπε τίποτα για κρέμα και φάρμακα και τώρα τα είδα και λέω μα καλά γιατί δεν τα ήξερα αυτά;;; :roll: ελπίζω να μην χειροτερέψει όταν βαρύνω και άλλο. Μιας και το ανέφερα, έχω πάρει πολλα κιλά ρε κορίτσια και ανησυχώ. Μάλλον πρεπει να το ράψω γιατί δεν γίνεται διαφορετικά!Έχω πάρει 8,5 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης και ήμουν και γενικά 4-5 κιλά πάνω από αυτά που είμαι συνηθως πριν μάθω ότι είμαι έγκυος. Και έχω φρικαρει λιγάκι. Είμαι 76,5 (1,73 ύψος) και ο γιατρός μου είπε να φτασω ως 81 βαριά 82 και μόλις μπήκα στον 6ο :oops: και το μωρό τώρα ουσιαστικά θα αρχίζει να παίρνει βάρος! Τι θα κάνω μετά δλδ; Εσείς σε τι κατάσταση είστε με τα κιλα;;; Απ' όσο θυμάμαι σε καλύτερη!!!

Κ εγώ με τα κιλά αγχώνομαι λίγο σε αυτή την εγκυμοσύνη. Ότι φάω μπαίνει σε κιλά αμέσως. Στις άλλες 2 δεν πήρα τπτ. 7 κ 10.ετρωγα ότι ήθελα. Αυτή τη φορα ο γιατρός δε με ζύγισε από την πρώτη επίσκεψη κ εγώ επειδή δεν έχω θέμα με τα κιλά δεν ζυγιστηκα από τον πρώτο μήνα κ δεν ξέρω με πόσα ξεκίνησα. Νόμιζω 52 κ είμαι 60 τώρα. Αλλα είμαι κ 1,63..πρωτο μπόι! Εσύ είσαι ψηλή τουλάχιστον!Μακάρι να είχα βάλει κανένα κιλό πιο πριν οπότε να πήρα λιγότερα αλλά μάλλον όχι :grin: 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπου 7 έχω πάρει..  ξεκίνησα 63 κιλά και ζυγιστηκα πριν μια εβδομαδα 69+. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως πλέον έχω θέμα με το στομάχι μου αν φάω κάτι βαρύ οπότε ή δε θα το φάω καθόλου ή θα το φάω μεσημέρι μη μείνω με τη λιγουρα. Στις άλλες εγκυμοσύνες που ήμουν 26χρονων και 28 καμία σχέση, έτρωγα σα βόδι και δε με ενοχλούσε τίποτα χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είστε! εσείς είστε και περισσότερες εβδομάδες από εμένα, βέβαια! Αφήστε πίκρα... Όλη μέρα σκέφτομαι τα μαγειρέματα. Πέρα από το φαγητό το καθημερινό σκέφτομαι κάθε μερα τι να φτιάξω έξτρα για να περάσει η ώρα.. Ψωμί, κουλουράκια, κρέπες, κεικ κλπ κλπ.. Το θέμα είναι πως στο σπίτι είμαι εγώ και ο άντρας μου. Ο άντρας μου δεν τρελαίνεται για γλυκα. Άρα ποιος θα τα φάει; Ευτυχώς τον τελευταίο καιρό έχω επικεντρωθεί και στους χυμούς που είναι πιο υγιεινοί, βρε αδερφέ! Μάλλον πρέπει να βάζω και εγώ τον άντρα μου να μαγειρεύει για να μην πλησιάζω καθόλου στην κουζίνα! Είμαι επικίνδυνη. :(

  • Χαχα 4

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας υποθέσουμε ότι τα διπλασιάζουμε στην χειρότερη περίπτωση και αααν φτάσουμε μέχρι τελους.. Πάλι δεν θα είμαστε κ τραγικές. Έτσι δεν είναι? :D μέχρι 16 κιλά ας πούμε οτι είναι εντάξει! Αν κ τι να πω, σκέφτομαι κάπως πιο αισιόδοξα βρε παιδί μου. Λέω στον 7ο μπαίνω.. Με λίγη προσπάθεια θα μπορούσα να βάλω μονο 4 ακόμα! Εντωμεταξύ δεν φταίμε κιόλας που όλο μαγειρεύουμε. Τι άλλο να κάνουμε! Εγω ανεκαθεν με το ζόρι ετρωγα φρούτα, γιαούρτια και όλα τα υγιεινά. Μια ζωή όλα τα απαγορευμένα. Τώρα έβαλα στο μάτι μια μανιταροπιτα.. Κασέρια, κεφαλοτυρια κ δεν συμμαζεύεται! Θα το πάρω το κιλακι μου :grin:

  • Χαχα 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλό μήνα... Εγώ είμαι +6 κιλα αλλά έχω μεγάλο θέμα με το στομάχι μου.. Έντονη παλιδρομηση.. Έχω ιστορικό διαφραγματοκηλης και ταλαιπωριομουν και πριν μείνω έγκυος κάνοντας πολλές εξετάσεις και αρκετές θεραπείες.. Ενώ όμως είχα καλυτερεύσει από την αρχή της εγκυμοσύνης, ξεθαρεψα και δεν πρόσεχα όπως πρόσεχα πριν και λέω να ξανά μπαίνω σε ρυθμούς διατροφής γιατι έχω πολλά καψίματα, φουσκώματα και παλιδρομησεις όσο μεγαλώνει το μωρό.. Σήμερα έκανα την καμπύλη σαγχαρου.. Αν και δεν είχε ψυχή στο κέντρο, εγώ ανεβοκατεβαινα στο αμάξι.. Ελπίζω να βγουν καλά τα αποτελέσματα γιατι έτρωγα ο, τι να ναι τον τελευταίο καιρό.. 

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" πραγματικά εγώ εύχομαι να πάρω μόνο 5 ακόμα και θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένη..αλλά βλέποντας τους προηγούμενους μήνες δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη :oops: με βλέπω για +8 τουλάχιστον ακόμα έτσι όπως πάω!! 

@Αντζελίνα 30 εντάξει εσύ έχεις δικαιολογία κορίτσι!!! Και εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα θέμα με το στομάχι μου, ναυτίες βασικά. Και επειδή όταν είχα άδειο το στομάχι ήμουν ακόμα πιο χάλια έτρωγα ανά 2 ώρες κάτι σταθερό για να μπορέσει να στρώσει λίγο το στομαχι. Και για αυτό και δεν έχασα, αλλά πήρα 2,5-3 κιλά το πρώτο τριμηνο.

Εύχομαι να βγουν όλα καλά με την καμπύλη σου. Εγώ αργώ ακομα, αλλά είχα κάνει μια εξέταση γλυκόζης (μια πιο μικρή εξέταση ομως) και είχε δείξει πολύ καλή και μου είπε ο γιατρός ότι δεν ανησυχεί και θα κανω την καμπύλη στην 28η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος. Αυτό δεν είναι όμως δικαιολογία για να τρώω :rolleyes:

 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα @Αντζελίνα 30 να έχεις!! Εγώ αύριο θα πάω! 

Μεγάλη κουβέντα με τα κιλά πιάσαμε..  Εγώ στις 2 εγκυμοσύνες πήρα πολλά κιλά, 20+. Δε ξέρω που έφτασα μέχρι να γεννήσω, στα 20 σταματούσα να ζυγιζομαι :-? Το καλό είναι ότι μετά στο 9μηνο τα έχανα..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

@"Gigi" πραγματικά εγώ εύχομαι να πάρω μόνο 5 ακόμα και θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένη..αλλά βλέποντας τους προηγούμενους μήνες δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη :oops: με βλέπω για +8 τουλάχιστον ακόμα έτσι όπως πάω!! 

@Αντζελίνα 30 εντάξει εσύ έχεις δικαιολογία κορίτσι!!! Και εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα θέμα με το στομάχι μου, ναυτίες βασικά. Και επειδή όταν είχα άδειο το στομάχι ήμουν ακόμα πιο χάλια έτρωγα ανά 2 ώρες κάτι σταθερό για να μπορέσει να στρώσει λίγο το στομαχι. Και για αυτό και δεν έχασα, αλλά πήρα 2,5-3 κιλά το πρώτο τριμηνο.

Εύχομαι να βγουν όλα καλά με την καμπύλη σου. Εγώ αργώ ακομα, αλλά είχα κάνει μια εξέταση γλυκόζης (μια πιο μικρή εξέταση ομως) και είχε δείξει πολύ καλή και μου είπε ο γιατρός ότι δεν ανησυχεί και θα κανω την καμπύλη στην 28η εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος. Αυτό δεν είναι όμως δικαιολογία για να τρώω :rolleyes:

 

Αυτό... Σταμάτησα να τρώω συχνά και μικρά γεύματα.. Να 'σαι καλά.. Εγω είμαι στην 25 εβδομάδα και μου είπε τώρα να την κάνω.. Βλέποντας και κάνοντας.. Κι εσύ μην ανησυχείς.. Αν είναι όλα καλά με τις εξετάσεις σου, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για τα κιλά.. Αν θες να προσέχεις φυσικά αλλά αν έχεις και τις λιγουρες σου μην καταπιεστεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gianna! είπε:

Δε βγαίνει την ίδια μέρα η καμπύλη? Αν όχι ξέρετε πόσο κάνει να ισως 

Ισως αν πας νωρις το πρωι να βγει τ απογευμα ..αλλιως την επομενη μερα..

Κοριτσια μουυυυ, γυρισα κ γω απ τον ιατρο!! Το παιιζααακι μου το γλυκό!! Μας εδειξε φατσουλα επιτελους!! Ειμαι 850γρ ολοκληρα!!! Χιχιχι..κοριτσιαλοηω εξωσωμ θα κανω καισαρικη κ ειπαμε ποτε θα γεννησω με το καλο..αγχωθηκα λιγο! 30ιουν με 3 ιουλ!! 

  • Μου αρέσει 8

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Ισως αν πας νωρις το πρωι να βγει τ απογευμα ..αλλιως την επομενη μερα..

Κοριτσια μουυυυ, γυρισα κ γω απ τον ιατρο!! Το παιιζααακι μου το γλυκό!! Μας εδειξε φατσουλα επιτελους!! Ειμαι 850γρ ολοκληρα!!! Χιχιχι..κοριτσιαλοηω εξωσωμ θα κανω καισαρικη κ ειπαμε ποτε θα γεννησω με το καλο..αγχωθηκα λιγο! 30ιουν με 3 ιουλ!! 

Θα πάω νωρίς νωρίς δλδ μόλις ανοίξουν. Πόσων εβδομάδων είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...