Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Πώς είναι τα ζουζούνια σας σήμερα? Από κλωτσιές πως πάτε. Εμένα ώρες ώρες μου παίζει λίγες ελαφριές επί το πλείστον κ άλλες φορές πολύ ήσυχος. Τα βράδια δε με πολύ ενοχλεί ακόμα εκτός αν εγώ κοιμάμαι βαριά κ δε τον καταλαβαίνω ή θα δυναμώσουν αργότερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα γλυκούλες!!

Υπέροχη μέρα ανοιξιάτικη σήμερα!

Εμένα ο μπέμπης χθες κατάφερε να με ξυπνήσει γιατί στριμώχνονταν. Στην αρχή στον ύπνο μου νόμιζα πως με σκουνταγε ο άντρας μου και αναρρωτιομουν "μα τι θέλει τώρα, γιατί με σκουνταει στη κοιλιά":D αφού άνοιξα τα μάτια και τον αγριοκοιταξα χαχαχαχχαχαχαα

Αλλά ήταν ο μικρούλης μας που ήθελε τις άπλες του!!

@Vila κι εμένα η κοιλιά είναι υπερτουμπανη χαχαχχααχ έχουμε ντερεκακια μου φαίνεται:wub:

@Gianna! Όπου να ναι θα σε ξυπνήσει κι εσένα το μπεμπακι με τα κλωτσακια του! Εμενα είναι πάρα πολύ δραστήριος και πραγματικά δε ξέρω πότε κοιμάται! Τι με περιμένει δε ξερω:D

@Koalaki87 μπράβο κοπέλα μου πολυ χαίρομαι για σένα! Καλά έκανες, ποτέ δεν είναι αργά!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα γλυκούλες!!

Υπέροχη μέρα ανοιξιάτικη σήμερα!

Εμένα ο μπέμπης χθες κατάφερε να με ξυπνήσει γιατί στριμώχνονταν. Στην αρχή στον ύπνο μου νόμιζα πως με σκουνταγε ο άντρας μου και αναρρωτιομουν "μα τι θέλει τώρα, γιατί με σκουνταει στη κοιλιά":D αφού άνοιξα τα μάτια και τον αγριοκοιταξα χαχαχαχχαχαχαα

Αλλά ήταν ο μικρούλης μας που ήθελε τις άπλες του!!

@Vila κι εμένα η κοιλιά είναι υπερτουμπανη χαχαχχααχ έχουμε ντερεκακια μου φαίνεται:wub:

@Gianna! Όπου να ναι θα σε ξυπνήσει κι εσένα το μπεμπακι με τα κλωτσακια του! Εμενα είναι πάρα πολύ δραστήριος και πραγματικά δε ξέρω πότε κοιμάται! Τι με περιμένει δε ξερω:D

@FofiK άμα σου πω ότι ανυπομονώ να γίνει αυτό θα μου πεις δε πάω καλά αντί να λέω ευτυχώς που με αφήνει κ κοιμάμαι γιατί μετά θα έχουμε ξενύχτι.

Πόσο θέλω να περάσει ο καιρός να τα  κρατήσουμε αγκαλιά κ του δικού μου θα του φάω τα πατουσακια του λέω συνέχεια :-):-):-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@FofiK άμα σου πω ότι ανυπομονώ να γίνει αυτό θα μου πεις δε πάω καλά αντί να λέω ευτυχώς που με αφήνει κ κοιμάμαι γιατί μετά θα έχουμε ξενύχτι.

Πόσο θέλω να περάσει ο καιρός να τα  κρατήσουμε αγκαλιά κ του δικού μου θα του φάω τα πατουσακια του λέω συνέχεια :-):-):-)

Καθόλου δε θα το πω γιατί κι εγώ ανυπομονούσα!!! Ααααχ ναι έτσι ακριβώς χαχαχχαχα πατουσακια ποπουδακι μπουτακια... :wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gianna! είπε:

Εγώ είμαι 25+3 λίγη διάφορα έχουμε. Εσένα έχει γυρίσει το γιγαντακακι σου ή ακόμα?

Δε ξέρω, έχω να τον δω από 11 Μαρτίου που κάναμε την αυχενική. Λογικά θα τον δω πάλι σε δύο τρεις εβδομάδες. Ο γιατρός μου είναι στο Έλενα κ μου πε ότι εφόσον εξετάσεις κ β επιπέδου ήταν οκ κ δεν υπάρχει κάτι επείγον να μη διακινδυνεψω να πάω από κει ακόμη. Αλήθεια από τώρα γυρίζουν;;; Δεν είχα ιδέα!!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Δε ξέρω, έχω να τον δω από 11 Μαρτίου που κάναμε την αυχενική. Λογικά θα τον δω πάλι σε δύο τρεις εβδομάδες. Ο γιατρός μου είναι στο Έλενα κ μου πε ότι εφόσον εξετάσεις κ β επιπέδου ήταν οκ κ δεν υπάρχει κάτι επείγον να μη διακινδυνεψω να πάω από κει ακόμη. Αλήθεια από τώρα γυρίζουν;;; Δεν είχα ιδέα!!

Τι να σου πω δε ξέρω εμένα πάντως είναι ανάποδα εγώ έχω πάλι 28 του μήνα ραντεβού κ άμα είναι εκεί η γιατρός μου θα δούμε αν γύρισε αλλά εντάξει από ότι διαβάζω γυρίζουν πιο μετά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Πως πάτε;;; Διαβάζω για τα μωρουλια σας...εμένα δίνει ρέστα όταν είμαι ξάπλα... Όχι πάντα όμως οπότε θέλει εκείνη.και πλέον την καταλαβαίνω και όταν κινούμαι ενώ πριν έπρεπε να ξαπλώσω και να είμαι χαλαρή. Προχθές στην εξέταση εμένα είχε γυρίσει η μπουμπού μου 25 και 4 ημερών ήμουν,μου πε ο γιατρός καλό είναι αυτό αλλά είναι νωρίς ακόμα και ίσως ξανααλλαξει θέση πάλι κάνα δυο φορές ακόμα οπότε μην αγχώνεστε για την θέση.σε λίγο καιρό θα ναι έτοιμα ακόμα κάνουν τα δικά τους μέσα!!! Την άλλη βδομάδα θα πάω για την καμπύλη ζαχάρου και τις αιματολογικές να δω τι γίνεται και με τον σίδηρο.οσες κοπέλες κάνατε την καμπύλη περιμένατε στο αμάξι η στην αναμονή στο ιατρείο; @FofiK αφού είναι καλά το μωράκι σου και.με.τις.εξετασεις του και τα όλα του καλά κάνεις και θα πας λίγο αργότερα να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα.καξ εγώ αυτή την φορά καθυστέρησα δύο βδομάδες είχα αγχωθει αλλά μου πε και ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα για λίγες μερουλες αφού πλέον έχουμε επαφή μαζί.τους με τις κλωτσιτσες και τα νιώθουμε. 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου!! Ο καιρος στην αθηνα δεν ειναι τοσο καλος, μια ειναι μες τη μουντιλα μια ανοιγει. Τι να πω..εμενα το ζουζουνι απο προχθες κατι εχει παθει κ ειναι λες κ κοιμαται ελαχιστα συνεχεια κουνιεται κουνιεται απο εκει..άλλα κ παλι σπανια κλωτσαει!! Κυυυριος!! Χαχαχαχα..αλλες παλι φορες μπορει να κοιμάται ολη μερά..οπως του ρθει..χιχιιχ ..κατ αλλα..σημερα θα κανω παντζάρια πατατες βραστες κ μπροκολο..χωρις λαδι..θα παθω τπτ απ την υπερβολικα καλη διατροφη σημερα..χαχαχαχα..φιλια κορίτσια μου!καλη συνέχεια!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Πως πάτε;;; Διαβάζω για τα μωρουλια σας...εμένα δίνει ρέστα όταν είμαι ξάπλα... Όχι πάντα όμως οπότε θέλει εκείνη.και πλέον την καταλαβαίνω και όταν κινούμαι ενώ πριν έπρεπε να ξαπλώσω και να είμαι χαλαρή. Προχθές στην εξέταση εμένα είχε γυρίσει η μπουμπού μου 25 και 4 ημερών ήμουν,μου πε ο γιατρός καλό είναι αυτό αλλά είναι νωρίς ακόμα και ίσως ξανααλλαξει θέση πάλι κάνα δυο φορές ακόμα οπότε μην αγχώνεστε για την θέση.σε λίγο καιρό θα ναι έτοιμα ακόμα κάνουν τα δικά τους μέσα!!! Την άλλη βδομάδα θα πάω για την καμπύλη ζαχάρου και τις αιματολογικές να δω τι γίνεται και με τον σίδηρο.οσες κοπέλες κάνατε την καμπύλη περιμένατε στο αμάξι η στην αναμονή στο ιατρείο; @FofiK αφού είναι καλά το μωράκι σου και.με.τις.εξετασεις του και τα όλα του καλά κάνεις και θα πας λίγο αργότερα να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα.καξ εγώ αυτή την φορά καθυστέρησα δύο βδομάδες είχα αγχωθει αλλά μου πε και ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα για λίγες μερουλες αφού πλέον έχουμε επαφή μαζί.τους με τις κλωτσιτσες και τα νιώθουμε. 

Στη καμπύλη ζαχάρου  με είχαν βάλει να κάτσω μόνη μου σε ένα δωμάτιο και πού και πού ερχόντουσαν και με τσεκαρανε.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Πως πάτε;;; Διαβάζω για τα μωρουλια σας...εμένα δίνει ρέστα όταν είμαι ξάπλα... Όχι πάντα όμως οπότε θέλει εκείνη.και πλέον την καταλαβαίνω και όταν κινούμαι ενώ πριν έπρεπε να ξαπλώσω και να είμαι χαλαρή. Προχθές στην εξέταση εμένα είχε γυρίσει η μπουμπού μου 25 και 4 ημερών ήμουν,μου πε ο γιατρός καλό είναι αυτό αλλά είναι νωρίς ακόμα και ίσως ξανααλλαξει θέση πάλι κάνα δυο φορές ακόμα οπότε μην αγχώνεστε για την θέση.σε λίγο καιρό θα ναι έτοιμα ακόμα κάνουν τα δικά τους μέσα!!! Την άλλη βδομάδα θα πάω για την καμπύλη ζαχάρου και τις αιματολογικές να δω τι γίνεται και με τον σίδηρο.οσες κοπέλες κάνατε την καμπύλη περιμένατε στο αμάξι η στην αναμονή στο ιατρείο; @FofiK αφού είναι καλά το μωράκι σου και.με.τις.εξετασεις του και τα όλα του καλά κάνεις και θα πας λίγο αργότερα να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα.καξ εγώ αυτή την φορά καθυστέρησα δύο βδομάδες είχα αγχωθει αλλά μου πε και ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα για λίγες μερουλες αφού πλέον έχουμε επαφή μαζί.τους με τις κλωτσιτσες και τα νιώθουμε. 

@Koalaki87 εγώ στη καμπύλη περίμενα στο αμάξι έπαιρνα ώρα αλλά τύχαινε κ μου φώναζαν γιατί τώρα δεν έχει πολύ κόσμο είχα παρκάρει έξω από το μικροβιολογικό :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Και εμένα με κλωτσαει πολύ. Συνήθως όταν ξαπλώνω το βραδυ του δίνει και καταλαβαίνει. Βασικά κάπου διάβασα ότι όταν ξαπλώνεις ανάσκελα επειδή δεν βολεύονται και δεν μπορούν να πάρουν καλή θέση κλωτσανε πάρα πολύ για να δηλώσουν την δυσαρέσκεια τους. Δεν το ήξερα! Για αυτό και όταν είμαι ανάσκελα του δίνει και καταλαβαίνει. Οπότε γυρνάω στο πλάι και του λέω " εντάξει το πήραμε το μήνυμα μπεμπουλη" και ο άντρας μου γελάει!! Χαχαχα... Επίσης, όταν κάνω έντονους θορύβους κλωτσαει. π.χ. έχω παρατηρήσει όταν πλένω τα πιάτα πάλι ξεκινάει τα δικά του! Πλάκα έχουν!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!

Στη καμπύλη εγώ περίμενα στο αυτοκίνητο, είχα βάλει μουσικούλα και κόντεψα να κοιμηθώ :P

Και εμένα είναι αρκετά δραστήριο το μπεμπουκι, κάνουν μικρούς κύκλους ύπνου 30-40 λεπτά οπότε τα αισθανόμαστε συνέχεια να κουνιούνται!

Το δικό μου στις 31 Μαρτίου ηταν με το κεφαλάκι πάνω, δεν ασχολούμαστε ακόμα με αυτο, έχει χώρο και κάνει τούμπες :-P μέχρι και τελευταία στιγμή μπορεί να γυρνάει!!

Θα ετοιμαστώ σιγά σιγά να κάνω τσουρέκια και κουλουράκια! Αύριο σειρά έχουν τα πασχαλινά αυγά! Να μπούμε λίγο σε ρυθμούς Πάσχα γιατί φέτος με καθόλου Εκκλησία δε θα καταλάβουμε μου φαίνεται..

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...