Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα κ από μένα!!! Κορίτσια δεν ξανακοιμηθηκατε από τις 6?εγω στις 4 σήμερα ένα διαλείμματακι, μια μικρή επιδρομή στο ψυγείο κ μετά πάλι ύπνο. 

8 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

βρε κοριτσια ακομα περιεργο μου φαίνεται οτι περιμενω 2ο κοριτσι...ολοι οι γυρω μου (κ η οικογενεια μ)εχουν ενα κ ενα αντε ενας εχει 2 αγορια...θεωρουσαν σαν δεδομενο(αν καταλαβαίνετε πως το λεω)οτι θα εχω ενα κ ενα...κ τωρα μ φαινεται περιεργο...δε ξερω τι να περιμένω....θα είναι ωραια φανταζομαι γιατι θα εχουν η μια την αλλη με πιο κοινα παιχνιδια ,εγω ηθελα παντα μια αδελφή....τωρα δε ξερω...κ ειχα κ στο μυαλο μ οτι το κοριτσι θα μοιάζει στο μπαμπα το αγορι στη μαμα,τωρα το δευτερο κορίτσι πως να ειναι?θα γεννησω κ δε θα το πιστευω ακομα χαχαχα....δεν μπορω να πω οτι 'απογοητευτηκα'που ειναι κοριτσι προς θεου απλα μ φανηκε περιεργο,δε το περιμενα!!

πονακια εχεις εντονα κ συνεχονενα?μπορει να μ εχει τυχει καποια μερα να εχω καποιες ενοχλησεις αλλα οχι συχνα κ οχι εντονο σιγουρα 

Εγώ από την εμπειρία μου από τα αγόρια το βρίσκω ωραίο να έχουν ιδιο φύλο τα αδερφάκια αν είναι 2.τα δικά μου παίζουν τόσο πολύ κ έχουν ίδια ακριβώς ενδιαφέροντα προς το παρόν.μεγάλη ευκολία κ βοήθεια κ για εμάς! φυσικά μπορεί να έτυχε και σε άλλες περιπτώσεις να μην τα βρίσκουν καθόλου η να συμβαίνει κάτι από τα 2 κ σε αντίθετα φύλα. Εμένα ο μεγάλος μου πάντως νομίζω δε θα ασχολιόταν τόσο πολύ αν ειχε αδερφούλα.κ έχουν κ μεγαλουτσικη διαφορά.. 4 χρόνια. Γενικά όπως κ να το κάνουμε ίδιο φύλο σημαίνει περισσότερα κοινά. Εσύ έχεις αδερφή, αδερφό? Δεν ξέρω πως είναι με αδερφό αλλα εγώ με την αδερφή μου κ την μαμά μου είμαστε σαν κολλητές. Θα είναι πολύ ωραία θα δεις!!! Καλά εννοείται τα λέμε όλα αυτά για να τα λέμε. Γερά να είναι τα παιδάκια μας! 

7 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Χωρίς να είμαι και σίγουρη, αλλά ούτε και να σας πάρω στο λαιμό μου, έχω ακούσει ότι τον τελευταίο καιρό έχουν απαγορεύσει τα γαντακια για λόγους πνιγμού γιατί λένε πως ασυναίσθητα τι παιδί μπορεί να βάλει τα χεράκια στη μυτούλα κλπ. Μπορεί βέβαια να είναι και παραπληροφόρηση, αλλά έτσι μου είπαν και κάπου το είχα διαβάσει κιόλας! Λογικά θα μας το πουν και στο μαιευτήριο. Εγώ θα πάρω μαζί μου καλου- κακού!

Α στο καλό.. Δεν το ήξερα. Καλά που το είπες να το ψάξουμε. Καλά, θα αντέξουμε κ χωρίς γαντάκια!

πρίν από 23 λεπτά , Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα ξύπνημα από τις έξι πάλι... Αϋπνίες! Βαψατε αυγουλάκια; Ποιες τυχερές έχετε την δυνατότητα να σουβλισετε; Εμεις ευτυχώς μπορούμε..μόνο εγώ ο άντρας μου και οι γονείς μου τέσσερα άτομα έχουμε μπάρμπεκιου και δικό μας σπίτι με βεράντα οπότε βάση μέτρων μπορούμε.  Για γαντακια είχα διαβάσει και εγώ ότι μερικοί παιδίατροι τα θεωρούν λίγο επικίνδυνα και θέλουν προσοχή αλλά θα το ξαναδώ τώρα γιατί όντως τα μωράκια γρατζουνανε πολύ με τα νυχάκια τους.

Είστε τυχεροί!!! Ο άντρας σου έχει σταματήσει από την δουλειά αυτό το διάστημα ή ταξιδευουν ακόμα? Εμεις κάθε χρόνο πηγαίνουμε ολοι μαζί, η οικογένεια μου κ η οικογένεια του άντρα μου στο χωριό στην αδερφή μου που είναι μισή ώρα από την Θεσσαλονίκη αλλά να που τώρα δεν θα τα καταφέρουμε ούτε ως εκεί! Αφήστε που χρόνο πάρα χρονο εγώ κ ο άντρας μου δουλεύουμε το Πάσχα κ φέτος που καθόμαστε τλκ θα το φάμε στο φούρνο το αρνάκι μόνοι μας. Αλλά όπως λέει κ η Emma9 γεροί να είμαστε πάνω απ όλα! Του χρόνου θα το καψουμεεεεε :grin:

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κ από μένα!!! Κορίτσια δεν ξανακοιμηθηκατε από τις 6?εγω στις 4 σήμερα ένα διαλείμματακι, μια μικρή επιδρομή στο ψυγείο κ μετά πάλι ύπνο. 

Εγώ από την εμπειρία μου από τα αγόρια το βρίσκω ωραίο να έχουν ιδιο φύλο τα αδερφάκια αν είναι 2.τα δικά μου παίζουν τόσο πολύ κ έχουν ίδια ακριβώς ενδιαφέροντα προς το παρόν.μεγάλη ευκολία κ βοήθεια κ για εμάς! φυσικά μπορεί να έτυχε και σε άλλες περιπτώσεις να μην τα βρίσκουν καθόλου η να συμβαίνει κάτι από τα 2 κ σε αντίθετα φύλα. Εμένα ο μεγάλος μου πάντως νομίζω δε θα ασχολιόταν τόσο πολύ αν ειχε αδερφούλα.κ έχουν κ μεγαλουτσικη διαφορά.. 4 χρόνια. Γενικά όπως κ να το κάνουμε ίδιο φύλο σημαίνει περισσότερα κοινά. Εσύ έχεις αδερφή, αδερφό? Δεν ξέρω πως είναι με αδερφό αλλα εγώ με την αδερφή μου κ την μαμά μου είμαστε σαν κολλητές. Θα είναι πολύ ωραία θα δεις!!! Καλά εννοείται τα λέμε όλα αυτά για να τα λέμε. Γερά να είναι τα παιδάκια μας! 

Α στο καλό.. Δεν το ήξερα. Καλά που το είπες να το ψάξουμε. Καλά, θα αντέξουμε κ χωρίς γαντάκια!

Είστε τυχεροί!!! Ο άντρας σου έχει σταματήσει από την δουλειά αυτό το διάστημα ή ταξιδευουν ακόμα? Εμεις κάθε χρόνο πηγαίνουμε ολοι μαζί, η οικογένεια μου κ η οικογένεια του άντρα μου στο χωριό στην αδερφή μου που είναι μισή ώρα από την Θεσσαλονίκη αλλά να που τώρα δεν θα τα καταφέρουμε ούτε ως εκεί! Αφήστε που χρόνο πάρα χρονο εγώ κ ο άντρας μου δουλεύουμε το Πάσχα κ φέτος που καθόμαστε τλκ θα το φάμε στο φούρνο το αρνάκι μόνοι μας. Αλλά όπως λέει κ η Emma9 γεροί να είμαστε πάνω απ όλα! Του χρόνου θα το καψουμεεεεε :grin:

Εγω ξανακοιμηθηκα κατα τις 8μιση..καταπληκτικά!! Αχαχχα. Καλε ναι!!! Θα το κάψουμε κυρ Στεφανε του χρονου!!!!

  • Χαχα 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κ από μένα!!! Κορίτσια δεν ξανακοιμηθηκατε από τις 6?εγω στις 4 σήμερα ένα διαλείμματακι, μια μικρή επιδρομή στο ψυγείο κ μετά πάλι ύπνο. 

Εγώ από την εμπειρία μου από τα αγόρια το βρίσκω ωραίο να έχουν ιδιο φύλο τα αδερφάκια αν είναι 2.τα δικά μου παίζουν τόσο πολύ κ έχουν ίδια ακριβώς ενδιαφέροντα προς το παρόν.μεγάλη ευκολία κ βοήθεια κ για εμάς! φυσικά μπορεί να έτυχε και σε άλλες περιπτώσεις να μην τα βρίσκουν καθόλου η να συμβαίνει κάτι από τα 2 κ σε αντίθετα φύλα. Εμένα ο μεγάλος μου πάντως νομίζω δε θα ασχολιόταν τόσο πολύ αν ειχε αδερφούλα.κ έχουν κ μεγαλουτσικη διαφορά.. 4 χρόνια. Γενικά όπως κ να το κάνουμε ίδιο φύλο σημαίνει περισσότερα κοινά. Εσύ έχεις αδερφή, αδερφό? Δεν ξέρω πως είναι με αδερφό αλλα εγώ με την αδερφή μου κ την μαμά μου είμαστε σαν κολλητές. Θα είναι πολύ ωραία θα δεις!!! Καλά εννοείται τα λέμε όλα αυτά για να τα λέμε. Γερά να είναι τα παιδάκια μας! 

Α στο καλό.. Δεν το ήξερα. Καλά που το είπες να το ψάξουμε. Καλά, θα αντέξουμε κ χωρίς γαντάκια!

Είστε τυχεροί!!! Ο άντρας σου έχει σταματήσει από την δουλειά αυτό το διάστημα ή ταξιδευουν ακόμα? Εμεις κάθε χρόνο πηγαίνουμε ολοι μαζί, η οικογένεια μου κ η οικογένεια του άντρα μου στο χωριό στην αδερφή μου που είναι μισή ώρα από την Θεσσαλονίκη αλλά να που τώρα δεν θα τα καταφέρουμε ούτε ως εκεί! Αφήστε που χρόνο πάρα χρονο εγώ κ ο άντρας μου δουλεύουμε το Πάσχα κ φέτος που καθόμαστε τλκ θα το φάμε στο φούρνο το αρνάκι μόνοι μας. Αλλά όπως λέει κ η Emma9 γεροί να είμαστε πάνω απ όλα! Του χρόνου θα το καψουμεεεεε :grin:

Δεν έχει σταματήσει καθόλου δουλειά αλλά από όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη άφησε τα ταξίδια στο εξωτερικό και τώρα είναι εδώ στης γραμμής σε μικρά γκαζαδικακια και κάθε βράδυ σπίτι του ευτυχώς. Δεν θα το αντέχει να έχανε την γεννα. Και μεις κάθε χρόνο σχεδόν χωριό πάμε λίγο πιο έξω από Καρπενήσι αλλά με τα μέτρα φέτος θα περιοριστούμε στην Αθήνα.δεν πειράζει καλά να μαστε να χούμε την υγεία μας @"Gigi" μου και έχουμε καιρούς για καλυτερες καταστάσεις. Εμένα πιο πολύ φέτος αυτό που μου χει στοιχίσει πιο πολύ από όλα είναι ότι δεν πάμε εκκλησία αυτές τις μερες.

  • Μου αρέσει 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Εγώ όλο το βράδυ στριφογυρναω και κοιμάμαι καλά μετά τις 6 το πρωί, οπότε ξυπνάω αργά. Εντωμεταξύ με παίρνει ο ύπνος μετά τις 3, γενικά μου φαίνεται έχω κανει τη νύχτα μέρα.  Δεν ήμουν έτσι στις άλλες εγκυμοσύνες, θυμάμαι κοιμόμουν σα μοσχαράκι..  Τελοσπαντων..  Θα περάσει!!

Εμείς βρε παιδιά Δε βλέπουμε κανέναν, ούτε γονείς αδέλφια τίποτα. Οπότε μόνοι μας θα φάμε το κατσικάκι μας στο φούρνο!! Είναι και από τις εξαιρέσεις που ο αντρας μου δε δουλεύει γιορτινές μέρες οπότε μια χαρά θα ειμαστε!!

 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!γαντια ουτε εγω ειχα στην κορη μου,ειχα ακουσει κιολας οτι ειναι επικίνδυνα...τωρα ειδικα που θα γεννησω καλοκαιρι δεν θα παρω...αν εχει μακρυα νυχακια θα τα κοψω...η κορη μου ειχε γρατζουνιστει την πρωτη μερα στο νοσοκομειο...

5 ώρες πρίν, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα ξύπνημα από τις έξι πάλι... Αϋπνίες! Βαψατε αυγουλάκια; Ποιες τυχερές έχετε την δυνατότητα να σουβλισετε; Εμεις ευτυχώς μπορούμε..μόνο εγώ ο άντρας μου και οι γονείς μου τέσσερα άτομα έχουμε μπάρμπεκιου και δικό μας σπίτι με βεράντα οπότε βάση μέτρων μπορούμε.

κ μεις μενουμε σε χωριο,πανω κατω με τους γονεις μου...εχουμε κ μπαρμπεκιου οποτ θα σουβλισουμε!αρνι δε θα βαλουμε μονο πανσετα γεμιστη κ κοκορετσι!5 ατομα ειμαστε...οι γονείς μ κ ο αδελφος μου κ εγω ο ανδρας μ κ η μικρη...καθε μερα ειμαστε ολοι μαζι κ ευτυχως κ η μικρη ειναι εξω πολλες ωρες...το χωριο ειναι αραιοκατοικημενο...

1 ώρα πρίν, "Gigi" είπε:

Εγώ από την εμπειρία μου από τα αγόρια το βρίσκω ωραίο να έχουν ιδιο φύλο τα αδερφάκια αν είναι 2.τα δικά μου παίζουν τόσο πολύ κ έχουν ίδια ακριβώς ενδιαφέροντα προς το παρόν.μεγάλη ευκολία κ βοήθεια κ για εμάς! φυσικά μπορεί να έτυχε και σε άλλες περιπτώσεις να μην τα βρίσκουν καθόλου η να συμβαίνει κάτι από τα 2 κ σε αντίθετα φύλα. Εμένα ο μεγάλος μου πάντως νομίζω δε θα ασχολιόταν τόσο πολύ αν ειχε αδερφούλα.κ έχουν κ μεγαλουτσικη διαφορά.. 4 χρόνια. Γενικά όπως κ να το κάνουμε ίδιο φύλο σημαίνει περισσότερα κοινά. Εσύ έχεις αδερφή, αδερφό? Δεν ξέρω πως είναι με αδερφό αλλα εγώ με την αδερφή μου κ την μαμά μου είμαστε σαν κολλητές. Θα είναι πολύ ωραία θα δεις!!! Καλά εννοείται τα λέμε όλα αυτά για να τα λέμε. Γερά να είναι τα παιδάκια μας!

εγω εχω αδελφο 4 χρονια μικροτερο...δεν είναι οτι δεν παιζαμε αλλα ειχα την ξαφελφη μου που ειμαστε μια ηλικια κ ημασταν συνεχεια...αν είναι οπως εγω με την ξαδελφη μου θα ειναι πολυ ωραια...παιζαμε με τις ωρες...ενταξει τσακωνομασταν κιολας αλλα πολυ παιχνιδι!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Εγώ όλο το βράδυ στριφογυρναω και κοιμάμαι καλά μετά τις 6 το πρωί, οπότε ξυπνάω αργά. Εντωμεταξύ με παίρνει ο ύπνος μετά τις 3, γενικά μου φαίνεται έχω κανει τη νύχτα μέρα.  Δεν ήμουν έτσι στις άλλες εγκυμοσύνες, θυμάμαι κοιμόμουν σα μοσχαράκι..  Τελοσπαντων..  Θα περάσει!!

Εμείς βρε παιδιά Δε βλέπουμε κανέναν, ούτε γονείς αδέλφια τίποτα. Οπότε μόνοι μας θα φάμε το κατσικάκι μας στο φούρνο!! Είναι και από τις εξαιρέσεις που ο αντρας μου δε δουλεύει γιορτινές μέρες οπότε μια χαρά θα ειμαστε!!

 

Ουτε εμεις κοπελα μου..μονοι μας κ εμεις σαν τους κουκους θα φαμε αλλα δεν πειραζει..μια χρονια ειναι θα περασει..Εγώ ειπα οταν τελειωσει ολο αυτο θα μαζευτούμε κ θα σουβλισουμε κ θα ψήσουμε..μια χαρααα!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση!!!

Εμείς με τα πεθερικά μου θα φάμε Σάββατο βράδυ και Κυριακή μεσημέρι.

Εγώ κορίτσια έχω δύο αγόρια αδέρφια μεγαλύτερα κατά 10 και 8 χρόνια. Και παρά το γεγονός ότι έχουμε πάρα πολύ καλές σχέσεις, δλδ πάντα με πρόσεχαν και μάλιστα επειδή η μαμά μου δούλευε, αυτοί ουσιαστικά με μεγάλωσαν, δεν μπόρεσα σχεδόν ποτέ να κάνω διακοπες μαζί τους ούτε να βγω βράδυ μαζί τους (στην πολύ αρχή κάποιες φορές) και ήμουν σαν μοναχοπαίδι. Οι δυο τους βέβαια είχαν άλλη σχέση. Έπαιζαν μαζί , έκαναν πράγματα μαζί και φυσικά που και που τσακώνονταν!!! Για αυτό και θέλω τα παιδιά μου να έχουν μικρή διαφορά για να μπορούν να παίζουν. Πρώτα ο Θεός! Και ας είναι αγορι-κοριτσι! Βρίσκουν τρόπο επικοινωνίας. :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ένα κορίτσι και ένα αγόρι με 2μιση Χρόνια διαφορά, ασχολούνται συνέχεια το ένα με το άλλο, παίζουν, επικοινωνούν, τσακώνονται, κουβεντιάζουν. Λογικά σε αυτές τις ηλικίες ετσι θα ήταν και αν ήταν του ίδιου φύλου. Τώρα με το 3ο θα έχουν αρκετά χρόνια διαφορά (8μιση με την πρώτη και 6 με τον δευτερο) σίγουρα στην αρχη θα ασχολούνται με το μωρο και να δούμε πως θα είναι η σχέση και των 3ων με τα χρόνια..  σίγουρα αυτό που με νοιάζει είναι να είναι αγαπημένα και ενωμένα πάντα ❤

Εγώ έχω 3 μεγαλύτερα αδέλφια με μεγάλη διαφορά, 12 11 και 9 χρόνια.. Με τις 2 πρώτες έχουμε άριστες σχέσεις αν και μένουμε σε μακρινές πόλεις.  Με τον 3ο τον αδελφό μου δλδ δεν έχουμε επαφή δυστυχώς (παρολο που σαν παιδί έπαιζα περισσότερο μαζί του) απ όταν παντρεύτηκε.  

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνετε σήμερα? Χρόνια πολλά κ από εμένα. Κ εμείς φέτος οι δύο μας με τον άντρα μου θα είμαστε αλλά δε πειράζει έχουμε μέρες για ψησίματα μόνο καλά να είμαστε όλοι μας. Να σας ρωτήσω ταλαιπωριστε από καούρες τελευταία ή εμένα δε με αφήνουν αυτές τις μέρες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Καλή Ανάσταση!!!

Εμείς με τα πεθερικά μου θα φάμε Σάββατο βράδυ και Κυριακή μεσημέρι.

Εγώ κορίτσια έχω δύο αγόρια αδέρφια μεγαλύτερα κατά 10 και 8 χρόνια. Και παρά το γεγονός ότι έχουμε πάρα πολύ καλές σχέσεις, δλδ πάντα με πρόσεχαν και μάλιστα επειδή η μαμά μου δούλευε, αυτοί ουσιαστικά με μεγάλωσαν, δεν μπόρεσα σχεδόν ποτέ να κάνω διακοπες μαζί τους ούτε να βγω βράδυ μαζί τους (στην πολύ αρχή κάποιες φορές) και ήμουν σαν μοναχοπαίδι. Οι δυο τους βέβαια είχαν άλλη σχέση. Έπαιζαν μαζί , έκαναν πράγματα μαζί και φυσικά που και που τσακώνονταν!!! Για αυτό και θέλω τα παιδιά μου να έχουν μικρή διαφορά για να μπορούν να παίζουν. Πρώτα ο Θεός! Και ας είναι αγορι-κοριτσι! Βρίσκουν τρόπο επικοινωνίας. :rolleyes:

εγω εχω 4 χρόνια αλλα παρεα εξω μαζι δεν καναμε ποτε...εχουμε αριστες σχεσεις φυσικα αλλα δεν ειχαμε κοινους φιλους...επισης λατρεύει την ανηψια του(κορη μου κ πρωτο παιδακι στην οικογένεια)μιλαμε τρελη αδυναμια αλλα κ αυτη το ιδιο...παιζει μαζι της απειρες ωρες...τωρα τα κορίτσια μου θα εχουν κατι λιγοτερο απο 2.5 χρονια διαφορα...νομιζω καλα ειναι...τωρα θα δειξει!

πρίν από 39 λεπτά , Gianna! είπε:

Καλησπέρα τι κάνετε σήμερα? Χρόνια πολλά κ από εμένα. Κ εμείς φέτος οι δύο μας με τον άντρα μου θα είμαστε αλλά δε πειράζει έχουμε μέρες για ψησίματα μόνο καλά να είμαστε όλοι μας. Να σας ρωτήσω ταλαιπωριστε από καούρες τελευταία ή εμένα δε με αφήνουν αυτές τις μέρες?

μεχρι στιγμης δεν εχω...στο πρωτι παιδι να ειχα 1-2 φορες...τωρα αν εισαι κ περισσοτερες βδομαδες απο μενα μπορει γιαυτο...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@gianna εγώ ταλαιπωριεμαι κατά διαστήματα στην εγκυμοσύνη.. Έχω βέβαια και ιστορικό παλιδρομησης και απο πριν.. Όταν σε πιάνει για κάποιο διάστημα να φροντίζεις τη διατροφη σου, συχνά και μικρά γεύματα, όχι λιπαρά φαγητά, τηγανητά και πολλά γλυκά.. και όταν τρως να μην ξαπλώνεις αμέσως.. Εμένα με ηρεμει κ το χαμομήλι όταν με πιάνουν έντονες καούρες.. Θα περάσει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλή Ανάσταση σε όλους μας!!! Πως είστε?? Λοιπόν χθες βγήκαμε βολταρα όχι αστεία.. Πήγαμε περπατήσαμε μέχρι την παραλία μετά στην πυλωτή ποδήλατο. Μαζεψαμε ήλιο για τα καλά κ ξεσκασαμε λίγο.  μέχρι να βγούμε βέβαια μια πίκρα την εφαγα..με το ζόρι μπήκα στο τζιν μου. Στην κοιλια εντάξει.. Είναι εγκυμοσύνης, αλλά στα μπούτια κ στον πωπο μέχρι να μπει ζορίστηκα! ευτυχως που ήταν το παλιό. Τα καινούρια είναι ελαστικα :grin: κ ο άντρας μου ζυγιστηκε κ έχει βάλει 3 κιλά. Απογοητευμένος κι αυτός. Περπατούσε πολύ κάθε μέρα, έπαιζε μπάσκετ, γυμναστικη.. Τώρα τα έκοψε κ του κακοφάνηκε. Κάναμε συμπαράσταση ο ένας στον άλλο χθες! Θα φάμε την μαγειρίτσα μας σήμερα κ αύριο το αρνάκι μας κ μετά πρόγραμμα. Αντε εγώ θα τα χάσω.. Αυτός δυσκολεύεται γενικά να χάσει. 

12 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Καλησπέρα τι κάνετε σήμερα? Χρόνια πολλά κ από εμένα. Κ εμείς φέτος οι δύο μας με τον άντρα μου θα είμαστε αλλά δε πειράζει έχουμε μέρες για ψησίματα μόνο καλά να είμαστε όλοι μας. Να σας ρωτήσω ταλαιπωριστε από καούρες τελευταία ή εμένα δε με αφήνουν αυτές τις μέρες?

Gianna μου εγώ έχω κάποιες μέρες κ δεν με επηρεάζει κάποιο φαγητό. Δηλ μπορεί να έχω να φάω από το μεσημέρι κ να με πιάσει προς το βραδάκι πριν να ξαναφαω. Έχω παρατηρήσει πως με πιάνει μόνο όταν ξαπλώσω κ κυρίως δεξια. Στις άλλες εγκυμοσύνες είχα που κ που μόνο ευτυχως. Με το παγωτό κ το παγωμενο νερό ένιωθα καλύτερα. προς το τέλος που με δυσκολευαν στον ύπνο, μου είχε δώσει ο γιατρος σιρόπι ή καραμέλες μασωμενες απ'οτι θυμαμαι κ βοηθάνε. 

 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλή Ανάσταση σε όλους μας!!! Πως είστε?? Λοιπόν χθες βγήκαμε βολταρα όχι αστεία.. Πήγαμε περπατήσαμε μέχρι την παραλία μετά στην πυλωτή ποδήλατο. Μαζεψαμε ήλιο για τα καλά κ ξεσκασαμε λίγο.  μέχρι να βγούμε βέβαια μια πίκρα την εφαγα..με το ζόρι μπήκα στο τζιν μου. Στην κοιλια εντάξει.. Είναι εγκυμοσύνης, αλλά στα μπούτια κ στον πωπο μέχρι να μπει ζορίστηκα! ευτυχως που ήταν το παλιό. Τα καινούρια είναι ελαστικα :grin: κ ο άντρας μου ζυγιστηκε κ έχει βάλει 3 κιλά. Απογοητευμένος κι αυτός. Περπατούσε πολύ κάθε μέρα, έπαιζε μπάσκετ, γυμναστικη.. Τώρα τα έκοψε κ του κακοφάνηκε. Κάναμε συμπαράσταση ο ένας στον άλλο χθες! Θα φάμε την μαγειρίτσα μας σήμερα κ αύριο το αρνάκι μας κ μετά πρόγραμμα. Αντε εγώ θα τα χάσω.. Αυτός δυσκολεύεται γενικά να χάσει. 

Gianna μου εγώ έχω κάποιες μέρες κ δεν με επηρεάζει κάποιο φαγητό. Δηλ μπορεί να έχω να φάω από το μεσημέρι κ να με πιάσει προς το βραδάκι πριν να ξαναφαω. Έχω παρατηρήσει πως με πιάνει μόνο όταν ξαπλώσω κ κυρίως δεξια. Στις άλλες εγκυμοσύνες είχα που κ που μόνο ευτυχως. Με το παγωτό κ το παγωμενο νερό ένιωθα καλύτερα. προς το τέλος που με δυσκολευαν στον ύπνο, μου είχε δώσει ο γιατρος σιρόπι ή καραμέλες μασωμενες απ'οτι θυμαμαι κ βοηθάνε. 

 

@"Gigi" ναι στα ξαφνικά με πιάνει αλλά εντάξει μετά από λίγη ώρα μετά μου περνάει αλλά είναι ενοχλητικό όσο κρατάει αλλά εντάξει για καλό είναι κ αυτό το σύμπτωμα παίρνω κουράγιο από το μπομπιρακο κ το ξεχνάω πίνω λίγο κρύο νερό όπως λες κ όλα καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@"Gigi" ναι στα ξαφνικά με πιάνει αλλά εντάξει το λίγη ώρα μετά μου περνάει αλλά είναι ενοχλητικό όσο κρατάει αλλά εντάξει για καλό είναι κ αυτό το σύμπτωμα παίρνω κουράγιο από το μπομπιρακο κ το ξεχνάω πίνω λίγο κρύο νερό όπως λες κ όλα καλά! :)

Καλημερα κ καλη ανασταση κορίτσια μου !! Κ εμένα με πιανουν που κ που καουρες..οπως χθες βραδυ..λοιπον μου ειχαν πει τσιχλα μεντα κ σοδα..κ τα 2 τα εκανα κ μπορω να πω οτι οντως μου εκανε καλο..δεν εξαφανιστηκε αλλα ημουν πολυ καλυτερα!!! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! 

Σας εύχομαι καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία και μπόλικη χαρά στα σπιτάκια μας!! Με το καλό να έρθουν τα μικρά μας πλασματακια και του χρόνου να περάσουμε ένα όμορφο Πάσχα με τις οικογένειές μας και τους αγαπημένους μας ολοι μαζί παρέα! ❤️

  • Μου αρέσει 6

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...