Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα B)B)επιτέλους ήλιος μας τρέλανε η βροχή, η συννεφιά και η σκόνη. Πίνω τον καφέ μου στο μπαλκόνι και σκέφτομαι τι δουλειές με περιμένουν :( τα μπαλκόνια σίγουρα είναι γεμάτα κόκκινη σκόνη πφφφφφ. Τι μαγειρεύεται σήμερα? Εγώ έχω γιουβέτσι από χθες οπότε δεν θα φτιάξω κάτι άλλο. 

@V_babyκι εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω, να σου πω την αλήθεια μου δεν συμφωνώ με όλα αυτά με τα φακελάκια και θεωρώ πως αν ο γιατρός είναι ευσυνειδητος και κάνει σωστά τη δουλειά του δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω για να σε προσέξει. Εγώ ούτε σκοπεύω να τον ρωτήσω ούτε και να του ταξω κάτι, μόλις έρθει με το καλό το παιδάκι μου και είμαστε και δύο καλά και είμαι ευχαριστημένη, πιθανώς να δώσω κάτι από το υστέρημά μου κι εγώ γιατί δεν εργάζομαι εδώ και αρκετό καιρό οπότε με ένα μισθό στο σπίτι δεν μας περισσεύουν για κουβαρντοσηνες.

Οποία κοπέλα έχει γεννήσει σε δημόσιο μπορεί να μου πει κι εμένα τι χρειάζεται μαζί μου για μένα, και για το μωρό γιατί δεν έχω ιδέα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

@Αφροδίτη......... Και εγώ κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου, δεν θα ρωτήσω και δεν θα τάξω. Θα δώσω κάτι εφόσον όλα πάνε καλά. Απλώς ρώτησα γιατί κάποιοι το θεωρούν δεδομένο και λέω μήπως πρέπει να δώσω κάποιο συγκεκριμένο ποσό και δεν το ξέρω. Εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ και τα βιντεάκια στο youtube με ετοιμασία βαλίτσας μαιευτηρίου. Επίσης, έχω διαβάσει και σε άλλο θέμα του φόρουμ ότι σου δίνουν και κάποια λίστα από το νοσοκομείο αν ζητήσεις και κάπου την είχε αναρτήσει μια κοπέλα, αλλά τώρα δεν την βρίσκω. Ας μας πει όμως και καμιά δευτερο-τριτο-μανουλα για να ξέρουμε. Επίσης, αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ πάνω στο θέμα ειναι πως το 90% των περιπτώσεων λέει νυχτικιές ιδικά αν γίνει καισαρική για να σε ελέγχουν. Ωστόσο, υπάρχουν και κάποιες που υποστηρίζουν πως μετά από κάνα δυο-τρεις μέρες μπορείς να βάλεις και πιτζάμες που είναι και πιο βολικες γενικά. Εσείς θα πάρετε μόνο νυχτικιές η' και πιτζάμες; Επίσης, θα πάρετε και ρόμπα; 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Μόλις ήρθα στο ιατρείο για τον επανέλεγχο για το αμνιακό πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά. Να ξαναδώ κ το μπόμπιρα σύντομα δε τον χορτενω τώρα να τον βλέπω δεν ξέρω αν κατσει να βγει καμία καλη φωτογραφία ή θα δουν μόνο το αμνιακό. Θα δειξει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια. Μόλις ήρθα στο ιατρείο για τον επανέλεγχο για το αμνιακό πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά. Να ξαναδώ κ το μπόμπιρα σύντομα δε τον χορτενω τώρα να τον βλέπω δεν ξέρω αν κατσει να βγει καμία καλη φωτογραφία ή θα δουν μόνο το αμνιακό. Θα δειξει

Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό ευτυχώς όλα καλά με το αμνιακό 723γρ είναι τελικά ο μπόμπιρας κ μας έκανε κ το χατίρι κ πήραμε κ φωτογραφία! :-):-)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό ευτυχώς όλα καλά με το αμνιακό 723γρ είναι τελικά ο μπόμπιρας κ μας έκανε κ το χατίρι κ πήραμε κ φωτογραφία! :-):-)

Μπράβο που είναι όλα καλά, θα ησυχάσεις κι εσύ από αυτό το άγχος. Τι ωραία που τον είδες και έχεις και φώτο να τον χαζεύεις μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Ποσών εβδομάδων είσαι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@gigi Xs φορούσα.. Η κοιλιά φουσκώνει αναλογικά με το σώμα μου. . Τις τελευταίες μέρες έχει πεταχτεί αρκετά.. Μάλλον προς small και medium σκέφτομαι..

Όσο για το ικα,  κάποια καταστήματα δέχονται τα χαρτιά ηλεκτρονικά μόνο όπως ειπε και η @gigi.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα ηλιόλουστη! 

Τι κάνετε; @Vila @Αντζελίνα 30 τι ωραία που είδατε τα μπεμπακια σας!! Εγώ έχω να τον δω από 11 Μαρτίου, και μάλλον θα τον δω πάλι τον άλλο μήνα. Θα χει γίνει ολόκληρο αντράκι όταν τον ξαναδούμε!! Ευτυχώς κάνει τα δικά του στη κοιλιτσα και τον νιώθω!

Εντωμεταξυ έχετε καταλάβει να σας κλωτσανε τα μικρουλια για να αλλάξετε θέση; Εγώ το συνειδητοποίησα προχθές, που ήμουν σκυμμένη στο τραπέζι και επειδή στριμώχνονταν ο κύριος κλωτσαγε για να κάτσω αλλιώς! Θέλει την απλα του χαχαχααχχαχααχχαχα

Αχ με έχει πιάσει η μέση χαμηλά ρε κορίτσια και δε ξέρω τι να κάνω, με ενοχλεί πολύ. Έχω μια κεραλοιφη με ευκάλυπτο κ κάτι αλλα που είναι για μυϊκούς πόνους αλλά έχω διαβάσει ότι τα αιθέρια έλαια δεν κάνουν στην εγκυμοσύνη.

Έχει όντως πολύ πλάκα είναι σαν να μας λένε εεεεε είμαι και εγώ εδώ άλλαξε θέση ζοριζομαι χαχαχα. οταν ξαπλώνω και πλακωνω την κοιλιά μου μάλλον τότε την ενοχλεί πολύ 

2 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Καλημέρα!

@Αφροδίτη......... Και εγώ κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου, δεν θα ρωτήσω και δεν θα τάξω. Θα δώσω κάτι εφόσον όλα πάνε καλά. Απλώς ρώτησα γιατί κάποιοι το θεωρούν δεδομένο και λέω μήπως πρέπει να δώσω κάποιο συγκεκριμένο ποσό και δεν το ξέρω. Εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ και τα βιντεάκια στο youtube με ετοιμασία βαλίτσας μαιευτηρίου. Επίσης, έχω διαβάσει και σε άλλο θέμα του φόρουμ ότι σου δίνουν και κάποια λίστα από το νοσοκομείο αν ζητήσεις και κάπου την είχε αναρτήσει μια κοπέλα, αλλά τώρα δεν την βρίσκω. Ας μας πει όμως και καμιά δευτερο-τριτο-μανουλα για να ξέρουμε. Επίσης, αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ πάνω στο θέμα ειναι πως το 90% των περιπτώσεων λέει νυχτικιές ιδικά αν γίνει καισαρική για να σε ελέγχουν. Ωστόσο, υπάρχουν και κάποιες που υποστηρίζουν πως μετά από κάνα δυο-τρεις μέρες μπορείς να βάλεις και πιτζάμες που είναι και πιο βολικες γενικά. Εσείς θα πάρετε μόνο νυχτικιές η' και πιτζάμες; Επίσης, θα πάρετε και ρόμπα; 

Και εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω αλλά χωρίς τον γιατρό μου.. θα με αναλάβει ένας άλλος ο οποίος είναι συνεργάτης του και για καλή μου τύχη είναι και διευθυντής της κλινικής.. ρώτησα τον γιατρό μου αν θέλει κάποιο ποσό ο άλλος και μόνο που δεν με πέταξε από το ιατρείο χαχαχα... Μου είπε πως αν τυχόν κάποιος από την ομάδα του γιατρού με ζητήσει χρήματα να τον πάρω αμέσως τηλ γιατί ο γιατρός σίγουρα δεν θα με ζητήσει γιατί παρόλο καισαρική θα γεννησω την ημέρα που εφημερεύει και όχι με ραντεβού.. Θα μου πει δηλαδή ότι εφημερεύει τις τάδε μέρες και θα κανονίσουμε πια μέρα θα πάω..

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Barbei είπε:

Καλησπερα!!! Όλα καλά είδα τον μπέμπη 820 γρ. Με έβαλε σε δίαιτα έχω πάρει 5 κιλά σε 1 μήνα, σε 4 εβδομάδες έχουμε την καμπύλη ζαχάρου. 

Μπράβο το λουκουμακι σου!!! Μωρέ φταίει και ο εγκλεισμός για τα κιλά, όλες λίγο πολύ έχουμε ξεφύγει! 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κορίτσια που είδατε τα μπεμπακια σας!!! Εγώ είναι να πάω δευτερα-τριτη (θα συνεννοηθώ με τον γιατρό). Κανονικά πηγαίνω 1 φορά το μηνα, αλλά είπαμε αν θέλω να πάμε να δούμε αυτό με τα νεφρά που σας έλεγα 1 εβδομάδα νωρίτερα. Όχι ότι θα έχει αλλάξει κάτι σιγουρα απλά για να μην αγχώνομαι εγώ και έχω περιέργεια. Και τώρα συζηταγαμε με τον άντρα μου μήπως δεν πάμε τελικά τη μεγάλη εβδομάδα και πάμε την επόμενη (δλδ στο μήνα) γιατί είμαστε εκτός της πολης, κοντά στη δουλειά του συζύγου, και εκτός από τους ελέγχους που θα είναι πιο αυστηροί, σκέφτηκα μήπως μου γράψει και την καμπύλη και κάνω μαζί όλες τις εξετάσεις τότε. Βέβαια δεν σας κρύβω ότι ανυπομονώ να τον δω και γενικά να δούμε πως πάει, έχω μεγάλη περιέργεια, αλλά η λογική λέει να περιμένω και αυτήν την εβδομάδα. Βέβαια θα συνεννοηθώ και με τον γιατρό, αλλά μου είχε πει καθαρά τι θέλω εγώ! Δεν ξέρω τι να κάνω! 

@Barbei όσο για τα κιλά ασεεεε...και εμενα σκέφτομαι ότι θα μου την πει ο γιατρός γιατί τον προηγούμενο μήνα έβαλα 2,5 και αυτόν ως τώρα αλλά 2. Για αυτό και εγώ σταμάτησα να φτιάχνω συνέχεια φαγητά και γλυκά και προσπαθώ να μειώσω το φαγητό, αλλά ρε κορίτσια το βράδυ μέχρι το πρωί λυσσαω από την πείνα!!! Πόσο λιχουδα πια!!! 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό ευτυχώς όλα καλά με το αμνιακό 723γρ είναι τελικά ο μπόμπιρας κ μας έκανε κ το χατίρι κ πήραμε κ φωτογραφία! :-):-)

Τελειααα!! Μπραβο!!!:x

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς ειστε;; Εγώ πάλι ανήσυχο ύπνο είχα, όλο στριφογυρναω, σηκώνομαι για τουαλέτα συνέχεια και δε κοιμάμαι εύκολα μετά.. Εντωμεταξύ έχει παραγίνει το κακο με την πίεση μου, παραείναι χαμηλή, χθες που βγήκαμε να περπατήσουμε στο γυρισμό λιποθυμισα, ευτυχώς είμασταν όλοι μαζί και δεν ήμουν μόνη να πέσω να χτυπήσω πουθενά..  Τρώω αρκετά αλμυρά τα φαγητά μου, δε ξέρω τι αλλο να κάνω..μίλησα και με το γιατρο εννοείται..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...