Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Κ εμείς joie αποφασίσαμε. Μου φάνηκε καλό στα τεστ κ οικονομικό. Κορίτσια χθες κ σήμερα μονο με φαγητά, τσουρέκια κουλούρια αυγά είμαι πτώμα. Κ το σπίτι βομβαρδισμενο φυσικά! 

Από πίεση εγώ πάντα εχω χαμηλη. Σε αυτή την εγκυμοσύνη όμως ήρθε στα νορμάλ της! 11 έχω οπότε τη μετράω.κ 12 στο γιατρό. ανεβαινει! 

Οι κοριτσομανες πείτε μας.. Έχει κορδελιτσες για νεογεννητα για το κεφαλάκι τους? Ή είναι όλες ένα νούμερο κ τζάμπα ψάχνω? 

είσαι γενικά υποτασική δηλ; πόσο ακριβώς έκανες;;


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, V_baby είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι γιατί έχω σταμπαρει και το αντίστοιχο καρότσι. Απλά θα πάρω μόνο το 0-13 kg γιατί τα άλλα έχει ο αδερφός μου.

Και εγώ το αντίστοιχο καρότσι λέω να πάρω το joie Chrome.. 

@foroulina ναι.. Από εκεί είδα για αυτό το κάθισμα.. Βέβαια τους θεωρώ λίγο απόλυτους από ο, τι χρειάζεται στην ομάδα αλλά οι περισσοτερες πληροφορίες είναι χρήσιμες.. 

Just now, V_baby είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι γιατί έχω σταμπαρει και το αντίστοιχο καρότσι. Απλά θα πάρω μόνο το 0-13 kg γιατί τα άλλα έχει ο αδερφός μου.

Και εγώ το αντίστοιχο καρότσι λέω να πάρω το joie Chrome.. 

@foroulina ναι.. Από εκεί είδα για αυτό το κάθισμα.. Βέβαια τους θεωρώ λίγο απόλυτους από ο, τι χρειάζεται στην ομάδα αλλά οι περισσοτερες πληροφορίες είναι χρήσιμες.. 

@_marjio ειλικρινά σε νιώθω.. Κι αυτή η πίεση πέφτει ξαφνικά.. Τεσπα θα πάνε όλα καλά..

@Emma9 χρειαζόμαστε και γαντακια μέσα στο καλοκαίρι; και σκουφάκι; δεν το ήξερα.. Για να ψάξω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Κ εμείς joie αποφασίσαμε. Μου φάνηκε καλό στα τεστ κ οικονομικό. Κορίτσια χθες κ σήμερα μονο με φαγητά, τσουρέκια κουλούρια αυγά είμαι πτώμα. Κ το σπίτι βομβαρδισμενο φυσικά! 

Από πίεση εγώ πάντα εχω χαμηλη. Σε αυτή την εγκυμοσύνη όμως ήρθε στα νορμάλ της! 11 έχω οπότε τη μετράω.κ 12 στο γιατρό. ανεβαινει! 

Οι κοριτσομανες πείτε μας.. Έχει κορδελιτσες για νεογεννητα για το κεφαλάκι τους? Ή είναι όλες ένα νούμερο κ τζάμπα ψάχνω? 

joie καθισμα εχουμε κ μεις...ειχα κορδελες αλλα παντα θεωρουσα οτι τη στενεύουν δε ξερω γτ...νουμερα δεν ειχαν αλλα σαφως ειχαν διαφορα στα μεγεθη...ειχα παρει απο mothercare με σκρατς που το αυξομειωνεις...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Και εγώ το αντίστοιχο καρότσι λέω να πάρω το joie Chrome.. 

@foroulina ναι.. Από εκεί είδα για αυτό το κάθισμα.. Βέβαια τους θεωρώ λίγο απόλυτους από ο, τι χρειάζεται στην ομάδα αλλά οι περισσοτερες πληροφορίες είναι χρήσιμες.. 

Και εγώ το αντίστοιχο καρότσι λέω να πάρω το joie Chrome.. 

@foroulina ναι.. Από εκεί είδα για αυτό το κάθισμα.. Βέβαια τους θεωρώ λίγο απόλυτους από ο, τι χρειάζεται στην ομάδα αλλά οι περισσοτερες πληροφορίες είναι χρήσιμες.. 

@_marjio ειλικρινά σε νιώθω.. Κι αυτή η πίεση πέφτει ξαφνικά.. Τεσπα θα πάνε όλα καλά..

@Emma9 χρειαζόμαστε και γαντακια μέσα στο καλοκαίρι; και σκουφάκι; δεν το ήξερα.. Για να ψάξω.. 

Οχι για τα νυχακια για να μη γρατζουνανε τα μουτρακια τους!! Ειναι γλυκουλικα!!!:x

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Athinaa είπε:

είσαι γενικά υποτασική δηλ; πόσο ακριβώς έκανες;;

Προ εγκυμοσύνης είχα πάντα 9-10.επειδη σε όλες τις επισκέψεις στο γιατρό έχω 12 την παρακολουθω συνέχεια κ έχω πάντα 11.λες για θέμα υψηλής πίεσης? 

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Και εγώ το αντίστοιχο καρότσι λέω να πάρω το joie Chrome.. 

@foroulina ναι.. Από εκεί είδα για αυτό το κάθισμα.. Βέβαια τους θεωρώ λίγο απόλυτους από ο, τι χρειάζεται στην ομάδα αλλά οι περισσοτερες πληροφορίες είναι χρήσιμες.. 

Και εγώ το αντίστοιχο καρότσι λέω να πάρω το joie Chrome.. 

@foroulina ναι.. Από εκεί είδα για αυτό το κάθισμα.. Βέβαια τους θεωρώ λίγο απόλυτους από ο, τι χρειάζεται στην ομάδα αλλά οι περισσοτερες πληροφορίες είναι χρήσιμες.. 

@_marjio ειλικρινά σε νιώθω.. Κι αυτή η πίεση πέφτει ξαφνικά.. Τεσπα θα πάνε όλα καλά..

@Emma9 χρειαζόμαστε και γαντακια μέσα στο καλοκαίρι; και σκουφάκι; δεν το ήξερα.. Για να ψάξω.. 

Γαντακια εμένα μου χρειάστηκαν κ στους 2 γιατί γεμίζαν γρατζουνιές.. Είναι πολύ κοφτερά τα νυχάκια τους κ σπάνε επίσης οπότε γρατζουνανε πολύ. Βέβαια εγώ όσα κ να πήρα όλα τα εβγαζαν κ τλκ τους φορούσα καλτσακια :grin: σκουφάκι δεν έβαλα σε κανέναν. 

Just now, elenakii22 είπε:

joie καθισμα εχουμε κ μεις...ειχα κορδελες αλλα παντα θεωρουσα οτι τη στενεύουν δε ξερω γτ...νουμερα δεν ειχαν αλλα σαφως ειχαν διαφορα στα μεγεθη...ειχα παρει απο mothercare με σκρατς που το αυξομειωνεις..

Α ωραία ευχαριστώ!! Φαντάζομαι ότι όντως πρέπει να ενοχλούν οι κορδέλες αλλά τέλος πάντων να έχουμε  κ 1-2 για καμιά  σούπερ εμφάνιση :D 

  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια ακομα περιεργο μου φαίνεται οτι περιμενω 2ο κοριτσι...ολοι οι γυρω μου (κ η οικογενεια μ)εχουν ενα κ ενα αντε ενας εχει 2 αγορια...θεωρουσαν σαν δεδομενο(αν καταλαβαίνετε πως το λεω)οτι θα εχω ενα κ ενα...κ τωρα μ φαινεται περιεργο...δε ξερω τι να περιμένω....θα είναι ωραια φανταζομαι γιατι θα εχουν η μια την αλλη με πιο κοινα παιχνιδια ,εγω ηθελα παντα μια αδελφή....τωρα δε ξερω...κ ειχα κ στο μυαλο μ οτι το κοριτσι θα μοιάζει στο μπαμπα το αγορι στη μαμα,τωρα το δευτερο κορίτσι πως να ειναι?θα γεννησω κ δε θα το πιστευω ακομα χαχαχα....δεν μπορω να πω οτι 'απογοητευτηκα'που ειναι κοριτσι προς θεου απλα μ φανηκε περιεργο,δε το περιμενα!!

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια σας ετυχε να εχετε πονακια?

πονακια εχεις εντονα κ συνεχονενα?μπορει να μ εχει τυχει καποια μερα να εχω καποιες ενοχλησεις αλλα οχι συχνα κ οχι εντονο σιγουρα 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

βρε κοριτσια ακομα περιεργο μου φαίνεται οτι περιμενω 2ο κοριτσι...ολοι οι γυρω μου (κ η οικογενεια μ)εχουν ενα κ ενα αντε ενας εχει 2 αγορια...θεωρουσαν σαν δεδομενο(αν καταλαβαίνετε πως το λεω)οτι θα εχω ενα κ ενα...κ τωρα μ φαινεται περιεργο...δε ξερω τι να περιμένω....θα είναι ωραια φανταζομαι γιατι θα εχουν η μια την αλλη με πιο κοινα παιχνιδια ,εγω ηθελα παντα μια αδελφή....τωρα δε ξερω...κ ειχα κ στο μυαλο μ οτι το κοριτσι θα μοιάζει στο μπαμπα το αγορι στη μαμα,τωρα το δευτερο κορίτσι πως να ειναι?θα γεννησω κ δε θα το πιστευω ακομα χαχαχα....δεν μπορω να πω οτι 'απογοητευτηκα'που ειναι κοριτσι προς θεου απλα μ φανηκε περιεργο,δε το περιμενα!!

πονακια εχεις εντονα κ συνεχονενα?μπορει να μ εχει τυχει καποια μερα να εχω καποιες ενοχλησεις αλλα οχι συχνα κ οχι εντονο σιγουρα 

Οχι εντονα ισως επιδη μπαινω στον 6 ο γιατρος μ λεει να μην ανυσηχω


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Οχι εντονα ισως επιδη μπαινω στον 6 ο γιατρος μ λεει να μην ανυσηχω

Αννιτα μου μεχρι τον 6ο ειχα πονακια..ο γιατρος μου μου ειχε πει ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα και ανεβαινει προς τα πανω.!!

εκανες την β επιπεδου?

 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Αννιτα μου μεχρι τον 6ο ειχα πονακια..ο γιατρος μου μου ειχε πει ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα και ανεβαινει προς τα πανω.!!

εκανες την β επιπεδου?

 

Ναι τωρα ειμαι 22 βδομαδων

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Καλησπερα gigi μου!! Αστα τα μπαλκονια κ οι αυλες το χαλι τους το μαυρο παλι..φυλλαα σκονη..πφφφ.. τι να κανουμε;!;!;κ γω δεν εχω παρει ιδιαιτέρα καυι φοβερο, σιγά σιγα παιρνω φορμακια κορμακια, να σήμερα παρήγγειλα γαντακια για τα νυχακια του τετοια χαζοπραγματακια..εε τον αλλο μηνα θα παραγγειλω πια κ τα επιπλακια..εμενα καθισμα μου δωσανε ειναι της pegperego το prima viaggio..φαινεται πολυ καλο!!

Χωρίς να είμαι και σίγουρη, αλλά ούτε και να σας πάρω στο λαιμό μου, έχω ακούσει ότι τον τελευταίο καιρό έχουν απαγορεύσει τα γαντακια για λόγους πνιγμού γιατί λένε πως ασυναίσθητα τι παιδί μπορεί να βάλει τα χεράκια στη μυτούλα κλπ. Μπορεί βέβαια να είναι και παραπληροφόρηση, αλλά έτσι μου είπαν και κάπου το είχα διαβάσει κιόλας! Λογικά θα μας το πουν και στο μαιευτήριο. Εγώ θα πάρω μαζί μου καλου- κακού!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Χωρίς να είμαι και σίγουρη, αλλά ούτε και να σας πάρω στο λαιμό μου, έχω ακούσει ότι τον τελευταίο καιρό έχουν απαγορεύσει τα γαντακια για λόγους πνιγμού γιατί λένε πως ασυναίσθητα τι παιδί μπορεί να βάλει τα χεράκια στη μυτούλα κλπ. Μπορεί βέβαια να είναι και παραπληροφόρηση, αλλά έτσι μου είπαν και κάπου το είχα διαβάσει κιόλας! Λογικά θα μας το πουν και στο μαιευτήριο. Εγώ θα πάρω μαζί μου καλου- κακού!

Καλημεραααα!!! Ααα δεν το εχω ακούσει..καλα εκανες κ το πες!!! Θα το ψαξω!!! 

Κατ αλλα η ωρα 6μιση, εδω κ κανα μισσωρο έχω ξυπνήσει κ το ματι γαριδα!!με βλεπω να μοιραζω το γαλα..

Μ.παρασκευη σημερα..τι κριμα που δεν θα παμε επιταφιο..τεσπα, την υγεια μαε να χουμε κ θα παμε του χρονου με τα βλαστάριαμας!! Γιουπιιιι

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα ξύπνημα από τις έξι πάλι... Αϋπνίες! Βαψατε αυγουλάκια; Ποιες τυχερές έχετε την δυνατότητα να σουβλισετε; Εμεις ευτυχώς μπορούμε..μόνο εγώ ο άντρας μου και οι γονείς μου τέσσερα άτομα έχουμε μπάρμπεκιου και δικό μας σπίτι με βεράντα οπότε βάση μέτρων μπορούμε.  Για γαντακια είχα διαβάσει και εγώ ότι μερικοί παιδίατροι τα θεωρούν λίγο επικίνδυνα και θέλουν προσοχή αλλά θα το ξαναδώ τώρα γιατί όντως τα μωράκια γρατζουνανε πολύ με τα νυχάκια τους.

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...