Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Και εγώ ανυπομονώ! Έχω τη μάνα μου του έχει φτιάξει πόσα σεντονακια και πάνες και δεν τα έχω δει γιατί δεν έχει καλό κινητό να μου τα στείλει σε φώτο και μου τα περιγράφει. Ρούχα έχω κάποια από τον ανηψιο μου και κάποιες κουβερτουλες κλπ, αλλά αυτά της κούνιας, πετσετουλες κλπ ανυπομονώ να τα δω για να μπορέσω να τα αγοράσω. Και όσο σκέφτομαι ότι θα τα πλύνω με το απορρυπαντικό για μωρά και θα μυρίζει όλο το δωμάτιο μωρουδιλα τρελαίνομαι από ανυπομονησία!!! Αλλά εντάξει έχουμε ακόμα καιρό. Αυτό σκέφτομαι. Αν είχα κάποια ένδειξη για προωρο τοκετο θα βιαζομουν περισσότερο, αλλά προς το παρόν βλέπω καλά κυλάει το πράγμα (φτου φτου), οπότε δεν αγχώνομαι ιδιαιτερα.

Αλήθεια ποιο απορρυπαντικό θα χρησιμοποιήσεις;;; γιατι είμαι σε αυτη τη φαση της επιλογής !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Ωραία μέρα σήμερα ευτυχώς αλλά έχουμε ένα μπαλκόνι.. Χωμα, γύρη.. Από την βροχή έγιναν χάλια όλα. Έχουμε κ τζάμια αντί για κάγκελα κ τώρα βγήκα για καφέ κ τα μάτια μου εκεί. Έχω τρελλαθει να καθαρίζω τζάμια τώρα στην καραντίνα :grin: χθες ξενύχτησα ψηνοντας τσουρεκακια. Τα έκανα αργά το απόγευμα κ μου πήγε μέχρι τις 2μιση.αλλα έγιναν πεντανοστιμα! Σήμερα αυγουλακια. Περισσότερο για χειροτεχνία θα τα κάνουμε με χρώματα ζαχαροπλαστικης αλλά θα τους βάλω  να τα βάψουν το απόγευμα γιατί ακόμα καφέ πίνω ούτε καν μαγείρεψα. Τεμπελιααα!! 

Για τα πραγματα του μωρου  κ εγώ δεν θα  ετοίμαζα τπτ ακόμα αλλά άρχισα σιγά σιγά γιατι είμαι λίγο επιφοβη να γεννήσω λίγο νωρίτερα. Μέσα στον μήνα θα ψάξω κ κουβερτουλες σεντόνια κλπ από τα αγόρια γιατί αυτά τα είχα κρατήσει κ κάποια θα τα  χρησιμοποιησω. Το καρότσι το έχουμε εύκαιρο αν κ δεν θα χρειαστεί αμέσως. Καλαθουνα με ρόδες θα μου δώσει η αδερφή μου. Παρηγγειλα μερικά φορμακια, κάνα 2 - 3 ρουχακια για φωτογραφίες για τις πρώτες μερες και από 2-3 Πάνουλες, σελτεδακια, πετσετουλες. Δεν ξέρω πότε θα έρθουν. Τώρα κοιτάζω για πάντα κ σεντονακια κ δεν μπορώ να αποφασίσω..υποτίθεται είχα καταλήξει να κάνω όλες τις αγορές από τα μαγαζιά αλλά τώρα παρασύρθηκα κ ψάχνω συνέχεια. Πάντως πιστεύω θα μπορέσουμε να ψωνίσουμε κανονικά βρε κορίτσια τι να πω! Θα χρησιμοποιήσω planet baby για απορρυπαντικό εκτός αν έχει κάποια να προτείνει κανένα αλλο καλό. Το καθισματακι αυτοκινήτου είναι η πιο βασική εκκρεμότητα αλλά ο άντρας μου θέλει να το δοκιμάσουμε από κοντά κλπ. Εσείς καταλήξατε σε καποιο καθισματακι? 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Να ρωτήσω κάτι; πέφτει και σε εσάς η πίεση συχνά αυτές τις μέρες; νιώθω κάποιες φορές ότι χάνω τις δυνάμεις μου και όταν μετραω την πίεση είναι χαμηλή.. Η μεγάλη άλλοτε στο 9 άλλοτε στο 8..πινω λίγο αλατόνερο και συνερχομαι.. Που είπε ο γιατρός ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη.. Πολύ πρωτογνωρα όσα μας συμβαίνουν στην εγκυμοσύνη ειδικα όσες θα γίνουμε πρώτη φορά μανούλες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Αλήθεια ποιο απορρυπαντικό θα χρησιμοποιήσεις;;; γιατι είμαι σε αυτη τη φαση της επιλογής !!!

Εγώ το "proderm" θεωρώ ότι είναι πολύ καλό!!! Νομίζω μυρίζει ακριβως αυτή τη "μωρουδιλα" και εκτός από τα παιδάκια που πρόσεχα το χρησιμοποιούσα και εγώ ένα διάστημα γιατί έχω κάποια θεματακια με αλλεργίες. Ανυπομονώ να μυρίσει το σπίτι με μπέμπη!!!χαχαχαχ...

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Να ρωτήσω κάτι; πέφτει και σε εσάς η πίεση συχνά αυτές τις μέρες; νιώθω κάποιες φορές ότι χάνω τις δυνάμεις μου και όταν μετραω την πίεση είναι χαμηλή.. Η μεγάλη άλλοτε στο 9 άλλοτε στο 8..πινω λίγο αλατόνερο και συνερχομαι.. Που είπε ο γιατρός ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη.. Πολύ πρωτογνωρα όσα μας συμβαίνουν στην εγκυμοσύνη ειδικα όσες θα γίνουμε πρώτη φορά μανούλες.. 

Και εγώ το παθαίνω κάποιες μέρες, ιδιαίτερα τα πρωινά. Βέβαια δεν έχω μετρήσει πίεση, αλλά εφόσον ο αιματοκρίτης μου ήταν καλός, πιθανόν να είναι από την αποτομη πτώση της πίεσης. Δεν είμαι σίγουρη. Όντως συμβαίνει στην εγκυμοσύνη. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό, απλά όσο να'ναι εκείνη την ώρα τρομάζεις!απλά οπότε αισθάνεσαι αδυναμία ξάπλωσε για να μην λιποθυμήσεις και ενημέρωσε κάποιον. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Εγώ το "proderm" θεωρώ ότι είναι πολύ καλό!!! Νομίζω μυρίζει ακριβως αυτή τη "μωρουδιλα" και εκτός από τα παιδάκια που πρόσεχα το χρησιμοποιούσα και εγώ ένα διάστημα γιατί έχω κάποια θεματακια με αλλεργίες. Ανυπομονώ να μυρίσει το σπίτι με μπέμπη!!!χαχαχαχ...

Και εγώ το παθαίνω κάποιες μέρες, ιδιαίτερα τα πρωινά. Βέβαια δεν έχω μετρήσει πίεση, αλλά εφόσον ο αιματοκρίτης μου ήταν καλός, πιθανόν να είναι από την αποτομη πτώση της πίεσης. Δεν είμαι σίγουρη. Όντως συμβαίνει στην εγκυμοσύνη. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό, απλά όσο να'ναι εκείνη την ώρα τρομάζεις!απλά οπότε αισθάνεσαι αδυναμία ξάπλωσε για να μην λιποθυμήσεις και ενημέρωσε κάποιον. 

Ναι κι εγώ πρωινά το παθαίνω.. Το ξέρω ότι είναι φυσιολογικό.. Ο αιματοκρίτης μου είναι 33 αλλά αυτό με την πίεση από τότε που μπήκα στον 6ο το έχω συχνά.. Τέλος πάντων.. Πόσο περίεργο είναι όλο αυτό που απορρυθμιζεται ο οργανισμός μας.. Χαλάλι για τα μωράκια μας βέβαια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Ωραία μέρα σήμερα ευτυχώς αλλά έχουμε ένα μπαλκόνι.. Χωμα, γύρη.. Από την βροχή έγιναν χάλια όλα. Έχουμε κ τζάμια αντί για κάγκελα κ τώρα βγήκα για καφέ κ τα μάτια μου εκεί. Έχω τρελλαθει να καθαρίζω τζάμια τώρα στην καραντίνα :grin: χθες ξενύχτησα ψηνοντας τσουρεκακια. Τα έκανα αργά το απόγευμα κ μου πήγε μέχρι τις 2μιση.αλλα έγιναν πεντανοστιμα! Σήμερα αυγουλακια. Περισσότερο για χειροτεχνία θα τα κάνουμε με χρώματα ζαχαροπλαστικης αλλά θα τους βάλω  να τα βάψουν το απόγευμα γιατί ακόμα καφέ πίνω ούτε καν μαγείρεψα. Τεμπελιααα!! 

Για τα πραγματα του μωρου  κ εγώ δεν θα  ετοίμαζα τπτ ακόμα αλλά άρχισα σιγά σιγά γιατι είμαι λίγο επιφοβη να γεννήσω λίγο νωρίτερα. Μέσα στον μήνα θα ψάξω κ κουβερτουλες σεντόνια κλπ από τα αγόρια γιατί αυτά τα είχα κρατήσει κ κάποια θα τα  χρησιμοποιησω. Το καρότσι το έχουμε εύκαιρο αν κ δεν θα χρειαστεί αμέσως. Καλαθουνα με ρόδες θα μου δώσει η αδερφή μου. Παρηγγειλα μερικά φορμακια, κάνα 2 - 3 ρουχακια για φωτογραφίες για τις πρώτες μερες και από 2-3 Πάνουλες, σελτεδακια, πετσετουλες. Δεν ξέρω πότε θα έρθουν. Τώρα κοιτάζω για πάντα κ σεντονακια κ δεν μπορώ να αποφασίσω..υποτίθεται είχα καταλήξει να κάνω όλες τις αγορές από τα μαγαζιά αλλά τώρα παρασύρθηκα κ ψάχνω συνέχεια. Πάντως πιστεύω θα μπορέσουμε να ψωνίσουμε κανονικά βρε κορίτσια τι να πω! Θα χρησιμοποιήσω planet baby για απορρυπαντικό εκτός αν έχει κάποια να προτείνει κανένα αλλο καλό. Το καθισματακι αυτοκινήτου είναι η πιο βασική εκκρεμότητα αλλά ο άντρας μου θέλει να το δοκιμάσουμε από κοντά κλπ. Εσείς καταλήξατε σε καποιο καθισματακι? 

Για καθισματακι της joie κοιτάμε αλλά θέλουμε κι εμείς  να το δούμε από κοντα γιατί θεωρούμε ότι αν το παραγγείλουμε ιντερνετικα μήπως δεν μας κάνει.. Κι εγώ πιστεύω θα προλαβουμε να ψωνίσουμε.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ioannababy είπε:

Αλήθεια ποιο απορρυπαντικό θα χρησιμοποιήσεις;;; γιατι είμαι σε αυτη τη φαση της επιλογής !!!

 εγω πηρα για αρχη το Αρκάδι  ειναι με πρασινο σαπουνι

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Να ρωτήσω κάτι; πέφτει και σε εσάς η πίεση συχνά αυτές τις μέρες; νιώθω κάποιες φορές ότι χάνω τις δυνάμεις μου και όταν μετραω την πίεση είναι χαμηλή.. Η μεγάλη άλλοτε στο 9 άλλοτε στο 8..πινω λίγο αλατόνερο και συνερχομαι.. Που είπε ο γιατρός ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη.. Πολύ πρωτογνωρα όσα μας συμβαίνουν στην εγκυμοσύνη ειδικα όσες θα γίνουμε πρώτη φορά μανούλες.. 

Αααα δικιά μου είσαι!! Καλέ εγώ λιποθυμισα κιόλας από την απότομη πτώση της πίεσης.. όλη την επόμενη μέρα ηταν 8 με 5.5 η πίεση και ήμουν ξαπλωμένη μέχρι το βράδυ που ανέβηκε επιτέλους και αναστηθηκα. Σκέφτομαι το θετικό οτι τουλάχιστον δεν είναι υπέρταση και να είναι σοβαρότερα τα πράγματα.

@"Gigi" και εγώ συνέχεια πλένω τη βεράντα γιατί βγαίνουν τα παιδιά και κυλιουνται και παίζουν μπάλα κλπ.. Και με τον αέρα πάλι @@@ έγιναν χαχα 

Κάθισμα αυτοκινήτου εμείς μάλλον θα πάρουμε το cybex aton 5, για 0-13 κιλά, έχει γύρω στα 130€ και πολύ καλή βαθμολογία στα crash tests. 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Για καθισματακι της joie κοιτάμε αλλά θέλουμε κι εμείς  να το δούμε από κοντα γιατί θεωρούμε ότι αν το παραγγείλουμε ιντερνετικα μήπως δεν μας κάνει.. Κι εγώ πιστεύω θα προλαβουμε να ψωνίσουμε.. 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι γιατί έχω σταμπαρει και το αντίστοιχο καρότσι. Απλά θα πάρω μόνο το 0-13 kg γιατί τα άλλα έχει ο αδερφός μου.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Ωραία μέρα σήμερα ευτυχώς αλλά έχουμε ένα μπαλκόνι.. Χωμα, γύρη.. Από την βροχή έγιναν χάλια όλα. Έχουμε κ τζάμια αντί για κάγκελα κ τώρα βγήκα για καφέ κ τα μάτια μου εκεί. Έχω τρελλαθει να καθαρίζω τζάμια τώρα στην καραντίνα :grin: χθες ξενύχτησα ψηνοντας τσουρεκακια. Τα έκανα αργά το απόγευμα κ μου πήγε μέχρι τις 2μιση.αλλα έγιναν πεντανοστιμα! Σήμερα αυγουλακια. Περισσότερο για χειροτεχνία θα τα κάνουμε με χρώματα ζαχαροπλαστικης αλλά θα τους βάλω  να τα βάψουν το απόγευμα γιατί ακόμα καφέ πίνω ούτε καν μαγείρεψα. Τεμπελιααα!! 

Για τα πραγματα του μωρου  κ εγώ δεν θα  ετοίμαζα τπτ ακόμα αλλά άρχισα σιγά σιγά γιατι είμαι λίγο επιφοβη να γεννήσω λίγο νωρίτερα. Μέσα στον μήνα θα ψάξω κ κουβερτουλες σεντόνια κλπ από τα αγόρια γιατί αυτά τα είχα κρατήσει κ κάποια θα τα  χρησιμοποιησω. Το καρότσι το έχουμε εύκαιρο αν κ δεν θα χρειαστεί αμέσως. Καλαθουνα με ρόδες θα μου δώσει η αδερφή μου. Παρηγγειλα μερικά φορμακια, κάνα 2 - 3 ρουχακια για φωτογραφίες για τις πρώτες μερες και από 2-3 Πάνουλες, σελτεδακια, πετσετουλες. Δεν ξέρω πότε θα έρθουν. Τώρα κοιτάζω για πάντα κ σεντονακια κ δεν μπορώ να αποφασίσω..υποτίθεται είχα καταλήξει να κάνω όλες τις αγορές από τα μαγαζιά αλλά τώρα παρασύρθηκα κ ψάχνω συνέχεια. Πάντως πιστεύω θα μπορέσουμε να ψωνίσουμε κανονικά βρε κορίτσια τι να πω! Θα χρησιμοποιήσω planet baby για απορρυπαντικό εκτός αν έχει κάποια να προτείνει κανένα αλλο καλό. Το καθισματακι αυτοκινήτου είναι η πιο βασική εκκρεμότητα αλλά ο άντρας μου θέλει να το δοκιμάσουμε από κοντά κλπ. Εσείς καταλήξατε σε καποιο καθισματακι? 

Καλησπερα gigi μου!! Αστα τα μπαλκονια κ οι αυλες το χαλι τους το μαυρο παλι..φυλλαα σκονη..πφφφ.. τι να κανουμε;!;!;κ γω δεν εχω παρει ιδιαιτέρα καυι φοβερο, σιγά σιγα παιρνω φορμακια κορμακια, να σήμερα παρήγγειλα γαντακια για τα νυχακια του τετοια χαζοπραγματακια..εε τον αλλο μηνα θα παραγγειλω πια κ τα επιπλακια..εμενα καθισμα μου δωσανε ειναι της pegperego το prima viaggio..φαινεται πολυ καλο!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

Αρκαδι εχω κ γω...τωρα το χρησιμοποιώ κ για τα δικα μας γτ μου βρωμανε ολα τα αλλα!

και εγω το πηρα γιατι ακουσα καλα λογια σε σχεση με τα αλλα που κυκλοφορουν.!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς joie αποφασίσαμε. Μου φάνηκε καλό στα τεστ κ οικονομικό. Κορίτσια χθες κ σήμερα μονο με φαγητά, τσουρέκια κουλούρια αυγά είμαι πτώμα. Κ το σπίτι βομβαρδισμενο φυσικά! 

Από πίεση εγώ πάντα εχω χαμηλη. Σε αυτή την εγκυμοσύνη όμως ήρθε στα νορμάλ της! 11 έχω οπότε τη μετράω.κ 12 στο γιατρό. ανεβαινει! 

Οι κοριτσομανες πείτε μας.. Έχει κορδελιτσες για νεογεννητα για το κεφαλάκι τους? Ή είναι όλες ένα νούμερο κ τζάμπα ψάχνω? 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...