Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Και εδώ χειμωνιάσε ξανά σήμερα. Χάλια.. Βροχή, αέρας α πα πα. Πάει το καφεδάκι σήμερα! Κ η μπεμπούλα μου πολυ σβουρα χθες ειδικά.. Δεν σταμάτησε όλη μέρα! Επιτέλους είδαν κ την κοιλιά να κουνιέται τα αγόρια μου. Πολύ γέλιο! Σαν τρελά έκαναν ότι τους καταλαβαίνει κ τους κλωτσαει χάχα! 

Τώρα πήγε να ψωνίσει κ ο άντρας μου. Άρα σήμερα τσουρέκια! Εκτός αν τα ετοιμάσω πιο βράδυ κ τα πλασω το πρωί. Δεν ξέρω αν γίνεται, κάπου το διαβασα. Εντωμεταξυ έχουν πάρει φωτιά τα τηλέφωνα με τα τσουρέκια.. Μαμάδες, γιαγιάδες, πεθερες, γειτονισες χαμοςςς όλες νοικοκυρευτηκαμε φέτος! 

Just now, V_baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Και εμένα με κλωτσαει πολύ. Συνήθως όταν ξαπλώνω το βραδυ του δίνει και καταλαβαίνει. Βασικά κάπου διάβασα ότι όταν ξαπλώνεις ανάσκελα επειδή δεν βολεύονται και δεν μπορούν να πάρουν καλή θέση κλωτσανε πάρα πολύ για να δηλώσουν την δυσαρέσκεια τους. Δεν το ήξερα! Για αυτό και όταν είμαι ανάσκελα του δίνει και καταλαβαίνει. Οπότε γυρνάω στο πλάι και του λέω " εντάξει το πήραμε το μήνυμα μπεμπουλη" και ο άντρας μου γελάει!! Χαχαχα... Επίσης, όταν κάνω έντονους θορύβους κλωτσαει. π.χ. έχω παρατηρήσει όταν πλένω τα πιάτα πάλι ξεκινάει τα δικά του! Πλάκα έχουν!!!

Καλέ αυτό δεν το ήξερα! Εγώ όλο ανάσκελα είμαι. Κ στον ύπνο βολεύομαι ανάσκελα αν κ όσο μπορώ προσπαθώ να γυρίσω στο πλάι αλλά συνήθως ανάσκελα ξυπνάω. Όλη μέρα όμως στον καναπέ ή στο μπαλκόνι μισοξαπλωμένη καθομαι με τα πόδια ψηλά σαν τη γιαγιά μου :grin: κ παρακολουθώ την κοιλιά μου που κουνιέται! Δεν ήξερα ότι δεν βολεύεται το μωρό! Πως πλένεις τα πιάτα?εννοώ είσαι εντάξει ή βλεπεις διαφορά? Εγώ έχω πλυντήριο αλλά είναι το μικρό κ όταν μαζευτούν παραπάνω πάω να τα πλύνω κ από τώρα κουράζομαι. Θέλω να στηριχτω στους αγκώνες να ξεκουραστώ. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και την υποστήριξη.Ευχομαι πάλι όλες να είστε καλά με γερά μωρά και να έχετε βοήθεια τον πρώτο καιρό.Μην ντραπειτε να ζητήσετε βοήθεια αν υπάρχει προσπαθώντας να αποδείξετε ότι μπορείτε όλα να τα κάνετε όπως πριν συν να φροντιζετε ένα νεογέννητο.Αφοσιωθειτε στο μωρό και εκτιμήστε απλά αλλά ουσιαστικά πράγματα όπως ένα τάπερ φαγητό από τη μαμά σας ή φρεσκοπλυμενα ρούχα από το σύζυγό ή όταν έρθει πχ κάποια φίλη σας για καφέ που έχετε πολύ στενή σχέση μπορείτε να της ζητήσετε να κρατήσει το παιδί για να κάνετε ένα γρήγορο ντους(αν είναι τόσο κολλητή σας μπορεί να σας το προτείνει η ιδια)

Μπορεί αυτά να σας φαίνονται υπερβολικά αλλά πιστέψτε με δεν είναι.Πιο πολύ ζημιά θα σας κάνουν ανούσιες επισκέψεις από το σοι για να δουν το μωρο που κατσικωνονται με τις ώρες και περιμένουν να τους φτιάξετε καφέ,φαγητό κτλ χωρίς να υπάρχει αύριο.Μου είχε τύχει εμένα κακοτροπος ξάδερφος του άντρα μου που είχε έρθει με το παιδί του το πρωί και έφυγε το βράδυ περιμένοντας σέρβις υψηλού εστιατορίου από εμένα και είχε μάλιστα συνδέσει την τηλεόραση μου με τα βιντεοπαιχνίδια του γιου του για να τον απασχολεί χωρίς να με ρωτήσει.Ο ίδιος πάλι σε άλλη επίσκεψη είχε φέρει και φίλο του γιου του καταγγέλλοντας πίτσα και βάζοντας ταινίες στην τηλεόραση μου αργά το βράδυ.Τον έδιωξα κακήν κακώς και ο άντρας μου σκαρφιζοταν μετά δικαιολογίες για να μην έρθει σπίτι.Καποιοι άνθρωποι δεν νιώθουν λέμε.Οποτε μη διστάσετε να δυσαρεστησετε κάποια άτομα.Προεχει η ψυχική και σωματική σας υγεία ως οικογένεια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά λες @Angela123 τέτοια άτομα καλύτερα μακριά να μην υπάρχουν και παρεξηγήσεις.. Βέβαια τώρα που θα γεννησουμε εμείς έχουμε και το καλο-κακο του ιού και τα πράγματα θα είναι αλλιώς, επισκέψεις εγώ ούτε για αστείο. Άμα θέλουν να έρθουν να δουν το μωρό από το μπαλκόνι σα τον Michael Jackson χαχαχα 

  • Χαχα 6

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλά λες @Angela123 τέτοια άτομα καλύτερα μακριά να μην υπάρχουν και παρεξηγήσεις.. Βέβαια τώρα που θα γεννησουμε εμείς έχουμε και το καλο-κακο του ιού και τα πράγματα θα είναι αλλιώς, επισκέψεις εγώ ούτε για αστείο. Άμα θέλουν να έρθουν να δουν το μωρό από το μπαλκόνι σα τον Michael Jackson χαχαχα 

Μόνο  μη το βγάλεις έξω από τα κάγκελα και ο κόσμος τρομαξει!χαχαχα

Ελπίζω μέχρι το καλοκαίρι να έχει βελτιωθεί κατά πολύ η κατάσταση με τον ιό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Και εδώ χειμωνιάσε ξανά σήμερα. Χάλια.. Βροχή, αέρας α πα πα. Πάει το καφεδάκι σήμερα! Κ η μπεμπούλα μου πολυ σβουρα χθες ειδικά.. Δεν σταμάτησε όλη μέρα! Επιτέλους είδαν κ την κοιλιά να κουνιέται τα αγόρια μου. Πολύ γέλιο! Σαν τρελά έκαναν ότι τους καταλαβαίνει κ τους κλωτσαει χάχα! 

Τώρα πήγε να ψωνίσει κ ο άντρας μου. Άρα σήμερα τσουρέκια! Εκτός αν τα ετοιμάσω πιο βράδυ κ τα πλασω το πρωί. Δεν ξέρω αν γίνεται, κάπου το διαβασα. Εντωμεταξυ έχουν πάρει φωτιά τα τηλέφωνα με τα τσουρέκια.. Μαμάδες, γιαγιάδες, πεθερες, γειτονισες χαμοςςς όλες νοικοκυρευτηκαμε φέτος! 

Καλέ αυτό δεν το ήξερα! Εγώ όλο ανάσκελα είμαι. Κ στον ύπνο βολεύομαι ανάσκελα αν κ όσο μπορώ προσπαθώ να γυρίσω στο πλάι αλλά συνήθως ανάσκελα ξυπνάω. Όλη μέρα όμως στον καναπέ ή στο μπαλκόνι μισοξαπλωμένη καθομαι με τα πόδια ψηλά σαν τη γιαγιά μου :grin: κ παρακολουθώ την κοιλιά μου που κουνιέται! Δεν ήξερα ότι δεν βολεύεται το μωρό! Πως πλένεις τα πιάτα?εννοώ είσαι εντάξει ή βλεπεις διαφορά? Εγώ έχω πλυντήριο αλλά είναι το μικρό κ όταν μαζευτούν παραπάνω πάω να τα πλύνω κ από τώρα κουράζομαι. Θέλω να στηριχτω στους αγκώνες να ξεκουραστώ. 

Ναι και εγώ δεν το ήξερα και βολευομουν ανάσκελα. Αλλά τώρα αν δεν γυρίσω στο πλάι δεν με αφήνει να κοιμηθώ!!! Κλωτσαει χωρίς έλεος τις περισσότερες φορες!!!χαχαχα.. εντάξει είναι και καλύτερα να κοιμόμαστε στο πλάι (ακόμα καλύτερα αριστερά). Με τα πιάτα δεν έχω θέμα..έχω και εγώ πλυντήριο αλλά είναι μικρό και κατσαρόλες, τάπερ κλπ τα πλένω στο χέρι και περνάω πολλές ώρες στο νεροχύτη γιατί είμαι λίγο υπερβολική με αυτό το θέμα. Δεν μπορώ να βλέπω ούτε ένα κουτάλι απλυτο. Κάτι παθαίνω..χαχαχα.. θα έρθει το μωρό και θα τα δω και αυτά!! Εντάξει κάποιες φορές κουράζομαι η αλήθεια είναι όταν μαγειρεύω και πλενω πιάτα για πολλή ώρα και απλά κάθομαι λίγο να συνέλθω και συνεχίζω. Επίσης, εκεί που κλωτσαει πολύ είναι όταν τραβάω καζανάκι...χαχαχχα... Σημάδι από τώρα οτι ούτε τουαλέτα δεν θα μπορώ να πάω όταν γεννηθεί!!!:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια μου.. Διαβάζω τα νέα σας κα χαίρομαι που σας πανε όλα καλά.. Εγώ με τον ύπνο πλέον έχω "τσακωθεί"..  Κι εγώ ανάσκελα βολεύομαι αλλά το μωρό από ο, τι καταλαβαίνω θέλει στο πλάι κι ειδικά στο αριστερό.. Έχω ξεχάσει τι θα πει συνεχόμενος ύπνος με τόσες επισκέψεις στην τουαλέτα και που δεν ξέρω πως να βολευτώ μετά για να ξανά κοιμηθώ.. Τι να κάνουμε.. Προετοιμαζομαστε για τα ξενύχτια με τα μικράκια μας.. Να σας ρωτήσω κάτι; εχω παραγγείλει ρουχακια για το πρώτο διαστημα.. Είναι όλα κοντομανικα.. Χρειάζεται να πάρω και φορμάκια αμάνικα ή με τιραντακι (όσες έχουμε κοριτσακια) για τις πολύ ζέστες ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το ανάσκελο δε τα πάω καλά εγώ, θέλω να ισιώνω  λίγο τη μέση μου αλλά στο 5λεπτο με πιάνει δυσφορία ;) 

Λείπει ο αντρας μου στο σούπερ και βρήκα ευκαιρία να κάνω δουλειές, θέλω και την ησυχία μου χαχα και τώρα με έπιασε η μέση και ήρθα να ξαπλώσω λίγο.. βαρυναμε βρε κορίτσια και δυσκολεύουν οι κινήσεις 

@Αντζελίνα 30 φορμακια αμανικα καμία 5αδα νομίζω θα χρειαστούν  για μέσα στο σπίτι!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Και εδώ χειμωνιάσε ξανά σήμερα. Χάλια.. Βροχή, αέρας α πα πα. Πάει το καφεδάκι σήμερα! Κ η μπεμπούλα μου πολυ σβουρα χθες ειδικά.. Δεν σταμάτησε όλη μέρα! Επιτέλους είδαν κ την κοιλιά να κουνιέται τα αγόρια μου. Πολύ γέλιο! Σαν τρελά έκαναν ότι τους καταλαβαίνει κ τους κλωτσαει χάχα! 

Τώρα πήγε να ψωνίσει κ ο άντρας μου. Άρα σήμερα τσουρέκια! Εκτός αν τα ετοιμάσω πιο βράδυ κ τα πλασω το πρωί. Δεν ξέρω αν γίνεται, κάπου το διαβασα. Εντωμεταξυ έχουν πάρει φωτιά τα τηλέφωνα με τα τσουρέκια.. Μαμάδες, γιαγιάδες, πεθερες, γειτονισες χαμοςςς όλες νοικοκυρευτηκαμε φέτος! 

Καλέ αυτό δεν το ήξερα! Εγώ όλο ανάσκελα είμαι. Κ στον ύπνο βολεύομαι ανάσκελα αν κ όσο μπορώ προσπαθώ να γυρίσω στο πλάι αλλά συνήθως ανάσκελα ξυπνάω. Όλη μέρα όμως στον καναπέ ή στο μπαλκόνι μισοξαπλωμένη καθομαι με τα πόδια ψηλά σαν τη γιαγιά μου :grin: κ παρακολουθώ την κοιλιά μου που κουνιέται! Δεν ήξερα ότι δεν βολεύεται το μωρό! Πως πλένεις τα πιάτα?εννοώ είσαι εντάξει ή βλεπεις διαφορά? Εγώ έχω πλυντήριο αλλά είναι το μικρό κ όταν μαζευτούν παραπάνω πάω να τα πλύνω κ από τώρα κουράζομαι. Θέλω να στηριχτω στους αγκώνες να ξεκουραστώ. 

Πόσο σε καταλαβαίνω με τη κούραση..νοιωθω ότι κουβαλάω ένα καρπούζι όλη την ώρα και με παίρνει μπροστά το βάρος..χαχαχαχα

Εγώ διάβασα ότι όταν είμαστε ανάσκελα μεγαλώνει ο χωρος που έχει στη διάθεσή του το μπεμπακι και για αυτό κουνιέται... τεντώνεται!! Αλλά από ότι μου έχουν πει δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα γιατί δε κυκλοφορεί καλά το αίμα και ότι κατά προτίμηση πρέπει να κοιμόμαστε στο αριστερό πλευρό. Μια ταλαιπωρία τη νοιωθω!! 

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου.. Διαβάζω τα νέα σας κα χαίρομαι που σας πανε όλα καλά.. Εγώ με τον ύπνο πλέον έχω "τσακωθεί"..  Κι εγώ ανάσκελα βολεύομαι αλλά το μωρό από ο, τι καταλαβαίνω θέλει στο πλάι κι ειδικά στο αριστερό.. Έχω ξεχάσει τι θα πει συνεχόμενος ύπνος με τόσες επισκέψεις στην τουαλέτα και που δεν ξέρω πως να βολευτώ μετά για να ξανά κοιμηθώ.. Τι να κάνουμε.. Προετοιμαζομαστε για τα ξενύχτια με τα μικράκια μας.. Να σας ρωτήσω κάτι; εχω παραγγείλει ρουχακια για το πρώτο διαστημα.. Είναι όλα κοντομανικα.. Χρειάζεται να πάρω και φορμάκια αμάνικα ή με τιραντακι (όσες έχουμε κοριτσακια) για τις πολύ ζέστες ; 

Εγώ αναρωτιομουν αν θα χρειαστούμε και με μακρύ μανίκι για τις πρώτες ημέρες...εσείς ρωτήσατε τις μαίες ;;

Καλά για τον ύπνο δε θα πω τίποτα.. η μικρή όλο το βράδυ κάνει πάρτυ μέσα στην κοιλιά!! Νυχτοπουλι το παιδί μου...!! Εάν ηρεμήσει λίγο ...αν καταφέρω να βολευτω... και κοιμηθώ ..τότε αρχίζουν οι εφιάλτες. Εφιάλτες λόγω άγχους εγκυμοσύνης λέει ο γιατρός!!! 

Link to comment
Share on other sites

Με μακρύ μανίκι στο σπίτι στα μέσα Ιουλίου; δύσκολο μου φαίνεται.. Ξέρω στα μαιευτήρια (ιδιωτικά) βάζουν τις πρώτες μέρες.. Αλλά στο σπίτι κανονικά με ρούχα καλοκαιρινά.. Το γνωρίζω από φίλη μου που γέννησε πέρυσι τέλη Ιουνίου.. Εγώ έχω δύο με μακρυ μανίκια.. Αλλά θεωρώ θα σκάσουν με μακρυνικα στο σπίτι.. Θα ρωτήσουμε όμως.. 

Link to comment
Share on other sites

αμάνικα εντελώς δεν θα πάρω... και στην κόρη μου όταν ήταν 4-5 μηνών κατακαλόκαιρο κοντομάνικο κορμακι της φορούσα... και για τις πρώτες μέρες ειδικά που δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία τους πιστεύω ότι είναι ακραία τα αμάνικα... προς το παρόν έχω πάρει κοντομάνικα κορμάκια και μακρυμάνικα φορμάκια... αν δω ότι σηκώνει και πιο ελαφρά θα αγοράσω...

  • Μου αρέσει 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τις πρώτες μέρες κ εγώ νομίζω ιδανικά θα τα φοράμε μόνο κοντομανικο. Αν κ δεν έχω εμπειρία από την εποχή. Εγώ θα έχω κανένα λεπτό ζακετακι γιατί αν έχουμε επιστρέψει στην κανονικότατα φυσικά, σκοπεύω να βγαίνουμε σύντομα στο παρκο με το καρότσι τα απογεύματα για να βγάζω τους μεγάλους οπότε προς το βραδάκι θα πέφτει μια δροσούλα όσο να ναι. Καλύτερα να μη πάρουμε πολλά γιατί τα ρουχακια του πρώτου μήνα δεν θα τα καλοβαλουν. Ψηλωνουν πολυ τους πρώτους μηνες κ βάζουν κ το κιλακι τους οπότε κρίμα θα είναι. Με την κουβερτούλα τους θα είναι μια χαρά στο σπίτι αν έχει δροσιά. Κ μπορούμε παντα να παραγγείλουμε κ ότι χρειαζομαστε. 

Η αλήθεια είναι ότι η συμβουλή του παιδιάτρου ήταν από την αρχή (Σεπτέμβριο κ οι 2)να τα ντύνω όπως ακριβως ντυνομαστε εμεις. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Πως πάτε;;; Διαβάζω για τα μωρουλια σας...εμένα δίνει ρέστα όταν είμαι ξάπλα... Όχι πάντα όμως οπότε θέλει εκείνη.και πλέον την καταλαβαίνω και όταν κινούμαι ενώ πριν έπρεπε να ξαπλώσω και να είμαι χαλαρή. Προχθές στην εξέταση εμένα είχε γυρίσει η μπουμπού μου 25 και 4 ημερών ήμουν,μου πε ο γιατρός καλό είναι αυτό αλλά είναι νωρίς ακόμα και ίσως ξανααλλαξει θέση πάλι κάνα δυο φορές ακόμα οπότε μην αγχώνεστε για την θέση.σε λίγο καιρό θα ναι έτοιμα ακόμα κάνουν τα δικά τους μέσα!!! Την άλλη βδομάδα θα πάω για την καμπύλη ζαχάρου και τις αιματολογικές να δω τι γίνεται και με τον σίδηρο.οσες κοπέλες κάνατε την καμπύλη περιμένατε στο αμάξι η στην αναμονή στο ιατρείο; @FofiK αφού είναι καλά το μωράκι σου και.με.τις.εξετασεις του και τα όλα του καλά κάνεις και θα πας λίγο αργότερα να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα.καξ εγώ αυτή την φορά καθυστέρησα δύο βδομάδες είχα αγχωθει αλλά μου πε και ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα για λίγες μερουλες αφού πλέον έχουμε επαφή μαζί.τους με τις κλωτσιτσες και τα νιώθουμε. 

@Koalaki87 μην ανησυχείς με την καμπύλη ζαχάρου αφου σε παρακολουθεί ο  γιατρός σου όλα καλά!!!και αφού κλωτσαει και γερά μαλιστα επίσης μας δίνουν σημάδια οτι πάνε όλα καλα!κι εγώ αργησα να την κάνω και τα καταφερα το Σαββατο που μας πέρασε σε ένα μικροβιολογικο υπόδειγμα θα ελεγα με αίθουσα ξεχωριστή για εμας   τις εγκυμονουσες αφου περασα 2 ωριτσες εκει μεσα χωρις κανεναν δίπλα μου !πηγα παρα πολυ πρωι και αυτο ήταν πλεονέκτημα και είπα αυτη την γλυκόζη...μπλιαχ..αλλα τι να κάνω!!για το μωρακι σκεφτηκα και το κοπάνησα σαν σφηνάκι!!!:wink:

Κι εγώ απο κλωτσίτσες δεν έχω παράπονο του δίνει και καταλαβαίνει..εν τω μεταξύ αυτο που με εχει κουρασει ειναι 2 με 3 φορες το βράδυ συχνουρία βρε κορίτσια οπότε το πρωι κοιμάμαι κσι σηκώνομαι καθε μερα 11.30 με 12 παρα και σκεφτομαι...που είναι ο υπνος που λενε οτι τον χορταινεις στην εγκυμοσύνη εεε;;;;;..φαντασου μετα που θα εχουμε το μωρό δεν θα μπορούμε να αράζουμε στον ύπνο το πρωι με το ξενύχτι τους πρώτους μήνες!!!οπότε οτι προλάβουμε τώρα κορίτσια!!!!ουφφφφφφφ...κουράστηκα ήδη!!!χαχαχα 

Just now, Ioannababy είπε:

@Koalaki87 μην ανησυχείς με την καμπύλη ζαχάρου αφου σε παρακολουθεί ο  γιατρός σου όλα καλά!!!και αφού κλωτσαει και γερά μαλιστα επίσης μας δίνουν σημάδια οτι πάνε όλα καλα!κι εγώ αργησα να την κάνω και τα καταφερα το Σαββατο που μας πέρασε σε ένα μικροβιολογικο υπόδειγμα θα ελεγα με αίθουσα ξεχωριστή για εμας   τις εγκυμονουσες αφου περασα 2 ωριτσες εκει μεσα χωρις κανεναν δίπλα μου !πηγα παρα πολυ πρωι και αυτο ήταν πλεονέκτημα και είπα αυτη την γλυκόζη...μπλιαχ..αλλα τι να κάνω!!για το μωρακι σκεφτηκα και το κοπάνησα σαν σφηνάκι!!!:wink:

Κι εγώ απο κλωτσίτσες δεν έχω παράπονο του δίνει και καταλαβαίνει..εν τω μεταξύ αυτο που με εχει κουρασει ειναι 2 με 3 φορες το βράδυ συχνουρία βρε κορίτσια οπότε το πρωι κοιμάμαι κσι σηκώνομαι καθε μερα 11.30 με 12 παρα και σκεφτομαι...που είναι ο υπνος που λενε οτι τον χορταινεις στην εγκυμοσύνη εεε;;;;;..φαντασου μετα που θα εχουμε το μωρό δεν θα μπορούμε να αράζουμε στον ύπνο το πρωι με το ξενύχτι τους πρώτους μήνες!!!οπότε οτι προλάβουμε τώρα κορίτσια!!!!ουφφφφφφφ...κουράστηκα ήδη!!!χαχαχα 

Εγώ επίσης παρέλαβα την προίκα του χθες!απίστευτο συνσισθημα όλα τόσο μικροσκοπικά!!!!εγω εχω πάρει και αμανικα και κοντομανικα και μακρυμάνικα μα ειμαι καλυμμένη!δεν εχω εμπειρία απο αυτή την εποχή !άσε που πήρα ουδετερα χρώματα μια και δεν θα μαθουμε το φύλο μεχρι να γεννηθει!πάντως το ωραίο ήταν που τα έβαζε πάνω του ο αντρας μου και τα προβαρε!!!χαχα!πολυ γελιο ο χαζομπαμπάς  !!:x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία @Ioannababy! Με το καλό να τα φορέσει το μωράκι σας!! 

Κι εγώ έχω παραλάβει σχεδόν τα πάντα αυτές τις μέρες και κάθομαι κάθε μέρα και τα χαζεύω :wub: μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω τα πλυντήρια και σιδέρωμα να τα έχω καθαρά και έτοιμα όλα γιατί όσο πάω και βαραινω και μετά δεν το βλέπω να έχω πολύ κουράγιο για μπουγαδες χαχαχα! 

Κοριτσια κι εγώ ανάσκελα ξαπλώνω πολλές φορές και με τρελαίνει στην κλωτσιά όπως επίσης και όταν πηγαίνει ο άντρας μου και μιλάει στην κοιλιά χαίρεται μάλλον ο μπεμπακος και κουνιέται!! Όσο για τον ύπνο, έχω προσπαθήσει πάρα πολύ και ξαπλώνω πάντα αριστερά αλλά μόλις με πάρει ο ύπνος γυρίζω χωρίς να καταλάβω και ξυπνάω τελικά ανάσκελα. Έχω τρομάρα μου και το μαξιλάρι θηλασμού ανάμεσα στα πόδια και όπως γυρίζω καταλήγει κάπου κάτω από τα πόδια και ξυπνάω σε πολύ αστείες στάσεις :D

  • Χαχα 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ioannababy είπε:

@Koalaki87 μην ανησυχείς με την καμπύλη ζαχάρου αφου σε παρακολουθεί ο  γιατρός σου όλα καλά!!!και αφού κλωτσαει και γερά μαλιστα επίσης μας δίνουν σημάδια οτι πάνε όλα καλα!κι εγώ αργησα να την κάνω και τα καταφερα το Σαββατο που μας πέρασε σε ένα μικροβιολογικο υπόδειγμα θα ελεγα με αίθουσα ξεχωριστή για εμας   τις εγκυμονουσες αφου περασα 2 ωριτσες εκει μεσα χωρις κανεναν δίπλα μου !πηγα παρα πολυ πρωι και αυτο ήταν πλεονέκτημα και είπα αυτη την γλυκόζη...μπλιαχ..αλλα τι να κάνω!!για το μωρακι σκεφτηκα και το κοπάνησα σαν σφηνάκι!!!:wink:

Κι εγώ απο κλωτσίτσες δεν έχω παράπονο του δίνει και καταλαβαίνει..εν τω μεταξύ αυτο που με εχει κουρασει ειναι 2 με 3 φορες το βράδυ συχνουρία βρε κορίτσια οπότε το πρωι κοιμάμαι κσι σηκώνομαι καθε μερα 11.30 με 12 παρα και σκεφτομαι...που είναι ο υπνος που λενε οτι τον χορταινεις στην εγκυμοσύνη εεε;;;;;..φαντασου μετα που θα εχουμε το μωρό δεν θα μπορούμε να αράζουμε στον ύπνο το πρωι με το ξενύχτι τους πρώτους μήνες!!!οπότε οτι προλάβουμε τώρα κορίτσια!!!!ουφφφφφφφ...κουράστηκα ήδη!!!χαχαχα 

Εγώ επίσης παρέλαβα την προίκα του χθες!απίστευτο συνσισθημα όλα τόσο μικροσκοπικά!!!!εγω εχω πάρει και αμανικα και κοντομανικα και μακρυμάνικα μα ειμαι καλυμμένη!δεν εχω εμπειρία απο αυτή την εποχή !άσε που πήρα ουδετερα χρώματα μια και δεν θα μαθουμε το φύλο μεχρι να γεννηθει!πάντως το ωραίο ήταν που τα έβαζε πάνω του ο αντρας μου και τα προβαρε!!!χαχα!πολυ γελιο ο χαζομπαμπάς  !!:x

Και εγώ πιστεύω στην καμπύλη θα με βάλουν σε άλλο δωματιακι μακριά από τους πολλούς.αν δεν το κάνουν μόνοι τους θα τους το πω εγώ!  Παραλαβές την προικουλα;;;είδες ωραία που είναι;;; Εγώ από προίκα μόνο τα σεντόνια,πάντες κουβερτουλες έχω πάρει. Φορμακια πόσα πήρες για αρχή και τη νούμερακια;;; Σκέφτομαι να πάρω που λέει από 0-3 καλά δεν είναι;;;


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω πάρει τπτ από τον άλλο μήνα λεω αρχίσω να γράφω τη λίστα μου να δω τι θα πάρω σιγά σιγά από προίκα ρουχαλακια κ ότι άλλα πρέπει για αρχή. Λέτε να έχω αργήσει γιατί διαβάζω οι περισσότερες έχετε πάρει τουλάχιστον ρουχαλακια προίκα κ τέτοια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...